Haxhiu: Gjatë kësaj jave anulojmë procesin e noterisë dhe do të shkarkohen edhe anëtarët e Komisionit

Haxhiu: Gjatë kësaj jave anulojmë procesin e noterisë dhe do të shkarkohen edhe anëtarët e Komisionit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafi.com, ka folur për gjendjen në [...]

Në rezervuarët e karburantit të aeroplanëve Boeing 737 Max, gjenden mbetje

Në rezervuarët e karburantit të aeroplanëve Boeing 737 Max, gjenden mbetje

Zyrtarët e prodhuesit amerikan të aeroplanëve, Boeing, kanë dhënë urdhër për inspektimin e tërë flotës [...]

Autoritetet indiane ndërtojnë murin në lagjen e varfër para vizitës së Trump

Autoritetet indiane ndërtojnë murin në lagjen e varfër   para vizitës së Trump

Muri me tulla i gjatë prej rreth gjysmë kilometri është ndërtuar me shpejtësi të madhe [...]

Karkalecat ‘pushtojnë’ Afrikën dhe Sudanin Jugor

Karkalecat ‘pushtojnë’ Afrikën dhe Sudanin Jugor

Grumbujt e mëdhenj të karkalecave të dëmshëm po vazhdojnë të përhapen në pjesën lindore të [...]

Në Britani rregulla të reja, nuk ka punë për të pakualifikuarit dhe ata që nuk dinë anglisht

Në Britani rregulla të reja, nuk ka punë për të pakualifikuarit dhe ata që nuk dinë anglisht

Mbretëria e Bashkuar pritet t’i ashpërsojë rregullat e hyrjes dhe qëndrimit në territorin e saj [...]

Grenell: Gënjeshtër se SHBA është e hapur për idenë e shkëmbimit të territoreve

Grenell: Gënjeshtër se SHBA është e hapur për idenë e shkëmbimit të territoreve

Emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ashpër ndaj një lajmi [...]

Vetëm të martën në Kosovë ndodhën 50 aksidente trafiku

Vetëm të martën në Kosovë ndodhën 50 aksidente trafiku

Është rritur sërish numri i aksidenteve në komunikacion, ku vetëm në 24-orët e fundit kanë [...]

Vdes regjisori kinez i filmave të njohur dhe familja e tij nga coronavirusi

Vdes regjisori kinez i filmave të njohur dhe familja e tij nga coronavirusi

Një regjisor kinez i filmit, motra e tij, nëna dhe babai kanë vdekur të gjithë [...]

Pse po armatoset Serbia dhe me çfarë çmimi?

Pse po armatoset Serbia dhe me çfarë çmimi?

“Surpriza” e paralajmëruar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të vizitës së ministrit [...]

Ku do të shkojnë paratë e kursyera nga zvogëlimi i rrogave të Qeverisë

Ku do të shkojnë paratë e kursyera nga zvogëlimi i rrogave të Qeverisë

Duke folur për Ligjin për Pagat, nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci tha se ai ligj [...]

Dyshimet e reja në tragjedinë e Gjilanit: Vëllai vrau vëllanë dhe prindërit, e shokuar motra vret atë dhe veten (VIDEO)

Dyshimet e reja në tragjedinë e Gjilanit: Vëllai vrau vëllanë dhe prindërit, e shokuar motra vret atë dhe veten (VIDEO)

Në ngjarjen fatkeqe që ndodhi sot në Gjilan pista e hetimit po dyshohet se mund [...]

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Myrto Uzuni jo vetëm që i dha tre pikët Lokomotivës së Zagrebit por u shpall [...]

Një histori tmerri në Kosovën e pasluftës

Një histori tmerri në Kosovën e pasluftës

Më kujtohet kur me 1999, një person në emër të UÇK-së m’i kishte vjedhë mobilet [...]

Berisha: Edi Rama është tradhtar, mbështeti krijimin e Jugosllavisë së re dhe shkëmbimin e territoreve

Berisha: Edi Rama është tradhtar, mbështeti krijimin e Jugosllavisë së re dhe shkëmbimin e territoreve

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha është i bindur se kryeministri aktual Edi Ram është peng [...]

Kërkohet unitet politik për dialogun me Serbinë

Kërkohet unitet politik për dialogun me Serbinë

Në kohën kur Kosova gjendet përballë sfidave të politikës së jashtme, përfshirë këtu edhe dialogun [...]

IPK rekomandon suspendimin e katër zyrtarëve të PK-së lidhur me rastin e vrasjeve respektivisht vetëvrasjes në Gjilan

IPK rekomandon suspendimin e katër zyrtarëve të PK-së lidhur me rastin e vrasjeve respektivisht vetëvrasjes në Gjilan

Pas raportimit për incidentin në Gjilan ku dyshohej se ishte e përfshirë një zyrtare policore, [...]

Shpend Ahmeti i gatshëm të takohet me Kryeministrin Kurti

Shpend Ahmeti i gatshëm të takohet me Kryeministrin Kurti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është shprehur i gatshëm për t'u takuar me [...]

Fisi kishte ëndrra dhe dëshira për të jetuar….

Fisi kishte ëndrra dhe dëshira për të jetuar….

Nga Yll Isufi O Zot Fisnik Bllaca na e more, Fisi kishte ëndrra dhe dëshira për të jetuar.... [...]

Policja në Gjilan kishte probleme mendore, mjeku kishte rekomanduar t’i merret arma zyrtare

Policja në Gjilan kishte probleme mendore, mjeku kishte rekomanduar t’i merret arma zyrtare

Policia e Kosovës ka konfirmuar për “Kohën Ditore” se policja Valdete Bllaca, e cila dyshohet [...]

Qeveria pritet të shkarkojë Bordin e Telekomit (Video)

Qeveria pritet të shkarkojë Bordin e Telekomit (Video)

Qeveria e Kosovës pritet ta shkarkojë Bordin e Telekomit në mbledhjen e ardhshme të saj. [...]

Dekretohen emrat e deputetëve të rinj, betimi i tyre pritet në seancën e radhës

Dekretohen emrat e deputetëve të rinj, betimi i tyre pritet në seancën e radhës

Vendet e zbrazëta të deputetëve të cilët u bënë pjesë e kabinetit qeveritar, në fillim [...]

Rrotullohet vetura në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, lëndohen katër persona

Rrotullohet vetura në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, lëndohen katër persona

Sonte rreth orës 18:00, ka ndodhur një aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, ku si rezultat [...]

Policja që dyshohet se kreu masakrën në Gjilan i ishte nënshtruar një trajtimi psikik para disa muajsh

Policja që dyshohet se kreu masakrën në Gjilan i ishte nënshtruar një trajtimi psikik para disa muajsh

Në lagjen “Bujana” të Gjilanit sot kanë mbetur të vdekur 5 persona. V.B zyrtare e [...]

Shqipëria, pos parave kërkon edhe punëtorë nga vendet e huaja

Shqipëria, pos parave kërkon edhe punëtorë nga vendet e huaja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shpejt pritet të dal edhe me një kërkesë për vendet [...]

E vërteta njëmiliardëshe e Edi Ramës

E vërteta njëmiliardëshe e Edi Ramës

Autor: Baton Haxhiu Pak ditë pasi ndodhi tërmeti i tmerrshëm në Shqipëri, u ula në një [...]

Haziri propozon një ditë zie pas tragjedisë në Gjilan

Haziri propozon një ditë zie pas tragjedisë në Gjilan

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është shprehur i tronditur me lajmin e vrasjes [...]

Aksident zingjiror në rrugën Luan Haradinaj

Aksident zingjiror në rrugën Luan Haradinaj

Sa po ndodhi një aksident ku janë të përfshira 5 vetura. Drejtuesja e automjetit ishte duke [...]

Opozita e quan alibi marshin e qeverisë për drejtësi

Opozita e quan alibi marshin e qeverisë për drejtësi

Marshi për drejtësi i organizuar nga Lidhja Social Demokrate në pushtet, në të cilin morën [...]

E krahasoi Vuçiqin me Goebbelsin, Serbia i nis notë proteste Shqipërisë për Cakajn

E krahasoi Vuçiqin me Goebbelsin, Serbia i nis notë proteste Shqipërisë për Cakajn

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka reaguar ndaj deklarimeve të Ministrit për Evropë [...]

Kjo është policja që vrau 4 familjarët dhe veten në Gjilan

Kjo është policja që vrau 4 familjarët dhe veten në Gjilan

Kjo është policja që vrau 4 familjarët dhe veten në GjilanNjë vrasje e rëndë ka [...]

Kaos në rrugën Rrustem Statovci në Prishtinë, automjetet parkohen në trotuar ndërsa qytetarët detyrohen të hecin në rrugë

Kaos në rrugën Rrustem Statovci në Prishtinë, automjetet parkohen në trotuar ndërsa qytetarët detyrohen të hecin në rrugë

Për të qarkulluar qytetarët në trotuar tek rruga Rrustem Statovci në Prishtunë, ju duhet shumë [...]

Policja në Gjilan vrau prindërit, dy vëllezër e më pas veten (Video)

Policja në Gjilan vrau prindërit, dy vëllezër e më pas veten (Video)

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se sot rreth orës 13h, [...]

VV-LDK: Reciprociteti me Serbinë çështje ditësh

VV-LDK: Reciprociteti me Serbinë çështje ditësh

Largimi i tarifës 100 për qind ndaj Serbisë do të jetë çështje ditësh dhe do [...]

Ish/gazetari Avni Spahiu, merr ftesë nga Gjykata Speciale si dëshmitar!

Ish/gazetari Avni Spahiu, merr ftesë nga Gjykata Speciale si dëshmitar!

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe gazetarin, publicistin, përkthyesin e shumë veprave me vlerë, [...]

Vuçiq beson se vendosjen e taksës e kishte kërkuar një shtet evropian që Serbia të mos e kërkojë veriun dhe Anamoravën

Vuçiq beson se vendosjen e taksës e kishte kërkuar një shtet evropian që Serbia të mos e kërkojë veriun dhe Anamoravën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se një shtet i madh dhe i fuqishëm [...]

Mëso nga gabimet historike për ta menaxhuar si duhet shtetin

Mëso nga gabimet historike për ta menaxhuar si duhet shtetin

Orientimi politik, identitar, kulturor dhe edukativ pro perëndimor dhe euroatlantik i shqiptarëve, gjegjësisht rrugëtimi [...]

Për 12 vjet shtet, Kosova nuk pati rritje të nevojshme ekonomike

Për 12 vjet shtet, Kosova nuk pati rritje të nevojshme ekonomike

Për dymbëdhjetë vjet të shtetësisë, Kosova nuk ka shënuar rritjen e nevojshme ekonomike. Kështu kanë [...]

E dyta herë që thyhen zyrat e AGK-së

E dyta herë që thyhen  zyrat e AGK-së

Zyrat e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës janë thyer sërish nga persona të panjohur. Ndryshe [...]

Gjermania kërkon punëtorë nga Ballkani

Gjermania kërkon punëtorë nga Ballkani

Shteti gjerman është duke u përballur me mungesa të mëdha punëtorësh të profesioneve të ndryshme. [...]

Kjo është përgjigja e Konjufcës për bashkimin kombëtar

Kjo është përgjigja e Konjufcës për bashkimin kombëtar

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka folur për gazetën gjermane “Stuttgarter Zeitung” mbi [...]

Ja ky është prioriteti kryesor i qeverisë ‘Kurti’

Ja ky është prioriteti kryesor i qeverisë ‘Kurti’

ATK-ja dhe Dogana e Kosovës, njëherësh dy institucionet më kontributdhënëse në buxhetin e shtetit, nga [...]

Rukiqi: Oda Ekonomike mbështet çdo vendim për taksën

Rukiqi: Oda Ekonomike mbështet çdo vendim për taksën

Tri barrierat kryesore në vend për bizneset mbeten, konkurrenca e padrejtë në vend që është [...]

KRU ‘Prishtina’: Shkyçja e borxhlinjve nga shërbimet e ujësjellësit dhe kanalizimit është duke vazhduar

KRU ‘Prishtina’: Shkyçja e borxhlinjve nga shërbimet e ujësjellësit dhe kanalizimit është duke vazhduar

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit si, Prishtinë, [...]

Gashi: Po shqyrtojmë mundësinë që të heqim tarifën

Gashi: Po shqyrtojmë mundësinë që të heqim tarifën

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi në tryezën “Dialogu Kosovë-Serbi: [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari