Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i [...]

Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Interi ka humbur me rezultatin minimal 1-0, sfidën përballë Manchester Unitedit, të zhvilluar në Singapor, [...]

“Monstrumi” dhe dy dorëheqjet e Haradinajt

“Monstrumi” dhe dy dorëheqjet e Haradinajt

Më 9 shtator të 2017-s Haradinaj është zgjedhur kryeministër, pas zgjedhjeve të parakohshme që kishin [...]

Ekskluzive: Tërhiqet Isa Mustafa, s’kandidon për Shef të LDK’së

Ekskluzive: Tërhiqet Isa Mustafa, s’kandidon për Shef të LDK’së

Isa Mustafa më në fund ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK’së. [...]

Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë – Serbi

Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë – Serbi

Në kohën kur po festohet 50 vjetori i shkuarjes së parë të njeriut në Hënë, [...]

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

Kosova ka hyrë në një situatë të re politike ku pritet të ketë edhe zgjedhje [...]

Krasniqi: Nga Specialja tash vetëm duhet të presim, me duart tona e krijuam

Krasniqi: Nga Specialja tash vetëm duhet të presim, me duart tona e krijuam

Në fund të 2018-ës, atë kohë kur u aktivizua Gjykata Speciale dhe nisi t’i bëjë [...]

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Dyshimet për përfshirjen e ish kryeprokurores speciale, Katica Janeva në një skandal ryshfeti, kanë rritur [...]

Darmanoviq: Dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiqit dhe Thaçit më shumë hapësirë ​​për negociata

Darmanoviq: Dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiqit dhe Thaçit më shumë hapësirë ​​për negociata

Ministri malazez i Punëve të Jashtme, Sërgjan Darmanoviq, thotë se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës [...]

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt

Ramush Haradinaj ka thënë pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit se mandatin ia kthen popullit. [...]

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së kthen në rivlerësim tenderin për citostatik

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së kthen në rivlerësim tenderin për citostatik

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së së një produkti, nga ana e Shërbimit Spitalor, Klinik, Universitar [...]

KFOR-i është i gatshëm për çdo lloj aksioni

KFOR-i është i gatshëm për çdo lloj aksioni

Linjat e hapura të komunikimit janë prioritare në ruajtjen e stabilitetit dhe të sigurisë në [...]

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Kryetari i Komunës së Gjilanit, në një prononcim për emisionin Pressing, i ka dërguar një [...]

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Eksperti amerikan i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se ndryshimi i Qeverisë pas [...]

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro

Ende pa i bërë dy vite të plota në krye të detyrës si kryeministër, Ramush [...]

Molliqaj thotë se Haradinaj është dashur të diskutonte me të gjitha partitë para dorëheqjes

Molliqaj thotë se Haradinaj është dashur të diskutonte me të gjitha partitë para dorëheqjes

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka [...]

Zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së Haradinajt, nuk janë të domosdoshme

Zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së Haradinajt, nuk janë të domosdoshme

LĺĺDorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, sipas të gjitha gjasave do ta çojë [...]

Trajkoviq: Çka kalkuloi Veseli dhe pse dha dorëheqje Haradinaj për të shkuar në Hagë?

Trajkoviq: Çka kalkuloi Veseli dhe pse dha dorëheqje Haradinaj për të shkuar në Hagë?

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pasur rolin më të rëndësishëm në dorëheqjen [...]

Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt: Do të ndërmarrim hapa në shërbim të Kosovës dhe qytetarëve

Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt: Do të ndërmarrim hapa në shërbim të Kosovës dhe qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është deklaruar pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai [...]

Alarmohen në Serbi: Vuçiq po e përgatit njohjen e Kosovës, duhet ta rrëzojmë

Alarmohen në Serbi: Vuçiq po e përgatit njohjen e Kosovës, duhet ta rrëzojmë

Presidenti i partisë “Serbia e Re”, Velimir Ilic, ka thënë se në Serbi duhet të [...]

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Deputeti i Nisma-s Zafir Berisha, ka reaguar pas dorëheqjës së kryeministrit Ramush Haradinaj. Me këtë rast [...]

Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj dhe [...]

Haradinaj emocionohet gjatë fjalimit para mediave, nuk mund ti përmbajë lotët

Haradinaj emocionohet gjatë fjalimit para mediave, nuk mund ti përmbajë lotët

Kryeministri Haradinaj ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij. Dorëheqja e tij vije pas ftesës [...]

Haradinaj nuk e di nëse ndonjë lider tjetër është ftuar nga Haga

Haradinaj nuk e di nëse ndonjë lider tjetër është ftuar nga Haga

Haradinaj në një konferencë për media është shfaqur i emocionuar derisa ka ofruar dorëheqjen e [...]

Haradinaj jep dorëhqeje, shkak ftesa e Gjykatës Speciale

Haradinaj jep dorëhqeje, shkak ftesa e Gjykatës Speciale

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij. Lajmin e ka bërë [...]

Zaev, pa opozitën, dorëzon në Kuvend draft-ligjin për Prokurorinë

Zaev, pa opozitën, dorëzon në Kuvend draft-ligjin për Prokurorinë

Kryeministri Zoran Zaev ka anuluar takimin e thirrur me liderët e partive politike për të [...]

Rritet interesimi i kompanive ndërtuese për certifikimin e punëtorëve

Rritet interesimi i kompanive ndërtuese për certifikimin e punëtorëve

Brenda pak kohësh, Qendra e Trajnimit e Korporatës Energjetike të Kosovës është bërë pikë referuese [...]

Rritet interesimi i kompanive ndërtuese për certifikimin e punëtorëve

Rritet interesimi i kompanive ndërtuese për certifikimin e punëtorëve

Brenda pak kohësh, Qendra e Trajnimit e Korporatës Energjetike të Kosovës është bërë pikë referuese [...]

Ministri Bytyqi i jep fund zgjedhjes së drejtorëve politik në shkolla

Ministri Bytyqi i jep fund zgjedhjes së drejtorëve politik në shkolla

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ që përcakton detyrat, [...]

Bleona ‘trullos’ fansat e saj me fotografinë e fundit

Bleona ‘trullos’ fansat e saj me fotografinë e fundit

Këngëtarja nga Shqipëria, Bleona Qereti, ëhstë njëra ndër femrat më të bukura dhe më të [...]

Hetohen të dyshuarit për spiunazh për Serbinë

Hetohen të dyshuarit për spiunazh për Serbinë

Prokuroria Themelore në Gjilan ka sjellë vendimin për nisjen e hetimit ndaj dy pjesëtarëve të [...]

O’Connell: Vendimi i KSHC-së i vështirë, universitetet duhet të përmbushin kriteret e cilësisë

O’Connell: Vendimi i KSHC-së i vështirë, universitetet duhet të përmbushin kriteret e cilësisë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’Connell është shprehur se e ardhmja e [...]

Haradinaj cakton ekipin e ri për demarkacionin me Malin e Zi

Haradinaj cakton ekipin e ri për demarkacionin me Malin e Zi

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se Kosova ka caktuar [...]

Studentë të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës mësojnë për rolin e BQK-së

Studentë të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës mësojnë për rolin e BQK-së

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti bashkëbisedoi me studentë të edicionit [...]

FSK-ja e gatshme të ofrojë siguri në vend dhe rajon

FSK-ja e gatshme të ofrojë siguri në vend dhe rajon

Forca e Sigurisë së Kosovës është e gatshme të ofrojë siguri edhe në rajon. Ky është [...]

Vazhdon mosmarrëveshja myslimano-hinduse për xhaminë Babri

Vazhdon mosmarrëveshja myslimano-hinduse për xhaminë Babri

Gjykata e Lartë e Indisë ka pranuar procesin në mosmarrëveshjen e ndjeshme politike myslimano-hinduse lidhur [...]

Të konsiderohet ndikimi i dispozitave të ligjit të punës në sektorin privat

Të konsiderohet ndikimi i dispozitave të ligjit të punës në sektorin privat

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi tryezë rreth projektligjit të punës ku u diskutuan çështje [...]

Ngriten 60 aktakuza nga Prokuroria e Kosovës

Ngriten 60 aktakuza nga Prokuroria e Kosovës

Prokuroria e Shtetit e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve janë ngritur 60 aktakuza [...]

Haradinaj shpreson se dialogu do të sjell njohje të kufijve ekzistues nga Serbia

Haradinaj shpreson se dialogu do të sjell njohje të kufijve ekzistues nga Serbia

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur përsëri për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, dhe [...]

Merkel: Gjermania i do Serbinë e Kosovën në BE

Merkel: Gjermania i do Serbinë e Kosovën në BE

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, siç citohet nga mediat e Beogradit, u ka thënë gazetaëve në [...]

Dridhje e fortë e koalicionit

Dridhje e fortë e koalicionit

Akuzat e shefit të PDK-së Kadri Veselit në drejtim të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, [...]

Pulisic: Mund të jap shumë në Premierligë

Pulisic: Mund të jap shumë në Premierligë

Christian Pulisic është shumë i lumtur para fillimit të sezonit të ri në Premierligë, dhe [...]

Kundërshtohet Autostrada e Dukagjinit, Lekaj thotë se ajo do të ndërtohet me çdo kusht

Kundërshtohet Autostrada e Dukagjinit, Lekaj thotë se ajo do të ndërtohet me çdo kusht

Autostrada që lidhë Dukagjinin është një nga projektet më të kushtueshme të buxhetit të shtetit. Një [...]

Thiago Alcantara kundër VAR, ky është arsyetimi i tij

Thiago Alcantara kundër VAR, ky është arsyetimi i tij

Ylli spanjoll i futbollit, i cili luan me skuadrën e Bayern Munich, Thiago Alcantara, është [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari