Rritet prapë çmimi i naftës në Kosovë

Rritet prapë çmimi i naftës në Kosovë

Çmimet e derivateve të naftës në Kosovë janë ngritur përsëri. Edhe para rritjes së çmimeve, ato [...]

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Pak ditë pas lançoi në Android, Opera [...]

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur sërish se ndryshimi i kufijve në Kosovë është [...]

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Gjatë kohës kur jemi zgjuar, qelizat e trurit tonë grumbullojnë pjesë të dëmtuara të ADN-së [...]

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Për shumë njerëz të ndryshosh germat dhe [...]

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka falënderuar të martën Britaninë e Madhe, për qëndrimin [...]

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Serbi Milan Radojiçiq, i dyshuar se është i përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ka [...]

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Kriza politike në Shqipëri nuk është e shtrirë vetëm në frontin opozitë-mazhorancë brenda vendit, por [...]

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple duket se ka adresuar problemin “Flexgate” [...]

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Miomët janë tumore "të mirë" beninj , mezenhimal të muskulaturës së lëmuar (andaj, edhe [...]

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Një debat për Kosovën është zhvilluar sot në Parlamentin britanik. Ndër të tjerë, aty ka [...]

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Ndërsa përballet me kritika të shumta dhe [...]

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Mungesa e pemëve në Kgalagadi Transfrontier Park të Afrikës së Jugut, nuk i ka ndaluar [...]

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka paraqitur kërkesë  në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega Rahovec, për caktimin e masës [...]

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Kryekuvendari, njëherësh lider i koalicionit qeveritar, Kadri Veseli, ka folur për takimet e ndara që [...]

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Pavarësisht nëse keni apo jo informacion rreth [...]

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Në përkujtim të “Epopesë së UÇK-së” dhe rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe [...]

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Kosova është radhitur e para në mesin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në indeksin e [...]

Pas zgjidhjes së emrit, fokusi në përmbushjen e reformave

Pas zgjidhjes së emrit, fokusi në përmbushjen e reformave

Pas zgjidhjes së çështjes së emrit me Greqinë, institucionet e Maqedonisë së Veriut, thonë se [...]

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

 Prokuroria Themelore në Gjilan, sot, rreth orës 11h ka ndaluar të dyshuarin B.M., në kohëzgjatje [...]

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Hulumtimet përdoren afër 1032 persona të moshësh 32 deri 60 vjeç, të cilët iu nënshtruan [...]

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kulturore përcjellë me vëmendje zhvillimet e fundit për Kullën e [...]

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti [...]

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Kuvendi Komunal i Gjilanit, të martën, në mbledhjen e radhës, të kryesuar nga Shpresa [...]

Ministrja Hoxha autorizohet për të nënshkruar fondet e IPA 2018 si dhe raportoi për zbatimin e MSA-së

Ministrja Hoxha autorizohet për të nënshkruar fondet e IPA 2018 si dhe raportoi për zbatimin e  MSA-së

Në Mbledhjen e rregullt të Qeverisë, është shqyrtuar propozim vendimi, për autorizimin e Ministres së [...]

Haradinaj: Taksën e kemi vendosur si koalicion, jam duke e mbrojtur në emër të të gjithëve

Haradinaj: Taksën e kemi vendosur si koalicion, jam duke e mbrojtur në emër të të gjithëve

Vendimin e kryeminstrit Ramush Haradinaj për taksë ndaj produkteve serbe fillimisht e kishin përkrahur fuqishëm [...]

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Fluturakja iku brenda sekonde, duke lënë pas tym dhe shumë zhurmë. Mirëpo, piloti i aeroplanit ushtarak [...]

MKRS-ja subvencionon 18 federata të sportit, me shumë totale mbi 1 milion euro

MKRS-ja subvencionon 18 federata të sportit, me shumë totale mbi 1 milion euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit [...]

Protestë në Tiranë, betohen 4 deputetë të rinj

Protestë në Tiranë, betohen 4 deputetë të rinj

Disa qindra protestues janë mbledhur të martën para ndërtesës së Kuvendit të Shqipërisë, duke kërkuar [...]

Pensionistët të pakënaqur me trajtimin nga shteti, ankohen në Komisionin për Legjislacion

Pensionistët të pakënaqur me trajtimin nga shteti, ankohen në Komisionin për Legjislacion

Sindikata e Pensionistëve kontribut-dhënës nuk po pajtohet me Ligjin për organizimin sindikal, i cili i [...]

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Përpjekjet për të rikuperuar miliona dollarë në [...]

Qeveria nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderim të Familjes Jashari

Qeveria nis mbledhjen me një minutë heshtje në nderim të Familjes Jashari

Qeveria e Kosovës ka nisur me një minut heshtje mbledhjen e saj të sotme. Kjo në [...]

Në kazermën “Adem JASHARI”u mbajt ceremonia ushtarake në nderim të 21- vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”

Në kazermën “Adem JASHARI”u mbajt ceremonia ushtarake në nderim të 21- vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”

Në kazermën „Adem Jashari“ të FSK-së, në Prishtinë, sot u mbajt manifestimi qendror në shënimin [...]

Vuçiçi do të njohë Kosovën? Jo, thjesht, keqintepretim i intervistës

Vuçiçi do të njohë Kosovën? Jo, thjesht, keqintepretim i intervistës

Një intervistë e agjencisë italiane të lajmeve, ANSA me presidentin Vuçiç për gjoja njohjen e [...]

Bytyqi takon ambasadorin turk, flasin për vazhdimin e bashkëpunimit në arsim

Bytyqi takon ambasadorin turk, flasin për vazhdimin e bashkëpunimit në arsim

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka takuar ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Çagri [...]

GAP-i publikon platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave”

GAP-i publikon platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave”

Instituti GAP ka publikuar në platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave” shkallën e përmbushjes së premtimeve [...]

Kosnett bën thirrje për tregti të papenguar rajonale

Kosnett bën thirrje për tregti të papenguar rajonale

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip S. Kosnett, tha se ekonomia funksionale e [...]

Kryemadhi: Do jemi këtu sa herë të mblidhen “shushunjat”, Rama dështoi

Kryemadhi: Do jemi këtu sa herë të mblidhen “shushunjat”, Rama dështoi

Monika Kryemadhi deklaroi se do të jenë para parlamentit sa herë të mblidhen ‘shushunjat’. Sipas Kryemadhit, [...]

Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

Ish-Ministri i Jashtëm gjerman Klaus Kinkel ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare. Ngushëllimet për vdekjen [...]

Fushë Kosova nuk e di ku e ka kufirin me Prishtinën, AKK-ja thotë se çështja është zgjidhur

Fushë Kosova nuk e di ku e ka kufirin me Prishtinën, AKK-ja thotë se çështja është zgjidhur

Komuna e Prishtinës dhe ajo e Fushë Kosovës për vite me radhë nuk kanë arritur [...]

Rifillojnë punimet në tunelin e Mitrovicës

Rifillojnë punimet në tunelin e Mitrovicës

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton se të martën (05.03.2019), kanë rifilluar punimet në sanimin [...]

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Lajm i mirë për adhuruesit e çokollatës. Herën tjetër që ju shfaqet kolli, vetëm filloni [...]

Më 1998, Kinkeli kërcënonte Millosheviqin me përdorim të forcës nëse s’tërhiqej nga Kosova

Më 1998, Kinkeli kërcënonte Millosheviqin me përdorim të forcës nëse s’tërhiqej nga Kosova

Ish-ministri i Jashtëm gjerman, Klaus Kinkel, ka vdekur dje në moshën 82-vjeçare. Me këtë rast, Koha.net [...]

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Microsoft vitin e kaluar tha se kishte [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari