Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar të enjten se gjatë bisedës me kryeministrin izraelit [...]

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se marrëveshja në Uashington është një hap drejt [...]

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se në Bruksel morën përkrahje për procesin e [...]

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar raportin e Departamentit amerikan të Shtetit për Kosovën. Në një postim në [...]

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

“Konflikt të përceptuar që në njëfarë mënyrë është konflikt” i ka quajtur Richard Grenelli raportet [...]

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

Bashkimi Evropian po kërkon planet e Britanisë së Madhe për të rishkruar pjesë të marrëveshjes [...]

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës në Luftën Kundër COVID-19, Lul Raka ka folur për situatën pandemike [...]

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Grupi “Marakli t’biciklave” sot janë takuar me përfaqësuesit e Ministrisë së Infrastrukturës dhe të Hekurudhave [...]

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Hungaria ka nënshkruar një kontratë me kompaninë Rheinmetall për blerjen e automjeteve luftarake të këmbësorisë [...]

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Kryeministri i Greqisë: Kemi nevojë për dialog me Turqinë, por jo nën tytën e armës

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka bërë një përpjekje të fundit për të shmangur përplasjen [...]

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit

Hoti ua çon Osmanit dhe Thaçit marrëveshjen e Uashingtonit Në Parlamentin Evropian, kryeministri Hoti ka treguar [...]

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Banka TEB dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëpunim ndërmjet bankës TEB dhe OJQ-së Forumi për Lidership dhe Diplomaci për [...]

Hyseni i kërkon ambasadorit Rohde mbështetjen e mëtejme gjermane për dialogun

Hyseni i kërkon ambasadorit Rohde mbështetjen e mëtejme gjermane për dialogun

Koordinatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni është takuar sot me ambasadorin e [...]

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Këngëtarja Enca Haxhia tashmë është kthyer në një nga personazhet më të komentuara në rrjetet [...]

Palmer: SHBA-ja është e kënaqur me dialogun Kosovë-Serbi

Palmer: SHBA-ja është e kënaqur me dialogun Kosovë-Serbi

Uashingtoni është shumë i kënaqur me atë që po ndodh në negociatat midis Prishtinës dhe [...]

Veliu pranoi donacion nga ambasada e SHBA-ve

Veliu pranoi donacion nga ambasada e SHBA-ve

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka pranuar sot një donacion nga [...]

Shtatë të vdekur dhe 69 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Shtatë të vdekur dhe 69 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, [...]

​Osmani: Kuvendi ka kryer shumicën e punëve, Qeveria nuk solli ligje

​Osmani: Kuvendi ka kryer shumicën e punëve, Qeveria nuk solli ligje

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka quajtur propagandë zërat që ky institucion [...]

Mustafa takoi shefin e ri të BE-së, flasin për liberalizimin e vizave

Mustafa takoi shefin e ri të BE-së, flasin për liberalizimin e vizave

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim shefin e Zyrës së Bashkimit [...]

​Gjilani është përfitues i projekteve në eficiencë të energjisë për tetë shkolla

​Gjilani është përfitues i projekteve në eficiencë të energjisë për tetë shkolla

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me drejtorin ekzekutiv të [...]

Lehtësohen masat në burgjet e Kosovës, të burgosurve u lejohen vikendet

Lehtësohen masat në burgjet e Kosovës, të burgosurve u lejohen vikendet

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinioni publik dhe familjarët e të burgosurve, se nga dita [...]

Nesër protestohet në QKUK dhe spitalet tjera të Kosovës

Nesër protestohet në QKUK dhe spitalet tjera të Kosovës

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka njoftuar se punëtorët teknik dhe ata [...]

Demokracia Studentore kërkon që studentët të lirohen nga pagesat

Demokracia Studentore kërkon që studentët të lirohen nga pagesat

Demokracia Studentore ka kërkuar nga Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës që t’i lirojë studentët [...]

​Zjarr i madh në portin e Bejrutit

​Zjarr i madh në portin e Bejrutit

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Portin e Bejrutit, duke shkaktuar panik midis banorëve [...]

“Lugina e Diellit” e ndërtuar pa leje, së shpejti e banueshme

“Lugina e Diellit” e ndërtuar pa leje, së shpejti e banueshme

Në Zveçan, komunë kjo e banuar me shumicë serbe në veri të Kosovës, në një [...]

DASH: Tërheqja e investimeve të huaja direkte në Kosovë, është kufizuar nga dështimi për adresimin e çështjeve serioze

DASH: Tërheqja e investimeve të huaja direkte në Kosovë, është kufizuar nga dështimi për adresimin e çështjeve serioze

Departamenti i Shtetit amerikan (DASH) ka publikuar raportin mbi Klimën e Investimeve në Kosovë për [...]

Haxhiu: Disa prindër do ta kenë të pamundur sigurimin e maskave për fëmijët, Qeveria sërish nuk mendon për nxënësit

Haxhiu: Disa prindër do ta kenë të pamundur sigurimin e maskave për fëmijët, Qeveria sërish nuk mendon për nxënësit

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka kritikuar rregullat për fillimin e vitit të ri shkollor. Haxhiu [...]

Zemaj e Suma flasin për situatën epidemiologjike në Han të Elezit

Zemaj e Suma flasin për situatën epidemiologjike në Han të Elezit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka zhvilluar takim me kryetarin e Hanit të Elezit, Rufki [...]

SHBA do të ulë në 4,500 nivelin e trupave në Afganistan

SHBA do të ulë në 4,500 nivelin e trupave në Afganistan

Ushtria amerikane do të reduktojë trupat në Afganistan nga 8,600 në rreth 4,500 deri në [...]

​OAK kërkon nga ATK lehtësim për bizneset në kohë pandemie

​OAK kërkon nga ATK lehtësim për bizneset në kohë pandemie

Gjendja e krijuar në vend si pasojë e pandemisë Covid 19, ka rënduar shumë sektorin [...]

9-vjeçari Riad Aruqi vuan nga një sëmundje e komplikuar, për shërim i duhet ndihmë

9-vjeçari Riad Aruqi vuan nga një sëmundje e komplikuar, për shërim i duhet ndihmë

9-vjeçari Riad Aruqi nga Mitrovica është diagnostifikuar me “Thrombosis iliofemoralis bill. Thrombosis vena cava inferior. [...]

Kosova pranon donacion 1.5 milionë euro për të blerë teste PCR

Kosova pranon donacion 1.5 milionë euro për të blerë teste PCR

Fondacioni ‘Soros’ ka ndarë 1.5 milionë euro donacion për të blerë teste PCR për nevoja [...]

Vdes pacientja në QKUK, familjarët ankohen për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

Vdes pacientja në QKUK, familjarët ankohen për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

Një person ka raportuar për një rast të trajtimit të pandërgjegjshëm mjekësor, ku sipas tij, [...]

DASH: Shqipëria vend i vështirë për të bërë biznes

DASH: Shqipëria vend i vështirë për të bërë biznes

ër të 7 vit me radhë Shqipëria vazhdon të jetë një vend i papëlqyer për [...]

43 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

43 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 43 pacientë me COVID-19. 11prej tyre janë në gjendje [...]

Seancë e re për rastin “Monstra”

Seancë e re për rastin “Monstra”

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për vrasjen e pesëfishtë te [...]

2 mijë e 8 77 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

2 mijë e 8 77 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Numri i të infektuarve me virusin korona në Kosovë që nga 13 marsi kur edhe [...]

Sondazhet: Biden para Trump

Sondazhet: Biden para Trump

Kandidati demokrat për president Joe Biden është në epërsi ndaj republikanit Donald Trump me 12 [...]

​Haradinaj-Stublla: Njohja reciproke Kosovë-Serbi është vonuar pas një dekade dialog

​Haradinaj-Stublla: Njohja reciproke Kosovë-Serbi është vonuar pas një dekade dialog

Shefja e diplomacisë së Kosovës Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të fillojë [...]

Bislimi: Në zgjedhjet e ardhshme po problem do të vijmë te gjysma e deputetëve

Bislimi: Në zgjedhjet e ardhshme po problem do të vijmë te gjysma e deputetëve

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka dashur të tregojë nëse do të hyjë në partneritet me ndonjërën [...]

​Hoti nuk beson se AAK-ja do të prishë koalicionin me LDK-në

​Hoti nuk beson se AAK-ja do të prishë koalicionin me LDK-në

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur rreth mundësisë së daljes së AAK-së nga koalicioni [...]

Haxhiu: Serbia të njeh kur t’ia japësh Zajednicën dhe resurset e Kosovës

Haxhiu: Serbia të njeh kur t’ia japësh Zajednicën dhe resurset e Kosovës

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur në Uashington [...]

Lavrov: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Uashington, u bë në interes të zgjidhjes së situatës

Lavrov: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Uashington, u bë në interes të zgjidhjes së situatës

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka folur sot në lidhje me marrëveshjen në Uashington [...]

Jeremiq: Serbia u zotua në Uashington të ndalojë përgjithmonë lobimin kundër Kosovës

Jeremiq: Serbia u zotua në Uashington të ndalojë përgjithmonë lobimin kundër Kosovës

Presidenti i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, deklaroi sot se Serbia, me nënshkrimin e presidentit Aleksandar [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari