Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se refuzimi i ish-kryeministrit Albin [...]

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Edhe dy raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Kosovë. Sipas njoftimi të IKShP-së [...]

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

V.K (emër i njohur për redaksinë), është pezulluar nga puna nga punëdhënësi i tij menjëherë [...]

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Qeveria ende nuk ka marrë vendim lidhur me pakon e propozuar nga Ministria e Financave. Përkundër [...]

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Drejtori Klinik i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit, anestezilogu Ukshin Ismajli, ka folur enkas për [...]

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Teksa triliona dollarë u fshinë nga vlerat e bursave ndërkombëtare, disa nga më të pasurit [...]

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

28/03/2020 15:31 Distanca prej dy metrash që po mbajnë njerëzit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit [...]

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Në kohën e ankthit të përballjes me coronavirusin, Qeveria Kurti shkarkon njeriun që ishte në [...]

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës. Gjilan 28 [...]

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Duke cituar rastet nëpër spitale, drejtori i Shëndetit Publik të Worchesterit në Massachusetts, Michael Hirsch, [...]

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Qeveria në detyrë ka shkarkuar të premten Bordit Drejtues të Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës [...]

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Prej nisjes së epidemisë kanë qenë të shumta teoritë se COVID-19 është një sëmundje e [...]

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, 260 persona vdiqën nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuara. [...]

Pasi pandemia është përhapur shumë në Evropë, Suedia kërcënon banorët me gjashtë muaj burg nëse dalin nga karantina

Pasi pandemia është përhapur shumë në Evropë, Suedia kërcënon banorët me gjashtë muaj burg nëse dalin nga karantina

Të gjitha ata që i shkelin rregullat e karantinës në Suedi, mund të rrezikojnë deri [...]

Weber: Dialogu Kosovë-Serbi do t’i kthehet BE’së, presioni amerikan nuk çon askund

Weber: Dialogu Kosovë-Serbi do t’i kthehet BE’së, presioni amerikan nuk çon askund

Eksperti gjerman dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, në një intervistë [...]

Kanë arritur shtatë mijë teste për COVID-19

Kanë arritur shtatë mijë teste për COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar përmes një postimi në Facebook se tashmë kanë [...]

Tasholli: Shkarkimi me 82 vota nuk është puç por humbje e legjitimitetit

Tasholli: Shkarkimi me 82 vota nuk është puç por humbje e legjitimitetit

Analisti politik, Ismail Tasholli, ka thënë se shkarkimi i kryemimistrit Albin Kurti me 82 vota [...]

Rama: Biznesi i vogël merr pagën e luftës në fillim të prillit, familjet e varfra dyfishim të ndihmës ekonomike

Rama: Biznesi i vogël merr pagën e luftës në fillim të prillit, familjet e varfra dyfishim të ndihmës ekonomike

Kryeministri Edi Rama në video mesazhin e tij ka përsëritur disa herë se jemi në [...]

Koronavirusi fuqizon tregtinë online

Koronavirusi fuqizon tregtinë online

Mënyra tradicionale e shitjes, biznesi më i goditur koronavirus, është zëvendësuar me mundësitë që po [...]

VV: Jemi fokusuar në luftë me virusin, nuk dërgojmë emër për Kryeministër pa zgjedhje të reja

VV: Jemi fokusuar në luftë me virusin, nuk dërgojmë emër për Kryeministër pa zgjedhje të reja

Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend [...]

450 kurse falas nga universitetet më të mira në SHBA që mund ti ndiqni online

450 kurse falas nga universitetet më të mira në SHBA që mund ti ndiqni online

Shumica e njerëzve në Kosovë dhe botë këto ditë janë mbyllur nëpër shtëpitë e tyre [...]

Thaçi paralajmëron veprime kundërkushtetuese për llogari të Qeverisë së re

Thaçi paralajmëron veprime kundërkushtetuese për llogari të Qeverisë së re

Presidenti Hashim Thaçi ka paralajmëruar veprime kundërkushtetuese, të cilat do t’i ndërmarrë në procesin e [...]

Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës, tarifat janë mjet legjitim

Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës, tarifat janë mjet legjitim

Kongresisti Eliot Engel, kryesues i Komitetit për Marëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, e [...]

Ish/kryeministri: Si është e mundur që këshilltari i Albin Kurtit, Luan Dalipi, t’i ketë tri shtëpi në lagjen Marigona

Ish/kryeministri: Si është e mundur që këshilltari i Albin Kurtit, Luan Dalipi, t’i ketë tri shtëpi në lagjen Marigona

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka lëshuar akuza ndaj Luan Dalipit, [...]

Haziri: Lajm i mirë, nga 33 mostrat nga Gjilani, që të gjitha kanë rezultuar negativë me Koronavirus

Haziri: Lajm i mirë, nga 33 mostrat nga Gjilani, që të gjitha kanë rezultuar negativë me Koronavirus

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë një reagim pozitiv sa i përket [...]

Ka koronavirus, por dëshiron të largohët në Gjermani!

Ka koronavirus, por dëshiron të largohët në Gjermani!

Nazmi Kelmendi nga Janjeva e Lipjanit është njëri ndër personat e prekur me coronavirus. Ai për [...]

Elvis Hoxha, këshilltar i kryeministrit, Albin Kurti, thotë se e vetmja parti që ka të drejtën për të propozuar kryeministrin është VV

Elvis Hoxha, këshilltar i kryeministrit, Albin Kurti, thotë se e vetmja parti që ka të drejtën për të propozuar kryeministrin është VV

Pas rrëzimit të Qeverisë, tashmë Kosova ka hyrë në një spirale politike që nuk dihet [...]

Ministri i Shëndetësisë: Propozoj të ndryshohet orari i kufizimit të lëvizjes

Ministri i Shëndetësisë: Propozoj të ndryshohet orari i kufizimit të lëvizjes

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia i ka propozuar kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, plotësim-ndryshimin e [...]

Biznesmeni Pirro Piraj: A thua z. Grenell, kush të ka dezinformu kaq shumë?! Që nga vendosja e taksës shumë biznese e kan rrit numrin e të punësuarve dhe e di se ka ndiku pozitivisht në shumë kompani

Biznesmeni Pirro Piraj: A thua z. Grenell, kush të ka dezinformu kaq shumë?! Që nga vendosja e taksës shumë biznese e kan rrit numrin e të punësuarve dhe e di se ka ndiku pozitivisht në shumë kompani

Pronari i Korporatë "Meka Halal Food", Pirro Piraj, i ka reaguar ambasadorit amerikan në Gjermani [...]

Grenell e konfirmoi atë që Kadri Veseli ia tha në Twitter me 7 shkurt: Albini po ju gënjen

Grenell e konfirmoi atë që Kadri Veseli ia tha në Twitter me 7 shkurt: Albini po ju gënjen

Ambasadori Richard Grenell, Përfaqësuesi Special i Presidentit Amerikan Donald Trump në dialogun Kosovë-Serbi ka [...]

Kurti: Të dy herët, z. Grenell e kam shikuar në sy. Por, asnjëherë nuk i kam thënë që do ta heqim tarifën 100% pa reciprocitet

Kurti: Të dy herët, z. Grenell e kam shikuar në sy. Por, asnjëherë nuk i kam thënë që do ta heqim tarifën 100% pa reciprocitet

I ka reaguat fuqishëm ambasadorit amerikan në Gjermani Richard Grenell, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, [...]

Grenell siguron: Kurrë, kurrë nuk është folur për shkëmbim të territoreve, për mua nuk është opsion i mirë

Grenell siguron: Kurrë, kurrë nuk është folur për shkëmbim të territoreve, për mua nuk është opsion i mirë

Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë – Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për [...]

Muhaxheri: Agim Veliut e dëmtoi LDK-në

Muhaxheri: Agim Veliut e dëmtoi LDK-në

Kryetari i  Pejës që është edhe nënkryetar i LDK-së, Gazmend Muhaxheri, i ka quajtur të [...]

Uashingtoni refuzon pezullimin e sanksioneve ndërkombëtare, shkaku i Korona virusit

Uashingtoni refuzon pezullimin e sanksioneve ndërkombëtare, shkaku i Korona virusit

SHBA kanë mbetur të shurdhër ndaj kërkesave për pezullimin e sanksioneve të cilat prekin vendet [...]

SHBA: 2.2 trilionë dollarësh për të përballuar COVID-19

SHBA: 2.2 trilionë dollarësh për të përballuar COVID-19

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi të premten paketën e stimujve ekonomikë prej 2.2 trilionë dollarësh, më [...]

Shkon në 88 numri i të infektuarve me virusin Covid-19 në Kosovë

Shkon në 88 numri i të infektuarve me virusin Covid-19 në Kosovë

Edhe dy persona në Kosovë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë. Këtë e ka bërë [...]

Bildt: Sërbia bëri ‘filma’ kur ndihmat erdhën nga Kina, por Vuçiqi jo edhe për BE-në

Bildt: Sërbia bëri ‘filma’ kur ndihmat erdhën nga Kina, por Vuçiqi jo edhe për  BE-në

Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Evropian për ish-Jugosllavinë, ka vënë në [...]

Rukiqi: Qeveria për mediat dhe sportistët ta përgatis një pako ekonomike të veçantë

Rukiqi: Qeveria për mediat dhe sportistët ta përgatis një pako ekonomike të veçantë

Berat Rukiqi, i pari i Odës Ekonomike, ka kërkuar nga ekzekutivi i Kosovës, që të [...]

Janë çështja e parë të pagjeturit në dialogun e ardhshëm Kosovë-Serbi, ka thënë Kryeministri Kurti

Janë çështja e parë të pagjeturit në dialogun e ardhshëm Kosovë-Serbi, ka thënë Kryeministri Kurti

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot pasdite ka [...]

Mustafa bën thirrje për unitet: Të flasim me një zë për interes të Kosovës

Mustafa bën thirrje për unitet: Të flasim me një zë për interes të Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se beteja politika e kohëve [...]

Qeveria në detyrë vlerëson deklaratën e SHBA-së, por thotë se “thirrjet e Thaçit e Vuçiqit për korrigjim kufijsh mbesin kërcënim”

Qeveria në detyrë vlerëson deklaratën e SHBA-së, por thotë se “thirrjet e Thaçit e Vuçiqit për korrigjim kufijsh mbesin kërcënim”

Qeveria në detyrë vlerëson deklaratën e SHBA-së, por thotë se “thirrjet e Thaçit e Vuçiqit [...]

E tmerrshme/ Italia shifra rekord, 969 vdekje në 24 orët e fundit

E tmerrshme/ Italia shifra rekord, 969 vdekje në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me [...]

Dibra dhe Zhupa në izolim për 14 ditë

Dibra dhe Zhupa në izolim për 14 ditë

Qyteti i Dibrës dhe qendra e Zhupës, rajone këto në perëndim të Maqedonisë së Veriut [...]

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari