Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Kryeministri Zaev, sot në konferencë për shtyp, ka kërkuar që sa më shpejtë të organizohen [...]

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Kryeministri i Rusisë, Dimitry Medvedev, do të mbërrijë sot për një vizitë në Beograd ku [...]

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Kryetari i partisë serbe të Kosovës, SLS, Sllobodan Petroviq ka folur për deformime të mëdha [...]

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do [...]

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Federata e Futbollit e Kosovës ua ka dhënë një lajm të mirë gjithë tifozëve të [...]

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Shumica ishin pro, por jo edhe Franca, Danimarka dhe Holanda. Këto tri shtete e kundërshtuan hapjen [...]

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha ka zbuluar së fundmi se jeta e saj s’ka qenë aq e thjeshtë [...]

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Familja e të ndjerit Astrit Dehari së bashku me avokatin e tyre, kanë mbajtur sot [...]

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

“Kjo është një përplasje mes të mëdhenjve dhe është një ‘lojë’ qasjesh dhe interesash që [...]

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Kosova dhe Serbia duhet ta shfrytëzojnë mundësinë që është krijuar, pas emërimit të Matthew Palmer [...]

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Rreth orës 14:30, Policia e Kosovës, konkretisht, Stacioni Policor Junik, është njoftuar se në qendër [...]

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës [...]

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Në njërën prej garave ushtarake më prestigjioze në botë „Cambrian Patrol 19“, ekipi i Forcës [...]

Merkel: Gjermania pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por disa vende kanë rezerva

Merkel: Gjermania pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por disa vende kanë rezerva

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel deklaroi sot se nuk është arritur vendim unanim për hapjen [...]

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi, dyshohet për pesë vepra penale

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi, dyshohet për pesë vepra penale

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, ka siguruar autorizimin e Prokurorisë Themelore [...]

Operacion i rrallë në QKUK: Mjekët ia heqin pacientes tumorin 8 kilogramësh

Operacion i rrallë në QKUK: Mjekët ia heqin pacientes tumorin 8 kilogramësh

Në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, një ekip mjekësor ka kryer [...]

Një hap më afër koalicionit, VV e LDK dakordohen për marrëveshjen e bashkëqeverisjes

Një hap më afër koalicionit, VV e LDK dakordohen për marrëveshjen e bashkëqeverisjes

LDK dhe Vetëvendosje kanë treguar se çka u bisedua në takimin e sotëm të dy [...]

Hahn: Zhgënjim ekstrem mos dakordimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Hahn: Zhgënjim ekstrem mos dakordimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Komisionari i Zgjerimit, Johannes Hahn e cilësoi si “një zhgënjim ekstrem”, mos arritjen e dakordësisë [...]

Dështojnë përfundimisht negociatat për zgjerimin e BE-së

Dështojnë përfundimisht negociatat për zgjerimin e BE-së

Dështojnë përfundimisht negociatat për zgjerimin e BE në samitin e Brukselit. Sipas EurActiv, kjo çështje [...]

Vuçiq i shkruan letër BE-së: Tregoni nëse i kemi helmuar shqiptarët

Vuçiq i shkruan letër BE-së: Tregoni nëse i kemi helmuar shqiptarët

Aleksandar Vuçiq i ka drejtuar një letër zëdhënëses së Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq, duke i [...]

Në Gjilan ka nisur shënimi i Javës Ndërkombëtare të Njeriut me Shkopi të Bardhë.

Në Gjilan ka nisur shënimi i Javës Ndërkombëtare të Njeriut me Shkopi të Bardhë.

Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë hapjes ka deklaruar se është i nderuar që sot [...]

Fajon: BE është marrë peng nga Franca, vazhdon të minojë interesin tonë në Ballkan

Fajon: BE është marrë peng nga Franca, vazhdon të minojë interesin tonë në Ballkan

Eurodeputetja Tanja Fajon është shprehur sot se Bashkimi Evropian është marrë peng nga Franca që [...]

Qasja nëpër institucione vazhdon të mbetet problematikë për personat me aftësi të kufizuara

Qasja nëpër institucione vazhdon të mbetet problematikë për personat me aftësi të kufizuara

Në Qendrën ditore të HANDIKOS-it sot u mbajt seanca e radhës me përfituesit e [...]

Liderët e BE-së pa pajtim lidhur me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Liderët e BE-së pa pajtim lidhur me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Pas një debati të gjatë, liderët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian kanë dështuar që [...]

Për nëntë muaj arrestohen 152 persona për trafikim me qenie njerëzore

Për nëntë muaj arrestohen 152 persona për trafikim me qenie njerëzore

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka organizuar konferencë për medie me rastin e Ditës [...]

Grupet punuese të VV-së dhe LDK-së takohen në orën 13:00

Grupet punuese të VV-së dhe LDK-së takohen në orën 13:00

Grupet punese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të takohen sot në [...]

Flet dëshmitari që e shpëtoi viktimën brenda banesës që po digjej në Ulpianë

Flet dëshmitari që e shpëtoi viktimën brenda banesës që po digjej në Ulpianë

Një person ka marrë djegie të rënda nga zjarri që shpërtheu sot në një banesë [...]

92 aktakuza për 24 orë

92 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë [...]

Arrestohet pasi sulmon me thikë një person

Arrestohet pasi sulmon me thikë një person

Në Ferizaj është arrestuar një person i dyshuari i cili pas një mosmarrëveshjeje rreth një [...]

Kontrollohen klubet e natës në Mitrovicë

Kontrollohen klubet e natës në Mitrovicë

Drejtori i Inspeksionit, Hysni Ahmeti, në bashkëpunim me Policinë kanë kryer kontrolle inspektuese sipas detyrës [...]

Guvernatori Fehmi Mehmeti, u takua me Zëvendësdrejtorin Menaxhues të FMN-së, Tao Zhang

Guvernatori Fehmi Mehmeti, u takua me Zëvendësdrejtorin Menaxhues të FMN-së, Tao Zhang

Në kuadër të takimeve vjetore të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar që po mbahen [...]

Përfshihet nga zjarri një banesë në lagjen “Ulpiana”

Përfshihet nga zjarri një banesë në lagjen “Ulpiana”

Një banesë në lagjen “Ulpiana” është kapluar nga zjarri. Një banesë është djegur në lagjen “Ulpiana” [...]

Rruga e Kosovës drejt INTERPOL-it, arsyet e dështimit

Rruga e Kosovës drejt INTERPOL-it, arsyet e dështimit

Rrugëtimi i Kosovës, i nisur në vitin 2010, për anëtarësim në organizatën më të madhe [...]

4 orë mbledhje/ Italia vendos veton: Jo ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut

4 orë mbledhje/ Italia vendos veton: Jo ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut

Prej 4 orësh vijojnë diskutimet në Bruksel midis liderëve të shteteve të Bashkimit Evropian për [...]

Mediat italiane/ Franca nuk ndryshon qëndrim, dhe 2 vende të tjera kundër hapjes së negociatave

Mediat italiane/ Franca nuk ndryshon qëndrim, dhe 2 vende të tjera kundër hapjes së negociatave

Franca vazhdon me qëndrimin e saj të ashpër për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e [...]

Selimi: S’jam pengesë për koalicionin me LDK’në

Selimi: S’jam pengesë për koalicionin me LDK’në

Rexhep Selimi nga Vetëvendosje, ka thënë se koalicioni LVV-LDK do të ndodhë pa vonesa, dhe [...]

Mustafa: Koalicioni me Vetëvendosjen s’është i rëndomtë, i vështirë të bëhet (VIDEO)

Mustafa: Koalicioni me Vetëvendosjen s’është i rëndomtë, i vështirë të bëhet (VIDEO)

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se arritja e një koalicioni me Vetëvendosjen nuk [...]

Pamje të rënda: Brenda qelisë së Astrit Deharit në ditën e vdekjes së tij

Pamje të rënda: Brenda qelisë së Astrit Deharit në ditën e vdekjes së tij

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Astrit Dehari vdiq në rrethana misterioze brenda qendrës së paraburgimit në [...]

Memli Krasniqi thotë se asnjë anëtar i PDK’së nuk e përkrah idenë e shkëmbimit të territoreve

Memli Krasniqi thotë se asnjë anëtar i PDK’së nuk e përkrah idenë e shkëmbimit të territoreve

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është i ftuar [...]

Diplomatja gjermane: Po koordinohemi me Amerikën për Kosovën, prekja e kufijve destabilizon Ballkanin

Diplomatja gjermane: Po koordinohemi me Amerikën për Kosovën, prekja e kufijve destabilizon Ballkanin

Zyrtarja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Susanne Schutz, në një intervistë për [...]

Hiqet nga përdorimi vaji “Sara” i Maqedonisë, në disa kapakë kishte vrima

Hiqet nga përdorimi vaji “Sara” i Maqedonisë, në disa kapakë kishte vrima

Agjencia për Ushqim dhe Veterinari, ka tërhequr nga tregu vajin e lulediellit “Sara”, i cili [...]

Gjobë dhe deri në pesë vite burg për komisionerët që kanë keqpërdorur votat

Gjobë dhe deri në pesë vite burg për komisionerët që kanë keqpërdorur votat

Fakti se në rinumërim kanë shkuar më shumë se 800 vendvotime, sipas shoqërisë civile kemi [...]

Përkundër mospajtimeve publike, nesër do të takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së për koalicionin e mundshëm

Përkundër mospajtimeve publike, nesër do të takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së për koalicionin e mundshëm

Për herë të parë, nesër do të takohen grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes [...]

Bilall Sherifi: Mbani shënim, deri tani jemi në 5.05 %

Bilall Sherifi: Mbani shënim, deri tani jemi në 5.05 %

Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka shkruar se të dhënat përfundimtare thonë se koalicioni [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari