Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Edicioni i 7-të i ICT Awards nisi [...]

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit lançoi ditën e Mërkure orën inteligjente [...]

Putin thotë se Rusia ka penguar punën e më shumë se 600 spiunëve

Putin thotë se Rusia ka penguar punën e më shumë se 600 spiunëve

Presidenti rus, Vladimir Putin ka akuzuar shërbimet e huaja të inteligjencës për shtimin e aktiviteteve [...]

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

“Autizmi shkaktohet 80% nga faktori gjenetik, andaj zbulimi i saktë i gjeneve që marrin [...]

Zhvillimi i sektorit energjetik në Kosovë e Shqipëri është shtylla me e fuqishme e zhvillimit ekonomik në të dy vendet

Zhvillimi i sektorit energjetik në Kosovë e Shqipëri është shtylla me e fuqishme e zhvillimit ekonomik në të dy vendet

Për këtë arsye është shumë e rëndësishme që të avancohet dhe me tej bashkëpunimi dhe [...]

Komuna e Gjilanit ka filluar punëtorinë për menaxhimin e shpenzimeve të parasë publike

Komuna e Gjilanit ka filluar punëtorinë për menaxhimin e shpenzimeve të parasë publike

Me iniciativën e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot ka filluar punëtoria për [...]

Hoxhaj rreth Platformës për Dialogun: Mund të mbetet letër pa vlerë, nëse s’pezullohet taksa

Hoxhaj rreth Platformës për Dialogun: Mund të mbetet letër pa vlerë, nëse s’pezullohet taksa

Nesër do të mbahet seanca e jashtëzakonshme ku pritet të bëhet shqyrtimi i dytë i [...]

Labinot Tahiri do t’i dhurojë 500 euro nga paga e tij për djalin që u inorizua në internet

Labinot Tahiri do t’i dhurojë 500 euro nga paga e tij për djalin që u inorizua në internet

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, me anë të një shkrimi në rrjetin social [...]

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Galaxy S10 është gati të godasë dyqanet [...]

Serwer-Thaçit: Mos e shitni sovranitetin për një tas me qull apo një festë në Shtëpinë e Bardhë

Serwer-Thaçit: Mos e shitni sovranitetin për një tas me qull apo një festë në Shtëpinë e Bardhë

Ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit Amerikan dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, është një nga [...]

Skenderaj nderon Komandantin Legjendar, Adem Jashari

Skenderaj nderon Komandantin Legjendar, Adem Jashari

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka mbajtur sot seancë solemne, me rastin e Epopesë së [...]

Gjukanoviq: Dialogu Serbi-Kosovë ka shpresë

Gjukanoviq: Dialogu Serbi-Kosovë ka shpresë

Pas takimit në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, Presidenti malazez Milo [...]

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Aeroporti i Balit do të mbyllet për 24 orë, ndërsa interneti do të ndalojë dhe [...]

Ymeri: Rritja e pagës minimale e ulë pabarazinë

Ymeri: Rritja e pagës minimale e ulë pabarazinë

Nënkryetari i PSD-së, Visar Ymeri ka thënë se rritja e pagës minimale ka shumë efekte [...]

Kadri Veseli në seancën për Epopenë e UÇK’së flet serish për raportet me SHBA’në

Kadri Veseli në seancën për Epopenë e UÇK’së flet serish për raportet me SHBA’në

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli në seancën për nder të Epopesë së UÇK-së, Veseli ka [...]

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Menaxhimi i memories ka qenë gjithnjë një [...]

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Shërimi i pacientit të dytë prej infeksionit të shkaktuar nga virusi HIV zgjoi një shpresë [...]

Lekaj nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me kryetarët e komunave të Gjakovës, Deçanit dhe Pejës

Lekaj nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me kryetarët e komunave të Gjakovës, Deçanit dhe Pejës

Ministri i infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të mërkurën priti në takime të ndara kryetarët [...]

Kryeministri i Italisë: Prishtina ta heqë taksën në mënyrë që të vazhdohet dialogu

Kryeministri i Italisë: Prishtina ta heqë taksën në mënyrë që të vazhdohet dialogu

ryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ka thënë se Prishtina duhet ta pezullojë vendimin për taksën [...]

Vuçiq: S’kam folur për njohjen e Kosovës, s’është temë e imja

Vuçiq: S’kam folur për njohjen e Kosovës, s’është temë e imja

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë sot se për agjencinë e lajmeve ANSA i [...]

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që plagosi një person në Gjilan

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që plagosi një person në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, duke i caktuar masën e paraburgimit [...]

Vrasja e 34-vjeçarit në Prishtinë, suspendohet një rreshter dhe tre policë

Vrasja e 34-vjeçarit në Prishtinë, suspendohet një rreshter dhe tre policë

Një rreshter dhe tre policë janë suspenduar nga stacioni veriu në "Kodrën e Trimave". Suspendimi i [...]

Ministri Shala takoi ambasadorin e Turqisë Sakar, dakordohen për thellim bashkëpunimi

Ministri Shala takoi ambasadorin e Turqisë Sakar, dakordohen për thellim bashkëpunimi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka pritur në takim ambasadorin e ri të Turqisë në [...]

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Shqipëria hyn në listën e vendeve me [...]

Mbi 100 institucione maqedonase ndërrojnë emrin

Mbi 100 institucione maqedonase ndërrojnë emrin

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka ndryshuar emrat e mbi 100 institucioneve shtetërore në përputhje [...]

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Këlyshi katër muajsh i tigrit dhe luanesha që ka katër muaj e gjysmë, që jetojnë [...]

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Sipas disa teorive të njëjtat gjene që janë të programuara për të zhvilluar dhe riprodhuar [...]

Ministri i Mbrojtjes dhe Komandanti i FSK-së homazhe në Memorialin Përkujtimor në Prekaz

Ministri i Mbrojtjes dhe Komandanti i FSK-së homazhe në Memorialin Përkujtimor në Prekaz

Ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama,  të shoqëruar nga zv. [...]

“Momenti i fundit që Kosova të reflektojë për taksën”

“Momenti i fundit që Kosova të reflektojë për taksën”

Diplomatët amerikanë dhe gjermanë gjatë kësaj jave dhe në fillim të javës së ardhshme do [...]

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Një projektligj i cili pritet të miratohet [...]

Veseli takoi ministrin e jashtëm të Maltës

Veseli takoi ministrin e jashtëm të Maltës

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ministrin e [...]

Së shpejti në Kosovë, Federata e Ragbit si federatë e re sportive

Së shpejti në Kosovë, Federata e Ragbit si federatë e re sportive

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim në kabinetin [...]

Haradinaj: Kosova ka nevojë për zërin e Maltës në proceset ndërkombëtare

Haradinaj: Kosova ka nevojë për zërin e Maltës në proceset ndërkombëtare

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka takuar sot ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë, të Maltës, Carmelo [...]

OAK përsëritë kërkesën për përkrahje të femrave dhe bizneseve

OAK përsëritë kërkesën për përkrahje të femrave dhe bizneseve

Ligji për Pushimin i Lehonisë, numri i ulët i femrave të punësuara në Kosovë në [...]

Limaj: Për lirinë që gëzojmë sot duhet t’i falënderohemi familjes Jashari

Limaj: Për lirinë që gëzojmë sot duhet t’i falënderohemi familjes Jashari

Nderime tek varrezat e familjes Jashari në 21 vjetorin e “Epopesë së UÇK-së, ka bërë [...]

Pranohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Interpol

Pranohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Interpol

Kosova edhe një herë ka aplikuar për t’u bërë pjesë e organizatës së sigurisë, Interpol. [...]

Ministri i Jashtëm i Maltës: Disa vende të BE-së për arsye politike po refuzojnë heqjen e vizave

Ministri i Jashtëm i Maltës: Disa vende të BE-së për arsye politike po refuzojnë heqjen e vizave

Ministri i Jashtëm i Maltës, Karmelo Abela është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Kosovë. Ai [...]

Veseli: Epopeja e UÇK-së është rasti më unikat në historinë botërore

Veseli: Epopeja e UÇK-së është rasti më unikat në historinë botërore

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga kryetari i Komunës [...]

Haradinaj: Në Prekaz ka ndodhur kthesa, falë së cilës sot jemi të lirë

Haradinaj: Në Prekaz ka ndodhur kthesa, falë së cilës sot jemi të lirë

“Sot përulemi me respekt para varreve, ku pushon Komandanti Legjendar, Heroi i Kombi tonë Adem [...]

Scaparrotti: Situatë shumë e brishtë e sigurisë në Ballkan

Scaparrotti: Situatë shumë e brishtë e sigurisë në Ballkan

Situata e sigurisë në Ballkan është shumë e brishtë dhe vendet e Ballkanit janë shënjestra [...]

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Gjigandi Kinez i elektronikës Oppo prezantoi ditën [...]

Pacolli: Për taksën duhet të ulemi të flasim pastaj të hiqet

Pacolli: Për taksën duhet të ulemi të flasim pastaj të hiqet

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se Kosova nuk ka çfarë të [...]

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Sigurisht qe mund të ketë shumë shumë arsye që nje fëmijë te qaj gjatë një [...]

Haradinaj insiston në “kontratë për njohje” nga Serbia

Haradinaj insiston në “kontratë për njohje” nga Serbia

Kryeministri Haradinaj vazhdon të insistojë në kontratë të shkruar për njohje nga Serbia, në këmbim [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari