Arsenali mund të lëshojë Mustafin në huazim

14.08.2019 00:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenali mund të lëshojë Mustafin në huazim

Arsenali është i vendosur që të largojë Shkodran Mustafin nga skuadra, ka shkruar “The Sun” të martën.

Mbrojtësi Mustafi është kritikuar vazhdimisht edicionin e kaluar nga tifozët e klubit londinez, që ka pritur gjatë tërë verës për skuadra të interesuara për ish-reprezentuesin gjerman.

Pasi nuk ka marrë një ofertë të pranueshme, Arsenali tani është i gatshëm edhe të huazojë Mustafin. Kështu Arsenali do të hiqte barrën e ndarjes së pagës prej 80 mijë funtesh në javë, sa e ka Mustafi.

Sipas “The Sun”, trajneri Unai Emery i ka thënë Mustafit se nuk ka të ardhme në klub dhe se duhet të rifillojë karrierën e tij në një klub tjetër. 27-vjeçari i kishte kushtuar Arsenalit plot 35 milionë funte, tre vjet më parë, kur u transferua nga Valencia. Tani mund të shitet për 15 milionë funte.

Arsenali do të ketë shtatë mbrojtës qendrorë në dispozicion, kur të gjithë të jenë të gatshëm. Mustafi është në fund të listës në të cilën llogarit Emery, ndërsa nuk ishte në skuadër për ndeshjen ndaj Newcastles fundjavën e kaluar. Sipas gazetës angleze, Mustafi ka pranuar se duhet të lëvizë për te ndonjë skuadër tjetër, pasi ka refuzuar të largohet në dy vjetët e kaluar. Skuadra nga Italia kanë pyetur për Mustafin, por ai mund të huazohet te gjigantët turq, Fenerbahçe ose Galatasaray, me kusht që transferimi të bëhet i plotë pas një viti.

Mustafi ka kohë që nuk ftohet nga Gjermania, me të cilën kishte fituar titullin e botës. Ai ka luajtur edhe te Sampdoria në Itali dhe është pritur të bëhet prej mbrojtësve më të mirë në Evropë. Për gabimet e shumta në edicionin e kaluar, kanë ulur ndjeshëm vlerën e tij.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arsenali mund të lëshojë Mustafin në huazim

Arsenali mund të lëshojë Mustafin në huazim

Momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet mes dy makinave (Video)

Momenti i tmerrshëm kur një grua shtypet mes dy makinave (Video)

Lady Gaga po akuzohet se ka kopjuar “Shallow” nga një këngëtar i panjohur, i kërkojnë miliona dollarë dëmshpërblim

Lady Gaga po akuzohet se ka kopjuar “Shallow” nga një këngëtar i panjohur, i kërkojnë miliona dollarë dëmshpërblim

Vitet janë ndalur për Nicole Sherzinger

Vitet janë ndalur për Nicole Sherzinger

Të gjithë sytë tek Jennifer Lopez

Të gjithë sytë tek Jennifer Lopez

“Home Alone” po rikthehet në version të ri

“Home Alone” po rikthehet në version të ri

Me këto poza paraqitet Melinda Ademi

Me këto poza paraqitet Melinda Ademi

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

I mblodhi 12 mijë euro për djalin e sëmurë, të gjitha i shpenzoi në drogë e prostituta

Kafja e mëngjesit pihet edhe nëse i shtoni pak kripë

Kafja e mëngjesit pihet edhe nëse i shtoni pak kripë

NIS ME DËSHTIME “SUNNY HILL”, NJË PIKË KONTROLLI PËR MIJËRA VETA

NIS ME DËSHTIME “SUNNY HILL”, NJË PIKË KONTROLLI PËR MIJËRA VETA

Mozzik dhe Loredana arrijnë milionëshin e parë me “Eiskalt”

Mozzik dhe Loredana arrijnë milionëshin e parë me “Eiskalt”

Dua Lipa bëhet imazh i parfumit “YSL Beauty”

Dua Lipa bëhet imazh i parfumit “YSL Beauty”

Rihanna e quan të përsosur punën e Sellmës

Rihanna e quan të përsosur punën e Sellmës

Adrola Dushi me pamje perfekte

Adrola Dushi me pamje perfekte

Xhensila me paraqitjen e fundit provokon me të pasmet

Xhensila me paraqitjen e fundit provokon me të pasmet

NITA LATIFI SJELL VERSIONIN AKUSTIK TË KËNGËS “MALENA”

NITA LATIFI SJELL VERSIONIN AKUSTIK TË KËNGËS “MALENA”