Arrestohen për prostitucion dy meshkuj dhe tri femra

Arrestohen për prostitucion dy meshkuj dhe tri femra

Policia e Kosovës (PK), Sektori Qendror i Hetimeve i Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me [...]

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Një person ka raportuar dje në Polici se vajza a tij me datën 24.02.2020 ka [...]

Në magjistralen Prishtinë-Pejë, ka kolona të gjata

Në magjistralen Prishtinë-Pejë, ka kolona të gjata

Reshjet e borës kanë bërë që automjetet të kenë probleme për qarkullim, duke shkaktuar kështu [...]

Kurti merr telegram urimi nga shefi i ekzekutivit në Greqi, Mitsotakis

Kurti merr telegram urimi nga shefi i ekzekutivit në Greqi, Mitsotakis

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës [...]

Flasin nga Specialja për ish-ushtarin e UÇK-së Qerim Kelmendin që u gjet i vdekur

Flasin nga Specialja për ish-ushtarin e UÇK-së Qerim Kelmendin që u gjet i vdekur

Ish-ushtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi, e vëllai i Ibrahim Kelmendit, ish-veprimtarit të LPK-së, orët e [...]

Transferohet te Golden Eagle Ylli, Blue luante për LA Lakers e Boston Celtics

Transferohet te Golden Eagle Ylli, Blue luante për LA Lakers e Boston Celtics

Golden Eagle Ylli ka arritur marrëveshje me amerikanin Vander Blue deri në fund të sezonit [...]

Gjatë një darke në Los Angeles, Rita Ora me veshje transparente dhe shfaqet pa reçipeta

Gjatë një darke në Los Angeles, Rita Ora me veshje transparente dhe shfaqet pa reçipeta

Thuhet se ajo ka kërkuar kohë nga romanca e saj me aktorin Rafferty Law. Megjithatë Rita [...]

Qeni sulmon vogëlushin brenda ashensorit

Qeni sulmon vogëlushin brenda ashensorit

Ky është momenti i tmerrshëm kur një bulldog sulmon një vogëlush 18 muajsh në një [...]

Surroi: E vërteta është sipas Kurtit, këmbimi i letrave mes kryeministrit të atëhershëm Thaçi dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s Rasmussen ka karakterin kontraktues ndërkombëtar, pra është marrëveshje

Surroi: E vërteta është sipas Kurtit, këmbimi i letrave mes kryeministrit të atëhershëm Thaçi dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s Rasmussen ka karakterin kontraktues ndërkombëtar, pra është marrëveshje

Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e [...]

15 mijë e 824 kosovarë për dy vjet janë pajisur me vizë pune të Gjermanisë

15 mijë e 824 kosovarë për dy vjet janë pajisur me vizë pune të Gjermanisë

Instituti GAP ka publikuar një raport për emigrimin e fuqisë punëtore të Kosovës në Gjermani. Të [...]

Vrasje makabre në Pejë: Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

Vrasje makabre në Pejë: Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, dyshohet se u gjet i djegur në [...]

Në Parlamentit britanik zbulohët “porta e fshehtë” 360 vjeçare

Në Parlamentit britanik zbulohët “porta e fshehtë” 360 vjeçare

Një rrugëkalim i harruar në Parlamentin britanik, i ndërtuar për kurorëzimin e vitit 1661 të [...]

Gjykata Speciale e fton edhe Elshanin

Gjykata Speciale e fton edhe Elshanin

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka njoftuar se Gjykata Speciale në cilësinë e [...]

Autoritet saudite ndalojnë përkohësisht vizitat në Mekë dhe Medinë

Autoritet saudite ndalojnë përkohësisht vizitat në Mekë dhe Medinë

Arabia Saudite ka ndaluar përkohësisht vizitat në vendet e shenjta siç është Meka dhe Medina, [...]

Shi e borë sot në Kosovë

Shi e borë sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë reshje bore në [...]

Rastet e para me coronavirus në Danimarkë, Norvegji dhe Estoni

Rastet e para me coronavirus në Danimarkë, Norvegji dhe Estoni

Coronavirusi vazhdon të përhapet në të gjithë botën. Danimarka, Norvegjia dhe Estonia janë vendet e [...]

I vrari në Pejë dyshohet se është Qerim Kelmendi

I vrari në Pejë dyshohet se është Qerim Kelmendi

Një vrasje e rëndë ka ndodhur në Pejë. Këtë e konfirmoi për Telegrafin, Shkodran Nikçi nga [...]

Më shumë se 800 ankesa të nëpunësve civilë, pa përgjigje

Më shumë se 800 ankesa të nëpunësve civilë, pa përgjigje

Ka arritur në 811 numri i ankesave të shërbyesve civilë që i janë drejtuar Këshillit [...]

Hashim Thaçi i reagon Albin Kurtit nga Uashingtoni, ka një këshillë për të

Hashim Thaçi i reagon Albin Kurtit nga Uashingtoni, ka një këshillë për të

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky [...]

Rama pas takimit me Lavrov: Asnjëherë nuk kam qenë për pazare territoresh Kosovë-Serbi

Rama pas takimit me Lavrov: Asnjëherë nuk kam qenë për pazare territoresh Kosovë-Serbi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë pas vizitës së tij në Moskë në cilësinë [...]

Vuçiq thotë se është çështje kohe kur Serbia do ta njohë Kosovën

Vuçiq thotë se është çështje kohe kur Serbia do ta njohë Kosovën

Është vetëm çështje kohe para se Serbisë do t’i duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, [...]

Manchester City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Manchester City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Pep Guardiola dhe Manchester City i tij fitojnë me përmbysje në Santiago Bernabeu në sfidën [...]

Pallaska: Kurti sot e barazoi NATO-n me Serbinë

Pallaska: Kurti sot e barazoi NATO-n me Serbinë

Juristi Dastid Pallaska, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot me veprimin e [...]

Nga Amerika: E konfirmojmë mbështetjen për FSK’në dhe për dialogun me Serbinë

Nga Amerika: E konfirmojmë mbështetjen për FSK’në dhe për dialogun me Serbinë

Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA’së, David Norquist, ka folur pas takimit me presidentin e Kosovës, [...]

Pse vrasin burrat ?

Pse vrasin burrat ?

Kur nuk janë mbyllur ende dy muajt e parë të vitit 2020, katër gra janë [...]

Haziri nënshkruan marrëveshje për binjakëzimin e Gjilanit me Sioux City të SHBA’ve

Haziri nënshkruan marrëveshje për binjakëzimin e Gjilanit me Sioux City të SHBA’ve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe kryetari i qytetit të Sioux City të [...]

Profesioni si liri personale

Profesioni si liri personale

Të gjithë e kanë të domosdoshme të arrijnë një përgatitje profesionale apo të aftësohen një [...]

Thaçi takon Sekretarin amerikan të Shtetit: Kosova është e bekuar me besimin dhe partneritetin e ShBA-së

Thaçi takon Sekretarin amerikan të Shtetit: Kosova është e bekuar me besimin dhe partneritetin e ShBA-së

Presidenti i vendit është duke vazhduar qëndrimin e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Thaçi [...]

Shtohen protestat për drejtësi në prag të zgjedhjeve

Shtohen protestat për drejtësi në prag të zgjedhjeve

Protestat për drejtësi që së fundmi ka organizuar opozita maqedonase, që u pasuan nga marshimi [...]

IKSHPK-ja konfirmon: Në Kosovë, asnjë i prekur nga koronavirusi

IKSHPK-ja konfirmon: Në Kosovë, asnjë i prekur nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka bërë të ditur se deri më [...]

Ministrja Bajrami takon Nataliya Apostolovën, flasin për përmirësimin në fushën e arsimit

Ministrja Bajrami takon Nataliya Apostolovën, flasin për përmirësimin në fushën e arsimit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim Shefen [...]

Abazi: Nuk vihet në pikëpyetje partneriteti ynë me NATO-n

Abazi: Nuk vihet në pikëpyetje partneriteti ynë me NATO-n

Zëvendëskryeministri, Haki Abazi, ka thënë se Qeveria Kurti do të avancojë drejt realizimit të aspiratave [...]

Osmani: Do ta forcojmë procesin zgjedhor në Kosovë

Osmani: Do ta forcojmë procesin zgjedhor në Kosovë

ryetarja e Kuvendit,Vjosa Osmani, priti në takim të përbashkët shefen e zyrës së BE-së në [...]

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën “Nënë Tereza” në Shkup mjekët kanë konstatuar rastin e parë të koronavirusit në [...]

Hoxhaj: Asnjë Qeveri nuk është zgjedhur të kundërshtojë partneritetin e Kosovës me NATO-n

Hoxhaj: Asnjë Qeveri nuk është zgjedhur të kundërshtojë partneritetin e Kosovës me NATO-n

Ish-zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj Albin Kurtit, i cili sot ka publikuar nga zyra [...]

Më shumë të prekur jashtë Kinës se sa brenda saj nga coronavirusi – BE thotë se nuk ka asnjë arsye për panik

Më shumë të prekur jashtë Kinës se sa brenda saj nga coronavirusi – BE thotë se nuk ka asnjë arsye për panik

Evropa nuk duhet të “heqë dorë nga paniku” për përhapjen e coronavirusit, paralajmëroi komisioneri i [...]

Haradinaj i reagon Kurtit: FSK ka mandat të plotë, në tërë territorin e Kosovës

Haradinaj i reagon Kurtit: FSK ka mandat të plotë, në tërë territorin e Kosovës

Ish-kryeministri, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj shkresës zyrtare që kyreministri Albin Kurti ia ka dërguar [...]

Kushtetuesja vazhdon pezullimin e ligjit për paga

Kushtetuesja vazhdon pezullimin e ligjit për paga

Gjykata Kushtetuese ka vendosur ta vazhdojë e pezullimit të Ligjit të Pagave. Në seancën e mbajtur [...]

Arrestohet edhe një person në Pejë për grabitje

Arrestohet edhe një person në Pejë për grabitje

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës, gjatë hetimeve të zhvilluara nga hetuesit e Sektorit [...]

Nagavci, Musliu e Selmanaj në Uashington, takojnë kongresistët amerikanë Price dhe Garol

Nagavci, Musliu e Selmanaj në Uashington, takojnë kongresistët amerikanë Price dhe Garol

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës, në përbërje: Arbërie Nagavci, nënkryetare e Kuvendit, [...]

“Marrëveshja sekrete”/ Thaçi injoron totalisht Kurtin: Kosova e bekuar me SHBA-të

“Marrëveshja sekrete”/ Thaçi injoron totalisht Kurtin: Kosova e bekuar me SHBA-të

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se sot do ta ketë një ditë të [...]

Shpresë për botën/ Shërohet një grua nga koronavirusi, e para e infektuar në Itali

Shpresë për botën/ Shërohet një grua nga koronavirusi, e para e infektuar në Itali

Një lajm i mirë vjen nga Italia. Këshilltari Rajonal për Shëndetin në Rajonin e Lazios, [...]

Veseli: Shqetësues qëndrimi i Albin Kurtit kundër NATO-s

Veseli: Shqetësues qëndrimi i Albin Kurtit kundër NATO-s

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj deklarimeve të fundit [...]

Abdixhiku pret përfaqësuesit e Bankës Botërore: Do t’i kushtojmë rëndësi mbrojtjes së ambientit

Abdixhiku pret përfaqësuesit e Bankës Botërore: Do t’i kushtojmë rëndësi mbrojtjes së ambientit

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, të mërkurën (26.02.2020), priti në takim Drejtoreshën Rajonale [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari