Vetëm 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë -shërohen 22 pacientë të tjerë

Vetëm 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë  -shërohen 22 pacientë të tjerë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste [...]

Shërbimet e inteligjencës në Amerikë: Koronavirusi nuk ka dalë nga laboratori

Shërbimet e inteligjencës në Amerikë: Koronavirusi nuk ka dalë nga laboratori

Zyrtarët e Agjencive amerikane të Inteligjencës janë pajtuar se “virusi Covid-19 nuk është krijuar në [...]

Pacolli dërgohet në shtëpinë e tij: U frikësova për akt terrorist nga shteti i Kosovës

Pacolli dërgohet në shtëpinë e tij: U frikësova për akt terrorist nga shteti i Kosovës

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është dërguar në shtëpinë e tij në Hajvali, pas arritjes [...]

Gjykata: Deputetit Etem Arifi nuk do të shkoj në burg

Gjykata: Deputetit Etem Arifi nuk do të shkoj në burg

Gjykata Themelore në Prishtinë, për herën e dytë me radhë, ka marr vendim që t’i [...]

Policia e pret në hyrje të Aeroportit aterrimin e Behgjet Pacollit

Policia e pret në hyrje të Aeroportit aterrimin e Behgjet Pacollit

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, sipas linjës do duhej të aterronte rreth orës 17:30 nga [...]

Vetëvendosje dërgon në Kushtetuese vendimin e Thaçit për mandatarin

Vetëvendosje dërgon në Kushtetuese vendimin e Thaçit për mandatarin

Pas vendimit presidentit Hshim Thaçi që të dekretojë Avdullah Hotin për kryeministër në Qeverinë e [...]

Totaj, PDK: Pakoja e qeverisë nuk e shpëton ekonominë nga kolapsi, të votohet propozimi PDK-së prej 320 milionë euro

Totaj, PDK: Pakoja e qeverisë nuk e shpëton ekonominë nga kolapsi, të votohet propozimi PDK-së prej 320 milionë euro

Prishtinë, 30 Prill 2020 - Partia Demokratike e Kosovës e ka konsideruar të pamjaftueshme pakon [...]

Thaçi i pret ambasadorët e QUINT-it, i njofton për krijimin e qeverisë së re

Thaçi i pret ambasadorët e QUINT-it, i njofton për krijimin e qeverisë së re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ambasadorët e QUINT-it dhe i ka [...]

Gashi: I kemi numrat për Qeveri, kërkesa për seancën u bë me 61 nënshkrime

Gashi: I kemi numrat për Qeveri, kërkesa për seancën u bë me 61 nënshkrime

Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi ka deklaruar sot para mediave se të shtunën [...]

Të shtunën në ora 13 seanca parlamentare për qeverinë Hoti

Të shtunën në ora 13 seanca parlamentare për qeverinë Hoti

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mbajtur sot një konferencë për media, ku ka njoftuar [...]

Pse shkove në Shqipëri? Thaçi i përgjigjet gazetarit: Veç për qejf

Pse shkove në Shqipëri? Thaçi i përgjigjet gazetarit: Veç për qejf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media ku ka njoftuar se [...]

Thaçi dekreton Avdullah Hotin për kryeministër

Thaçi dekreton Avdullah Hotin për kryeministër

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi përmes një konferencë për media ka thënë se ka dekretuar [...]

Ramadani: S’ka ahengje familjare, grumbullime e ceremoni mortore

Ramadani: S’ka ahengje familjare, grumbullime e ceremoni mortore

Nga 4 maji do të hyn në fuqi masa të reja mbrojtëse. Drejtori i Institutit Kombëtar [...]

Kosova së shpejti me Qendrën Nacionale të Xhudos

Kosova së shpejti me Qendrën Nacionale të Xhudos

Kosova shumë shpejt do të bëhet me Qender Nacionale të Xhudos. Me këtë rast sot u [...]

Masat lehtësuese që hyjnë në fuqi nga data 4 maj

Masat lehtësuese që hyjnë në fuqi nga data 4 maj

Ministri në Detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka prezantuar sot para mediave kufizimet e reja [...]

Bordi i BQK-së vlerëson qëndrueshmërinë e sektorit financiar

Bordi i BQK-së vlerëson qëndrueshmërinë e sektorit financiar

Bordi i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, në mbledhjen e mbajtur më 30 prill [...]

Meliza Haradinaj-Stublla: Kjo është e vërteta ime lidhur me biznesin në Londër

Meliza Haradinaj-Stublla: Kjo është e vërteta ime lidhur me biznesin në Londër

Meliza Haradinaj-Stublla, e cila është propozuar për ministre të Punëve të Jashtme nga radhët e [...]

Pas zhvillimeve të fundit, presidenti Thaçi do të mbajë konferencë për media

Pas zhvillimeve të fundit, presidenti Thaçi do të mbajë konferencë për media

pari i shtetit, Hashim Thaçi do të mbajë sot konferencë për media. Lajmin e kanë bërë [...]

Isme Humolli: Është koha që lehtësimi i masave të bëhet gradualisht

Isme Humolli: Është koha që lehtësimi i masave të bëhet gradualisht

Isme Humolli, zyrtare për emergjenca në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, në një intervistë për “Përballje [...]

Ja çka thotë Kurti për KEK-un

Ja çka thotë Kurti për KEK-un

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës,  Albin Kurti,  së bashku me Ministren në detyrë [...]

Vetëvendosje: Do t’i hapim zyrat nëpër Kosovë

Vetëvendosje: Do t’i hapim zyrat nëpër Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se qysh nga e hëna do të hapin zyrat [...]

Parashikimi i një tërmeti të madh, studiuesit kanë zbuluar diçka shumë të rëndësishme

Parashikimi i një tërmeti të madh, studiuesit kanë zbuluar diçka shumë të rëndësishme

Parashikimi i kohës së saktë të një tërmeti të madh është praktikisht i pamundur. Por [...]

Bislimi: Kemi marrë vendim për shtyrjen e të 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡𝐚 𝐝𝐞𝐤𝐥𝐚𝐫𝐢𝐦𝐞𝐯𝐞 𝐧𝐠𝐚 𝐝𝐚𝐭𝐚 𝟑𝟎 p𝐫𝐢𝐥𝐥 𝐝𝐞𝐫𝐢 𝐦ë 𝟏𝟓 m𝐚𝐣

Bislimi: Kemi marrë vendim për shtyrjen e të 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡𝐚 𝐝𝐞𝐤𝐥𝐚𝐫𝐢𝐦𝐞𝐯𝐞 𝐧𝐠𝐚 𝐝𝐚𝐭𝐚 𝟑𝟎 p𝐫𝐢𝐥𝐥 𝐝𝐞𝐫𝐢 𝐦ë 𝟏𝟓 m𝐚𝐣

Ministri i Financave dhe Trasnfereve, Besnik Bislimi ka marr vendim për shtyrje të afatit të [...]

Sot në ora 15:30, ministri Vitia pritet t’i shpall kufizimet e reja të lëvizjes

Sot në ora 15:30, ministri Vitia pritet t’i shpall kufizimet e reja të lëvizjes

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot do të mbajë një konferencë në lidhje [...]

Bëhet i gjallë Pacolli: Nga cilat modele ideologjike vjen kjo egërsi ndaj meje? Ç’është ky Xhelali, sinonim i xhandarit personal të kryeministrit në letërsinë komuniste?

Bëhet i gjallë Pacolli: Nga cilat modele ideologjike vjen kjo egërsi ndaj meje? Ç’është ky Xhelali, sinonim i xhandarit personal të kryeministrit në letërsinë komuniste?

Me mendjen dhe zemrën 24 orë në “lokacionin” tim të dashur, Kosovë, po ndjek me [...]

Paralajmëron kancelarja gjermane: Gjermania do të zhytet në recesionin më të keq që nga Lufta e Dytë Botërore

Paralajmëron kancelarja gjermane: Gjermania do të zhytet në recesionin më të keq që nga Lufta e Dytë Botërore

Qeveria u detyrua të bëjë parashikimin e saj ekonomik për këtë vit në një paralajmërim [...]

KOMF: Kërkojmë sigurimin e shërbimeve për fëmijët me aftësi të kufizuara

KOMF: Kërkojmë sigurimin e shërbimeve për fëmijët me aftësi të kufizuara

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF përmes një letre iu [...]

Kuvendi i Shqipërisë, miratonë faljen e gjobave, ndryshimet në buxhet, inspektimi sanitar dhe marrëveshja e përbashket Shqipëri- BE për kundërmasat mjekësore

Kuvendi i Shqipërisë, miratonë faljen e gjobave, ndryshimet në buxhet, inspektimi sanitar dhe marrëveshja e përbashket Shqipëri- BE për kundërmasat mjekësore

Kuvendi mbajti sot seancën e 3-të për COVID-19 ku ka miratuar 11 akte ligjore, disa [...]

Kadri Veseli i thërret në ‘dyluftim’ ata që kanë pikëpytje për UÇK’në

Kadri Veseli i thërret në ‘dyluftim’ ata që kanë pikëpytje për UÇK’në

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka bërë homazhe në kompleksin Memorial në Marinë. Pas homazheve Veseli [...]

Gazetarët në Maqedoninë e V. përballen me shumë vështirësi gjatë pandemisë

Gazetarët në Maqedoninë e V. përballen me shumë vështirësi gjatë pandemisë

Përhapja e koronavirusit të ri ka ndryshuar në masë të madhe natyrën e punës së [...]

Një vajzë është rrëmbyer në Prishtinë

Një vajzë është rrëmbyer në Prishtinë

Një qytetar nga Prishtina ka lajmëruar policinë se vajza e tij është rrëmbyer nga persona [...]

Deputeti i dënuar Etem Arifi, Kryeparlamentarja i ka çuar letra Gjykatës dhe KGJK’së

Deputeti i dënuar Etem Arifi, Kryeparlamentarja i ka çuar letra Gjykatës dhe KGJK’së

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, iu është drejtuar me anë të letrave Gjykatës [...]

Për heroin Ilaz Kodra në 20 vjetorin e rënies, Veseli bën homazhe

Për heroin Ilaz Kodra në 20 vjetorin e rënies, Veseli bën homazhe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë homazhe në fshatrat Vërbocv dhe [...]

Në Spitalin e Pejës personeli shëndetësor rezultuan negativ në analizat për coronavirus

Në Spitalin e Pejës personeli shëndetësor rezultuan negativ në analizat për coronavirus

26 punëtorë shëndetësor në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, nuk janë të prekur me COVID-19, [...]

Do të mbahet ankandi i pestë i letrave me vlerë për vitin 2020

Do të mbahet ankandi i pestë i letrave me vlerë për vitin 2020

Ministria e Financave dhe Transfereve njofton se më 8 maj 2020, do të mbahet ankandi [...]

A e di Isa Mustafa ku është Behxhet Pacolli?

A e di Isa Mustafa ku është Behxhet Pacolli?

Lidhja Demokratike e Kosovës po deklaron se janë marrë vesh me AKR’në për bashkëpunim në [...]

Pacientët e prekur nga coronavirusi

Pacientët e prekur nga coronavirusi

Virusi COVID-19, deri tani në Kosovë ka prekur 799 persona, 249 nga personat e infektuar [...]

Albin Kurti kërkon përballje me Presidentin Thaçi: Zëri të dridhej porsi kalama nëpër studiot televizive

Albin Kurti kërkon përballje me Presidentin Thaçi: Zëri të dridhej porsi kalama nëpër studiot televizive

Kryeministri në detyrë, Alhin Kurti, ka kërkuar nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi që mos [...]

Thaçi: Vetëvendosje organizatë kriminale, unë nuk e solla Pacollin

Thaçi: Vetëvendosje organizatë kriminale, unë nuk e solla Pacollin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur Lëvizjen Vetëvendosje ndërmarrje kriminale teksa ka mohuar [...]

17 të shëruar, ndërsa 9 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

17 të shëruar, ndërsa 9 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme 17 [...]

Mustafa: E siguroj Thaçin se shpejt do t’i kemi votat për Qeverinë e re

Mustafa: E siguroj Thaçin se shpejt do t’i kemi votat për Qeverinë e re

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa e ka siguruar presidentin Hashim Thaçi se së shpejti do [...]

Kapet duke ‘tradhtuar të dashurën e tij’ – derisa ishte Live

Kapet duke ‘tradhtuar të dashurën e tij’ – derisa ishte Live

Një prezantues lajmesh në Spanjë u kap nga shikuesit “me sy të shqiponjës” kur ata [...]

Nuk ka teste të COVID-19 Kosova për gjithë popullatën

Nuk ka teste të COVID-19 Kosova për gjithë popullatën

Autoritetet shëndetësore në Kosovë janë kritikuar disa herë për numër të vogël të testimeve për [...]

Rita Ora emocionon me “Change the world”

Rita Ora emocionon me “Change the world”

Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Rita Ora, nuk po i ndal projektet edhe gjatë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari