KEK-u punëson në Zyrë Ligjore një të dënuar për tri vepra penale

14.08.2019 07:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KEK-u punëson në Zyrë Ligjore një të dënuar për tri vepra penale

Fakti që është i dënuar tri herë nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për tri vepra të ndryshme penale, nuk e ka penguar Fahri Fazliun që të punësohet në Zyrën Ligjore të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).

Ndonëse Gjykata Themelore i ka konfirmuar Kohës Ditore së i njëjti është dënuar dy herë me gjobë e një herë me burg, sipas Fazliut dhe Zyrës për medie të KEK-u, ai, siç edhe ka qenë e kërkuar me konkurs, i ka sjellë dëshmitë nga Gjykata dhe Policia se nuk është i dënuar dhe nuk ka qenë nën hetime.

Fazliu i ishte nënshtruar konkursit të publikuar më 1 mars të vitit 2018, derisa punën e kishte filluar më 12 qershor të po atij viti. Ndërkohë që tani, siç edhe e ka konfirmuar KEK-u, ai është caktuar si ushtrues detyre i menaxherit të një departamenti në Zyrën Ligjore të KEK-ut.

Fahri Fazliu është djali i Fadil Fazliut, zyrtar i Lëvizjes për Bashkim, i cili kishte qenë kandidat për deputet i kësaj partie në një listë me PDK-në. Ndërkohë që në rrjetin social Facebook, Fahri Fazliu ka të publikuara disa fotografi me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Dënimet ndaj Fazliut i ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore, Mirlinda Gashi. “Lidhur me kërkesën tuaj ju informojmë se ndaj personit F.F. në Gjykatën Themelore në Prishtinë janë zhvilluar tri raste për veprat penale nga nenet 188, 332 dhe 297 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, ka theksuar Gashi… (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KEK-u punëson në Zyrë Ligjore një të dënuar për tri vepra penale

KEK-u punëson në Zyrë Ligjore një të dënuar për tri vepra penale

Bajrami: Këto dy vjet është qeverisur në bazë të Kanunit e odave – vi të kuqe PDK-së për koalicion

Bajrami: Këto dy vjet është qeverisur në bazë të Kanunit e odave – vi të kuqe PDK-së për koalicion

Molliqaj: Pa LDK’në, VV’ja përfundon në vendin e tretë apo të katërt

Molliqaj: Pa LDK’në, VV’ja përfundon në vendin e tretë apo të katërt

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë – është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin

Phillips: Memoriali turk s’ka vend në Tiranë – është vazhdimësi e afërsisë së Ramës me Erdoganin

Haradinaj: Nuk synojmë koalicion me PDK’në, VV’në dhe LDK’në

Haradinaj: Nuk synojmë koalicion me PDK’në, VV’në dhe LDK’në

Mustafa: Ata që e kanë katandisur paranë publike duhet të shkojnë në lavazh jo të qeverisin

Mustafa: Ata që e kanë katandisur paranë publike duhet të shkojnë në lavazh jo të qeverisin

Deda zyrtarëve të PDK’së: Pozitive të dalësh në opozitë, gara s’është për jetë a vdekje

Deda zyrtarëve të PDK’së: Pozitive të dalësh në opozitë, gara s’është për jetë a vdekje

Kadri Veseli me rrëfim personal për fillesat e tij në politikë

Kadri Veseli me rrëfim personal për fillesat e tij në politikë

Sot në Kosovë u shënuan temperaturat më të larta të vitit

Sot në Kosovë u shënuan temperaturat më të larta të vitit

Hajrullahu: Nisma Socialdemokrate e gatshme për të marr përgjegjësi në qeverisjen Haziri

Hajrullahu: Nisma Socialdemokrate e gatshme për të marr përgjegjësi në qeverisjen Haziri

Komuna e Prishtinës njofton se një rrugë do të mbyllet për dy ditë

Komuna e Prishtinës njofton se një rrugë do të mbyllet për dy ditë

Pacolli reagon pas deklaratës së QUINT’it, thotë se Kosova i ka kushtet e saj për dialog

Pacolli reagon pas deklaratës së QUINT’it, thotë se Kosova i ka kushtet e saj për dialog

150 serbë kthehen në Kosovë

150 serbë kthehen në Kosovë

“Lufta” për postin e kryeministrit, Mustafa s’e përmend koalicionin me VV-në pas takimit me Kurtin

“Lufta” për postin e kryeministrit, Mustafa s’e përmend koalicionin me VV-në pas takimit me Kurtin

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë

Punëtori që u dënua me 16 mijë euro nga Limak u kërcënua me përmbarues privat

Punëtori që u dënua me 16 mijë euro nga Limak u kërcënua me përmbarues privat