34 aktakuza brenda 24 orëve nga Prokuroria e Kosovës

18.07.2019 12:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
34 aktakuza brenda 24 orëve nga Prokuroria e Kosovës

34 aktakuza janë ngritur gjatë 24 orëve të fundit nga Prokuroria e Shtetit.

Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga kjo prokurori.
“Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit prokuroritë themelore kanë ngritur tridhjetekatër (34) aktakuza kundër tridhjetenëntë (39) personave, për vepra të ndryshme penale, si dhe me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar tetëmbëdhjetë (18) persona për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra të ndryshme penale”, thuhet në komunikatë.

Po ashtu, prokurori i shtetit ka bërë dhjetë (10) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër trembëdhjetë (13) personave, si dhe me kërkesë të prokurorit për kontroll dhe bastisje, dhe me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata, janë sekuestruar:

Një qese me rrumbullak me foli alumini, 3 hajmali

7 fletore me shënime

70 fletë të formateve të vogla

1 CD

Regjistër i pacientëve

Libër i vjetër dhe disa fletë

1 telefon Nokia, 1 telefon Iphone 8

1 fletore me shënime, Fatura të ndryshme

Fletë të vogla me shënime dhe një fletore

Para të gatshme 240 euro.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


34 aktakuza brenda 24 orëve nga Prokuroria e Kosovës

34 aktakuza brenda 24 orëve nga Prokuroria e Kosovës

Haradinaj: Sot kujtojmë bijtë më të mirë që ka dhënë Rahoveci për lirinë e Kosovës

Haradinaj: Sot kujtojmë bijtë më të mirë që ka dhënë Rahoveci për lirinë e Kosovës

Gjermania i jep dritën jeshile Kosovës

Gjermania i jep dritën jeshile Kosovës

Qytetarët nuk e duan ndryshimin e kufijve

Qytetarët nuk e duan ndryshimin e kufijve

Bërnabiq fton liderët kosovarë që të kenë guxim

Bërnabiq fton liderët kosovarë që të kenë guxim

Në betejë me falimentimin

Në betejë me falimentimin

Ymeri: Opozita të dijë si do të duket qeveria e ardhshme para se të rrëzojë aktualen

Ymeri: Opozita të dijë si do të duket qeveria e ardhshme para se të rrëzojë aktualen

ATK në telashe, dyshime për abuzime me arka fiskale

ATK në telashe, dyshime për abuzime me arka fiskale

Buxhovi: Askund nuk kam deklaruar se UÇK-ja i ka vrarë njerëzit e LDK-së

Buxhovi: Askund nuk kam deklaruar se UÇK-ja i ka vrarë njerëzit e LDK-së

Haradinaj akuzon Thaçin e Veselin se e kanë dobësuar pozicionin e Kosovës karshi Serbisë

Haradinaj akuzon Thaçin e Veselin se e kanë dobësuar pozicionin e Kosovës karshi Serbisë

Vullin: Ushtria e Kosovës, kërcënimi më i madh për sigurinë në Ballkan

Vullin: Ushtria e Kosovës, kërcënimi më i madh për sigurinë në Ballkan

Zhgënjimi me drejtësinë

Zhgënjimi me drejtësinë

Daut Haradinaj: Edhe Dukagjini të trajtohet si krejt Kosova, autostrada duhet të ndërtohet

Daut Haradinaj: Edhe Dukagjini të trajtohet si krejt Kosova, autostrada duhet të ndërtohet

50 aktakuza për 24 orë

50 aktakuza për 24 orë

Me “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore” drejt një komunikacioni më të sigurt

Me “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore” drejt një komunikacioni më të sigurt

Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, bisedojnë për liberalizimin e vizave

Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, bisedojnë për liberalizimin e vizave