U kap me drogë, pranga, fishekë dhe sprej – një muaj paraburgim

U kap me drogë, pranga, fishekë dhe sprej – një muaj paraburgim

Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit F.S., nga Vushtrria [...]

Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

Për 72 orë, 89 aktakuza kundër 106 personave

Prokuroria e shtetit për 72 orë ka ngritur 89 aktakuza kundër 106 personave, si dhe [...]

I refuzohet kërkesa për lirim ish-pjesëtarit të UÇK-së që u arrestua në Shkup

I refuzohet kërkesa për lirim ish-pjesëtarit të UÇK-së që u arrestua në Shkup

Këshilli i Gjykatës Penale për krim të organizuar në Shkup, ka refuzuar kërkesën e palës [...]

Në QKUK fillon vlerësimi i rrezikshmërisë në punë

Në QKUK fillon vlerësimi i rrezikshmërisë në punë

Sektori për Mbrojtje dhe Sigurinë në Punë, i cili funksionon në kuadër të SHSKUK-së, ka [...]

Hoxha në ekspozitën që sjell kujtime për 1024 fëmijët e vrarë nga serbët

Hoxha në ekspozitën që sjell kujtime për 1024 fëmijët e vrarë nga serbët

Ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka marrë pjesë në ekspozitën me titull [...]

Haradinaj: S’kam akoma ftesë nga presidenti, kam ftuar partnerët e kaolicionit nesër në takim

Haradinaj: S’kam akoma ftesë nga presidenti, kam ftuar partnerët e kaolicionit nesër në takim

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk e ka pranuar akoma një ftesë [...]

Konsultat e presidentit nën thirrjet për caktimin e datës së zgjedhjeve

Konsultat e presidentit nën thirrjet për caktimin e datës së zgjedhjeve

Caktimi i datës së zgjedhjeve do të jetë kërkesa kryesore e partive politike në konsultat [...]

Prokuroria e Shtetit hesht ndaj shkeljeve të ZRRE-së

Prokuroria e Shtetit hesht ndaj shkeljeve të ZRRE-së

Prokuroria e Shtetit ka heshtur ndaj shkeljeve të bëra nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë, [...]

Klopp jep një lajm të mirë për Shaqirin

Klopp jep një lajm të mirë për Shaqirin

Naby Keita dhe Xherdan Shaqiri janë kthyer nga dëmtimi dhe do të jenë gati për [...]

AAK ia mori Naim Bazajn PDK-së, tash partia e Kadri Veselit i “hakmerret” partisë së Haradinajt

AAK ia mori Naim Bazajn PDK-së, tash partia e Kadri Veselit i “hakmerret” partisë së Haradinajt

Vetëm pak kohë pasi Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ia mori PDK-së, Naim Bazajn, ka [...]

Prokurori i Gjilanit blen viagra online, kërkon t’i dërgohet në zyre

Prokurori i Gjilanit blen viagra online, kërkon t’i dërgohet në zyre

Prokurori i Prokurorisë Themelore të Gjilanit, Esat Ademi, ka shfrytëzuar vendin e punës për të [...]

Vetëvendosje kundër vazhdimit të kontratës me Z-Mobile për asnjë kusht

Vetëvendosje kundër vazhdimit të kontratës me Z-Mobile për asnjë kusht

Më 30 korrik do të dihet rreth fatit të kontratës Vala-Zmobile, këtë e ka konfirmuar [...]

Gjendet trupi i pajetë i një personi, në vilën në ndërtim të mesfushorit egjiptian të Arsenalit

Gjendet trupi i pajetë i një personi, në vilën në ndërtim të mesfushorit egjiptian të Arsenalit

Gjatë ditës së sotme është njoftuar se në oborrin e shtëpisë së mesfushorit egjiptian të [...]

Lajmi i fundit: Kjo është oferta që Telekomi i ka bërë Z Mobile për vazhdimin e kontratës

Lajmi i fundit: Kjo është oferta që Telekomi i ka bërë Z Mobile për vazhdimin e kontratës

E hëna do të shënojë fundin e një bashkëpunimi 10-vjeçar ndërmjet Telekomit të Kosovës dhe [...]

Kosova pa kryeministër, ministritë vazhdojnë punën

Kosova pa kryeministër, ministritë vazhdojnë punën

Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e të parit të Qeverisë, i zuri shumë ministri [...]

Arka e shtetit për gjashtë muaj grumbulloi rreth 900 milionë euro

Arka e shtetit për gjashtë muaj grumbulloi rreth 900 milionë euro

Dy institucionet që kontribuojnë më së shumti në buxhetin e Kosovës, Administrata Tatimore e Kosovës [...]

Ekskluzive: Policia zbulon se si bëhej prostitucioni, ofroheshin shërbime seksuale deri 100€

Ekskluzive: Policia zbulon se si bëhej prostitucioni, ofroheshin shërbime seksuale deri 100€

Ajo që tashmë dihet po vërtetohet për çdo ditë se qendrat e masazhit janë lokale [...]

Vazhdojnë kolonat e gjata nëpër pikat kufitare

Vazhdojnë kolonat e gjata nëpër pikat kufitare

Qytetarët, edhe këtë fundjavë, janë duke u përballur me kolona të gjata nëpër pikat kufitare. Radhët [...]

Zgjedhjet e parakohshme Kosovës mund t’i kushtojnë deri në 5 milionë euro

Zgjedhjet e parakohshme Kosovës mund t’i kushtojnë deri në 5 milionë euro

Që nga viti 2010, asnjë qeveri e Kosovës nuk ka arritur të përfundojë mandatin kushtetues [...]

Shkurte Fejza në mes të Mitrovicës: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”

Shkurte Fejza në mes të Mitrovicës: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore dhe patriotike, Shkurte Fejza, e cila po është e [...]

Buxheti s’rishikohet as sivjet, kritikohet qeveria

Buxheti s’rishikohet as sivjet, kritikohet qeveria

Edhe këtë vit, sikurse vitin e kaluar, buxheti i shtetit nuk do të rishikohet, siç [...]

Strukturat e LDK’së “tashmë e dinë se kë do ta kenë kryetar”

Strukturat e LDK’së “tashmë e dinë se kë do ta kenë kryetar”

Me grushte e karrige është karakterizuar procesi i zgjedhjes së strukturave të Lidhjes Demokratike të [...]

Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Ajaxi ka arritur sonte të fitojë superkupën e Francës. Kampioni holandez mposhti nënkampionin, PSV Eindhoven. [...]

Kosova me masa reciproke ndaj Serbisë për vizitat e zyrtarëve të lartë

Kosova me masa reciproke ndaj Serbisë për vizitat e zyrtarëve të lartë

Marrëveshja për vizitat e zyrtarëve të lartë midis Prishtinës dhe Beogradit, e cila hyri në [...]

Mustafa: Problem më i madh janë njerëzit e inkriminuar që s’kanë aktakuza

Mustafa: Problem më i madh janë njerëzit e inkriminuar që s’kanë aktakuza

Kryetari i Degës së PDK’së në Gjilan, Qemajl Mustafa e ka nda mendjen të respektojë [...]

Flet anëtarja e Kryesisë së LDK’së: Isha e linçuar, në parti ka mbeturina të krimbura

Flet anëtarja e Kryesisë së LDK’së: Isha e linçuar, në parti ka mbeturina të krimbura

Rita Hajzeraj-Beqaj ka shpërthyer me akuza në drejtim të Partisë së Isa Mustafës. Ka thënë [...]

Bombë e të shtëna armësh në Pejë, lëndohet një person – dëmtohen dhjetëra vetura

Bombë e të shtëna armësh në Pejë, lëndohet një person – dëmtohen dhjetëra vetura

Mbrëmë në Pejë në rrugën ’ Kreshnik Ademaj’ janë gjuajtur mjete shpërthyese dhe të shtëna [...]

Leci: Agresiviteti ndaj Hardinajt në Prishtinë, Tiranë e Beograd, tregon shenja të mira se vendi po shkon në drejtimin e duhur

Leci: Agresiviteti ndaj Hardinajt në Prishtinë, Tiranë e Beograd, tregon shenja të mira se vendi po shkon në drejtimin e duhur

Pas dorëheqjes së kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit, ka pasur reagime [...]

“Presidenti bën shkelje nëse brenda 15 ditësh pas dorëheqjes nuk fton partitë në konsultime”

“Presidenti bën shkelje nëse brenda 15 ditësh pas dorëheqjes nuk fton partitë në konsultime”

Ndonëse jozyrtarisht ka nisur fushata e partive politike pas dorëheqjes së Ramush Haradiajt nga posti [...]

Gjykata merr vendim për Burdushin

Gjykata merr vendim për Burdushin

Sipas aktvendimit të Gjykatës së Prizrenit, Burdushi do qëndrojë në paraburgim deri më 28 gusht, [...]

Unikkatil u kundërpërgjigjet serbëve, shanë ata që ia shqyen postierin

Unikkatil u kundërpërgjigjet serbëve, shanë ata që ia shqyen postierin

Unikkatil u është u kundërpërgjigjur sebërve. Unikkatil sonte do të performojë në qytetin e Mitrovicës. Para pak [...]

Reformat në drejtësi, të domosdoshme për datën e bisedimeve me BE-në

Reformat në drejtësi, të domosdoshme për datën e bisedimeve me BE-në

Reformat në drejtësi, respektivisht miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike, që pritet të zgjidhë edhe [...]

Ekspert gjerman: Dialogun e ‘privatizuan’ treshja Thaçi-Mogherini-Vuçiq

Ekspert gjerman: Dialogun e ‘privatizuan’ treshja Thaçi-Mogherini-Vuçiq

Bodo Weber, ekspert gjerman pranë Këshillit për Politika të Demokratizimit (Democratization Policy Council – DPC) [...]

Çartet ministri serb: Haradinaj është një terrorist, do ta luftojmë Kosovën kudo që na jepet rasti

Çartet ministri serb: Haradinaj është një terrorist, do ta luftojmë Kosovën kudo që na jepet rasti

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës pas ftesës që ka [...]

Zgjedhjet e reja kthejnë në pikën zero 45 projektligje, Kuvendi i miratoi vetëm 27 për 7 muaj

Zgjedhjet e reja kthejnë në pikën zero 45 projektligje, Kuvendi i miratoi vetëm 27 për 7 muaj

Dyzetepesë projektligje janë në shqyrtim aktualisht nëpër komisione të Kuvendit të Kosovës. Por me shpërbërjen [...]

Gucati s’përjashton mundësinë që Specialja të ftojë Thaçin e Veselin, Gjykatën e quan raciste

Gucati s’përjashton mundësinë që Specialja të ftojë Thaçin e Veselin, Gjykatën e quan raciste

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka thënë se pas [...]

Judah: Viti 2019 është i humbur për dialogun

Judah: Viti 2019 është i humbur për dialogun

E shumëpërfolura “dritare e mundësive”, që deri në fund të vitit 2019 të arrihet një [...]

Haradinaj pas kthimit nga Haga i dërgon porosi SHBA’së dhe Evropës

Haradinaj pas kthimit nga Haga i dërgon porosi SHBA’së dhe Evropës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tërhoqi [...]

Haradinaj: Ndërkombëtarët bënin presion për taksën si Serbia

Haradinaj: Ndërkombëtarët bënin presion për taksën si Serbia

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ai ka kryer intervistim dhe se më [...]

Hoti ngushëllon familjarët e të aksidentuarve në Rahovec, kërkon nga komuna të shpall një ditë zie

Hoti ngushëllon familjarët e të aksidentuarve në Rahovec, kërkon nga komuna të shpall një ditë zie

Deputeti i LDK-së, njëherësh kryetari i degës së kësaj partie në Rahovec, ka ngushëlluar familjarët [...]

Këngëtari shqiptar ngacmohet nga nusja në dasmën e saj

Këngëtari shqiptar ngacmohet nga nusja në dasmën e saj

Këngëtarit të njohur shqiptar i ndodhi e papritura në një dasmë ku po performonte. Këngëtari i [...]

Betejë diplomatike për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Betejë diplomatike për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL është një qëllim që po synohet të realizohet që nga [...]

Kolona të gjata në Merdare, katër orë pritje

Kolona të gjata në Merdare, katër orë pritje

Mërgimtarët që ia kanë mësyrë Kosovës përmes Merdares po përballen me pritje të gjata. Aty janë [...]

Haradinaj: Haga më befasoi, SHBA dhe BE ta ndalin presionin ndaj Kosovës

Haradinaj: Haga më befasoi, SHBA dhe BE ta ndalin presionin ndaj Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tërhoqi [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari