Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Përpjekjet për të rikuperuar miliona dollarë në [...]

Qeveria nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderim të Familjes Jashari

Qeveria nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderim të Familjes Jashari

Qeveria e Kosovës ka nisur me një minut heshtje mbledhjen e saj të sotme. Kjo në [...]

Në kazermën “Adem JASHARI”u mbajt ceremonia ushtarake në nderim të 21- vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”

Në kazermën “Adem JASHARI”u mbajt ceremonia ushtarake në nderim të 21- vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”

Në kazermën „Adem Jashari“ të FSK-së, në Prishtinë, sot u mbajt manifestimi qendror në shënimin [...]

Vuçiçi do të njohë Kosovën? Jo, thjesht, keqintepretim i intervistës

Vuçiçi do të njohë Kosovën? Jo, thjesht, keqintepretim i intervistës

Një intervistë e agjencisë italiane të lajmeve, ANSA me presidentin Vuçiç për gjoja njohjen e [...]

Bytyqi takon ambasadorin turk, flasin për vazhdimin e bashkëpunimit në arsim

Bytyqi takon ambasadorin turk, flasin për vazhdimin e bashkëpunimit në arsim

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka takuar ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Çagri [...]

GAP-i publikon platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave”

GAP-i publikon platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave”

Instituti GAP ka publikuar në platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave” shkallën e përmbushjes së premtimeve [...]

Kosnett bën thirrje për tregti të papenguar rajonale

Kosnett bën thirrje për tregti të papenguar rajonale

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip S. Kosnett, tha se ekonomia funksionale e [...]

Kryemadhi: Do jemi këtu sa herë të mblidhen “shushunjat”, Rama dështoi

Kryemadhi: Do jemi këtu sa herë të mblidhen “shushunjat”, Rama dështoi

Monika Kryemadhi deklaroi se do të jenë para parlamentit sa herë të mblidhen ‘shushunjat’. Sipas Kryemadhit, [...]

Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

Ish-Ministri i Jashtëm gjerman Klaus Kinkel ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare. Ngushëllimet për vdekjen [...]

Fushë Kosova nuk e di ku e ka kufirin me Prishtinën, AKK-ja thotë se çështja është zgjidhur

Fushë Kosova nuk e di ku e ka kufirin me Prishtinën, AKK-ja thotë se çështja është zgjidhur

Komuna e Prishtinës dhe ajo e Fushë Kosovës për vite me radhë nuk kanë arritur [...]

Rifillojnë punimet në tunelin e Mitrovicës

Rifillojnë punimet në tunelin e Mitrovicës

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton se të martën (05.03.2019), kanë rifilluar punimet në sanimin [...]

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Lajm i mirë për adhuruesit e çokollatës. Herën tjetër që ju shfaqet kolli, vetëm filloni [...]

Më 1998, Kinkeli kërcënonte Millosheviqin me përdorim të forcës nëse s’tërhiqej nga Kosova

Më 1998, Kinkeli kërcënonte Millosheviqin me përdorim të forcës nëse s’tërhiqej nga Kosova

Ish-ministri i Jashtëm gjerman, Klaus Kinkel, ka vdekur dje në moshën 82-vjeçare. Me këtë rast, Koha.net [...]

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Microsoft vitin e kaluar tha se kishte [...]

Ministri serb: Nëse Vuçiq nuk e zgjidh çështjen e Kosovës, perspektiva nuk është e madhe

Ministri serb: Nëse Vuçiq nuk e zgjidh çështjen e Kosovës, perspektiva nuk është e madhe

Nëse presidenti serb, Aleksandar Vuçiç nuk e zgjidh çështjen e Kosovës, nuk e di se [...]

Plot 268 ankesa kanë shkuar në aplikacionin Rruga Dixhitale për mirëmbajtjen e rrugëve

Plot 268 ankesa kanë shkuar në aplikacionin Rruga Dixhitale për mirëmbajtjen e rrugëve

Qytetarët kanë denoncuar 268 problematika në lidhje [...]

Mungesa e kësaj vitamine mund të ju vërbojë

Mungesa e kësaj vitamine mund të ju vërbojë

Ajo siguron përmbajtjen e pigmentit ngjyrues të radopinës dhe iodipsinës të retinës. Efektet e saj kundër [...]

Partneriteti Mozilla dhe DarkMatter për sigurinë e uebsajteve është në rrezik

Partneriteti Mozilla dhe DarkMatter për sigurinë e uebsajteve është në rrezik

Krijuesi i shfletuesit Firefox, Mozilla, është duke [...]

Vuçiq: Nuk e njohim Kosovën pa fituar asgjë

Vuçiq: Nuk e njohim Kosovën pa fituar asgjë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, la të kuptohet se Beogradi mund ta njohë Kosovën si [...]

SHBA-ja thotë se njohja reciproke duhet të ndodhë brenda vitit 2019

SHBA-ja thotë se njohja reciproke duhet të ndodhë brenda vitit 2019

Arritja e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse brenda vitit 2019 dhe njohja e ndërsjellë mes Kosovës dhe [...]

Google refuzon të heqë aplikacionin Saudit për gjurmimin e grave

Google refuzon të heqë aplikacionin Saudit për gjurmimin e grave

Google thotë se nuk do të tërheqë [...]

Thaçi, Veseli e Haradinaj fshehin shpenzimet

Thaçi, Veseli e Haradinaj fshehin shpenzimet

Janë mbajtur të fshehura shpenzimet që gjatë 2018-s i kanë bërë bartësit kryesorë të institucioneve: [...]

Pahor kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Pahor kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, thotë se nuk e mbështet idenë e ndryshimit [...]

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

Mund të jetë instiktive, por stresi, ankthi, qëndrimi dhe një mori faktorësh të tjerë mund [...]

Samiti Trump-Kim nuk ndalon sulmet e hakerëve Koreano-Verior ndaj Perëndimit

Samiti Trump-Kim nuk ndalon sulmet e hakerëve Koreano-Verior ndaj Perëndimit

Ndërsa Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald [...]

Ushqimet që ulin kolesterolin

Ushqimet që ulin kolesterolin

Por ka edhe disa të tjerë që e ulin atë, njofton Klan Kosova. Në përgjithësi, një [...]

Një taksë mbi kompanitë e internetit mund të gjenerojë deri në 500 milion euro të ardhura

Një taksë mbi kompanitë e internetit mund të gjenerojë deri në 500 milion euro të ardhura

Një taksë tre përqind mbi të ardhurat [...]

Sa do të duhej të jetë njeriu i shëndoshë në mënyrë që dhjami do të mund të ndalte plumbin

Sa do të duhej të jetë njeriu i shëndoshë në mënyrë që dhjami do të mund të ndalte plumbin

Shkencëtarët i kanë dhënë përgjigje të saktë kësaj pyetjeje dhe ju do të befasoheni plotësisht Laboratori [...]

Google zbulon problem kritik sigurie në Mac përpara përditësimit

Google zbulon problem kritik sigurie në Mac përpara përditësimit

Projekti Zero i Google edhe njëherë tjetër [...]

Numri që përdorni për verifikimin me dy faktorë në Facebook nuk është privat

Numri që përdorni për verifikimin me dy faktorë në Facebook nuk është privat

Facebook edhe njëherë tjetër po bën reklamë [...]

Vitaminat nuk ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës

Vitaminat nuk ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës

Në Amerikë, afër 30% e njerëzve përdorin rregullisht vitamina të ndryshme, dhe shumica e tyre [...]

Apex Legends, 50 milion lojtarë në një muaj

Apex Legends, 50 milion lojtarë në një muaj

Apex Legends nuk po rritet me ritmin [...]

USB4 dyfishon shpejtësinë e USB 3.2

USB4 dyfishon shpejtësinë e USB 3.2

Ndoshta nuk ka kaluar më shumë se [...]

Lëngu i domates është ilaç i mahnitshëm për parandalimin e hipertensionit

Lëngu i domates është ilaç i mahnitshëm për parandalimin e hipertensionit

Rreziku i shtypjes së lartë të gjakut mund të zvogëlohet duke i bërë disa ndryshime [...]

Këshilltari i kryeministrit i përgjigjet Thaçit: Haradinaj nuk i kontribuon prishjes së marrëdhënieve me SHBA’të

Këshilltari i kryeministrit i përgjigjet Thaçit: Haradinaj nuk i kontribuon prishjes së marrëdhënieve me SHBA’të

Besnik Tahiri ka komentuar akuzat që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë kryeministrit [...]

Jasharaj këmbëngulë: Nuk obligohemi të kompensojmë orët e humbura

Jasharaj këmbëngulë: Nuk obligohemi të kompensojmë orët e humbura

Rrahman Jasharaj nga SBASHK ka thënë se askush nuk mund të dalë mbi ligjin dhe [...]

Apple ka tjetër ide për telefonët me ekrane që palosen

Apple ka tjetër ide për telefonët me ekrane që palosen

Apple ka përditësuar iPhone dy herë në [...]

Haradinaj: Ky është vit ekonomisë dhe përkrahjes së bizneseve

Haradinaj: Ky është vit ekonomisë dhe përkrahjes së bizneseve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim përfaqësuesit e bizneseve nga Gjilanit. Haradinaj me [...]

Tayna ‘thyhet’ në mes për një pozë tërheqëse

Tayna ‘thyhet’ në mes për një pozë tërheqëse

Tayna nuk i kursen asnjëherë pozat provokuese. Reperja nga Prizreni, Tayna edhe këtë herë ka postuar [...]

Presidenti Thaçi nuk ndalet, fajëson Haradinajn për prishje të raporteve me Amerikën

Presidenti Thaçi nuk ndalet, fajëson Haradinajn për prishje të raporteve me Amerikën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po ia lë fajet kryeministrit Ramush Haradinaj për prishjen e [...]

Zëvendëskomandanti i NATO-s: KFOR-i nuk do të ndryshojë rolin e tij në Kosovë

Zëvendëskomandanti i NATO-s: KFOR-i nuk do të ndryshojë rolin e tij në Kosovë

Zëvendëskomandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s në Napoli, Cristian Zuno, është takuar [...]

Jashari takohet me Veselin: Kur vihen në pyetje e ardhmja e shtetit duhet të jemi bashkë

Jashari takohet me Veselin: Kur vihen në pyetje e ardhmja e shtetit duhet të jemi bashkë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin e Kuvendit [...]

Haradinaj vizitoi fabrikën e vajit “Floil” dhe atë të përpunimit të mishit “Kalabria”

Haradinaj vizitoi fabrikën e vajit “Floil” dhe atë të përpunimit të mishit “Kalabria”

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të vizitave që po u bënë [...]

Ministri Kujtim Gashi raportoi për punën e MKRS-së në Komisionin Parlamentar

Ministri Kujtim Gashi raportoi për punën e MKRS-së në Komisionin Parlamentar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka raportuar sot pranë Komisionit Parlamentar për [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari