​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

28.11.2020 23:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Real Madridi ka pësuar disfatë shumë të papritur si vendas nga Alavesi me rezultat 1-2.

Që loja nuk do të ishte e lehtë për Real Madridit u dëshmua që në fillim kur mysafirët gjetën golin e avantazhit pas vetëm pesë minutave lojë kur Perez realizoi nga pika e bardhë.

Në minutën e 28’, “Los Blancos” tronditen edhe nga lëndimi i Eden Hazard i cili u detyrua të largohej nga fusha.

Me të filluar pjesa e dytë, Courtois bën një gabim trashanik për t’ia mundësuar Joselus ta dyfishonte epërsinë e mysafirëve.

Ishte mesfushori brazilian Casemiro ai i cili e hapi ndeshjen me golin e tij në minutën e 86’, por kjo ishte gjithçka çfarë skuadra e Zinedine ia doli të bënte në këtë ndeshje.

Pas 10 xhirove, Real Madridi ka 17 pikë dhe renditet në vendin e katërt në tabelë

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit