5 fëmijë të mitur mbesin pa prindër, 13 vjeçarja Egzona mbetet kryefamiljarja

08.01.2017 00:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
5 fëmijë të mitur mbesin pa prindër, 13 vjeçarja Egzona mbetet kryefamiljarja

 

Jeta nuk është treguar bujare për 5 fëmijët që mbetën pa dy prindërit në moshë shumë të re.

Egzona 13 vjeçare është vajza më e madhe dhe kryefamiljarja pas vdekjes së prindërve,ndërsa vëllau i vogël i Egzonës është Ylli vetëm 2 vjeçar për të cilin duhet të kujdeset motra 13 vjeçare.

Për fëmijët Ramadani që nuk kanë as shtëpi tash e tutje do të kujdeset agja i tyre, Fadili.

Këta fëmijë që kanë mbetur pa dy prindërit jetojnë me ndihma sociale./infokosova.net/

Ju lutem nëse keni mundësi të bani, sa më shumë “SHARE”. Ti ndihmojmë 5 FËMIJË TË MITUR, PA PRINDËR.
 
– Brenda një periudhe të shkurtër u vdiqën të dy prindërit, jetojn me ndihma sociale.
– Numri ku mund të kontaktoni këtë familje për ta ndihmuar është: 0037744 119 930.
 
SHPERNDAJE !

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetar/e dhe  praktikant
artikull i sponzorizuar


BERZH: 50 % e shqiptarëve duan demokraci, 31 % duan sistem autoritar

BERZH: 50 % e shqiptarëve duan demokraci, 31 % duan sistem autoritar

Kosova, partneri i dytë tregtar i Shqipërisë për sa i përket rritjes së eksporteve

Kosova, partneri i dytë tregtar i Shqipërisë për sa i përket rritjes së eksporteve

Komuna e Gjilanit fton qytetarët, që të përfitojnë nga falja e borxheve deri në fund të gushtit

Komuna e Gjilanit fton qytetarët, që të përfitojnë nga falja e borxheve deri në fund të gushtit

Remitencat e diasporës janë rreth 670 milionë euro në vit

Remitencat e diasporës janë rreth 670 milionë euro në vit

Punëtorët kërkojnë rritje të pagës minimale, bizneset kundërshtojnë

Punëtorët kërkojnë rritje të pagës minimale, bizneset kundërshtojnë

Infrakos në gjendje të rëndë financiale, rrezikon edhe implementimin e projekteve zhvillimore strategjike

Infrakos në gjendje të rëndë financiale, rrezikon edhe implementimin e projekteve zhvillimore strategjike

Kodi telefonik +383 funksionalizohet në qershor

Kodi telefonik +383 funksionalizohet në qershor

Media e Beogradit: Pasuria e Serbisë në Kosovë është 200 miliardë dollarë

Media e Beogradit: Pasuria e Serbisë në Kosovë është 200 miliardë dollarë

Auditori fsheh keqpërdorimin financiar të Prokurorisë

Auditori fsheh keqpërdorimin financiar të Prokurorisë

Qeveria ia beson përfaqësimin ligjor kompanisë bullgare në kontestin PTK-Axos

Qeveria ia beson përfaqësimin ligjor kompanisë bullgare në kontestin PTK-Axos

Operatori i vlerësuar “i papërgjegjshëm” nga OSHP-ja fiton sërish

Operatori i vlerësuar “i papërgjegjshëm” nga OSHP-ja fiton sërish

Qytetari nga Klina ankohet për vjedhje në pompën e benzinës IP – rezervuari 45 litërsh ia zë 54 litra (Video)

Qytetari nga Klina ankohet për vjedhje në pompën e benzinës IP – rezervuari 45 litërsh ia zë 54 litra (Video)

Rritet sërish çmimi i cigareve në Kosovë

Rritet sërish çmimi i cigareve në Kosovë

Thatësira dëmton kulturat bujqësore

Thatësira dëmton kulturat bujqësore

KLSH: Birra “Peja” fshehu taksat, mbi 1.7 mln dollarë dëm shtetit

KLSH: Birra “Peja” fshehu taksat, mbi 1.7 mln dollarë dëm shtetit

Banka e Shqipërisë zbulon shkakun: Pse u zhvlerësua euro tek ne?

Banka e Shqipërisë zbulon shkakun: Pse u zhvlerësua euro tek ne?