“Qëndron po fitove Champions?” Pochettino “shtang” tifozët e Tottenhamit

09.05.2019 20:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Qëndron po fitove Champions?” Pochettino “shtang” tifozët e Tottenhamit

Lumturia dhe lotët e gëzimit pas arritjes spektakolare në Amsterdam, për Champions League, iu lanë vendin dyshimeve të trajnerit të Tottenhamit për të ardhmen e tij në stolin e skuadrës londineze.

I pyetur nëse do të linte “Spurs”-at nëse fitonte në finalen e Championsit, tekniku argjentinas u përgjigj me mundësinë e largimit edhe nëse do të humbasë.

I kërkuar nga klubet më të njohura europiane, të gatshme ta mbulojnë në miliona vetëm për ta bindur ta nisë sezonin dhe projektin e ri me ta, Mauricio Pocchettino rindezi edhe njëherë zërat e merkatos që e afrojnë me Paris Saint-Germain, Juventusin apo Milanin.

Tekniku latin ka admirues të shumtë, e pas 5 vitesh në Londër mund të vendosë të provojë diçka të re, me ose pa suksesin në Champions.

Takimi në finalen e madhe të Madridit do të ishte mbyllja e një rrethi që simbolizon një aventurë fantastike të nisur në vitin 2014 me “Spurs”-at. Pa merkato, por me dëshirë dhe lëvizje të guximshme, Pochettino ka dërguar skuadrën në ndeshjen e fundit të Championsit.

Për shkak të së kaluarës së tij tek Espanyoli, trajneri ka thënë se kurrë nuk do të drejtojë Barcelonën, por ka të tjerë gjigantë që e duan ta ulin në stol që pas një muaji. Bayern Munchen, Manchester United apo PSG kanë oferta konkrete.
/tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve