Gjuriq e mbështet hapur kontrabandën në pjesën veriore të Kosovës

Gjuriq e mbështet hapur kontrabandën në pjesën veriore të Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës, “zyrë për Kosovën”, në qeverinë e Serbisë, nëpërmjet një deklarate ka [...]

Limaj sot u drejtohet qytetarëve të Kosovës, a do ta rrëzojë Qeverinë?

Limaj sot u drejtohet qytetarëve të Kosovës, a do ta rrëzojë Qeverinë?

Fatmir Limaj, ish-kryenegociator i Kosovës në dialog me Serbinë, ka paralajmëruar se sot në orën [...]

Muharrem Nitaj tallet me Isa Mustafën: Pula e kojshisë e bën venë më të madhe

Muharrem Nitaj tallet me Isa Mustafën: Pula e kojshisë e bën venë më të madhe

Nënkryetari i AAK’së, Muharrem Nitaj ia ka kujtuar Isa Mustafës edhe një shkelje tjetër të [...]

Ky është një nga bashkëthemeluesit e partisë së Milaim Zekës

Ky është një nga bashkëthemeluesit e partisë së Milaim Zekës

Ka filluar ceremonia e prezantimit të partisë më të re të Kosovës, Partisë Euroatlantike. Partia e [...]

Haxhiu: Ekipi Negociator të kthejë çdo mjet të shpenzuar, ndryshe të japë përgjegjësi penale

Haxhiu: Ekipi Negociator të kthejë çdo mjet të shpenzuar, ndryshe të japë përgjegjësi penale

Ndarja e 300 mijë eurove nga Qeveria e Kosovës për Ekipin Negociator për dialogun me [...]

Sekuestrohen 1.6 ton drogë në Greqi, kishte destinacion Kinën

Sekuestrohen 1.6 ton drogë në Greqi, kishte destinacion Kinën

Njësia e Krimit Financiar ne Greqi ka zbuluar sasinë më të madhe të drogës që [...]

GLPS e shqetësuar me gjetjet e auditorit për financat e partive

GLPS e shqetësuar me gjetjet e auditorit për financat e partive

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) i konsideron shqetësuese dhe alarmante të gjeturat e [...]

Reagon agjencia ku ishin të punësuar dy të rinjtë që vdiqën në autostradë

Reagon agjencia ku ishin të punësuar dy të rinjtë që vdiqën në autostradë

Dy punëtorët e agjencisë Sharr Travel, Arianit Bytyqi dhe Gentrit Gallopeni kanë humbur jetën në [...]

Ekipi antikushtetues, Isa Mustafa kërkon dorëheqjen e Qeverisë dhe Kuvendit

Ekipi antikushtetues, Isa Mustafa kërkon dorëheqjen e Qeverisë dhe Kuvendit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për [...]

Vdekja e dy të rinjve në autostradën “Ibrahim Rugova”, arrestohen tre shoferë të autobusave

Vdekja e dy të rinjve në autostradën “Ibrahim Rugova”, arrestohen tre shoferë të autobusave

Arianit Bytyqi 26 vjeçar dhe Gentrit Gallopeni 20 vjeç, të dy kondukterë me profesion, kanë [...]

Gjuriq: Kosova ka këputur lidhjet alternative të veriut për furnizim nga Serbia

Gjuriq: Kosova ka këputur lidhjet alternative të veriut për furnizim nga Serbia

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq i ka [...]

Vjeshta, opsion për zgjedhje të parakohshme edhe nga partitë në pushtet

Vjeshta, opsion për zgjedhje të parakohshme edhe nga partitë në pushtet

Përveç partive opozitare zgjedhjet e parakohshme po shihen si opsion dhe nga vet partitë në [...]

Deputeti i AAK’së: Pa opozitën s’ka marrëveshje me Serbinë

Deputeti i AAK’së: Pa opozitën s’ka marrëveshje me Serbinë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, [...]

Kryetari i LDK’së: Koalicioni PAN shkeli kushtetutën

Kryetari i LDK’së: Koalicioni PAN shkeli kushtetutën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka goditur partitë në pushtet, të premten. Udhëheqësi [...]

Hekuran Krasniqi dhe LMN sjellin hitin veror “Bella”

Hekuran Krasniqi dhe LMN sjellin hitin veror “Bella”

Hekuran Krasniqi këtë radhë ka ardhur me një hit veror që titullohet “Bella” e cila është [...]

Bajram Hasani jep dorëheqje nga Nisma

Bajram Hasani jep dorëheqje nga Nisma

Ish-Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka bërë të ditur se nuk është më [...]

kskluzive: Z-Mobile po e dëmton Telekomin ilegalisht, Zyra e Auditorit nxjerr raportin e plotë

kskluzive: Z-Mobile po e dëmton Telekomin ilegalisht, Zyra e Auditorit nxjerr raportin e plotë

Pas një muaji Telekomi mund të çlirohet nga kontrata një dekadëshe që e ka lidhur [...]

Finlanda merr Presidencën e BE-së, Ballkani Perëndimor del nga prioritetet

Finlanda merr Presidencën e BE-së, Ballkani Perëndimor del nga prioritetet

Finlanda do të marrë më 1 korrik Presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, të cilën [...]

Emërohen Gjyqtarët në Departamentin Special në kuadër të Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe Gjykatës së Apelit

Emërohen Gjyqtarët në Departamentin Special në kuadër të Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe Gjykatës së Apelit

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), ka mbajtur takimin e 221-të me radhë, nën udhëheqjen e [...]

RTS nuk do të transmetojë materialin e FIBA-s, shkak harta e Serbisë pa Kosovën

RTS nuk do të transmetojë materialin e FIBA-s, shkak harta e Serbisë pa Kosovën

Radio Televizioni i Serbisë ka njoftuar se nuk do të transmetojë materiale të ofruara nga [...]

Kush do ta marrë udhëheqjen e dialogut në Prishtinë?

Kush do ta marrë udhëheqjen e dialogut në Prishtinë?

Aktvendimi i Gjykatës Kushtetuese, sipas të cilit, Ligji për Delegacionin e Kosovës në bisedimet me [...]

Arrihet pajtimi për trajtimin e kërkesave dhe shtyrjen e fillimit të grevës të Sindikatës së Judikaturës së Kosovës

Arrihet pajtimi për trajtimin e kërkesave dhe shtyrjen e fillimit të grevës të Sindikatës së Judikaturës së Kosovës

Kryesuesit e dy Këshillave: Skënder Çoçaj dhe Bahri Hyseni, së bashku me Ministrin e Drejtësisë, [...]

Motoristët e rrezikshëm serbë nisen drejt Kosovës, pritet të ndalohen në kufi

Motoristët e rrezikshëm serbë nisen drejt Kosovës, pritet të ndalohen në kufi

Një grup motoristësh nga Serbia janë nisur drejt Kosovës. Para takimit, ata janë pritur nga nënkryetari [...]

Emily Ratajkowski nuk lë vend për imagjinatë

Emily Ratajkowski nuk lë vend për imagjinatë

Emily Ratajkowski njihet si një femër që nuk e ka fare problem që të vije [...]

Në prag të Paradës së Krenarisë hapet debati rreth ndërrimin e gjinisë

Në prag të Paradës së Krenarisë hapet debati rreth ndërrimin e gjinisë

Pas reagimeve të shumta në opinion, Fondi i Sigurimit Shëndetësor i Maqedonisë së Veriut ka [...]

Haradinaj priti në takim koordinatoren për Zhvillim e OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson

Haradinaj priti në takim koordinatoren për Zhvillim e OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim koordinatoren për Zhvillim [...]

Ambasadori amerikan i porosit të sapodiplomuarit në polici ta luftojnë korrupsionin

Ambasadori amerikan i porosit të sapodiplomuarit në polici ta luftojnë korrupsionin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka deklaruar se korrupsioni [...]

“Taksa e rrugës së kombit”, ministri Shala tregon nëse Kosova do të përdorë masa reciproke

“Taksa e rrugës së kombit”, ministri Shala tregon nëse Kosova do të përdorë masa reciproke

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka mohuar të ketë në plan për t’i vënë masë [...]

