“Armëpushim” mes dy gjigandëve të elektronikës Samsung dhe Huawei

“Armëpushim” mes dy gjigandëve të elektronikës Samsung dhe Huawei

Gjigandi Kinez Huawei dhe ai Koreano Jugor [...]

Legjenda Kareem Abdul-Jabbar shet unazat e kampionit të NBA-s për qëllime bamirësie

Legjenda Kareem Abdul-Jabbar shet unazat e kampionit të NBA-s për qëllime bamirësie

Kareem Abdul-Jabbar, ish ylli i NBA-s, vendosi t’i shesë unazat e fituara si kampioni ligës [...]

Kafshët shtëpiake të ‘zhdukura’ në ambientet shtëpiake (Foto)

Kafshët shtëpiake të ‘zhdukura’ në ambientet shtëpiake (Foto)

Qëndrimi i gjatë në ambientet e brendshme, i bënë kafshët të duken sikur janë pjesë [...]

SBASHK-u reagon për vendimin e MASHT-it rreth kompensimit të orëve

SBASHK-u reagon për vendimin e MASHT-it rreth kompensimit të orëve

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka reaguar për vendimin e Ministrit Shyqiri Bytyqi, lidhur me [...]

Kosova mbështet integritetin territorial dhe sovranitetin e Ukrainës

Kosova mbështet integritetin territorial dhe sovranitetin e Ukrainës

Në pesëvjetorin e aneksimit të Krimeas nga Rusia, Kosova mbetet e palëkundur në mbështetjen e [...]

Veseli takoi asamblistin shqiptar të Nju Jorkut, Mark Gjonaj

Veseli takoi asamblistin shqiptar të Nju Jorkut, Mark Gjonaj

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim asamblistin [...]

Bilic do ta merr drejtimin e Besiktasit, Gunes trajner i kombëtares turke

Bilic do ta merr drejtimin e Besiktasit, Gunes trajner i kombëtares turke

Slaven Bilic nuk do të mbetet pa punë për një kohë të gjatë pasi u [...]

“Prishtina” intensifikon shkyçjet në ujësjellës e kanalizim

“Prishtina” intensifikon shkyçjet në ujësjellës e kanalizim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit, Prishtinë, [...]

Edhe Bashkimi Evropian dërgon një delegacion të lartë në Kosovë

Edhe Bashkimi Evropian dërgon një delegacion të lartë në Kosovë

Sot në Kosovë do të arrijë një delegacion i lartë shtetëror nga Shtëpia e Bardhë. Përveç [...]

ICTSlab organizon një Sension Informativ me të rinjtë e qytetit të Tiranës

ICTSlab organizon një Sension Informativ me të rinjtë e qytetit të Tiranës

Ditën e Premte, datë 01 Mars 2019, [...]

Pacolli i shokuar nga vrasja e të riut në Prishtinë

Pacolli i shokuar nga vrasja e të riut në Prishtinë

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka reaguar lidhur me vrasjen e një 27 vjeçari, ngjarje [...]

Haradinaj: Kemi ende nevojë për shqiptarët e Amerikës

Haradinaj: Kemi ende nevojë për shqiptarët e Amerikës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur një delegacion shqiptaro-amerikan si dhe anëtarin e Këshillit [...]

Detaje të vrasjes në Prishtinë

Detaje të vrasjes në Prishtinë

Sot rreth orës 11:30 në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë është plagosur për vdekje 27 [...]

Ausilio në vend të Monchit te Roma

Ausilio në vend të Monchit te Roma

Drejtori i Interit, Piero Ausilio thuhet se është zgjedhja e parë e Romës për të [...]

E zë burrin me tjetrën, kinezja e nervozuar zhvesh dyshen dhe i lidh në pemë në mes të qytetit (Video)

E zë burrin me tjetrën, kinezja e nervozuar zhvesh dyshen dhe i lidh në pemë në mes të qytetit (Video)

Një burrë i martuar dhe e dashura e tij gjatë javës së kaluar janë lidhur [...]

Shkencëtarët kanë zbuluar: Frutat arrore zvogëlojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës te diabetikët!

Shkencëtarët kanë zbuluar: Frutat arrore zvogëlojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës te diabetikët!

Frutat arrore janë përplot yndyra të shëndetshme dhe nutrienë, ndërkaq shkencëtarët konsiderojnë që zvogëlojnë rrezikun [...]

Mediat italiane e shohin punë të kryer, Marcelo dhe Zidane në Juventus

Mediat italiane e shohin punë të kryer, Marcelo dhe Zidane në Juventus

Tuttosport ka këtë të mërkurë në ballinë e ka pasur shkrimin e ribashkimit të mundshëm [...]

OnePlus ngelet pas në garën e 5G, prezanton një prototip

OnePlus ngelet pas në garën e 5G, prezanton një prototip

OnePlus ka premtuar një pajisje 5G këtë [...]

Tare: Rikthimi i lojtarëve të lënduar, lajm i mirë për Lazion

Tare: Rikthimi i lojtarëve të lënduar, lajm i mirë për Lazion

Drejtori i Lazios, Igli Tare ka “mendim pozitiv” për gjysmëfinalen e parë të Kupës së [...]

Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona

Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona

Real Madrid do të mirëpresë sonte Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të [...]

9 sinjale të diabetit të cilat femrat i injorojnë

9 sinjale të diabetit të cilat femrat i injorojnë

Bëni mirë që të bëni vetëkontroll dhe kjo vlen sidomos për femrat, të cilat shpesh [...]

City nën hetime për transferimin ilegal të Jadon Sanchos

City nën hetime për transferimin ilegal të Jadon Sanchos

Federata Angeleze e Futbollit do të hetojë transferimin e Jadon Sanchos në Manchester City nga [...]

Klopp: Liverpooli analizohet në detaje prej analistëve dhe kundërshtarëve

Klopp: Liverpooli analizohet në detaje prej analistëve dhe kundërshtarëve

Jurgen Klopp është i habitur se si analizohet çdo lëvizje e skuadrës së Liverpoolit, i [...]

ZTE është kompania e radhës që sjell një telefon 5G

ZTE është kompania e radhës që sjell një telefon 5G

Në Kongresin Mobil Botëror u paraqitën telefonët [...]

Joshua pranon se kishte emocione pas kthimit në shtëpi për promovimin e duelit ndaj Miller

Joshua pranon se kishte emocione pas kthimit në shtëpi për promovimin e duelit ndaj Miller

Anthony Joshua ka pranuar se është ndier i emocionuar pas kthimit në Mbretërinë e Bashkuar [...]

Tinkturat bimore – Aplikimi terapeutik, si përgatiten, ku t’i gjeni dhe gjithçka tjetër rreth tyre!

Tinkturat bimore – Aplikimi terapeutik, si përgatiten, ku t’i gjeni dhe gjithçka tjetër rreth tyre!

Tinkturat bimore janë ekstrakte të koncentruara të bimëve me përmbajtje të alkoolit si tretës të [...]

iOS 12 e instaluar në 80% të pajisjeve Apple

iOS 12 e instaluar në 80% të pajisjeve Apple

Katër muaj e gjysmë nga debutoi dhe [...]

Paulo Dybala ka 270 fanella të koleksionuara – më të pëlqyerat janë të Messit, Ronaldos dhe Pogbas

Paulo Dybala ka 270 fanella të koleksionuara – më të pëlqyerat janë të Messit, Ronaldos dhe Pogbas

Sulmuesi i Juventus, Paulo Dybala, e ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet [...]

Lazio dhe Milani barazojnë, finalisti vendoset në San Siro

Lazio dhe Milani barazojnë, finalisti vendoset në San Siro

Lazio dhe Milani kanë barazuar (0-0) në San Siro në ndeshjen e parë të gjysmëfinales [...]

Nubia një pajisje të çuditshme për të zëvendësuar smartfonët

Nubia një pajisje të çuditshme për të zëvendësuar smartfonët

Nubia ka zvogëluar hendekun mes veshjeve elektronike [...]

PSG me lehtësi kalon në gjysmëfinale të Kupës së Francës

PSG me lehtësi kalon në gjysmëfinale të Kupës së Francës

PSG ka arritur ta mposht Dijonin me rezultat 3-0 duke kaluar në gjysmëfinale të Kupës [...]

Ushqime që duhet konsumuar nëse pini duhan

Ushqime që duhet konsumuar nëse pini duhan

Nëse dëshironi që mushkëritë tuaja të jenë të shëndetshme, atëherë lënia e duhanit është gjëja [...]

UEFA zyrtarisht hap hetim për kartonin e verdhë të Ramosit ndaj Ajaxit

UEFA zyrtarisht hap hetim për kartonin e verdhë të Ramosit ndaj Ajaxit

Sergio Ramos do të mungojë në ndeshjen kthyese që Real Madridi do ta zhvillojë ndaj [...]

Ristrukturohet PepsiCo, kompania drejt automatizimit të proceseve

Ristrukturohet PepsiCo, kompania drejt automatizimit të proceseve

PepsiCo filloi 2019-ën largime nga puna ndërsa [...]

Dembele vs Vinicius: E ardhmja e El Clasicos

Dembele vs Vinicius: E ardhmja e El Clasicos

Të dy klubet, si Barcelona ashtu edhe Real Madridi janë duke shkuar nëpër një periudhë [...]

Kur flitet për Pablo Escobar, mund të ketë edhe fantazma – një e tillë thuhet të jetë parë, pak para shkatërrimit të shtëpisë së tij! (Video)

Kur flitet për Pablo Escobar, mund të ketë edhe fantazma – një e tillë thuhet të jetë parë, pak para shkatërrimit të shtëpisë së tij! (Video)

Një fantazmë e Pablo Escobarit thuhet të jetë kapur nga kamerat në shtëpinë luksoze të [...]

Gattuso: Kemi bërë hapa prapa në lojën tonë

Gattuso: Kemi bërë hapa prapa në lojën tonë

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, e ka pranuar se skuadra e tij nuk ka luajtur [...]

Pakistani përgënjeshtron Indinë mbi sulmin ajror dhe kërcënon se do reagojë ashpër

Pakistani përgënjeshtron Indinë mbi sulmin ajror dhe kërcënon se do reagojë ashpër

India tha se aeroplanët e saj luftarakë vranë “një numër shumë të madh” luftëtarësh, kur [...]

Malta udhëheq Evropën në rregullimin e kriptomonedhave

Malta udhëheq Evropën në rregullimin e kriptomonedhave

Ndërsa Komisioni Evropian ende po mendohet nëse [...]

Gabimet që e bëjnë çajin pije të rrezikshme

Gabimet që e bëjnë çajin pije të rrezikshme

Çaji konsiderohet shumë i dobishëm, mirëpo po ashtu është shumë me rëndësi që të mos [...]

UFC 235: Gjithçka që duhet të dini për duelin ndërmjet Jon Jones dhe Anthony Smith

UFC 235: Gjithçka që duhet të dini për duelin ndërmjet Jon Jones dhe Anthony Smith

Jon Jones kthehet në Tetëkëndësh fundjavën që vjen për ta mbrojtur titullin e UFC-së më [...]

Deputeti i VV’së: E padrejtë dhe e pamoralshme të rrëzohet Qeveria për shkak të taksës

Deputeti i VV’së: E padrejtë dhe e pamoralshme të rrëzohet Qeveria për shkak të taksës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë se është e pandershme të rrëzohet Qeveria [...]

Është pensionuar legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre – një prej yjeve më të mëdha të arteve të përziera marciale

Është pensionuar legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre – një prej yjeve më të mëdha të arteve të përziera marciale

Georges St-Pierre e ka mbyllur librin e tij në UFC pas 17 vitesh karrierë në [...]

Nuk është një telefon, por një bateri që shërben edhe si telefon

Nuk është një telefon, por një bateri që shërben edhe si telefon

Në fakt Kongresi Mobil Botëror shquhet për [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari