41 emigrantë kapen në një friz transportues në Greqi

04.11.2019 19:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
41 emigrantë kapen në një friz transportues në Greqi

Policia në Athinë ka kapur 41 emigrantë të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni transportues që përdoret për transportim të mallrave të ngrira.

Gjatë një kontrolle rutinore në autostradë policia ka hasur në emigrantët me ta kontrolluar frizin transportues, transmeton Klan Kosova.

Sistemi i ftohjes nuk ka qenë funksional dhe të gjithë burra dhe djem kanë qenë mirë më shëndet, ka njoftuar zyrtari policor, Theodors Hronpoulos.

Për shkak parandalimi një numër i vogël i tyre janë dërguar në spital, kurse të tjerët janë ndaluar në polici, bashkë me shoferin 40 vjeçar të automjetit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Komuna në të cilën u shfaq rasti i parë me koronavirus, sot nuk ka asnjë rast aktiv

Komuna në të cilën u shfaq rasti i parë me koronavirus, sot nuk ka asnjë rast aktiv

Varhelyi: KE rekomandon këtë javë draftet, nevojitet plotësimi i reformave

Varhelyi: KE rekomandon këtë javë draftet, nevojitet plotësimi i reformave

Kërkohet shkarkimi i Bordit dhe menaxhmentit të Postës, akuzohen për përhapje të koronavirusit

Kërkohet shkarkimi i Bordit dhe menaxhmentit të Postës, akuzohen për përhapje të koronavirusit

Lajçak: E respektoj faktin që Hoti do t’i udhëheq negociatat me Serbinë, s’ka marrëveshje pa BE-në

Lajçak: E respektoj faktin që Hoti do t’i udhëheq negociatat me Serbinë, s’ka marrëveshje pa BE-në

Spiunët serbë arrijnë para zgjedhjeve në veri

Spiunët serbë arrijnë para zgjedhjeve në veri

Hoti të martën prezanton në Kuvend platformën e dialogut

Hoti të martën prezanton në Kuvend platformën e dialogut

Prokurori i Shtetit dje ngriti aktakuzë kundër 99 personave

Prokurori i Shtetit dje ngriti aktakuzë kundër 99 personave

Ministria e Tregtisë merrë masa të reja për kafet dhe restorantet

Ministria e Tregtisë merrë masa të reja për kafet dhe restorantet

Testi i arritshmërisë dhe i maturës mund të shtyhen për shkak të koronavirusit

Testi i arritshmërisë dhe i maturës mund të shtyhen për shkak të koronavirusit

Vitia e Zemaj kërkohen të jenë dëshmitarë në Komisionin Hetimor për COVID-19

Vitia e Zemaj kërkohen të jenë dëshmitarë në Komisionin Hetimor për COVID-19

VV dhe PDK bojkotojnë “Forumin e Liderëve

VV dhe PDK bojkotojnë “Forumin e Liderëve

Kapet me marihuanë një prishtinas

Kapet me marihuanë një prishtinas

Supremja konfirmon vendimin e Apelit për rritjen e dënimit ndaj të akuzuarit për vrasje në tentativë në Pejë

Supremja konfirmon vendimin e Apelit për rritjen e dënimit ndaj të akuzuarit për vrasje në tentativë në Pejë

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Kryeministri Hoti

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Kryeministri Hoti

Komisioni Hetimor për menaxhimin e pandemisë gjatë Qeverisë Kurti nis punën

Komisioni Hetimor për menaxhimin e pandemisë gjatë Qeverisë Kurti nis punën

Deputetët e komuniteteve i përgjigjen pozitivisht ftesës së Avdullah Hotit

Deputetët e komuniteteve i përgjigjen pozitivisht ftesës së Avdullah Hotit