5 fëmijë të mitur mbesin pa prindër, 13 vjeçarja Egzona mbetet kryefamiljarja

08.01.2017 00:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
5 fëmijë të mitur mbesin pa prindër, 13 vjeçarja Egzona mbetet kryefamiljarja

 

Jeta nuk është treguar bujare për 5 fëmijët që mbetën pa dy prindërit në moshë shumë të re.

Egzona 13 vjeçare është vajza më e madhe dhe kryefamiljarja pas vdekjes së prindërve,ndërsa vëllau i vogël i Egzonës është Ylli vetëm 2 vjeçar për të cilin duhet të kujdeset motra 13 vjeçare.

Për fëmijët Ramadani që nuk kanë as shtëpi tash e tutje do të kujdeset agja i tyre, Fadili.

Këta fëmijë që kanë mbetur pa dy prindërit jetojnë me ndihma sociale./infokosova.net/

Ju lutem nëse keni mundësi të bani, sa më shumë “SHARE”. Ti ndihmojmë 5 FËMIJË TË MITUR, PA PRINDËR.
 
– Brenda një periudhe të shkurtër u vdiqën të dy prindërit, jetojn me ndihma sociale.
– Numri ku mund të kontaktoni këtë familje për ta ndihmuar është: 0037744 119 930.
 
SHPERNDAJE !

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në vitin 2016 ka eksportuar 1,038 miliardë euro shërbime

Kosova në vitin 2016 ka eksportuar 1,038 miliardë euro shërbime

Finalizohet marrëveshja Kosovë – Zvicër në fushën e pensioneve

Finalizohet marrëveshja Kosovë – Zvicër në fushën e pensioneve

Kështu ia numëroi Arbitrazhi 26 milionët që PTK-ja duhet t’ia japë Z Mobile-it

Kështu ia numëroi Arbitrazhi 26 milionët që PTK-ja duhet t’ia japë Z Mobile-it

Drejtori i Z-Mobile: Jemi duke luftuar për mbijetesë

Drejtori i Z-Mobile: Jemi duke luftuar për mbijetesë

Gazeta serbe: Pacolli po e blen jugun e Serbisë, tregon edhe “çmimin” (Foto)

Gazeta serbe: Pacolli po e blen jugun e Serbisë, tregon edhe “çmimin” (Foto)

A është Rexhë Gjonbalaj njeriu i Blerim Devollit në PTK? (Video)

A është Rexhë Gjonbalaj njeriu i Blerim Devollit në PTK? (Video)

Stavileci: PTK bankroton nëse detyrohet t’ia paguajë 30 milionë euro Blerim Devollit (Video)

Stavileci: PTK bankroton nëse detyrohet t’ia paguajë 30 milionë euro Blerim Devollit (Video)

Pacolli: Do mbështesim prodhuesit vendor (Foto)

Pacolli: Do mbështesim prodhuesit vendor (Foto)

Haxha akuzon Mustafën që pagoi shokët e tij për të mbrojtur PTK-në në arbitrazh

Haxha akuzon Mustafën që pagoi shokët e tij për të mbrojtur PTK-në në arbitrazh

Qeveria ishte e interesuar për kontratën e PTK-së me Z Mobile-in, thotë Haxha

Qeveria ishte e interesuar për kontratën e PTK-së me Z Mobile-in, thotë Haxha

ProCredit zhvat klientët, 25 euro nxjerrja e vërtetimit për pagesën e ‘Overdraft-it” (Dokument)

ProCredit zhvat klientët, 25 euro nxjerrja e vërtetimit për pagesën e ‘Overdraft-it” (Dokument)

Më shumë se 80 për qind e grave punojnë pa kontrata pune

Më shumë se 80 për qind e grave punojnë pa kontrata pune

Çmimi i energjisë elektrike është rritur deri në 30 për qind – Parlamenti mund ta rrëzojë

Çmimi i energjisë elektrike është rritur deri në 30 për qind – Parlamenti mund ta rrëzojë

Mbi 1 milion litra naftë jocilësore është konfiskuar nga Dogana e Kosovës (Video)

Mbi 1 milion litra naftë jocilësore është konfiskuar nga Dogana e Kosovës (Video)

FMN: Kosova dhe Shqipëria, me rritjen më të madhe ekonomike në rajon

FMN: Kosova dhe Shqipëria, me rritjen më të madhe ekonomike në rajon

Zhvillimi i sektorit energjetik do të sjellë miliarda euro në Kosovë

Zhvillimi i sektorit energjetik do të sjellë miliarda euro në Kosovë