Veseli – qytetarëve dhe ndërtuesve: Votoni PDK-në për legalizimin e pronës suaj

Veseli –  qytetarëve dhe ndërtuesve: Votoni PDK-në për legalizimin e pronës suaj

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, pas një vizite të kompania “Maksiti Putz”, ka [...]

Paralajmërohet rritje drastike e çmimit të naftës

Paralajmërohet rritje drastike e çmimit të naftës

Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Muhamed bin Salman paralajmëroi se çmimet botërore të naftës [...]

Falimenton “Adria Airways”

Falimenton “Adria Airways”

Kompania ajrore “Adria Airways” njoftoi zyrtarisht se ka bërë kërkesë për falimentim, duke i dhënë [...]

Osmani: S’ka amnisti për ata që u bënë milionerë në kurriz të popullit

Osmani: S’ka amnisti për ata që u bënë milionerë në kurriz të popullit

“Ju e dini se ne nuk e keqpërdorim asnjë cent tuajin, por njëkohësisht zotohen para [...]

Meta pret në takim Mustafën: Shqipëria dhe Kosova çdo herë në krah të njëra-tjetrës

Meta pret në takim Mustafën: Shqipëria dhe Kosova çdo herë në krah të njëra-tjetrës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur sot në takim ministrin në detyrë të Punëve [...]

Veseli në Drenas: Më 6 tetor zgjidhni mes koalicionit të shpresës me SHBA-të apo koalicionit të izolimit

Veseli në Drenas: Më 6 tetor zgjidhni mes koalicionit të shpresës me SHBA-të apo koalicionit të izolimit

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur sot tubim elektoral në [...]

Avokatët thonë se informatori “rrezikohet” nga fjalët e Trumpit

Avokatët thonë se informatori “rrezikohet” nga fjalët e Trumpit

Avokatët e një informatori – ankesa e të cilit nxiti nisjen e procedurave për shkarkimin [...]

Rashiq me mesazh në gjuhën shqipe: Ta heqim qafe këtë monstrum politik të quajtur Lista Serbe

Rashiq me mesazh në gjuhën shqipe: Ta heqim qafe këtë monstrum politik të quajtur Lista Serbe

Kandidati për kryeministër nga koalicioni i partive serbe “Liria”, Nenad Rashiq, u është drejtuar qytetarëve [...]

Rreth 60 mijë euro gjoba për partitë që bën shkelje gjatë fushatës, prin Lista Serbe

Rreth 60 mijë euro gjoba për partitë që bën shkelje gjatë fushatës, prin Lista Serbe

Subjektet politike që po garojnë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, i kanë [...]

Osmani i ofron partneritet diasporës për investime në Kosovë

Osmani i ofron partneritet diasporës për investime në Kosovë

“E ftojmë diasporën tonë për partneritet, që të mobilizohen sërish, që kapitalin e krijuar me [...]

LDK e Gjilanit: Në vend të asfaltit, në katër vitet e ardhshme do të investohen 100 milionë euro në kulturë, rini dhe sport

LDK e Gjilanit: Në vend të asfaltit, në katër vitet e ardhshme do të investohen 100 milionë euro në kulturë, rini dhe sport

Lidhja Demokratike e Kosovë në Gjilan, para qindra njerëzve të kulturës, rinisë dhe sportit, përfshirë [...]

Haradinaj: Amerikanët nuk hidhërohen kur kërkojmë shtet 100%, por gëzohen

Haradinaj: Amerikanët nuk hidhërohen kur kërkojmë shtet 100%, por gëzohen

I nominuari për Kryeministër, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot fshatin Loxhë të Pejës, ku ka [...]

I jepet lamtumira ish presidentit francez, Jacques Chirac

I jepet lamtumira ish presidentit francez, Jacques Chirac

Udhëheqës të kaluar dhe të tanishëm botërorë u mblodhën të hënën në Paris për të [...]

Mësimdhënësit e viteve të 90-ta presin kompensimin

Mësimdhënësit e viteve të 90-ta presin kompensimin

Nga muaji nëntor i këtij viti, mësimdhënësit të cilët kanë punuar gjatë periudhës së viteve [...]

Osmani bëri homazhe tek Kompleksi Memorial në Han të Elezit

Osmani bëri homazhe tek Kompleksi Memorial në Han të Elezit

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh kandidate për kryeministre, Vjosa Osmani të hënën, [...]

Kushtet e Bullgarisë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Kushtet e Bullgarisë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut mund të llogaris në mbështetjen e Bullgarisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian, [...]

Instituti slloven për zgjedhjet e 6 tetorit: Kosovarët dëshirojnë ndryshime politike

Instituti slloven për zgjedhjet e 6 tetorit: Kosovarët dëshirojnë ndryshime politike

“Qytetarët e Republikës së Kosovës dëshirojnë ndryshime politike” ky është konstatimit që nxjerr Instituti slloven [...]

Një nga barnat më të përdorura, OKI nuk do t’u shitet më shqiptarëve pa recetë

Një nga barnat më të përdorura, OKI nuk do t’u shitet më shqiptarëve pa recetë

Një nga barnat më të përdorura kundër dhimbjeve, OKI (80 mg) nuk do të shitet [...]

Kryediplomati finlandez: Të hiqet taksa që të vazhdojë dialogu

Kryediplomati finlandez: Të hiqet taksa që të vazhdojë dialogu

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Pekka Haavisto, është duke qëndruar në Kosovë, me [...]

Kancelari Kurz mbështet Shqipërinë për bisedimet me BE

Kancelari Kurz mbështet Shqipërinë për bisedimet me BE

Sebastian Kurz triumfoi sërish në Austri, ku partia e tij konservatore fitoi shumicën e votave [...]

KQZ-ja akrediton edhe mbi 17 mijë vëzhgues

KQZ-ja akrediton edhe mbi 17 mijë vëzhgues

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka akredituar 17 652 vëzhgues për zgjedhjet e 6 tetorit. Drejtori Ekzekutiv [...]

Daçiq u bën thirrje serbëve të Kosovës të dalin në zgjedhje e ta votojnë Listën Srpska

Daçiq u bën thirrje serbëve të Kosovës të dalin në zgjedhje e ta votojnë Listën Srpska

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka vazhduar me akuza të reja [...]

Pesë vjet burg e njëmijë euro gjobë pë ferizajazin që vodhi para në një biznes privat

Pesë vjet burg e njëmijë euro gjobë pë ferizajazin që vodhi para në një biznes privat

Departamentit për Krime të Rënda, më 30 shtator 2019, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit [...]

ATK, përmbyll ciklin e radhës të seminareve me tatimpagues

ATK, përmbyll ciklin e radhës të seminareve me tatimpagues

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim të informimit të tatimpaguesve për trajtimin tatimor të kontratave [...]

Kapen duke luajtur bixhoz, arrestohen 6 persona

Kapen duke luajtur bixhoz, arrestohen 6 persona

Gjashtë persona janë arrestuar në Pejë, pasi janë hasur duke luajtur bixhozi. Gjatë bastisjes së lokalit [...]

Daçiq: Presionet e Prishtinës nuk do të parandalojnë fitoren e Listës Serbe

Daçiq: Presionet e Prishtinës nuk do të parandalojnë fitoren e Listës Serbe

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha sot se autoritetet e Prishtinës po përpiqen [...]

Eprori i UÇK-së Sadik Halitjaha i bashkohet PDK-së

Eprori i UÇK-së Sadik Halitjaha i bashkohet PDK-së

Eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha, [...]

Thaçi takon Steinmeier: Gjermania partner i pazëvendësueshëm për forcimin e perspektives euroatlantike

Thaçi takon Steinmeier: Gjermania partner i pazëvendësueshëm për forcimin e perspektives euroatlantike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar homologun gjerman, Frank Walter Steinmeier, në ceremoninë mortore [...]

Zgjedhjet e 6 tetorit, KQZ tregon si duhet plotësuar fletëvotimin Zgjedhjet e 6 tetorit, KQZ tregon si duhet plotësuar fletëvotimin

Zgjedhjet e 6 tetorit, KQZ tregon si duhet plotësuar fletëvotimin Zgjedhjet e 6 tetorit, KQZ tregon si duhet plotësuar fletëvotimin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar një video ku tregon se si duhet plotësuar fletëvotimi. Të [...]

Qeveria në dorëheqje ia përshkruan vetes kompetencat

Qeveria në dorëheqje ia përshkruan vetes kompetencat

Qeveria në dorëheqje ia ka përshkruar vetes kompetencat përmes një dokumenti që u është shpërndarë [...]

Kujtim Shala: Dialogu kusht ndërkombëtar, taksa u bë problem që duhet zgjidhur

Kujtim Shala: Dialogu kusht ndërkombëtar, taksa u bë problem që duhet zgjidhur

Kandidati për deputet nga LDK-ja, Kujtim Shala, ka thënë se dialogun do ta vazhdojnë sepse [...]

Ju flet armata e LDK’së në Arbëri e Zabel, fitorja po bëhet sikur në kohën e Rugovës

Ju flet armata e LDK’së në Arbëri e Zabel, fitorja po bëhet sikur në kohën e Rugovës

Dy lagjet e mëdha të Gjilanit, Arbëria dhe Zabeli, i kanë dhënë sot mbështetje enorme [...]

Zëri i Amerikës: Një i ri shqiptaro-amerikan në garë për asamblenë e shtetit Nju Jork

Zëri i Amerikës: Një i ri shqiptaro-amerikan në garë për asamblenë e shtetit Nju Jork

Marko Kepi, një i ri shqiptaro-amerikan, fillon sot fushatën për asamblenë e shtetit të Nju [...]

Pamjet e rrahjes ndërmjet Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit (VIDEO)

Pamjet e rrahjes ndërmjet Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit (VIDEO)

Kandidati për deputet nga Vetëvendosja, Haki Abazi, kishte deklaruar se ishte sulmuar fizikisht nga kandidati [...]

Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit ‘knap’, përkrahje masive për Vjosa Osmanin dhe ekipin e LDK’së

Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit ‘knap’, përkrahje masive për Vjosa Osmanin dhe ekipin e LDK’së

Salla e madhe shkollës fillore në Velekincë, e cila e mban emrin e kolosit të [...]

Lufta kundër korrupsionit, analisti: Veseli në një linjë me politikat e SHBA

Lufta kundër korrupsionit, analisti: Veseli në një linjë me politikat e SHBA

Gjatë viteve të fundit është parë që lufta kundër korrupsionit është shndërruar në një prioritet [...]

Haradinaj: Ia mora dialogun Mogherinit, e çovate Merkeli dhe Makroni

Haradinaj: Ia mora dialogun Mogherinit, e çovate Merkeli dhe Makroni

I nominuari i koalicionit AAK-PSD për kryeministër, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në tubimin [...]

OSHP-ja pezulloi vendimin për tenderë të vulave të KQZ-së që të mos i pengojë zgjedhjet

OSHP-ja pezulloi vendimin për tenderë të vulave të KQZ-së që të mos i pengojë zgjedhjet

Për shkak të interesit publik dhe dëmet që do të mund t’i bëheshin vendit, Organi [...]

Osmani: Mitrovica ka vendosur kush do të jetë kryeministrja e Kosovës

Osmani: Mitrovica ka vendosur kush do të jetë kryeministrja e Kosovës

Gjatë një tubimi masiv në Mitrovicë, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, [...]

Osmani në Drenas: Me besimin tuaj janë pasuruar keqpërdoruesit dhe klanet e tyre

Osmani në Drenas: Me besimin tuaj janë pasuruar keqpërdoruesit dhe klanet e tyre

Gjatë një tubimi elektoral në Drenas, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, [...]

Haradinaj: Amerikanët nuk hidhërohen kur kërkojmë shtet 100%, por gëzohen

Haradinaj: Amerikanët nuk hidhërohen kur kërkojmë shtet 100%, por gëzohen

I nominuari për Kryeministër nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot [...]

Rreth një milion euro u lejohet partive politike të shpenzojnë gjatë fushatës

Rreth një milion euro u lejohet partive politike të shpenzojnë gjatë fushatës

Rreth një milion euro është shuma që iu lejohet subjekteve politike që garojnë në zgjedhjet [...]

Vakuumi në kreun e Revizionit, pengesë për luftimin e korrupsionit

Vakuumi në kreun e Revizionit, pengesë për luftimin e korrupsionit

Përderisa institucioni më i rëndësishëm që kontrollon formën e shpenzimeve të mjeteve nga arka e [...]

LDK e Gjilanit: Qeveria në krye me Vjosa Osmanin, do ta shërojë sistemin e shëndetësisë

LDK e Gjilanit: Qeveria në krye me Vjosa Osmanin, do ta shërojë sistemin e shëndetësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan ka prezantuar sot para punëtorëve shëndetësor programin e partisë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari