22 vjeçarja nuk i “trembet” kronavirusit, lëpin bidenë e tualetit

16.03.2020 21:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
22 vjeçarja nuk i “trembet” kronavirusit, lëpin bidenë e tualetit

“Higjena”, “lani duart”, “qëndroni në shtëpi” “mbani distancë nga njëri-tjetri”, këto janë disa nga këshillat që po dëgjohen gjerësisht këto kohë, për të minimizuar në këtë mënyrë përhapjen e koronavirusit të ri.

Mirëpo, një vajzë 22 vjeçare në Miami, ka injoruar këto rregulla dhe është parë duke lëpirë një mbajtëse tualeti, shkruajnë mediat e huaja. Ava Louise nga Miami i SHBA-ve, është kritikuar ashpër nga përdoruesit e rrjeteve sociale, për shkak të një video që ajo kishte postuar në aplikacionin “Tik Tok”, për të cilën ajo pretendon se është bërë si pjesë ë një “sfide për koronavirusin”.

E reja shihet teksa mbështet në ulësen e tualetit të një aeroplani dhe më pas e lëpinë atë. Video, të cilën fillimisht Ava e ndau në “Tik Tok” dhe më pas në “Twitter”, nxiti një valë të gjatë kritikash në drejtim të saj, nga përdoruesit e rrjeteve sociale, të cilët shpreheshin se Ava thjesht kërkonte vëmendje.

Sakaq, e reja duket e pa shqetësuar nga pandemia që ka alarmuar të gjithë globin, ku si pasojë e përhapjes deri më tani janë konfirmuar të infektuar më shumë se 170,000 mijë persona ndërsa më shumë se 7000 mijë të tjerë kanë humbur jetën, shkruajnë mediat e huaja.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb