Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Për InfoSot, shkruan: Elisa Hajrullahu, psikologe Pandemia me të cilën po përballemi tash e disa muaj, [...]

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Carlo Ancelotti pretendon se skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në [...]

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Sekretati i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se të gjithë akterët e jetës [...]

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është nënë e dy vajzave binjake. Osmani ndau një video në rrjetin social [...]

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, [...]

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer nga forcat serbe në Studime [...]

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka vendosur kontaktet dhe ka zhvilluar biseda telefonike me përfaqësues [...]

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

LDK-ja ka shtyrë publikimin e emrave të ministrave, pas pezullimit të dekretit të presidentit për [...]

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Ehat Miftaraj, drejtori ekzekutiv në Institutin e Kosovës për Drejtësi, për gazetën online InfoSot, ka [...]

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Gjermania do të japë kontribut të rëndësishme për të siguruar që vaksina kundër Covid-19, pasi [...]

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Pas 21 ditë zhdukjeje, udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un u shfaq në [...]

Lul Raka: A mund të preket përsëri nga COVID-19 një pacient i shëruar?

Lul Raka:  A mund të preket përsëri nga COVID-19 një pacient i shëruar?

Lul Raka, mikrobiologu kosovar me anë të një shkrimi në rrejtin social fb, ka sqaruar [...]

PDK: Letra e dërguar Gjykatës Kushtetuese prej kryeministrit të shkarkuar Kurti, është një shkelje e parimit të ndarjes së pushteteve

PDK: Letra e dërguar Gjykatës Kushtetuese prej kryeministrit të shkarkuar Kurti, është një shkelje e parimit të ndarjes së pushteteve

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër siç pretendojnë kërcëninin e kryeministrit të shkarkuar, Albin [...]

Asociacioni i Komunave të Kosovës: Të lejohet mbajtja e mbledhjeve të kuvendeve komunale

Asociacioni i Komunave të Kosovës: Të lejohet mbajtja e mbledhjeve të kuvendeve komunale

Asociacioni i Komunave të Kosovës po kërkon nga Ministria e Shëndetësisë që të lejohet ri-fillon [...]

LDK: Kurti po e shkelë Kushtetutën duke kufizuar lirinë e lëvizjes, po rrëshqasim në diktaturë

LDK: Kurti po e shkelë Kushtetutën duke kufizuar lirinë e lëvizjes, po rrëshqasim në diktaturë

Sekretari organizativ i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, ka thënë se duke mos respektuar [...]

Kurti: VV-së do t’i konvenonte mbajtja e zgjedhjeve më 14 qershor

Kurti: VV-së do t’i konvenonte mbajtja e zgjedhjeve më 14 qershor

Albin Kurti s’e ka pritur fare 29 majin kur pritet edhe të publikohet vendimi i [...]

Lumir Abdixhiku nuk do të jetë ministër në qeverinë Hoti

Lumir Abdixhiku nuk do të jetë ministër në qeverinë Hoti

Emri i ministrit të Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, është përmendur të jetë pjesë edhe [...]

Koronavirusi vë në sprovë institucionet për vitin e ardhshëm shkollor në Maqedoninë e V.

Koronavirusi vë në sprovë institucionet për vitin e ardhshëm shkollor në Maqedoninë e V.

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut nuk do të kthehen [...]

Thaçi: Kërcënimet që vijnë nga grupi i Kurtit dhe të tjerëve duhet të ndalen urgjentisht

Thaçi: Kërcënimet që vijnë nga grupi i Kurtit dhe të tjerëve duhet të ndalen urgjentisht

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka thënë se [...]

KRONIKË E ZEZË Gjendet pa shenja jete një 19 vjeçar në Pejë

KRONIKË E ZEZË Gjendet pa shenja jete një 19 vjeçar në Pejë

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka konfirmuar se dje është gjetur pa [...]

211 punëtorë fillojnë punën në Trepçë

211 punëtorë fillojnë punën në Trepçë

Ardian Syla, i cli mbante pozitën e kryesuesi të  bordit mbikëqyrës të “Trepçës”, e që [...]

Hoti nesër s’bëhet kryeministër

Hoti nesër s’bëhet kryeministër

Avdullah Hoti nuk do të bëhet kryeministër i Kosovës të shtunën. Pak më shumë se 24 [...]

Maloku: Veseli, kërkoi zgjedhje të jashtëzakonshme, ka frikë se ndonjë deputet mund ta ‘tradhtoj’

Maloku: Veseli, kërkoi zgjedhje të jashtëzakonshme, ka frikë se ndonjë deputet mund ta ‘tradhtoj’

Deklarata e sotshme e Kadri Veselit, Kryetarit të Partisë Demokratike, se vendi duhet të shkoj [...]

Vetëm 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë – u testuan 221 mostra

Vetëm 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë – u testuan 221 mostra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 [...]

LDK: Me normën kushtetuese, të krijohet Qeveria e re

LDK: Me normën kushtetuese, të krijohet Qeveria e re

Pas vendimit të sotëm të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për pezullimin e Dekretit të Presidentit [...]

Kurti: Vendimi i Kushtetueses nuk prejudikon vendimin përfundimtar, të mos entuziazmohemi

Kurti: Vendimi i Kushtetueses nuk prejudikon vendimin përfundimtar, të mos entuziazmohemi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese lidhur me pezullimin [...]

Thaçi: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Thaçi: Do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila pezulloi [...]

