Boeing riprogramon softuerët vdekjeprurës të 737 Max

Boeing riprogramon softuerët vdekjeprurës të 737 Max

Ditën e Mërkure gjigandi Amerikan i avionëve [...]

Cili ambasador i kishte thënë Blerim Shalës në Paris: Millosheviqi do t’ju vrasë të gjithëve

Cili ambasador i kishte thënë Blerim Shalës në Paris: Millosheviqi do t’ju vrasë të gjithëve

Ish-anëtari i Delegacionit të Kosovës në Konferencën e Rambujesë më 1999, Blerim Shala, ka treguar [...]

Ferizaj, hajnat vjedhin 80 mijë euro (VIDEO)

Ferizaj, hajnat vjedhin 80 mijë euro (VIDEO)

Brenda shtëpisë së familjes Muhaxheri në Dremjak të Ferizaj, hajnat kanë hyrë nga dritarja, njofton [...]

Përdorimi i Marketingut Digjital në përgjithësi dhe Rrjeteve Sociale në veçanti

Përdorimi i Marketingut Digjital në përgjithësi dhe Rrjeteve Sociale në veçanti

Identifikimi i nevojave, dëshirave dhe i mundësive [...]

Avramopulos: Kosovarët e meritojnë liberalizimin

Avramopulos: Kosovarët e meritojnë liberalizimin

Në Parlamentin Evropian po diskutohet sonte edhe për procesin e liberalizimit të vizave. Aty Komisionieri për [...]

AKI-ja sheh tendenca të destabilizimit në vend

AKI-ja sheh tendenca të destabilizimit në vend

Për dy orë ka raportuar para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së, “kryespiuni” Shpend Maxhuni. Raportimi i [...]

Dropbox përmirëson funksionin e kërkimit në desktop

Dropbox përmirëson funksionin e kërkimit në desktop

Dropbox ka vendosur të përmirësojë ndjeshëm funksionin [...]

Sistemi i drejtësisë më i kritikuari nga qytetarët

Sistemi i drejtësisë më i kritikuari nga qytetarët

Gjyqësori është sektori për të cilin qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë më së shumti [...]

Wesley Clark: 20 vite më parë ndalëm spastrimin etnik në Kosovë”

Wesley Clark: 20 vite më parë ndalëm spastrimin etnik në Kosovë”

Ish-komandanti i lartë i NATO-s, Wesley Clark, njeriu që drejtoi fushatën e bombardimeve të NATO-s [...]

AKR: Kemi të drejtën kushtetuese të kemi anëtarin tonë në KQZ

AKR: Kemi të drejtën kushtetuese të kemi anëtarin tonë në KQZ

Aleanca Kosova e Re vlerëson se vonesat e deritanishme për emërimin e anëtarëve të KQZ-së [...]

Mbahet takimi i 164-të i Këshillit Prokurorial të Kosovës

Mbahet takimi i 164-të i Këshillit Prokurorial të Kosovës

 Takimi i 164-të i Këshillit Prokurorial të Kosovës, të cilën e ka udhëhequr Kryesuesi i [...]

Parlamenti Europian ndalon përdorimin e mjeteve të plastikës

Parlamenti Europian ndalon përdorimin e mjeteve të plastikës

Anëtarët e Parlamentit Europian kanë votuar për ndalimin e përdorimit të mjeteve të plastikës të [...]

Sanksionet Amerikane pothuajse rrënuan biznesin e ZTE me 1 miliardë dollarë humbje

Sanksionet Amerikane pothuajse rrënuan biznesin e ZTE me 1 miliardë dollarë humbje

ZTE raportoi një fitim prej 41 milionë [...]

Kërcimi me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë (Video)

Kërcimi me parashutë nga ujëvara më e lartë në botë (Video)

Kamera në helmetën e Pawel Jankowski, ka marrë pamjet e mahnitshme, të lëshimit me parashutë [...]

Veseli: Kosova dhe Kanadaja do të vazhdojnë thellimin e bashkëpunimit

Veseli: Kosova dhe Kanadaja do të vazhdojnë thellimin e bashkëpunimit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim kryesuesin e [...]

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë për keqpërdorim të pozitës

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë për keqpërdorim të pozitës

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehuritN.M., [...]

Thaçi: Kosova është e qartë se të ardhmen e sheh në NATO dhe BE

Thaçi: Kosova është e qartë se të ardhmen e sheh në NATO dhe BE

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, priti sot deputetin e Parlamentit të Kanadasë, Borys Wrzesnewskyj, njëherësh [...]

Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Për vajzat shqiptare po vazhdon të shkruhet nëpër mediat më të famshme botërore. Emrat e shqiptareve, [...]

947 shqiptare të trafikuara në Britani

947 shqiptare të trafikuara në Britani

Trafikimi i qenieve njerëzore sipas Agjencisë Kombëtare të Krimit në Mbretërinë e Bashkuar po njeh [...]

BQK-ja dhe Eurostat-i diskutuan lidhur me zhvillimin e sistemit statistikor të Kosovës

BQK-ja dhe Eurostat-i diskutuan lidhur me zhvillimin e sistemit statistikor të Kosovës

Zëvendësguvernatori i BQK-së për Mbikëqyrje Financiare, Sokol Havolli, ka takuar sot një delegacion të lartë të Eurostat-it [...]

Eurodeputeti austriak kërkon liberalizimin e vizave për kosovarët

Eurodeputeti austriak kërkon liberalizimin e vizave për kosovarët

Eurodeputeti austriak Lukas Mandl ka thënë se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin [...]

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit mes Qeverisë së Kosovës dhe UNOPS për Regjistrimin e Popullsisë 2021

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit mes Qeverisë së Kosovës dhe UNOPS për Regjistrimin e Popullsisë 2021

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi në mes të Qeverisë [...]

Ministri i Mbrojtjes priti në takim kryesuesin e Asamblesë Parlamentare kanadeze të NATO-s

Ministri i Mbrojtjes priti në takim kryesuesin e Asamblesë Parlamentare kanadeze të NATO-s

Ministri i Mbrojtjes z. Rrustem Berisha ka pritur sot në takim deputetin federal të Kanadasë, [...]

Arrestohen dy të dyshuar për rrahje dhe armëmbajtje pa leje

Arrestohen dy të dyshuar për rrahje dhe armëmbajtje pa leje

Policia raporton se ka arrestuar dy të dyshuar pasi kanë sulmuar një person i cili [...]

Google sjell teknologjinë AMP në Gmail

Google sjell teknologjinë AMP në Gmail

Google është gati të sjellë teknologjinë e [...]

Havolli: BQK-ja për 20 vjet, ka luajtur rol të rëndësishëm në zhvillimin ekonomik

Havolli: BQK-ja për 20 vjet, ka luajtur rol të rëndësishëm në zhvillimin ekonomik

Zëvendësguvernatori i BQK-së për Mbikëqyrje Financiare, Sokol Havolli ka mbajtur një ligjëratë para studentëve të Universitetit të [...]

Ambasadori zviceran: Ne po investojmë, ju po vjedhni – largoni veteranët e rrejshëm nga lista

Ambasadori zviceran: Ne po investojmë, ju po vjedhni – largoni veteranët e rrejshëm nga lista

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet është treguar shumë i nervozuar sot në Skenderaj, [...]

Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Rrahim Hashimi ish pjesëtar i Brigadës 138 Agim Ramadani, është i ftuari i radhës nga [...]

Vulin shpreson se një ditë NATO do të kërkojë falje për bombardimet në Serbi

Vulin shpreson se një ditë NATO do të kërkojë falje për bombardimet në Serbi

Ministri i mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka deklaruar se shpreson se një ditë NATO [...]

Gjilani rrënon një objekt, po ndërtohej në pronën komunale

Gjilani rrënon një objekt, po ndërtohej në pronën komunale

Komuna e Gjilanit, respektivisht Drejtoria e Inspekcionit, ka bërë rrënimin e objektit të ndërtuar në [...]

Sony ka shitur 4.2 milionë pajisje të realitetit virtual PlayStation VR

Sony ka shitur 4.2 milionë pajisje të realitetit virtual PlayStation VR

Sony festoi një arritje të madhe: Ka [...]

Në Ditën Botërore të Teatrit, ministri Gashi ndan çmimet për teatër

Në Ditën Botërore të Teatrit, ministri Gashi ndan çmimet për teatër

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni solemne në kabinetin e [...]

Tahiri: Gjykata komerciale i jep fund vonesave dhe paqartësive të bizneseve

Tahiri: Gjykata komerciale i jep fund vonesave dhe paqartësive të bizneseve

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të [...]

PSD-ja kërkon ta ketë përfaqësuesin e tyre në KQZ

PSD-ja kërkon ta ketë përfaqësuesin e tyre në KQZ

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka vlerësuar se kjo parti duhet ta këtë përfaqësuesin e [...]

Gjykata Speciale e fton edhe një ish-ushtar në Hagë

Gjykata Speciale e fton edhe një ish-ushtar në Hagë

Edhe një ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Gjykata [...]

ASUS adreson sulmin me maluerë ndaj sistemit të përditësimeve

ASUS adreson sulmin me maluerë ndaj sistemit të përditësimeve

ASUS mund të ketë dërguar maluerë në [...]

OSBE i kërkon Kosovës më shumë angazhim në luftimin e korrupsionit

OSBE i kërkon Kosovës më shumë angazhim në luftimin e korrupsionit

Shefi i Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE) në Kosovë, Jan Brathu, [...]

Thaçi: Duhet të jemi të pa kompromis në luftimin e korrupsionit

Thaçi: Duhet të jemi të pa kompromis në luftimin e korrupsionit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi po merr pjesë në konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e [...]

Haradinaj: Kosova nuk do të diskutojë për kufij dhe territore

Haradinaj: Kosova nuk do të diskutojë për kufij dhe territore

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për gazetarin nga Gjermania, Thomas Roser, ka [...]

Më 4-7 prill 2019 në Prishtinë organizohet konferenca e teknologjisë Software Freedom Kosova (SFK)

Më 4-7 prill 2019 në Prishtinë organizohet konferenca e teknologjisë Software Freedom Kosova (SFK)

SFK është një ndër konferencat më të [...]

Kapiteni i Kosovës: Dashuria e “Dardanëve” na bën më të fortë

Kapiteni i Kosovës: Dashuria e “Dardanëve” na bën më të fortë

Kapiteni i Kosovës Ujkani, i ka falënderuar tifozët “Dardanët” për mbështetjen e tyre gjatë ndeshjeve [...]

Veseli: Kosova po rrezikohet nga ikja e të rinjve

Veseli: Kosova po rrezikohet nga ikja e të rinjve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, po merr pjesë në konferencën “Dialogu publiko-privat”, ku [...]

Vuçiq: Shqiptarët nuk duan marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Vuçiq: Shqiptarët nuk duan marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se mundësitë për marrëveshje me shqiptarët e Kosovës janë [...]

Pronari i 14 kazinove në Kosovë: Humbëm njerëz, tani po humbin edhe punën

Pronari i 14 kazinove në Kosovë: Humbëm njerëz, tani po humbin edhe punën

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar Projektligjin që ndalon të gjitha lojërat e fatit në [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari