Messi shpall Barçën kampion

27.04.2019 22:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Messi shpall Barçën kampion

Barcelona është shpallur sonte kampion i La Ligës pas fitores prej 1 me 0 ndaj Levantes.

Ishte pesë herë futbollisti më i mirë në botë, Leo Messi që ishte vendimtar edhe këtë herë për Barcelonën, transmeton Koha.net.

Argjentinasi shënoi golin e vetëm në këtë takim në minutën e 62 pas asistimit nga Vidali, që i siguroi pikët e plota Barcelonës dhe titullin e La Ligës për sezonin 2018/19.

Katalunasit shpallen kampion me 83 pikë të grumbulluara.

Ky është titulli i 26-të i Barcelonës në La Liga.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Messi shpall Barçën kampion

Messi shpall Barçën kampion

27 vjeçarja që mbyti foshnjën në Prizren, një vit më parë e kishte vrarë edhe një tjetër fëmijë të saj

27 vjeçarja që mbyti foshnjën në Prizren, një vit më parë e kishte vrarë edhe një tjetër fëmijë të saj

Ymeri: Paga minimale duhet të rritet menjëherë

Ymeri: Paga minimale duhet të rritet menjëherë

Kosova pa kapacitete për rehabilitimin e të kthyerve nga Siria

Kosova pa kapacitete për rehabilitimin e të kthyerve nga Siria

Vasfije Krasniqi do të dëshmojë para Komitetit amerikan – publikohet dokumenti

Vasfije Krasniqi do të dëshmojë para Komitetit amerikan – publikohet dokumenti

Përmbyllet Programi i Shkëmbimit të Nxënësve mes Kosovës dhe Shqipërisë

Përmbyllet Programi i Shkëmbimit të Nxënësve mes Kosovës dhe Shqipërisë

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”

35 vjeçari që u gjet i vdekur në Istog, vrau vetën me armë zjarri

35 vjeçari që u gjet i vdekur në Istog, vrau vetën me armë zjarri

Thaçi: Serbia kreu gjenocid në Kosovë, fati i të pagjeturve duhet të zbardhet

Thaçi: Serbia kreu gjenocid në Kosovë, fati i të pagjeturve duhet të zbardhet

Partitë në pushtet presin më shumë vende në KQZ

Partitë në pushtet presin më shumë vende në KQZ

Nxënësit e Gjilanit po vlerësohen si më të mirët në matematikë në Republikën e Kosovës

Nxënësit e Gjilanit po vlerësohen si më të mirët në matematikë në Republikën e Kosovës

Veseli nga Meja: Do të kërkojmë drejtësi për 186 masakrat e kryera në Kosovë

Veseli nga Meja: Do të kërkojmë drejtësi për 186 masakrat e kryera në Kosovë

Tahiri thotë se po funksinalizohet Ligji që i ka munguar Kosovës që një dekadë

Tahiri thotë se po funksinalizohet Ligji që i ka munguar Kosovës që një dekadë

SHBA bën thirrje për gjykimin e të gjithë atyre që kanë kryer krime

SHBA bën thirrje për gjykimin e të gjithë atyre që kanë kryer krime

Kërcënon Daçiq: Mashtroheni, Serbia nuk është e dobët, kurrë nuk do ta njohë Kosovën

Kërcënon Daçiq: Mashtroheni, Serbia nuk është e dobët, kurrë nuk do ta njohë Kosovën

Ministri Tahiri: Vuçiqi i angazhuar për të mohuar dhe fshehur krimet e Millosheviqit

Ministri Tahiri: Vuçiqi i angazhuar për të mohuar dhe fshehur krimet e Millosheviqit