WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Whatsapp është një nga aplikacionet e njohura të mediave sociale në botë, por duket se [...]

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Zgjim Hyseni nga Partia Socialdemokrate, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ekziston një [...]

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

Shefi i GP të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se zyrtarë të qeverisë Kurti janë [...]

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 13 persona nga sëmundja COVID-19, që [...]

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, në [...]

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Mjeku Arjan Ademi, ka bërë një apel për të gjithë qytetarët që kanë ende dyshime [...]

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë se aktakuza ndaj Presidentit Hashim [...]

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

Në Itali janë shënuar 114 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, [...]

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se gjatë kohës sa ishte ministër Arben Vitia, [...]

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan [...]

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

Presidenti francez, Emmanuel Macron premtoi sot 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen e ekonomisë së [...]

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (QKUK dhe 7 spitalet e përgjithshme: Prizren, [...]

Belgjika me zero raste të vdekjeve nga koronavirusi

Belgjika me zero raste të vdekjeve nga koronavirusi

Belgjika nuk ka regjistruar raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të [...]

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent të [...]

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dhe drejtori i AKI-së, Kreshnik Gashi kanë nënshkruar [...]

Intervistimi i presidentit Thaçi nga Dhomat e Specializuara do të vazhdojë edhe nesër

Intervistimi i presidentit Thaçi nga Dhomat e Specializuara do të vazhdojë edhe nesër

Rreth 6 orë ka zgjatur intervistimi i presidentit Hashim Thaçi nga Dhomat e Specializuara në [...]

Kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka bërë të ditur se i kanë paraqitur [...]

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Gjykata Themelore në Prishtinë, të martën, ka marr vendim për pezullimin e mbajtjes së seancave [...]

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

Rreth 6 orë ka zgajtur intervistimi i presidentit Hashim Thaçi nga Dhomat e Specializuara në [...]

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, i është bashkuar sot ekipit të rinjve të [...]

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Në përgjigje të akuzave të përfaqësuesve të Partisë Demokratike, Instituti i Shëndetit Publik deklaron se [...]

Në muajin Qershor TC “Kosova B”ka realizuar planin e prodhimit me 116%

Në muajin Qershor TC “Kosova B”ka realizuar planin e prodhimit me 116%

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) njofton se, edhe përkundër situatës së rënduar në gjithë vendin [...]

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se tani ka marrë lejen nga institucionet shtetërore [...]

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Franca do të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskës në të gjitha vendet e mbyllura [...]

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

Irani deklaroi se ka ekzekutuar një ish-punonjës të Ministrisë së Mbrojtjes, i cili ishte dënuar [...]

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë Veriore, nga 1259 teste të realizuara, 135 kanë rezultuar [...]

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit [...]

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

Edhe një pacient me Covid-19 ka vdekur sot. Rasti i ri vjen nga Drenasi. Këtë lajm [...]

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot përfaqësuesit e Zyrës Regjionale të OBSh-s, udhëhequr nga [...]

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

Një projekt në vlerë prej 200 mijë euro është nënshkruar sot nga GIZ-i gjerman në [...]

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

Shumica dërmuese e qytetarëve të Komunës së Malishevës, të cilët dalin për të kryer obligime [...]

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

136 policë janë infektuar me COVID-19 që nga fillimi i përhapjes së pandemisë në Kosovë, [...]

Reagon u.d.së kryeshefit ekzekutiv në KEK: pa panik nga 4mijë punetorë vetëm 26-janë të infektuar

Reagon u.d.së kryeshefit ekzekutiv në KEK: pa panik nga 4mijë punetorë vetëm 26-janë të infektuar

Një lajm ka qarkulluar sot në disa portale se situata më te infektuar në KEK, [...]

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

“Maskat ose barrierat e mbrojtjes prej tekstili do të jenë të detyrueshme të mbahen në [...]

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Italia ka frikë nga valë e re e Covid-19 në vendet e Evropës Lindore sepse [...]

​Kuçi e Ahmeti nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

​Kuçi e Ahmeti nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka mbajtur sot një takim me kryetarin e [...]

​Para takimit në Bruksel, Hoti takon përfaqësuesit e institucioneve për çështjen e të zhdukurve

​Para takimit në Bruksel, Hoti takon përfaqësuesit e institucioneve për çështjen e të zhdukurve

Në vigjilje të takimit të së enjtes në Bruksel, që do të mbahet me ndërmjetësimin [...]

Nga nesër rezultatet për të infektuarit, të shëruarit dhe të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në orën 15:00

Nga nesër rezultatet për të infektuarit, të shëruarit dhe të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në orën 15:00

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave [...]

Hoti takoi përfaqësuesit e institucioneve për çështjen e të zhdukurve

Hoti takoi përfaqësuesit e institucioneve për çështjen e të zhdukurve

Në vigjilje të takimit të së enjtes në Bruksel, që do të mbahet me ndërmjetësimin [...]

306 pacientë me Covid-19 po trajtohen në ShSKUK dhe spitalet tjera

306 pacientë me Covid-19 po trajtohen në ShSKUK dhe spitalet tjera

Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (QKUK dhe 7 spitalet e përgjithshme: Prizren, [...]

IKSHPK: Po testohen rreth 400 mostra, nesër në ora 15:00 publikohen rezultatet

IKSHPK: Po testohen rreth 400 mostra, nesër në ora 15:00 publikohen rezultatet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se gjatë ditës [...]

​Ahmeti akuzon qeverinë për bllokim të testeve serologjike në Doganë

​Ahmeti akuzon qeverinë për bllokim të testeve serologjike në Doganë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se testet serologjike vazhdojnë të presin në terminalin [...]

Dita e dytë e votimit në Maqedoninë e Veriut

Dita e dytë e votimit në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut po zhvillohet dita e dytë e votimit për zgjedhjet e jashtëzakonshme [...]

Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Intervista e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, do të vazhdojë edhe gjatë ditës [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari