Haradinaj: E suspendojmë taksën, nëse ka marrëveshje-kornizë për njohje

14.06.2019 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: E suspendojmë taksën, nëse ka marrëveshje-kornizë për njohje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e gatshme që ta suspendojë taksën nëse në Paris arrihet korniza e një marrëveshjeje për njohjen nga Serbia.

Në një intervistë për Interaktiv, Haradinaj ka thënë se në Paris, përveç tij e presidentit Thaçi, duhet të shkojnë edhe kryeparlamentari Veseli dhe bashkudhëheqësit e Delegacionit shtetëror, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni sonte nga ora 23:20 në emisionin Interaktiv të KTV-së.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trumpi: Ushtria amerikane s’e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në vendet e largëta

Trumpi: Ushtria amerikane s’e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në vendet e largëta

Endrit Shala uron dy kadetët kosovarë që diplomuan para Tumpit

Endrit Shala uron dy kadetët kosovarë që diplomuan para Tumpit

PDK i kërkon LDK-së që t’i drejtohet VV-së për mbështetje

PDK i kërkon LDK-së që t’i drejtohet VV-së për mbështetje

Motra e Kim Jong-un kërcënon Korenë e Jugut me veprim ushtarak

Motra e Kim Jong-un kërcënon Korenë e Jugut me veprim ushtarak

53 raste të reja me koronavirus në Kosovë — 7 të shëruar

53 raste të reja me koronavirus në Kosovë — 7 të shëruar

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Tha se nuk po ftohet në mbledhjet e LDK’së, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit

Tha se nuk po ftohet në mbledhjet e LDK’së, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit

SHBA, rritje e rasteve të reja me Covid-19 në rreth 20 shtete

SHBA, rritje e rasteve të reja me Covid-19 në rreth 20 shtete

Ministri i Shëndetësisë: Gjendja e pacientëve nuk është stabile, respektojini distancën dhe mbajeni higjienën

Ministri i Shëndetësisë: Gjendja e pacientëve nuk është stabile, respektojini distancën dhe mbajeni higjienën

MASHT: Mësimi plotësues për Testin e Maturës do të mbahet në formën online

MASHT: Mësimi plotësues për Testin e Maturës do të mbahet në formën online

Cakaj pas bisedës me Haradinajn: Shqipëria do të vazhdojë mbështetjen e pakursyer për Kosovën

Cakaj pas bisedës me Haradinajn: Shqipëria do të vazhdojë mbështetjen e pakursyer për Kosovën

Hoti pret gatishmëri nga opozita për të bashkërenduar qëndrimet lidhur me dialogun

Hoti pret gatishmëri nga opozita për të bashkërenduar qëndrimet lidhur me dialogun

Hetimet për Autostradën e Gjilanit, sekuestrohet vetura luksoze e familjes së ish-sekretarit të MI-së

Hetimet për Autostradën e Gjilanit, sekuestrohet vetura luksoze e familjes së ish-sekretarit të MI-së

Italia, Gjermania, Franca e Holanda nënshkruajnë kontratë për vaksinën kundër koronavirusit

Italia, Gjermania, Franca e Holanda nënshkruajnë kontratë për vaksinën kundër koronavirusit

AAC: Po presim dritën jeshile nga IKSHP për t’i kërkuar Qeverisë hapjen e Aeroportit

AAC: Po presim dritën jeshile nga IKSHP për t’i kërkuar Qeverisë hapjen e Aeroportit

EULEX-i do të vazhdojë punën në Kosovë

EULEX-i do të vazhdojë punën në Kosovë