25 futbollistët më të mirë në botë, surpriza në top 10 – Mbappe e kalon Ronaldon!

06.04.2019 14:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
25 futbollistët më të mirë në botë, surpriza në top 10 – Mbappe e kalon Ronaldon!

Lufta për 10 lojtarët më të mirë në botë është rritur dukshëm viteve të fundit. Barcelona ka 5 lojtarë në mesin e 10 më të mirëve, Reali vetëm një – Sergio Ramos. Mbappe vetëm 20-vjeçar, e ka lënë prapa idhullin e tij, Ronaldon. Zhgënjyes është Neymar, që ka rënë shumë që prej largimit nga Barcelona. Ai renditet i 14-ti.

Në një anketë të bërë nga MARCA, tifozët në mbarë botën kanë votuar për 25 futbollistët më të mirë në botë aktualisht, teksa në top 10 ka shumë ndryshime për dallim me një vit më parë, transmeton Gazeta Express.

Është mëse e qartë se Leo Messi e ka blinduar pozitën e parë pas paraqitjeve mbresëlënëse këtë vit – ai mori pothuajse 75,000 vota.

Prapa argjentinasit u renditet njeriu për të cilin flitet se do të dominojë pas CR7 dhe Leos, Kylian Mbappe.

Francezi i talentuar rrëmbeu pozitën e parë duke lënë prapa Cristiano Ronaldon. Natyrisht, diferenca është vetëm 1,200 vota.

Në top 10-she, dominon Barça, pasi (Ter Stegen) renditet i katërti, 5 (Piqué) dhe 6 (Luis Suárez).

Në pozitën e shtatë vjen portieri i Atletico Madrid, Oblak (7).

Ramos, është i vetmi madrilen në top 10, ai renditet në pozitën nëntë. Kurse me Modric (13) dhe Benzema (19), janë vetëm tre futbollistët e Madridit në top 25, katër do të bëheshin nëse Reali trasnferon Hazardin, që është në pozitën e tetë, përcjell Gazeta Express.

25 lojtarët më të mirë sipas tifozëve anembanë botës:

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

I iku dënimit me burg, kthehet në Kosovë dhe bëhet inspektor

I iku dënimit me burg, kthehet në Kosovë dhe bëhet inspektor

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

“Shqiptarët e fituan Betejën e Kosovës”

“Shqiptarët e fituan Betejën e Kosovës”

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka