Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva

24.08.2019 14:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva

Sindikata e Pavarur e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, përmes një njoftimi për media, pak çaste më parë bën të ditur se nuk do të vazhdojë greva e paralajmëruar ditë më parë.

Në njoftim thuhet:

Dëshirojmë të njoftojmë të gjithë udhëtarët tanë se pas diskutimeve brenda kompanisë me Sindikatën e Punonjësve të Aeroportit ‘Adem Jashari’ kemi ardhur në një konkludim të përbashkët dhe si rezultat i kësaj greva nuk do të vazhdojë.

Të gjitha detajet e tjera janë subjekt i çështjeve të brendshme të kompanisë dhe nuk do të bëhen publike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva

Punëtorët e Aeroportit “Adem Jashari” heqin dorë nga greva

Isa Mustafa autorizohet nga LDK që ta negociojë koalicionin me Vetëvendosjen

Isa Mustafa autorizohet nga LDK që ta negociojë koalicionin me Vetëvendosjen

Përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së – A u caktua kandidati për kryeministër?

Përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së – A u caktua kandidati për kryeministër?

Mbi 30 mijë kosovarë hynë në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Mbi 30 mijë kosovarë hynë në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Milaim Zeka i fton Agim Veliun dhe Lutfi Hazirin në partinë e tij

Milaim Zeka i fton Agim Veliun dhe Lutfi Hazirin në partinë e tij

Vuçiq pas kthimit nga Amerika: Serbinë e pret një dimër i vështirë lidhur me Kosovën

Vuçiq pas kthimit nga Amerika: Serbinë e pret një dimër i vështirë lidhur me Kosovën

Arban Abrashi, Sekretar Organizativ i LDK’së

Arban Abrashi, Sekretar Organizativ i LDK’së

Mësohet arsyeja e mungesës së Agim Veliut e Lutfi Hazirit në mbledhjen

Mësohet arsyeja e mungesës së Agim Veliut e Lutfi Hazirit në mbledhjen

Gërxhaliu: Taksa ndaj Serbisë goditi xhepat e kosovarëve

Gërxhaliu: Taksa ndaj Serbisë goditi xhepat e kosovarëve

Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Dëshmitari serb i Gjykatës Speciale: Haradinaj do të gjykohet për periudhën pas 30 shtatorit të 1998-ës

Dëshmitari serb i Gjykatës Speciale: Haradinaj do të gjykohet për periudhën pas 30 shtatorit të 1998-ës

Ulen pagat e punëtorëve të PTK-së?

Ulen pagat e punëtorëve të PTK-së?

Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Ish-bashkëpunëtori i Thaçit që kaloi në Vetëvendosje: Ai donte të më mënjanonte politikisht

Ish-bashkëpunëtori i Thaçit që kaloi në Vetëvendosje: Ai donte të më mënjanonte politikisht

Konjufca: Kur të vijë Vetëvendosja në pushtet do ta shkarkojë Thaçin nga pozita e Presidentit

Konjufca: Kur të vijë Vetëvendosja në pushtet do ta shkarkojë Thaçin nga pozita e Presidentit

Adelina tregon se si Rugovës iu shkel këmba deri në gjakderdhje. A po aludon në Hashim Thaçin?

Adelina tregon se si Rugovës iu shkel këmba deri në gjakderdhje. A po aludon në Hashim Thaçin?