Qindra të rinj i bashkohen AKR-së

03.09.2019 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qindra të rinj i bashkohen AKR-së

Aleanca Kosova e Re ka mbajtur sot një takim me qytetarë dhe anëtarë të partisë me ç’rast AKR-së së Behgjet Pacollit i janë bashkangjitur qindra të rinj, në mesin e tyre edhe Gent Begolli, ish kryetar i Aleancës së të rinjve të Kosovës dhe ish kryeshef ekzekutiv i Postës dhe Telekomit të Kosovës

Sipas një njoftimi, të pranishmëve në sallë i është drejtuar me një fjalë rasti, presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili u shpreh shumë krenar me qeverisjen e AKR-së dhe me faktin që asnjë i deleguar nga partia e tij nuk është gjendur në skandal.

A do t’i shpenzonit 6€ në muaj, për me flejt rehat? Tash gjumi i mirë, 20% më lirë!
E SPONSORUAR
LEXO MË SHUMË
“Kosova pret që ju, rinia, të jeni ata që merrni timonin e këtij vendi, të cilët jeni të mrekullueshëm. Rinia e Kosovës është rinia më shpirt të pastër. AKR-ja si gjithmonë parti e shpresës dhe e rinisë e qytetarëve, njerëzve me zemër të gjerë. Çdo ditë e më shumë qytetarët e Kosovës, do e kuptojnë qëllimin liberal të AKR-së. Gjithmonë do të jemi për shtetndërtim. Unë jam shumë krenar që asnjë i AKR-së nuk u gjend në ndonjë skandal”, u shpreh Pacolli.

Gjatë kësaj ngjarje, Gent Begolli, ish kryeshef ekzekutiv i Postës dhe Telekomit të Kosovës, së bashku me qindra të rinj i janë bashkangjitur vizionit liberal të presidentit të AKR-së, Behgjet Pacollit.

Begolli i është adresuar të pranishmëve duke thënë se është shumë i lumtur që i është bashkangjitur Aleancës Kosova e Re dhe se së bashku do të punojnë për një Kosovë më të mirë, për një perspektivë të të rinjve dhe do të punojnë që qytetarët tanë të ndihen të barabartë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë