Deda: Sot përfundoi edhe roli i Hashim Thaçit në dialogun me Serbinë

Deda: Sot përfundoi edhe roli i Hashim Thaçit në dialogun me Serbinë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se pas gati dy viteve u [...]

Paralajmëron Tahirsylaj: Do të rriten temperaturat, korriku muaji më i nxehtë i vitit

Paralajmëron Tahirsylaj: Do të rriten temperaturat, korriku muaji më i nxehtë i vitit

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Gjatë ditëve të fundit të muajit qershor, këto [...]

E kanosën një prokuror, Prokuoria e Pejës kërkon paraburgim ndaj dy personave

E kanosën një prokuror, Prokuoria e Pejës kërkon paraburgim ndaj dy personave

Raporti 24 orësh i Prokurorit të Shtetit, ka njoftuar se dy persona kanë kanosur një [...]

Ekipi antikushtetues, dorëhiqet Shpend Ahmeti

Ekipi antikushtetues, dorëhiqet Shpend Ahmeti

Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator, Shpend Ahmeti ka reaguar pasi Kushtetuesja e shpalli këtë ekip antikushtetues. Ahmeti [...]

Bullgaria kritikon BE-në për mos-liberalizim të vizave për Kosovën

Bullgaria kritikon BE-në për mos-liberalizim të vizave për Kosovën

Bashkimi Evropian i kishte vënë kritere të shumta Kosovës për të përmbushur, pas përmbushjes së [...]

Ekipi Negociator shpallet antikushtetues

Ekipi Negociator shpallet antikushtetues

Shpend Ahmet dhe Fatmir Limaj, bashkëkryesuesit e Ekipit të Dialogut me Serbinë Gjykata Kushtetuese e Kosovës, [...]

Boll u lyet me kos kur digjeni, këto janë produktet e kuzhinës që janë ilaç i kësaj vere

Boll u lyet me kos kur digjeni, këto janë produktet e kuzhinës që janë ilaç i kësaj vere

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e [...]

Haradinaj e quan etapë shpresëdhënëse për sportin votimin e ligjit për sponzorizim

Haradinaj e quan etapë shpresëdhënëse për sportin votimin e ligjit për sponzorizim

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka përgëzuar Kuvendin e Kosovës për votimin e ligjit për sponzorizim. “Një [...]

Thaçi e njeh Hezbollahun si organizatë terroriste, reagon Komiteti Amerikano Hebraik

Thaçi e njeh Hezbollahun si organizatë terroriste, reagon Komiteti Amerikano Hebraik

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka nxjerrë një dekret përmes të cilit [...]

Pacolli: Kosova është gati për t’u bërë pjesë e OKB-së, e ardhmja e saj është në NATO e BE

Pacolli: Kosova është gati për t’u bërë pjesë e OKB-së, e ardhmja e saj është në NATO e BE

Pacolli para të pranishmëve në Forumin e Crans Montana tha se Kosova është gati për [...]

Bajram Kosumi rizgjidhet Rektor i Universitetit “Kadri Zeka”

Bajram Kosumi rizgjidhet Rektor i Universitetit “Kadri Zeka”

Bajram Kosumi është zgjedhur përsëri rektor i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan. Në një komunikatë për [...]

Sërish defekte te Boeing 737 Max

Sërish defekte te Boeing 737 Max

Sërish defekte te Boeing 737 Max Autoritetet amerikane kanë gjetur një defekt të ri tek modeli [...]

Çka parasheh ligji për sponsorizime në Sport?

Çka parasheh ligji për sponsorizime në Sport?

Deputetë e parlamentit të Kosovës kanë arritur që të votojnë projektligjin që do t’i ndihmojë [...]

PAS “KTHEMA KOHËN”, CRICKET PO E BËN REMIX KËTË KËNGË TË FAMSHME SHQIPE

PAS “KTHEMA KOHËN”, CRICKET PO E BËN REMIX KËTË KËNGË TË FAMSHME SHQIPE

“Kthema Kohën” që ka një tekst aq pikëllues e emocionues, u rikrijua me një melodi [...]

Deputeti gjerman e pëson keq derisa flet zi për Kosovën dhe luftën e UÇK’së

Deputeti gjerman e pëson keq derisa flet zi për Kosovën dhe luftën e UÇK’së

Një debat mbi luftën e fundit në Kosovë dhe pjesëmarrjen e ushtarëve gjerman në misionin [...]

Aprovohet Ligji për Sponsorizmin e sportistëve

Aprovohet Ligji për Sponsorizmin e sportistëve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot pro Ligjit për Sponsorizime në sport, rini [...]

Thaçi shpall organizatat terroriste për vitin 2019

Thaçi shpall organizatat terroriste për vitin 2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke marrë parasysh përkushtimin e Republikës së Kosovës [...]

Istrefi: Kontrata me Z-Mobile s’do të vazhdohet me kushtet siç ishin deri tani

Istrefi: Kontrata me Z-Mobile s’do të vazhdohet me kushtet siç ishin deri tani

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit, Bedri Istrefi, thotë se për të shmangur çdo keqkuptim të mundshëm, [...]

Gjuriq ka plot akuza për Kosovën, zbulon planin e Serbisë për marrëveshjen përfundimtare

Gjuriq ka plot akuza për Kosovën, zbulon planin e Serbisë për marrëveshjen përfundimtare

Marko Gjuriq ka bërë akuza të reja drejtuar Kosovës duke zbuluar edhe planin e Serbisë [...]

Telekomi paralajmëron mundësi për vazhdim të kontratës me Z-Mobile

Telekomi paralajmëron mundësi për vazhdim të kontratës me Z-Mobile

Me shumë entuziazëm u prit nga punëtorët e Telekomit, të hënën, ndërprerja e kontratës me [...]

Si u zhyt Shqipëria në krizë?

Si u zhyt Shqipëria në krizë?

Shqipëria ndodhet e zhytur në një krizë politike dhe institucionale. Partitë opozitare, Partia Demokratike dhe [...]

Mustafa: Jemi të përkushtuar për zgjidhjen e problemeve për qytetarët e Luginës së Preshevës

Mustafa: Jemi të përkushtuar për zgjidhjen e problemeve për qytetarët e Luginës së Preshevës

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka pritur në takim një delegacion nga Lugina [...]

Nesër seancë e jashtëzakonshme, për herë të tretë do të votohet ligji për sponsorizime

Nesër seancë e jashtëzakonshme, për herë të tretë do të votohet ligji për sponsorizime

Nesër do të mbahet seancë e jashtëzakonshme ku do të tentohet që për herë të [...]

OVL UÇK: Vendim i duhur lirimi i veteranit Sabit Geci për shkak të gjendjes shëndetësore

OVL UÇK: Vendim i duhur lirimi i veteranit Sabit Geci për shkak të gjendjes shëndetësore

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimet lidhur me [...]

Zgjidhja për ujin e pijshëm për Gjilanin parashihet të bëhet përmes lumit Krivareka dhe ndërtimit të Pendës së Llapushnicës

Zgjidhja për ujin e pijshëm për Gjilanin parashihet të bëhet përmes lumit Krivareka dhe ndërtimit të Pendës së Llapushnicës

Pas gjendjes emergjente të shpallur nga kryetari i Gjilanit si pasojë e rënies drrastike të [...]

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës paralajmërojnë protesta

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës paralajmërojnë protesta

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës kanë kërkuar hartimin e ligjit të veçantë për Lotarinë e [...]

SHBA u kërkon shqiptarëve që zgjedhjet e 30 qershorit të jenë paqësore

SHBA u kërkon shqiptarëve që zgjedhjet e 30 qershorit të jenë paqësore

SHBA ka paralajmëruar se zgjedhjet e kësaj fundjave në Shqipëri duhet të zhvillohen paqësisht, përndryshe [...]

Vuçiq: Do ta ndihmojmë popullin tonë në Kosovë

Vuçiq: Do ta ndihmojmë popullin tonë në Kosovë

“Serbët e Kosovës do t’i ndihmojë shteti, ndërsa prej bashkësisë ndërkombëtare nuk presim asgjë me [...]

Themelorja ngriti dje 68 aktakuza

Themelorja ngriti dje 68 aktakuza

Prokurori i Shtetit, njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë themelore janë [...]

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Burimi i të dhënave në këtë publikim janë, Regjistrat Themeltar të vdekjeve bazuar në ligjin [...]

Ekspertët e bukurisë: Maskat e fytyrës nga sperma e ngadalësojnë plakjen

Ekspertët e bukurisë: Maskat e fytyrës nga sperma e ngadalësojnë plakjen

Të gjithë e dëshirojmë një fytyrë me lëkurë të mirë, të butë e të re. Ndonëse [...]

Shkup: Proces verifikimi për ngritjen e profesionalizmit në Polici

Shkup: Proces verifikimi për ngritjen e profesionalizmit në Polici

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, gjegjësisht pjesëtarët e saj, do t’i [...]

Fifit përpiqen t’ia hakojnë Instagramin, këngëtarja i kap në kohë dhe u lë një mesazh hakerëve

Fifit përpiqen t’ia hakojnë Instagramin, këngëtarja i kap në kohë dhe u lë një mesazh hakerëve

Filloreta Raçi, e njohur më mirë si Fifi, një vit më parë i ishte hakuar [...]

Skuadra e Cityt konsiderohet si më e vlefshmja në botë, Reali as në top pesëshe

Skuadra e Cityt konsiderohet si më e vlefshmja në botë, Reali as në top pesëshe

Liga Premier njihet tashmë për të ardhurat e majme që i përfiton nga të [...]

Babë e bijë emigrantë, përfunduan të vdekur, të përqafuar brenda një bluze (FOTO)

Babë e bijë emigrantë, përfunduan të vdekur, të përqafuar brenda një bluze (FOTO)

Oscar Alberto Martinez Ramirez donte një jetë më të mirë për vajzën e tij të [...]

Projekti për Qytetin Ekonomik Kosovaro-Amerikan iu prezantua Frank Cownie, Kryetar i Des Moines, nga Iowa

Projekti për Qytetin Ekonomik Kosovaro-Amerikan iu prezantua Frank Cownie, Kryetar i Des Moines, nga Iowa

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim, Frank Cownie, Kryetar i [...]

Zëvendësministrja Shkodra dhuron 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka”

Zëvendësministrja Shkodra dhuron 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka”

Zëvendësministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Magbule Shkodra, njëherit edhe vajza e profesorit të ndjerë [...]

Itali, seancë në parlament për krimet e dhunës seksuale të luftës në Kosovë

Itali, seancë në parlament për krimet e dhunës seksuale të luftës në Kosovë

Sot në Romë, Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga ish-presidentja Atifete Jahjaga në përbërje të [...]

Gjuriq dhe Sarceviq në Veri për t’i bërë propagandë “krizës humanitare”

Gjuriq dhe Sarceviq në Veri për t’i bërë propagandë “krizës humanitare”

Dy zyrtarë serbë do të qëndrojnë në veri të vendit, në prag të asaj që [...]

Demarkacioni si vazhdimësi e idesë për ndryshim të kufijve

Demarkacioni si vazhdimësi e idesë për ndryshim të kufijve

Demarkacioni i kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, po përmendet së voni si një ide që [...]

Shkarkimi presidentit/ Komisioni i ligjeve voton ngritjen e komisionit hetimor

Shkarkimi presidentit/ Komisioni i ligjeve voton ngritjen e komisionit hetimor

Komisioni i ligjeve ka prezantuar raportin për shkarkimin e presidentit që do t’i dërgohet Kuvendit. Relatori [...]

Nuk zbatohet Ligji për Parandalimin e Konfliktit të Interesit – mbi 600 zyrtarë publikë paguhen në kundërshtim me këtë ligj

Nuk zbatohet Ligji për Parandalimin e Konfliktit të Interesit – mbi 600 zyrtarë publikë paguhen në kundërshtim me këtë ligj

Ky ligj ndalon çdo pagesë të dytë nga buxheti publik për zyrtarët shtetërorë. Megjithatë prej [...]

Fajon: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën, padrejtësi e BE-së

Fajon: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën, padrejtësi e BE-së

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia [...]

Nga 1 janari i 2020’ës, shumë më lehtë të punësohesh në Gjermani

Nga 1 janari i 2020’ës, shumë më lehtë të punësohesh në Gjermani

Nga 1 janari i vitit 2020, do të jetë shumë më lehtë të gjeni punë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari