Flamuri shqiptar valvitet në majën më të lartë të malit në Serbi (Foto)

09.03.2021 22:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flamuri shqiptar valvitet në majën më të lartë të malit në Serbi (Foto)

Në majën e malit Midzor rreth 2169m, e cila konsiderohet maja më e lartë e Serbisë u ngrit flamuri shqiptar.

Sot një grup alpinistësh nga Peja ngjitën majën më të lartë të Serbisë dhe sipër saj valvitet flamuri shqiptar si shenjë krenarie për këtë arritje.

Më shumë se 600 km udhëtim me makinë për të mbërritur në Babin Zub ku edhe filloi ecja në këmbë në drejtim të majës së malit.

Shtegu ishte i gjithi i mbuluar me dëborë, temperaturat ishin konstante nën 0 dhe ngjitjen përgjatë kreshtes e vështirsoi era e fortë dhe e ftohtë.

Përgjatë kreshtes kishte pamje mbresëlënëse nga të dyja shtetet, Bullgarisë si dhe Serbisë, gjë e cila e bëri ecjen edhe më interesante.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ish anëtari i Partisë Socialiste të Shqipërisë krahason policët e Kosovës me ushtrinë e Millosheviçit

Ish anëtari i Partisë Socialiste të Shqipërisë krahason policët e Kosovës me ushtrinë e Millosheviçit

E dhimbshme: Babai mitrovicas do t’ia dhurojë veshkën djalit, por duhen 23 mijë euro

E dhimbshme: Babai mitrovicas do t’ia dhurojë veshkën djalit, por duhen 23 mijë euro

Gorani -Thaçit: Na rrejti bashkësia ndërkombëtare, çka ki ndërmend me bë, me i shajtë me nanë?

Gorani -Thaçit: Na rrejti bashkësia ndërkombëtare, çka ki ndërmend me bë, me i shajtë me nanë?

Kurti: Reciprociteti ndaj targave të Serbisë nuk është provokues dhe as diskriminues

Kurti: Reciprociteti ndaj targave të Serbisë nuk është provokues dhe as diskriminues

Plani gjenial i Policisë së Kosovës që u zbatua mbrëmë në Bërnjak (Video)

Plani gjenial i Policisë së Kosovës që u zbatua mbrëmë në Bërnjak (Video)

Ibishi: Vuçiqi po bën luftë psikologjike duke mobilizuar xhandarmërinë, ai e di deri ku mund të shkojë

Ibishi: Vuçiqi po bën luftë psikologjike duke mobilizuar xhandarmërinë, ai e di deri ku mund të shkojë

Alban Hyseni viziton resortin “Kulla e Gjinajve”

Alban Hyseni viziton resortin “Kulla e Gjinajve”

Osmani: BE t’i bëjë presion Serbisë që të heqë dorë nga përpjekjet për destabilizimin e rajonit

Osmani: BE t’i bëjë presion Serbisë që të heqë dorë nga përpjekjet për destabilizimin e rajonit

Banorët e Llashticës falënderojnë Lutfi Hazirin për realizimin e të gjitha projekteve jetike për këtë fshat

Banorët e Llashticës falënderojnë Lutfi Hazirin për realizimin e të gjitha projekteve jetike për këtë fshat

Qeveria serbe merr dy vendime që kanë të bëjnë me Kosovën

Qeveria serbe merr dy vendime që kanë të bëjnë me Kosovën

Berisha: Basha bën mirë të shkojë andej nga erdhi

Berisha: Basha bën mirë të shkojë andej nga erdhi

Protestuesit serbë kërcënojnë policët e Kosovës: A jeni përshëndet me t’shpisë, kanë me kukatë nanat tuaja (Video)

Protestuesit serbë kërcënojnë policët e Kosovës: A jeni përshëndet me t’shpisë, kanë me kukatë nanat tuaja (Video)

Propagandë nga mediat serbe, thonë se Ushtria e Kosovës u infiltrua në veri

Propagandë nga mediat serbe, thonë se Ushtria e Kosovës u infiltrua në veri

Haziri: Me investimet infrastrukturore, Lladova është bërë fshat model

Haziri: Me investimet infrastrukturore, Lladova është bërë fshat model

Kamberi: Vendimi për targat është i drejtë, Serbia mezi po pret të tensionojë situatën

Kamberi: Vendimi për targat është i drejtë, Serbia mezi po pret të tensionojë situatën

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme