Limaj: Zyrtarët amerikanë na thanë: “Nuk po kërkojmë ta largoni taksën, por që Kosova t’i paraqesë kërkesat e veta”

Limaj: Zyrtarët amerikanë na thanë: “Nuk po kërkojmë ta largoni taksën, por që Kosova t’i paraqesë kërkesat e veta”

Bashkëdrejtuesi i Delegacionit Shtetëror për bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj ka thënë se kanë bërë [...]

Keni dëgjuar për “rrokaqiell horizontal”? Për këtë kanë menduar kinezët, sikurse për shumë gjëra të tjera! (Video)

Keni dëgjuar për “rrokaqiell horizontal”? Për këtë kanë menduar kinezët, sikurse për shumë gjëra të tjera! (Video)

Pas gjashtë viteve të ndërtimit, një megastrukturë e veçantë në Kinë, është afër përfundimit. Sipas mediave [...]

Reddit teston sistem dhurimi parash mes përdoruesve

Reddit teston sistem dhurimi parash mes përdoruesve

Rrjeti social me popullaritet në rritje Reddit [...]

A do të mbyllet kampi ‘Bondsteel’?- Flasin nga Qeveria

A do të mbyllet kampi ‘Bondsteel’?- Flasin nga Qeveria

Dje ka pasur një takim ndërmjet krerëve të shtetit të Kosovës dhe Këshillit për Siguri [...]

Ministri Mustafa përfshihet në një incident në zyrën e tij, e pranon se është “i ashpër”

Ministri Mustafa përfshihet në një incident në zyrën e tij, e pranon se është “i ashpër”

Menjëherë pas rehatimit si ministri i tretë i Brendshëm në këtë mandat qeveritar, Ekrem Mustafës [...]

Huawei vetëdeklarohet i pafajshëm për akuzat e vjedhjes së sekreteve tregtare

Huawei vetëdeklarohet i pafajshëm për akuzat e vjedhjes së sekreteve tregtare

Huawei tha se është i pafajshëm ditën [...]

Pas vizitës së zyrtarëve nga SHBA-ja, Haradinaj thotë se taksa s’hiqet e Kosova e gatshme për pasoja

Pas vizitës së zyrtarëve nga SHBA-ja, Haradinaj thotë se taksa s’hiqet e Kosova e gatshme për pasoja

Zyrtarët e lartë amerikanë kanë përfunduar vizitën e tyre, duke lënë mesazhe të qarta te [...]

Macja e tolerueshme nga përkëdheljeve të shumë këlyshëve (Video)

Macja e tolerueshme nga përkëdheljeve të shumë këlyshëve (Video)

Në një dyqan të kafshëve në Shanxi të Kinës, është parë skena interesante, kur një [...]

Faktet më interesante për trupin e njeriut

Faktet më interesante për trupin e njeriut

Nëse mendoni se organet tona të brendshme janë të afta vetëm për frymëmarrje, lëvizje dhe [...]

Ambasada e Shteteve të Bashkuara jep detaje nga takimi i Thaçit e Haradinajt me zyrtarët amerikanë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara jep detaje nga takimi i Thaçit e Haradinajt me zyrtarët amerikanë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dhënë detaje në lidhje me takimin e [...]

E pabesueshme: Burri kinez ndërton një aeroplan Airbus A320 – të madhësisë reale (Foto/Video)

E pabesueshme: Burri kinez ndërton një aeroplan Airbus A320 – të madhësisë reale (Foto/Video)

Një burrë në Kinë bëri që ëndrrat e tij të fëmijërisë të bëhen realitet, duke [...]

Chrome ka një plan për ta bërë shfletimin në ueb shumë më të shpejtë

Chrome ka një plan për ta bërë shfletimin në ueb shumë më të shpejtë

Shfletimi në internet do të bëhet shumë [...]

Krasniqi: Ministria e Bujqësisë investon 5 milionë euro në ferma blegtorale

Krasniqi: Ministria e Bujqësisë investon 5 milionë euro në ferma blegtorale

Ministria e Bujqësisë, po vazhdon mbështetjen e fermave blegtorale e bashkë me këtë edhe ndërtimin [...]

Kurti: Sot dola nga spitali dhe jam mirë

Kurti: Sot dola nga spitali dhe jam mirë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka dal nga spitali. Këtë lajm e bëri të ditur vetë [...]

Të gjitha masat e ashpra amerikane ndaj Kosovës nëse nuk hiqet taksa

Të gjitha masat e ashpra amerikane ndaj Kosovës nëse nuk hiqet taksa

Durimit të Amerikës për taksën 100 %, të vendosur nga autoritet kosovare në raport me [...]

Aktakuzë kundër tre personave serb, në mesin e tyre një person zyrtar

Aktakuzë kundër tre personave serb, në mesin e tyre një person zyrtar

 Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër tre personave [...]

Shënohen mbi 33 mijë raste të gripit sezonal, IKSHP-ja jep rekomandime si të mbroheni

Shënohen mbi 33 mijë raste të gripit sezonal, IKSHP-ja jep rekomandime si të mbroheni

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thotë se gjatë tërë vitit bën mbikëqyrjen permanente të Influencës [...]

Samsung nuk matet dot me Apple për orët inteligjente

Samsung nuk matet dot me Apple për orët inteligjente

Kërkesa për orë inteligjente u rrit në [...]

Daçiq: Shqiptarët dhe serbët të gjejnë gjuhën e përbashkët pasi janë dy popujt më të mëdhenj në Ballkan

Daçiq: Shqiptarët dhe serbët të gjejnë gjuhën e përbashkët pasi janë dy popujt më të mëdhenj në Ballkan

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, në një panel të organizuar nga [...]

Haradinaj: Qeveria e fokusuar në ofrimin e zgjidhjeve për bizneset e Mitrovicës

Haradinaj: Qeveria e fokusuar në ofrimin e zgjidhjeve për bizneset e Mitrovicës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesit e bizneseve të [...]

Në Ukrainë një komedian kandidon për president

Në Ukrainë një komedian kandidon për president

Në Ukrainë më 31 mars do të mbahen zgjedhjet presidenciale. Kandidatë për president është edhe komediani [...]

ATK e përkushtuar në fuqizimin e bashkëpunimit me sektorin privat

ATK e përkushtuar në fuqizimin e bashkëpunimit me sektorin privat

Në vazhdën e takimeve me përfaqësuesit e komunitetit të bizneseve, Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së [...]

Thaçi ndan medalje për emisionin “Fiks Fare”

Thaçi ndan medalje për emisionin “Fiks Fare”

Presidenti Hashim Thaçi nderoi me “Medaljen Presidenciale të Meritave” emisionin investigativ “Fiks Fare”. “Në mbështetje të [...]

Zbulim i jashtëzakonshëm në luftën ndaj kancerit, gazeta gjermane sjellë detajet

Zbulim i jashtëzakonshëm në luftën ndaj kancerit, gazeta gjermane sjellë detajet

Zbulimin, gazeta gjemrane, e quan senzacion botëror, për shkak se shkencëtarët në mbarë botën po [...]

Ministri Hamza takon Guvernatorin e Bankës të Këshillit të Evropës Rolf Wenzel

Ministri Hamza takon Guvernatorin e Bankës të Këshillit të Evropës Rolf Wenzel

Ministri i Financave Bedri Hamza, gjatë vizitës zyrtare në Paris të Francës, takoi Guvernatorin e [...]

Haradinaj: Të rezistojmë tani për t’i ikur një marrëveshjeje që është e dhimbshme për Kosovën

Haradinaj: Të rezistojmë tani për t’i ikur një marrëveshjeje që është e dhimbshme për Kosovën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se më mirë është që të rezistohet tani [...]

Mbi 400 kërkesa për legalizim të armëve

Mbi 400 kërkesa për legalizim të armëve

Ministria e Punëve të Brendshme është duke e vazhduar fushatën për legalizimin e armëve të [...]

Shala në mbështetje të industrisë së ndërtimit

Shala në mbështetje të industrisë së ndërtimit

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në “Konferencën informuese për legjislacionin e produkteve të ndërtimit” [...]

Palmer: Marrëveshja e Prespës është një arritje e jashtëzakonshme diplomatike

Palmer: Marrëveshja e Prespës është një arritje e jashtëzakonshme diplomatike

Marrëveshja e Prespës është një arritje e jashtëzakonshme diplomatike. Padyshim është arritja më e rëndësishme [...]

Artisti shoqërohet nga ashensori, ku u bllokua derisa po shkonte në hapjen e ekspozitës së tij (Video)

Artisti shoqërohet nga ashensori, ku u bllokua derisa po shkonte në hapjen e ekspozitës së tij (Video)

David Hockney ka qenë duke shkuar në ekspozitën e tij që është hapur në Amsterdam [...]

Për një muaj në Prokurorinë Themelore në Gjakovë, janë ngritur 147 aktakuza

Për një muaj në Prokurorinë Themelore në Gjakovë, janë ngritur 147 aktakuza

Në Prokurorinë Themelore në Gjakovë, gjatë muajit shkurt 2019, janë ngritur 147 aktakuza kundër 172 [...]

Zbulohet statuja tre mijëvjeçare, e një sfinksi me kokën e dashit (Foto)

Zbulohet statuja tre mijëvjeçare, e një sfinksi me kokën e dashit (Foto)

Arkeologët e kanë zbuluar një punishte statujash në Egjipt, ku krahas disa statujave të papërfunduara, [...]

Arsyet pse Galaxy S10E është më i mirë sesa iPhone XR

Arsyet pse Galaxy S10E është më i mirë sesa iPhone XR

Javën e kaluar Samsung prezantoi pesë telefonë [...]

Pacolli: Kosova gjithmonë ka dalë fituese kur ka dëgjuar këshillat amerikane

Pacolli: Kosova gjithmonë ka dalë fituese kur ka dëgjuar këshillat amerikane

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se është takuar me [...]

ATK, realizoi seminare për tatimpagues

ATK, realizoi seminare për tatimpagues

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim të informimit të tatimpaguesve për deklarimin vjetor dhe raportimin [...]

MSH’ja siguron 85 mijë e 500 vaksina kundër gripit sezonal

MSH’ja siguron 85 mijë e 500 vaksina kundër gripit sezonal

Ministria e Shëndetësisë, bazuar në planin e vaksinimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike ka [...]

Projekti final për autostradën Kijevë – Zahaq është gati për implementim

Projekti final për autostradën Kijevë – Zahaq është gati për implementim

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të enjten njoftoi për përfundimin e projektit final [...]

MKRS-ja ndan afër 80 mijë euro në përkrahje të trajnerit Kuka e sportistëve

MKRS-ja ndan afër 80 mijë euro në përkrahje të trajnerit Kuka e sportistëve

Në bazë të rregullores për kategorizimin e sportistëve dhe trajnerëve, e cila parasheh përkrahjen financiare [...]

Policia arreston pesë të dyshuar dhe konfiskon mbi dhjetë kilogramë substancë narkotike

Policia arreston pesë të dyshuar dhe konfiskon mbi dhjetë kilogramë substancë narkotike

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë (DHTN), pas një pune hetimore, më 27.2.2019, në Skënderaj ka [...]

FSK-ja mbanë ligjërata në shkollat fillore për vetëdijesimin e nxënësve ndaj mjeteve të pashpërthyera

FSK-ja mbanë ligjërata në shkollat fillore për vetëdijesimin e nxënësve ndaj mjeteve të pashpërthyera

Në disa nga shkollat fillore të komunës së Prishtinës, Klinës dhe Malishevës, instruktorë të Kompanisë [...]

Pas Thaçit dhe Veselit edhe Limaj thikë pas shpine Haradinajt

Pas Thaçit dhe Veselit edhe Limaj thikë pas shpine Haradinajt

Fatmir Limaj pas takimit me njerëzit e administratës së Trump-it është zbutur në qëndrimin për [...]

Slack ndërron logon pas ankesave të përdoruesve

Slack ndërron logon pas ankesave të përdoruesve

Në Janar shërbimi shumë popullor i komunikimit [...]

Puna në vikend i rrit rreziqet e depresionit

Puna në vikend i rrit rreziqet e depresionit

Nëse vazhdimisht jeni duke punuar jashtë orarit dhe më shumë sesa ç’rekomandohet, le t’ju rikujtojmë [...]

Prokurorët nga nesër me kod të etikës

Prokurorët nga nesër me kod të etikës

Prokurorët e Kosovës që nga nesër do të jenë me kod të etikës. Kjo është bërë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari