Vulin: Milosevic’in e ka zgjedhe Zoti!

11.03.2015 22:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vulin: Milosevic’in e ka zgjedhe Zoti!

Ministri i famshem i Qeverise Vucic, Aleksandar Vulin, vizitor i rregullt i Kosoves, ne nderimet qe i dha kriminelit Slobodan Milosevic te varri i tij, ne pervjetor te vdekjes se tij, tha per media se Milosevic’in e ka zgjedhe Zoti.

Ne qytetin e Serbise se jugut, Pozarevac, ne qytetin e lindjes se njeriut qe njihet si ‘Kasapi i Ballkanit” – Slobodan Milosevic – gjindet sot varri i tij, ku pelegrine qe çdo vjet jane ma pak, vijne me shpreh nderimin dhe respektin qe kane pase dhe kane per to.

Me 11 Mars tubohen te varri i tij njerez kryesisht ne moshe, per me kujtue kohen kur ky njeriu ju krijoi iluzionin se Serbia asht e madhe dhe e forte.

Ne mesine atyne pak njerezve e politikaneve, ishin ministri aktual i punes ne Qeverine e Serbise, Aleksandar Vulin, dhe ish krimineli dhe i denuemi i Hages, Vojislav Seselj.

Vulin mes tjerash tha se Milosevic respekton krejt nderion tone se ka qene presidenti i pare i Srbise i zgjedhun ne demokraci. E çfaredo qe asht vendimi i popullit ne demokraci, asht zgjedhje e Zotit./rrokum/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti: Nuk shkova në Bruksel nga dëshira për të dal në fotografi me Vuçiqin

Hoti: Nuk shkova në Bruksel nga dëshira për të dal në fotografi me Vuçiqin

Hoti për PDK-në në Qeveri: Në këtë moment s’mund të them asgjë

Hoti për PDK-në në Qeveri: Në këtë moment s’mund të them asgjë

​Ndeshje në Prishtinë, përfshihet edhe një motoçikletë

​Ndeshje në Prishtinë, përfshihet edhe një motoçikletë

Kryeministri Hoti e komenton momentin kur Vuçiq e pyeti se a din serbisht

Kryeministri Hoti e komenton momentin kur Vuçiq e pyeti se a din serbisht

Daut Haradinaj: UÇK është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

Daut Haradinaj: UÇK është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

​OBSH-ja vlerëson lart angazhimin në menaxhimin me Covid-19 në Obiliq

​OBSH-ja vlerëson lart angazhimin në menaxhimin me Covid-19 në Obiliq

Ministri Zemaj njofton se nga Covid-19 humbi jetën miku i tij

Ministri Zemaj njofton se nga Covid-19 humbi jetën miku i tij

Flet Thaçi pas kthimit në Kosovë, falënderon qytetarët

Flet Thaçi pas kthimit në Kosovë, falënderon qytetarët

​137 raste me Covid-19 po trajtohen në Gjilan

​137 raste me Covid-19 po trajtohen në Gjilan

Aksioni i ATK-së në servisin e automjeteve

Aksioni i ATK-së në servisin e automjeteve

​Qindra raste të dyshuara me COVID-19 po trajtohen në Ferizaj

​Qindra raste të dyshuara me COVID-19 po trajtohen në Ferizaj

​45% e të rinjëve thonë se mbajnë maskë në publik

​45% e të rinjëve thonë se mbajnë maskë në publik

Thaçi mbërrin në Kosovë, ndalon në Morinë për t’i përshëndetur qytetarët që kishin dalë për të (Video)

Thaçi mbërrin në Kosovë, ndalon në Morinë për t’i përshëndetur qytetarët që kishin dalë për të (Video)

​Universiteti i Gjakovës ndan titullin “Doctor Honoris Causa” – Post mortem për Thomas Peter ‘Tom’ Lantos

​Universiteti i Gjakovës ndan titullin “Doctor Honoris Causa” – Post mortem për Thomas Peter ‘Tom’ Lantos

Presidentit Thaçi i bëhet pritje pas kthimit nga Haga

Presidentit Thaçi i bëhet pritje pas kthimit nga Haga

Presidenti Thaçi nesër flet për katër ditët në Hagë

Presidenti Thaçi nesër flet për katër ditët në Hagë