Veseli godet VV’në dhe LDK’në, kërkon zgjedhje të parakohshme

Veseli godet VV’në dhe LDK’në, kërkon zgjedhje të parakohshme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se partia e drejtuar prej [...]

Kushtetuesja pezullon dekretin e Thaçit për qeverinë e re

Kushtetuesja pezullon dekretin e Thaçit për qeverinë e re

Gjykata Kushtetuese vendosi sot, masë të përkohshme deri më 29 maj duke pezulluar deri në [...]

Vdes një pacient gjysmë ore pasi ishte shtrirë në Infektive, në pritje të rezultateve nëse ishte me COVID-19

Vdes një pacient gjysmë ore pasi ishte shtrirë në Infektive, në pritje të rezultateve nëse ishte me COVID-19

Një pacient i pranuar sot rreth orës 16:00 në Klinikën Infektive në Prishtinë, ka vdekur [...]

Bahtiri nuk i mat fjalët pas rastit me COVID -19: E msheli vet qendrën tregtare edhe nëse i mbaj 20 vjet burg

Bahtiri nuk i mat fjalët pas rastit me COVID -19: E msheli vet qendrën tregtare edhe nëse i mbaj 20 vjet burg

Shtabi Emergjent i Komunës së Mitrovicës ka marrë vendim që të mbyllet qendra tregtare ETC [...]

Charles Smith III zgjidhet nënkryetar i Gjykatës Speciale

Charles Smith III zgjidhet nënkryetar i Gjykatës Speciale

Gjykatësit e Dhomave të Specializuara të Kosovës kanë zgjedhur gjykatësin Charles Smith III nënkryetar të [...]

Pacolli thotë se votat i japin por s’bëhen pjesë e koalicionit të Qeverisë Hoti

Pacolli thotë se votat i japin por s’bëhen pjesë e koalicionit të Qeverisë Hoti

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, tha se dy votat e partisë i [...]

Shoqërohet në polici shoferi i maunës me fotografinë e Vladimir Putinit që lëvizte në rrugët e Pejës

Shoqërohet në polici shoferi  i maunës me fotografinë e Vladimir Putinit që lëvizte në rrugët e Pejës

Një maune me fotografi të presidentit rus, Vladimir Putin është parë sot në Pejë. Lajmi.net ka [...]

Abbott: Më i rëndësishëm se kurrë respektimi i Kushtetutës

Abbott: Më i rëndësishëm se kurrë respektimi i Kushtetutës

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë se është më i rëndësishëm se kurrë [...]

Polici në Istog e rrah gruan e tij, arrestohet nga IPK-ja

Polici në Istog e rrah gruan e tij, arrestohet nga IPK-ja

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës është arrestuar nga IPK-ja nën dyshimin për dhunë në [...]

Mustafa: S’kemi asnjë detyrim ndaj Listës Srpska, mund ta publikojmë marrëveshjen

Mustafa: S’kemi asnjë detyrim ndaj Listës Srpska, mund ta publikojmë marrëveshjen

Lidhja Demokratike e Kosovës ka disa ditë që ka nënshkruar marrëveshjen e koalicionit me Listën [...]

Avokati Koci: Kushtetuesja e ka pezulluar dekretin e presidentit për Avdullah Hotin

Avokati Koci: Kushtetuesja e ka pezulluar dekretin e presidentit për Avdullah Hotin

Gjykata Kushtetuese e ka pezulluar dekretin e presidentit Thaçi për Avdullah Hotin si kandidat për [...]

Hajdari: Na shpëton puna e punëtorëve dhe jo kapitali i milionerëve

Hajdari: Na shpëton puna e punëtorëve dhe jo kapitali i milionerëve

Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS),Rozeta Hajdari, uron [...]

Sindikata e RTK-së letër Kuvendit: Kemi pritur nga kjo legjislaturë të përmirësojë kushtet e punës

Sindikata e RTK-së letër Kuvendit: Kemi pritur nga kjo legjislaturë të përmirësojë kushtet e punës

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së i ka drejtuar sot një letër Kuvendit të Kosovës në [...]

Tahiri: Për 50 ditë qeverisje Kurti tregoi sa i afërt është me Serbinë e sa larg me Shqipërinë

Tahiri: Për 50 ditë qeverisje Kurti tregoi sa i afërt është me Serbinë e sa larg me Shqipërinë

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka numëruar argumente që sipas tij kryeministri në detyrë Albin [...]

Pacolli mund të tërhiqet nga deklaratat e djeshme, këshilltari i tij: Këtë duhet ta bëjnë edhe Sveçla e Kurti

Pacolli mund të tërhiqet nga deklaratat e djeshme, këshilltari i tij: Këtë duhet ta bëjnë edhe Sveçla e Kurti

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj, ka reaguar ndaj kërkesës së zëdhënësit të qeverisë, Përparim [...]

Ballafaqimi në Kushtetuese, sfida e parë e partive që po e synojnë ekzekutivin

Ballafaqimi në Kushtetuese, sfida e parë e partive që po e synojnë ekzekutivin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publik dje dekretin përmes së cilit e mandaton [...]

Gjilan, 130 mostrat e marra dje rezultuan negative për Covid-19

Gjilan, 130 mostrat e marra dje rezultuan negative për Covid-19

Komiteti për menaxhimin e emergjencave në Gjilan, i udhëhequr nga kryetari Lutfi Haziri, kanë thënë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari