30 vitet e Keira Knightley

26.03.2015 19:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
30 vitet e Keira Knightley

Aktorja angleze Keira Knightley mbush 30 vjeç. E teksa është në pritje të fëmijës së parë, ajo vetëm rikonfirmon se është një divë antikomformiste.

“Njerëzit veshin rroba të zgjedhura kur janë shtatëzënë, por unë nuk jam dakord. Nuk do ta bëj kurrë këtë, preferoj rehatin”, tha Keira mbrëmjen e Screen Actors Guild Awards, ku nuk kishte hequr dorë nga takat e larta.


30-vjeçarja u apasionua që e vogël pas aktrimit, duke debutuar në moshë të njomë në disa seriale televizive dhe në moshën 14-vjeçare zgjidhet nga regjisori George Lucas për rolin e Sabe, në episodin e parë të sagës “Star Wars”.

Fama ndërkombëtare i erdhi në vitin 2002 me filmin kampion të arkëtimeve “Bend it like Beckham”. Menjëherë më pas vjen hyrja në Hollivud.

Në vitin 2003 Keira është Elizabeth Swann në episodin e parë të sagës “Piratët e Karaibeve”, përkrah Johnny Depp dhe Orlando Bloom, personazh që do ta interpretojë edhe dy herë të tjera.
/ Top Channel

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Atdheu tregon momentin e sikletshëm – Një burrë më tha: Gruaja ime të ka fiksim

Atdheu tregon momentin e sikletshëm – Një burrë më tha: Gruaja ime të ka fiksim

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Adelina Tahiri e veshur me një kombinim perfekt

Adelina Tahiri e veshur me një kombinim perfekt

Skerdi lanson këngën e re “Bespreme”

Skerdi lanson këngën e re “Bespreme”

Rita Ora nis inçizimin e këngës së re

Rita Ora nis inçizimin e këngës së re

Fjolla Morina dhe Fisnik Syla prezantojnë ambientet luksoze të shtëpisë së tyre të re në Prishtinë (Foto)

Fjolla Morina dhe Fisnik Syla prezantojnë ambientet luksoze të shtëpisë së tyre të re në Prishtinë (Foto)

Pas pesë vitesh që nga lansimi i albumit, Rihanna njofton se do publikojë një këngë të re

Pas pesë vitesh që nga lansimi i albumit, Rihanna njofton se do publikojë një këngë të re

Loredana Zefi befason sërish me ndryshimin në dukje

Loredana Zefi befason sërish me ndryshimin në dukje