Palmer: Dialogu Prishtinë-Beograd duhet të rifillojë para zgjedhjeve në Serbi

Palmer: Dialogu Prishtinë-Beograd duhet të rifillojë para zgjedhjeve në Serbi

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi duhet [...]

Bahtiri ka një mesazh për Marko Gjuriqin pasi ai hyri në Kosovë

Bahtiri ka një mesazh për Marko Gjuriqin pasi ai hyri në Kosovë

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri ka kërkuar nga drejtori i të ashtuquajturës zyrë [...]

Ngritën aktakuza kundër 115 personave

Ngritën aktakuza kundër 115 personave

Prokurori i Shtetit, ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit, nga prokuroritë themelore janë [...]

Haradinaj: Kontributi dhe përkushtimi i NATO-s, garancë për paqe dhe siguri në rajon

Haradinaj: Kontributi dhe përkushtimi i NATO-s, garancë për paqe dhe siguri në rajon

“Për ne është shumë e rëndësishme që kemi besimin tuaj, të miqve tanë, por ne [...]

Zharku: Kompania e Devollëve fiton miliona duke qenë monopol, menjëherë të shfuqizohet udhëzimi administrativ

Zharku: Kompania e Devollëve fiton miliona duke qenë monopol, menjëherë të shfuqizohet udhëzimi administrativ

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Zharku, në seancën e sotme të jashtëzakonshme ka [...]

Kosovarët paguajnë deri në katër milionë euro në vit për homologimin e veturave

Kosovarët paguajnë deri në katër milionë euro në vit për homologimin e veturave

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme për monopolin në homologimin e automjeteve. Deputeti i [...]

DW: Serbia papritur me sy nga Uashingtoni për Kosovën

DW: Serbia papritur me sy nga Uashingtoni për Kosovën

Pas bllokimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës politika e jashtme serbe përpiqet ta gjejë [...]

Kurti: Kemi nevojë për ndarjen e qeverisjes publike nga tajkunët privatë

Kurti: Kemi nevojë për ndarjen e qeverisjes publike nga tajkunët privatë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se sot kemi nevojë për ndarjen e qeverisjes [...]

“Kontrata me Z-Mobile e dëmtoi me 210 milionë euro Telekomin”

“Kontrata me Z-Mobile e dëmtoi me 210 milionë euro Telekomin”

Duke folur për gjendjen në Telekom dhe Komisionin Hetimor, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, [...]

Kylie bën urimin më të veçantë për Khloe

Kylie bën urimin më të veçantë për Khloe

Ajo është miliarderja më e re në botë. Kylie Jenner gjen gjithmonë një mënyrë të re [...]

Qytetarët e Luginës do të pajisen me shtetësi të Kosovës

Qytetarët e Luginës do të pajisen me shtetësi të Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme (MPB), Izmi Zeka, ka treguar se kjo ministri pas amandamentimit [...]

Kritikohet BE-ja për mos-liberalizim të vizave për Kosovën

Kritikohet BE-ja për mos-liberalizim të vizave për Kosovën

Bloomberg i ka kushtuar një artikull gjendjes politike në Ballkan e në veçanti vendeve si [...]

Veseli takon Auditorin e Përgjithshëm: Lufta kundër korrupsionit është e pakompromis

Veseli takon Auditorin e Përgjithshëm: Lufta kundër korrupsionit është e pakompromis

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim Auditorin e [...]

Kosova paralajmëron reciprocitet ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Kosova paralajmëron reciprocitet ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar vendosjen e masave mbrojtëse për produktet e Kosovës në raport [...]

Sherifi propozon hartimin e një strategjie se si do të zhvillohet arsimi në 5- 10 vitet e ardhshme

Sherifi propozon hartimin e një strategjie se si do të zhvillohet arsimi në 5- 10 vitet e ardhshme

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka ngritur dilema nëse seanca e [...]

SHBA-ja u bën thirrje aleatëve të NATO-s të dënojnë publikisht Iranin

SHBA-ja u bën thirrje aleatëve të NATO-s të dënojnë publikisht Iranin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper, u bëri thirrje aleatëve të NATO-s, të dënojnë publikisht [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari