Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së [...]

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë të Shqipërisë janë mbledhur të hënën në mbrëmje para ndërtesës së Kryeministrisë [...]

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Partitë politike opozitare në Kuvendin e Kosovës konsiderojnë se mungesa e shumicës parlamentare dhe e [...]

Fitorja e Mitsotakis ngre pikëpyetje në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Fitorja e Mitsotakis ngre pikëpyetje në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se fitorja në zgjedhjet e së dielës e partisë “Demokracia [...]

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Në komunat veriore të Kosovës nuk ka pasur furnizim me produkte serbe përmes rrugëve alternative, [...]

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj - Departamentit për të Mitur, sot shpalli aktvendim ndaj të miturit [...]

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Me pretendimet se kishte pësuar lëndime të rënda trupore, pasi ishte grushtuar nga tani i [...]

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Dita e djeshme ka mundur të jetë fatale për qindra udhëtarë të avionit “Finnair”. Aeroplani [...]

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Ministria e Drejtësisë përmes një komunikate për media ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje po ndërhyn [...]

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Enver Hoxha është cilësuar si një prej diktatorëve më të egër të të gjitha kohërave. [...]

Thaçi, letër Trumpit për 4 Korrikun: I përkushtuar të arrijmë marrëveshje paqësore me Serbinë

Thaçi, letër Trumpit për 4 Korrikun: I përkushtuar të arrijmë marrëveshje paqësore me Serbinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, më 4 Korrik, në përvjetorin e 243-të të Ditës së [...]

Përplasen mes vete zyrtarët e LDK-së dhe AAK-së në Facebook

Përplasen mes vete zyrtarët e LDK-së dhe AAK-së në Facebook

Më 5 korrik, Policia e Kosovës ka arrestuar 23 persona të dyshuar për dallavere me [...]

Krejt deputetët e ministrat lëvizin lirshëm, pasojat e vizave i vuajnë veç qytetarët e Kosovës

Krejt deputetët e ministrat lëvizin lirshëm, pasojat e vizave i vuajnë veç qytetarët e Kosovës

Kosova është vendi i vetëm në rajon që nuk ka ende liberalizim të vizave me [...]

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Reperi nga Gjilani, Fero,është mjaft aktiv edhe në rrjetet sociale, ku ndan momente të lumtura [...]

Lekaj i reagon Mustafës: Ka ikur koha kur keni ndikuar në drejtësi, Facebook’u ju la në shtëpi

Lekaj i reagon Mustafës: Ka ikur koha kur keni ndikuar në drejtësi, Facebook’u ju la në shtëpi

Debati që ka nisur gjatë ditës së sotme mes ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe [...]

Brenda korrikut përfundojnë zgjedhjet në LDK 

Brenda korrikut përfundojnë zgjedhjet në LDK 

Me 20 mars të këtij viti, Lidhja Demokratike e Kosovës nisi zgjedhjet e brendshme. Por, ani [...]

Përfundon seanca ndaj 23 të dyshuarve për dallavere me patentë shoferë, vendimi brenda 48 orëve

Përfundon seanca ndaj 23 të dyshuarve për dallavere me patentë shoferë, vendimi brenda 48 orëve

Ka përfunduar seanca dëgjimore në rastin e të dyshuarve për dallavere me patentë shoferë. Nuk është [...]

Thimonier: Franca mbështet Maqedoninë e V. në rrugën drejt BE-së

Thimonier: Franca mbështet Maqedoninë e V. në rrugën drejt BE-së

Maqedonia e Veriut duhet të punojë me përkushtim rreth realizmit të reformave në sistemin e [...]

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Jose Mourinho është pa dyshim një trajner i shtrenjtë, paga e të cilit mund të [...]

“S’keni parë gjë akoma!” Kush është personi që sulmoi makinën e Lubonjës, me vete kishte një thikë

“S’keni parë gjë akoma!” Kush është personi që sulmoi makinën e Lubonjës, me vete kishte një thikë

Makina e analistit Fatos Lubonja është sulmuar disa ditë më parë, konkretisht më datë 1 [...]

Nënkryetari i PDK’së i reagon Mustafës: Ju keni vetëm fjalë, Qeveria s’rrëzohet kur frikësohet lideri i opozitës

Nënkryetari i PDK’së i reagon Mustafës: Ju keni vetëm fjalë, Qeveria s’rrëzohet kur frikësohet lideri i opozitës

Zëvendëskryetari i PDK’së, Uran Ismaili, ka thënë se lideri aktual i LDK’së është i frikësuar [...]

Aksident tragjik në Itali, vdes një 19 vjeçar shqiptar

Aksident tragjik në Itali, vdes një 19 vjeçar shqiptar

Një shqiptar 19 vjeç ka humbur jetën në një aksident rrugor që ndodhi në Bari [...]

Mustafa flet për korrupsionin në Qeveri, asnjë fjalë për kandidaturën për Shef të LDK’së

Mustafa flet për korrupsionin në Qeveri, asnjë fjalë për kandidaturën për Shef të LDK’së

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka kërkuar përgjegjësi prej Ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, pas [...]

Çfarë shkruan mediat bullgare për përplasjet e Borisovit me Daçiqin për Kosovën

Çfarë shkruan mediat bullgare për përplasjet e Borisovit me Daçiqin për Kosovën

Mediat bullgare gjatë ditës së djeshme kishin raportuar për përplasjet mes kryeministrit bullgar, Boyko Borisov, [...]

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës Vedat Muriqi tanimë është pjesë e klubit futbollistik Fenerbahçe. Muriqi i [...]

Prokuroria fton Vuciqin të ofrojë fakte nëse Ejupi u përfshi në vrasjen e Ivanoviqit

Prokuroria fton Vuciqin të ofrojë fakte nëse Ejupi u përfshi në vrasjen e Ivanoviqit

Javën që po e lejmë pas, Aleksandër Vuçiq tha se i di personat e dyshuar [...]

Sulmohet me gurë makina e Fatos Lubonjës

Sulmohet me gurë makina e Fatos Lubonjës

Një sulm vandal i është bërë makinës së analistit Fatos Lubonja. Sipas portalit dosja.al që [...]

Nënkryetari i LDK’së: Orientimisht mund ta mbajmë këtë muaj Kuvendin e Përgjithshëm

Nënkryetari i LDK’së: Orientimisht mund ta mbajmë këtë muaj Kuvendin e Përgjithshëm

Zgjedhjet e Kryetarit të ri të LDK’së do të bëhet posa të përfundojnë zgjedhjet nëpër [...]

Zbutet Daçiqi, thërret ambasadorin bullgar për të shmangur keqkuptimet

Zbutet Daçiqi, thërret ambasadorin bullgar për të shmangur keqkuptimet

Ministri i punëve të jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thirrur ambasadorin bullgar në Beograd, [...]

Haradinaj falenderon Bullgarinë për qëndrimet ndaj Kosovës 2 orë më parë

Haradinaj falenderon Bullgarinë për qëndrimet ndaj Kosovës 2 orë më parë

Shpreh respekt të veqantë për kryeministrin e Bullgarisë Boyko Borisov për qëndrimin parimor ndaj Kosovës [...]

Presidenti kërkon shpjegim ‘shkencor’ për shtimin e votave, qytetari i kthen përgjigje

Presidenti kërkon shpjegim ‘shkencor’ për shtimin e votave, qytetari i kthen përgjigje

Presidenti Ilir Meta ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit nëpërmjet një postimi në [...]

Nënkryetari i AAK’së provokon Opozitën: Rrëzonani nëse i keni numrat

Nënkryetari i AAK’së provokon Opozitën: Rrëzonani nëse i keni numrat

Opozita ka shpeshtuar zërat për ngritjen e një mocioni për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Lekaj [...]

Çitaku: Do të bëhem diplomatja e parë nga Kosova që do ta vizitojë Izraelin 3 orë më parë

Çitaku: Do të bëhem diplomatja e parë nga Kosova që do ta vizitojë Izraelin 3 orë më parë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku së shpejti pritet ta [...]

Thaçi refuzoi ftesën e Dodikut për shkak të Kosovo*, marrëveshje të cilën 7 vjet më parë e mbronte

Thaçi refuzoi ftesën e Dodikut për shkak të Kosovo*, marrëveshje të cilën 7 vjet më parë e mbronte

Kosova dhe Serbia, më 24 shkurt 2012, patën arritur marrëveshje në lidhje me përfaqësimin e [...]

Isa Mustafa heshturazi drejt kreut të LDK’së

Isa Mustafa heshturazi drejt kreut të LDK’së

Lideri aktual i LDK’së, Isa Mustafa, s’e ka në plan të largohet nga udhëheqja e [...]

Prezantoi letërnjoftimin e falsifikuar, arrestohet në Aeroport

Prezantoi letërnjoftimin e falsifikuar, arrestohet në Aeroport

Një shtetas i huaj është arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, pasi ka [...]

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Morena Taraku ka njoftuar fansat se së shpejti publikohet projekti i ri. Morena Taraku ka dhënë [...]

Zvicra, me pasaportën më të fuqishme në botë

Zvicra, me pasaportën më të fuqishme në botë

Zvicra, Japonia dhe Singapori, sipas hulumtimeve të fundit nga Henley & Partners, kanë pasaportat më [...]

14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, Ishujt Kuk, Mikronezia, Niue, Dominika, Haiti, [...]

Diplomacia e Kosovës nën hijen e emërimeve politike

Diplomacia e Kosovës nën hijen e emërimeve politike

Shërbimi i jashtëm i Kosovës ose përfaqësuesit diplomatikë të saj, konsiderohet se janë fytyra e [...]

Pesë muaj nga deklarata e përbashkët LDK-VV për dialogun me Serbinë

Pesë muaj nga deklarata e përbashkët LDK-VV për dialogun me Serbinë

Janë bërë pesë muaj që kur Lidhja Demokratike e Kosovës së bashku me Lëvizjen Vetëvendosje [...]

Hashim Thaçi ka fshehur këshilltarin që e ka emëruar para një viti

Hashim Thaçi ka fshehur këshilltarin që e ka emëruar para një viti

Emin Krasniqi, në qershor ka mbushur një vit prej kohës kur është emëruar Këshilltar i [...]

I shpëtohet jeta një 13 vjeçari në pishinën e Gërmisë, u gjet pa shenja jete

I shpëtohet jeta një 13 vjeçari në pishinën e Gërmisë, u gjet pa shenja jete

Një fëmijë rreth 13 vjeçar është gjetur pa shenja jete në pishinën e Gërmisë. Adoleshenti është [...]

Thaçi refuzon pjesëmarrjen në Samitin e SEECP në Sarajevë: Kosovën nuk mund ta poshtërojë askush

Thaçi refuzon pjesëmarrjen në Samitin e SEECP në Sarajevë: Kosovën nuk mund ta poshtërojë askush

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur për publikun refuzimin e tij për [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari