Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

24.08.2019 07:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Gati një muaj prejse është shkëputur kontrata mes Telekomit dhe “Z-Mobile-it”, Autoriteti Rregullativ për Komunikime Elektronike dhe Postare (ARKEP) ende nuk ka vendosur se çfarë do të ndodhë me 300 mijë numrat që i ka pasur në dispozicion “Z-Mobile”.

Mosmarrja e vendimit, sipas ish-anëtarëve të Komisionit parlamentar që hetoi zhvillimet në Postë-Telekom është duke u neglizhuar qëllimshëm nga ARKEP-i. Një ditë para shpërndarjes së Kuvendit, Komisioni ka marrë vendim që t`ia dërgojë një shkresë ARKEP-it lidhur me këtë çështje, shkruan sot Koha Ditore.

Letra, siç është informuar “Koha Ditore”, është dërguar brenda ditës së premte (dje).

“Kërkohet nga ARKEP-i që në afatin sa më të shpejtë, konform dispozitave ligjore në fuqi, të marrë vendimin në lidhje me numeracionin e telefonisë mobile e njohur si “Z Mobile”’, thuhet në letër, një kopje të së cilës e posedon gazeta.

Akuzat për neglizhencë janë mohuar nga zyrtarë të ARKEP-it. Ata kanë thënë se këtë çështje janë duke e trajtuar me prioritet.

Fillimisht, Zyra për Informim e këtij institucioni ka deklaruar se nuk kanë pranuar ndonjë letër nga Komisioni deri më tani. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Ish-bashkëpunëtori i Thaçit që kaloi në Vetëvendosje: Ai donte të më mënjanonte politikisht

Ish-bashkëpunëtori i Thaçit që kaloi në Vetëvendosje: Ai donte të më mënjanonte politikisht

Konjufca: Kur të vijë Vetëvendosja në pushtet do ta shkarkojë Thaçin nga pozita e Presidentit

Konjufca: Kur të vijë Vetëvendosja në pushtet do ta shkarkojë Thaçin nga pozita e Presidentit

Adelina tregon se si Rugovës iu shkel këmba deri në gjakderdhje. A po aludon në Hashim Thaçin?

Adelina tregon se si Rugovës iu shkel këmba deri në gjakderdhje. A po aludon në Hashim Thaçin?

Këta janë 31 anëtarët e Kryesisë së LDK-së

Këta janë 31 anëtarët e Kryesisë së LDK-së

Stavileci: Partitë tjera i frikohen PDK-së, prandaj bëjnë koalicione parazgjedhore

Stavileci: Partitë tjera i frikohen PDK-së, prandaj bëjnë koalicione parazgjedhore

Kadri Veseli zyrtarisht kandidat i PDK’së për Kryeministër

Kadri Veseli zyrtarisht kandidat i PDK’së për Kryeministër

LDK nesër e zgjedh kandidatin për Kryeministër, Mustafa thotë se nuk ia lë pozitën VV’së

LDK nesër e zgjedh kandidatin për Kryeministër, Mustafa thotë se nuk ia lë pozitën VV’së

Rrëfimi për 9-vjeçaren që u kap nga policia serbe në bagazhin e veturës

Rrëfimi për 9-vjeçaren që u kap nga policia serbe në bagazhin e veturës

Ministri Tahiri: Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviçit

Ministri Tahiri: Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviçit

Policia në kërkim të këtij personi, i duhet bashkëpunimi i qytetarëve

Policia në kërkim të këtij personi, i duhet bashkëpunimi i qytetarëve

Veseli në QKK: Duke luftuar korrupsionin rrisim buxhetin për filmin dhe artistët

Veseli në QKK: Duke luftuar korrupsionin rrisim buxhetin për filmin dhe artistët

Prokuroria paralajmëron masa të ashpra për ruajtjen e votës nga “vjedhësit”

Prokuroria paralajmëron masa të ashpra për ruajtjen e votës nga “vjedhësit”

Gjermania thotë se nuk është në recesion ekonomik

Gjermania thotë se nuk është në recesion ekonomik

Policia jep detaje për aksidentin e tmerrshëm që ndodhi në Prishtinë

Policia jep detaje për aksidentin e tmerrshëm që ndodhi në Prishtinë

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar