Paqartësi në mbledhje të Qeverisë, diskutohet se si mund të ndahen mjete për KQZ-në, kur Qeveria është në dorëheqje

Paqartësi në mbledhje të Qeverisë, diskutohet se si mund të ndahen mjete për KQZ-në, kur Qeveria është në dorëheqje

Ndonëse janë dhënë disa paralajmërimeve për mos mbajtjen e mbledhjeve, pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush [...]

Arrestohen dy të dyshuar në Vushtrri për sulm ndaj personit zyrtar

Arrestohen dy të dyshuar në Vushtrri për sulm ndaj personit zyrtar

Policia e Kosovës, ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar në Vushtrri, për [...]

Haradinaj drejton mbledhjen e Qeverisë nga e cila dha dorëheqje

Haradinaj drejton mbledhjen e Qeverisë nga e cila dha dorëheqje

Ka nisur mbledhja e Qeverisë së Kosovës, nga ku ka dhënë dorëheqje Ramush Haradinaj nga [...]

Një muaj paraburgim për tre të rinjtë që u ndaluan me narkotikë dhe revole pa leje

Një muaj paraburgim për tre të rinjtë që u ndaluan me narkotikë dhe revole pa leje

Prokuroria Themelore në Mitrovicë - Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata [...]

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Me kërkesë të Prokurorisë, një gjyqtar i procedurës paraprake ka vendosur 30 ditë paraburgim ndaj [...]

Haradinaj në takim lamtumirës me ambasadorin Chabert: Kosova e konsideron Francën aleat të saj

Haradinaj në takim lamtumirës me ambasadorin Chabert: Kosova e konsideron Francën aleat të saj

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim lamtumirës me ambasadorin e Francës në [...]

Filozofi kosovar për shoferët e rrezikshëm në trafik: Këtyre horrave veç Kanuni i Lekës u del hakut

Filozofi kosovar për shoferët e rrezikshëm në trafik: Këtyre horrave veç Kanuni i Lekës u del hakut

Filozofi Blerim Latifi përmes Facebook-ut ka treguar një ngjarje që tha se i ka ndodhur [...]

Bërnabiq takohet me komisarin Hahn, ka një shpresë për dialogun me Kosovën

Bërnabiq takohet me komisarin Hahn, ka një shpresë për dialogun me Kosovën

Ana Bërnabiq ka biseduar sot me me Komisarin për Zgjerim i Komisionit Evropian, Johanes Hahn [...]

Hahn: Vazhdimi i dialogut në shtator pas zgjedhjeve në Kosovë

Hahn: Vazhdimi i dialogut në shtator pas zgjedhjeve në Kosovë

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Politika të Fqinjësisë, Johannes Hahn pret që së shpejti [...]

Kjo është shifra marramendëse që Kylie Jenner fiton nga një postim në Instagram

Kjo është shifra marramendëse që Kylie Jenner fiton nga një postim në Instagram

Kylie Jenner jo më kot është miliarderja më e re në Amerikë. Sot shohim se shumë [...]

Filloi zgjerimi dhe rehabilitimi i rrugës Zhur – Dragash – Brod

Filloi zgjerimi dhe rehabilitimi i rrugës Zhur – Dragash – Brod

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të premten mori pjesë në fillimin e punimeve [...]

Gjatë 24 orëve janë ngritur 93 aktakuza, kundër 111 personave për vepra të ndryshme penale

Gjatë 24 orëve janë ngritur 93 aktakuza, kundër 111 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë themelore janë ngritur [...]

Reagon shoqëria civile për mbledhjen e qeverisë: Presidenti duhet të veprojë urgjentisht

Reagon shoqëria civile për mbledhjen e qeverisë: Presidenti duhet të veprojë urgjentisht

Organizatat e shoqërisë civile kanë reaguar ndaj ftesës së kryeministrit në dorëheqje për mbledhjen e [...]

Vuçiq: Haradinaj është një zotëri i vërtetë, në Hagë vetëm ka shijuar hotelet

Vuçiq: Haradinaj është një zotëri i vërtetë, në Hagë vetëm ka shijuar hotelet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka bërë deklarata të reja në lidhje me udhëtimin e [...]

Gjenerali Clark i shkruan Haradinajt për 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s

Gjenerali Clark i shkruan Haradinajt për 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar sot një letër falënderimi nga ish- komandanti suprem i forcave [...]

Telekomi në krizë financiare, shpall konkurs për punësimin e 30 personave e më pas e anulon

Telekomi në krizë financiare, shpall konkurs për punësimin e 30 personave e më pas e anulon

Krizën financiare në ndërmarrjen publike Telekomi i Kosovës e kishte paralajmëruar ditë më parë kryeshefi [...]

Qeveria nuk i ndëshkoi zëvendësministrat “joseriozë”

Qeveria nuk i ndëshkoi zëvendësministrat “joseriozë”

Vizita në restorante, pjesëmarrje në takime, në darka festive të fundvitit, tregime për kullosat e [...]

Limaj komenton fjalët e Haradinajt që tha se është i gatshëm për koalicion parazgjedhor

Limaj komenton fjalët e Haradinajt që tha se është i gatshëm për koalicion parazgjedhor

Fatmir Limaj, Kryetari i Nismës Socialdemokrate, në emisionin Pressing i pyetur për fjalët e Haradinajt [...]

Zyra Ligjore thotë se Qeveria në dorëheqje është si në rast të mocionit të mosbesimit, ajo mblidhet nesër

Zyra Ligjore thotë se Qeveria në dorëheqje është si në rast të mocionit të mosbesimit, ajo mblidhet nesër

Këtë të premte, Ramush Haradinaj do të ulet sërish në karrigen e kryeministrit të vendit, [...]

Portreti i Haradinajt në Economist: Kur u plagos e ndali gjakderdhjen me një copë djath

Portreti i Haradinajt në Economist: Kur u plagos e ndali gjakderdhjen me një copë djath

Mediat e huaja po merren intensivisht me Ramush Haradinaj që prej se ka dhënë dorëheqje [...]

Për Dedën Thaçi e ka të lehtë, partitë tashmë janë deklaruar për zgjedhje

Për Dedën Thaçi e ka të lehtë, partitë tashmë janë deklaruar për zgjedhje

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se presidenti i shtetit, Hashim Thaçi, [...]

UNICEF: Në Kosovë rreth 38 mijë fëmijë më aftësi të kufizuar nuk e vijojnë shkollimin

UNICEF: Në Kosovë rreth 38 mijë fëmijë më aftësi të kufizuar nuk e vijojnë shkollimin

Fondi për Fëmijë i Kombeve të Bashkuara (UNICEF) vlerëson se rreth 38.000 fëmijë me aftësi [...]

Thaçi, nga java tjetër i nis konsultimet me partitë

Thaçi, nga java tjetër i nis konsultimet me partitë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, javën e ardhshme do të nisë konsultimet me [...]

Hoti: Nuk do të bëjmë koalicion me PDK’në

Hoti: Nuk do të bëjmë koalicion me PDK’në

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk do të pranojë të jetë pjesë e asnjë Qeveri [...]

Miratimi i Ligjit për Prokurorinë, para datës së nisjes së bisedimeve me BE-në

Miratimi i Ligjit për Prokurorinë, para datës së nisjes së bisedimeve me BE-në

Miratimi i ligjit për Prokurorinë, i cili jep më shumë garanci për sundimin e drejtësisë, [...]

Policia në Mitrovicë shpërndan fletëpalosje informuese për qytetarë

Policia në Mitrovicë shpërndan fletëpalosje informuese për qytetarë

Drejtoria Rajonale e Policisë – Mitrovicë Jugu, me qëllim të ndërmarrjes së veprimeve parandaluese në [...]

Vitin e kaluar u shkurorëzuan 999 çifte

Vitin e kaluar u shkurorëzuan 999 çifte

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë 2018”. Të dhënat [...]

Haradinaj thërret mbledhje të Qeverisë

Haradinaj thërret mbledhje të Qeverisë

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Hardinaj, ka thirrur për nesër mbledhjen e Qeverisë. Mbledhja e [...]

Zvicra ka nevojë për 10 mijë mësues, këto janë kushtet

Zvicra ka nevojë për 10 mijë mësues, këto janë kushtet

Pas lajmit se shkollat zvicerane kanë nevojë për mësimëdhëns, shumë të tillë dëshironin të dinin [...]

Gjykata në Prizren ndërpret rrënimin e objektit “Abi Çarshia”

Gjykata në Prizren ndërpret rrënimin e objektit “Abi Çarshia”

Gjykata Themelore në Prizren përmes një aktvendimi 15 minuta para fillimit të rrënimit të një [...]

E dashura ia jep laptopin për koke të dashurit, arsyeja do t’ju habisë (Video)

E dashura ia jep laptopin për koke të dashurit, arsyeja do t’ju habisë (Video)

Xhelozia e një gruaje ka eskaluar gjatë fluturimit me avion me të dashurin e saj. [...]

“Haradinaj as nuk do të duhej të shkonte në zyrën e dedikuar për kryeministër të Kosovës”

“Haradinaj as nuk do të duhej të shkonte në zyrën e dedikuar për kryeministër të Kosovës”

Ramush Haradinaj është ish-kryeministër dhe nuk do të duhej të shkonte në zyrën e dedikuar [...]

Hahn sot në Beograd, flet me zyrtarët serbë për dialogun me Kosovën

Hahn sot në Beograd, flet me zyrtarët serbë për dialogun me Kosovën

Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, do [...]

Kundër Korrupsioni gjen shkelje në një tender të Kushtetueses

Kundër Korrupsioni gjen shkelje në një tender të Kushtetueses

Agjencia Kundër Korrupsionit i ka rekomanduar Gjykatës Kushtetuese që të eliminojë shkeljet e Ligjit të [...]

Thaçi i pret zgjedhjet në LDK

Thaçi i pret zgjedhjet në LDK

Thirrjet e partive politike për caktimin e datës së zgjedhjeve të parakohshme nuk e kanë [...]

Kusari tregon bisedën me një mësues turk që kishte ikur nga Kosova nga frika se “Thaçi do ta deportonte” tek Erdogani

Kusari tregon bisedën me një mësues turk që kishte ikur nga Kosova nga frika se “Thaçi do ta deportonte” tek Erdogani

Flutura Kusari, juriste e së drejtës së medias në Kosovë, ka pasur një bashkëbisedim interesant [...]

630 mijë turistë në bregdetin shqiptar, më së shumti nga Kosova

630 mijë turistë në bregdetin shqiptar, më së shumti nga Kosova

Mbi 630 mijë të huaj kanë vizituar Shqipërinë në qershor, raporton Instituti i Statistikave. Numri i [...]

Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Antigua dhe Barbuda

Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Antigua dhe Barbuda

Kosova dhe Antigua dhe Barbuda kanë vendosur sot marrëdhëniet diplomatike në Uashington. Kështu ka shkruar ministri [...]

Dështon opsioni i mundshëm për koalicion LDK-VV, nuk e lëshojnë postin e kryeministrit

Dështon opsioni i mundshëm për koalicion LDK-VV, nuk e lëshojnë postin e kryeministrit

Pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit tashme ka kanë nisur të rrjedhin [...]

Analisti amerikan, Edward P. Joseph: Shkuarja e Haradinajt në Hagë, mundësi e mirë për Kosovën

Analisti amerikan, Edward P. Joseph: Shkuarja e Haradinajt në Hagë, mundësi e mirë për Kosovën

Analisti amerikan, Edward P. Joseph, thotë se krimet e së kaluarës, ato të kryera nga [...]

D4D: Qeveria Thaçi 2, më jetëgjata nga Pavarësia me 1387 ditë, e Haradinajt më e shkurta me 678 ditë

D4D: Qeveria Thaçi 2, më jetëgjata nga Pavarësia me 1387 ditë, e Haradinajt më e shkurta me 678 ditë

Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) ka publikuar (në maj të vitit 2018) raportin për paqëndrueshmëritë [...]

Mustafa: Vuçiqi është mjeshtër i propagandës, madje këtë ia ka pranuar edhe Shesheli

Mustafa: Vuçiqi është mjeshtër i propagandës, madje këtë ia ka pranuar edhe Shesheli

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh ekspert i çështjeve ekonomike, Muhamet Mustafa, ka thënë se [...]

FDH: Serbia injoron përgjegjësinë, por glorifikon krimet e veta të luftës

FDH: Serbia injoron përgjegjësinë, por glorifikon krimet e veta të luftës

Nuk ka përparim në procedimin e krimeve të luftës në Serbi. Kështu u tha sot [...]

Arsyetimi i gjykatës për dënimin me kusht dhe gjobë ndaj ish-kryetarit të Klinës, Sokol Bashota

Arsyetimi i gjykatës për dënimin me kusht dhe gjobë ndaj ish-kryetarit të Klinës, Sokol Bashota

Pak ditë pasi ishte zgjedhur kryetar i degës së PDK-së në Klinë, ish-kryetari i kësaj [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari