Mushkolaj: Ambasadorët janë në kërkim të një kryeministri të ri që të mos bllokohet dialogu

21.07.2019 20:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mushkolaj: Ambasadorët janë në kërkim të një kryeministri të ri që të mos bllokohet dialogu

Analisti i çështjeve politike në vend, Imer Mushkolaj, ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, me gjasë vendin e pret një qeveri teknike para se të shkohet në zgjedhje.

Duke mos dhënë emra, Mushkolaj ka thënë se “ambasadorët”, duke iu referuar të akredituarve të misioneve diplomatike në vend, janë në kërkim të një kandidati për ri për kryeministër, gjë që, sipas tij, do të shmangte zgjedhjet e parakohshme.

“Ambasadorët i kanë nisë përpjekjet për gjetjen e një kandidati të ri për kryeministër. Për ta është e rëndësishme që të mos bllokohet dialogu. Mundet me ndodhë mos me pasë hiç zgjedhje”, ka thënë Mushkolaj, duke përfunduar me fjalinë: “Interesant po bohet”.

Haradinaj, të premten, gjatë mbledhjes së Qeverisë, njoftoi kabinetin për vendimin e tij për dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit. Arsye për largimin tha të jetë ftesa nga Gjykata Speciale ku ai ishte ftuar për t’u intervistuar në cilësinë e të dyshuarit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: S’po muj me besu që të hiqen 20 euro shtesë nga pensionet në këtë kohë kaq të vështirë

Haradinaj: S’po muj me besu që të hiqen 20 euro shtesë nga pensionet në këtë kohë kaq të vështirë

Haradinaj: “10 vjet ma kanë nxi ymrin me akuza për haraç e kazino, e tash s’po e hap gojën askush”

Haradinaj: “10 vjet ma kanë nxi ymrin me akuza për haraç e kazino, e tash s’po e hap gojën askush”

Kurti: Emërimi i bordit të ri drejtues të Telekomit, ndër vendimet më të rëndësishme të mbledhjes së sotme

Kurti: Emërimi i bordit të ri drejtues të Telekomit, ndër vendimet më të rëndësishme të mbledhjes së sotme

Kurti bisedon me Odën Amerikano-Izraelite për Tregti: Kemi lidhje historike, do t’i forcojmë raportet

Kurti bisedon me Odën Amerikano-Izraelite për Tregti: Kemi lidhje historike, do t’i forcojmë raportet

Qeveria sllovene e mohon autorësinë e “non-paperit” për ndryshimin e kufijve në Ballkan

Qeveria sllovene e mohon autorësinë e “non-paperit” për ndryshimin e kufijve në Ballkan

Të gjitha vendimet që i mori sot Qeveria e Kosovës

Të gjitha vendimet që i mori sot Qeveria e Kosovës

Dëshmia tronditëse e burrit që u dhunua seksualisht nga serbët: Me bajonetë ma kanë dëmtuar organin gjenital dhe zorrën e trashë

Dëshmia tronditëse e burrit që u dhunua seksualisht nga serbët: Me bajonetë ma kanë dëmtuar organin gjenital dhe zorrën e trashë

Operatorit “Telkos” ia ndalin sinjalin tri kanale televizive vendore, nuk iu ofroi marrëveshje

Operatorit “Telkos” ia ndalin sinjalin tri kanale televizive vendore, nuk iu ofroi marrëveshje

​Osmani takon Bregun, konfirmohet gatishmëria për avancimin e bashkëpunimit rajonal

​Osmani takon Bregun, konfirmohet gatishmëria për avancimin e bashkëpunimit rajonal

Qeveria Kurti ndan 6 milionë euro për bizneset që u prekën nga mbyllja e fundit

Qeveria Kurti ndan 6 milionë euro për bizneset që u prekën nga mbyllja e fundit

Arrestohet polici i Gjilanit, dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

Arrestohet polici i Gjilanit, dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

”Washington Post”: Rama shpreson ta shndërrojë Shqipërinë në kampione të turizmit

”Washington Post”: Rama shpreson ta shndërrojë Shqipërinë në kampione të turizmit

Emërohen anëtarët e Bordit të Drejtorëve të Telekomit, Rakiç kërkon të përfshihen edhe serbët

Emërohen anëtarët e Bordit të Drejtorëve të Telekomit, Rakiç kërkon të përfshihen edhe serbët

Miratohet Komisioni për Dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Miratohet Komisioni për Dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Protesta në Gjermani kundër ligjit të bllokimit ndaj Covid-19

Protesta në Gjermani kundër ligjit të bllokimit ndaj Covid-19

“Jam vajza jote që e braktise”, letra që e tronditi Daçiqin

“Jam vajza jote që e braktise”, letra që e tronditi Daçiqin