Reklama prekëse për Super Bowl e Microsoft

Reklama prekëse për Super Bowl e Microsoft

Është sezoni i Super Bowl dhe markat [...]

Todibo prezantohet te Barcelona, talenti francez merr fanellën me numër gjashtë

Todibo prezantohet te Barcelona, talenti francez merr fanellën me numër gjashtë

Barcelona ka zyrtarizuar afrimin e ri në repartin defensivë Jean-Clair Todibo. Mbrojtësi i talentuar francez kishte [...]

Dy takime të krerëve të shtetit për t’i lënë të përçarë rreth taksës

Dy takime të krerëve të shtetit për t’i lënë të përçarë rreth taksës

Kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme takimet e krerëve të koalicionit qeverisës. Taksa, është [...]

Drejtori i Pelicans nuk ja hapë telefonin drejtorit të Lakers për Anthony Davis

Drejtori i Pelicans nuk ja hapë telefonin drejtorit të Lakers për Anthony Davis

Teksa afati kalimtar në NBA po shkon duke u mbyllur brenda javës, ndjekja e LA [...]

A është ky dizajni final i Galaxy S10?

A është ky dizajni final i Galaxy S10?

Jemi vetëm pak ditë larg nga Kongresi [...]

Zyrtare: Barcelona transferon edhe një mbrojtës, publikohet marrëveshja me Atletico Miniero për Emerson

Zyrtare: Barcelona transferon edhe një mbrojtës, publikohet marrëveshja me Atletico Miniero për Emerson

Barcelona nuk ka të ndalur gjatë afatit kalimtar të janarit duke transferuar futbollistë cilësorë. Kampionët aktual [...]

Është i bindur se ka filmuar në malet e Utah, “Këmbëmadhin” – publikon pamjet për të bindur të tjerët (Video)

Është i bindur se ka filmuar në malet e Utah, “Këmbëmadhin” – publikon pamjet për të bindur të tjerët (Video)

Në internet shpesh shfaqen video të ndryshme me të cilat pretendohet se tregojnë disa krijesa [...]

Shkencëtari: Brenda një viti mund të shërojmë kancerin! Sa është e mundur?

Shkencëtari: Brenda një viti mund të shërojmë kancerin! Sa është e mundur?

Një skuadër me shkencëtarë izraelitë u ka dhënë shpresë të gjithë atyre që vuajnë nga [...]

Inter dhe Lazio në kërkim të gjysmëfinales në Kupën e Italisë, formacionet zyrtare

Inter dhe Lazio në kërkim të gjysmëfinales në Kupën e Italisë, formacionet zyrtare

Inter dhe Lazio do ta zhvillojnë ndeshjen e fundit çerekfinale në Kupën e Italisë. Dy skuadrat [...]

Vuçiq mendon se s’do t’i vijë rasti t’jua prezantojë serbëve zgjidhjen për Kosovën

Vuçiq mendon se s’do t’i vijë rasti t’jua prezantojë serbëve zgjidhjen për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se frikësohet as që do ta ketë rastin [...]

iPhone-t e 2020 do të kenë kamera unike

iPhone-t e 2020 do të kenë kamera unike

Apple do të shesë një model iPhone [...]

Conte në qytetin e Milanos, nuk i komenton zërat për Interin

Conte në qytetin e Milanos, nuk i komenton zërat për Interin

Ish-trajneri i Juventusit dhe Chelseat, Antonio Conte, është parë sot në qytetin e Milanos, por [...]

“E di se më ke tradhtuar”: Kështu e priti një djalë të dashurën e tij në aeroport (Foto)

“E di se më ke tradhtuar”: Kështu e priti një djalë të dashurën e tij në aeroport (Foto)

Të kuptosh se jeni të tradhtuar nga partneri juaj kurrë nuk është një gjë e [...]

Ambasadori amerikan: Është mirë të pezullohet taksa, s’ka ultimatum e as sanksione ndaj Kosovës

Ambasadori amerikan: Është mirë të pezullohet taksa, s’ka ultimatum e as sanksione ndaj Kosovës

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, vazhdon të kërkojë pezullimin e taksës, por SHBA nuk i ka [...]

Real Madridi paralajmëron spastrim, verës i largon shtatë yje

Real Madridi paralajmëron spastrim, verës i largon shtatë yje

Real Madridi po planifikon që të realizojë një spastrim masiv të yjeve në fund të [...]

Sonte në orën 00:00 mbyllet Qeveria

Sonte në orën 00:00 mbyllet Qeveria

Shteti nga nesër hyn në ‘shutdown’, pra nuk mund të kryhet asnjë pagesë, përveç borxheve [...]

Prokuroria kërkon rigjykim për ish-gjyqtaren Safete Tolaj dhe rritje të dënimit për djalin e saj

Prokuroria kërkon rigjykim për ish-gjyqtaren Safete Tolaj dhe rritje të dënimit për djalin e saj

Në Gjykatën e Apelit  është mbajtur seanca për rastin e ish-gjykatëses Safete Tolaj, si dhe [...]

Edhe dy kompani të mëdha në Vala

Edhe dy kompani të mëdha në Vala

Telekomi i Kosovës sot ka nënshkruar marrëveshje [...]

Juventusi dy javë pa Chiellinin, italiani mungon kundër Atleticos

Juventusi dy javë pa Chiellinin, italiani mungon kundër Atleticos

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini pritet të kthehet pas dy jave në fushat e blerta [...]

Gjykata Supreme “amniston” zyrtarët e dyshuar për vepra penale

Gjykata Supreme “amniston” zyrtarët e dyshuar për vepra penale

Hetimet kundër zyrtarëve të pushtetit të kaluar, por edhe të tanishëm të dyshuar për vepra [...]

Pasojat e temperaturave të ulëta, amerikanes i ngrihen flokët dhe i qëndrojnë të varura (Video)

Pasojat e temperaturave të ulëta, amerikanes i ngrihen flokët dhe i qëndrojnë të varura (Video)

Temperaturat e ulëta që janë duke mbretëruar në SHBA pa dyshim që ka shkaktuar pasoja [...]

Suplementi më i mirë për ta luftuar lodhjen

Suplementi më i mirë për ta luftuar lodhjen

Shumë njerëz ankohen se ndihen të lodhur vazhdimisht, e kjo ndikon në mënyrën se si [...]

Mblidhen për herë të dytë liderët e shtetit në zyrën e Thaçit

Mblidhen për herë të dytë liderët e shtetit në zyrën e Thaçit

Në orët e pasditës janë takuar për herë të dytë liderët e shtetit në Zyrën [...]

Libraria kineze me rafte të rrethuara nga shkallët (Foto)

Libraria kineze me rafte të rrethuara nga shkallët (Foto)

Duket si një bibliotekë që është marrë prej ëndrrave të dashamirësve të libra, ndërsa është [...]

40% e shqiptarëve dhe serbëve ndihen keq me gjuhën e njëri-tjetrit

40% e shqiptarëve dhe serbëve ndihen keq me gjuhën e njëri-tjetrit

Marrëdhëniet shqiptaro-serbe janë ndër marrëdhëniet më të tensionuara në rajonin e Ballkanit perëndimor dhe komunat [...]

Veseli: Studentët le të jenë të qetë, Universitetet Publike nuk do të mbyllen

Veseli: Studentët le të jenë të qetë, Universitetet Publike nuk do të mbyllen

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim rektorët e universiteteve publike [...]

Ahmeti: Kërkesat e punëtorëve të komunës së Prishtinës, janë drejtuar Kuvendit dhe Qeverisë

Ahmeti: Kërkesat e punëtorëve të komunës së Prishtinës, janë drejtuar Kuvendit dhe Qeverisë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se kërkesat për rritje të pagave nga punëtorët [...]

Haradinaj priti në takim delegacionin e lartë të OSBE-së

Haradinaj priti në takim delegacionin e lartë të OSBE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim delegacionin e lartë [...]

Newcastle thyen rekordin e klubit, transferon mesfushorin paraguaian Almiron

Newcastle thyen rekordin e klubit, transferon mesfushorin paraguaian Almiron

Miguel Almiron ka kompletuar transferimin tek skuadra e njohur angleze Newcastle United. Mesfushori i talentuar paraguaian [...]

Kosova përjetësisht mirënjohëse ndaj KFOR-it dhe NATO-s

Kosova përjetësisht mirënjohëse ndaj KFOR-it dhe NATO-s

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritur Admiralin e Marinës së SHBA-së, James Gordon [...]

Më 2 Prill afati i fundit i mbylljes së aplikacionit famëkeq të Google

Më 2 Prill afati i fundit i mbylljes së aplikacionit famëkeq të Google

Tetorin e vitit të kaluar Google bëri [...]

Agnelli dhe Al-Khelaifi në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s

Agnelli dhe Al-Khelaifi në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s

Ndryshime të reja në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s do të bëhen gjatë javës së ardhshme [...]

Pas Haradinajt Bolton telefonon edhe Edi Ramën

Pas Haradinajt Bolton telefonon edhe Edi Ramën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një publikimi në llogarinë e tij në “Twitter” ka [...]

S’ka lëvizje të koeficienteve, Jasharaj thotë se greva nuk do të ndalet

S’ka lëvizje të koeficienteve, Jasharaj thotë se greva nuk do të ndalet

Greva në arsim tashmë ka hyrë në javën e tretë. Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës [...]

Aktivitetet policore për siguri më të madhe në trafikun rrugor

Aktivitetet policore për siguri më të madhe në trafikun rrugor

Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, [...]

Veseli: Aty ku është Amerika është edhe Kosova

Veseli: Aty ku është Amerika është edhe Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë homazhe pranë lapidarit të, Zahir Pajazitit, në 22 [...]

Shqiptohet dënim me burgim dhe gjobë për veprën penale marrje ryshfeti

Shqiptohet dënim me burgim dhe gjobë për veprën penale marrje ryshfeti

Në një komunikatë për media Gjykata Themelore në Gjilan kanë bërë të ditur se kanë [...]

Bëhet ekzekutimi i pagave për shërbyesit publik

Bëhet ekzekutimi i pagave për shërbyesit publik

Ministria e Financave njofton se duke u bazuar në Ligjin për Menaxhimin e Financave Publike [...]

Delegacioni i FJALËS bëri vizitë në kompleksin memorial në Turuqicë të Podujevës

Delegacioni i FJALËS bëri vizitë në kompleksin memorial në Turuqicë të Podujevës

Delegacioni i FJALËS bëri vizitë në kompleksin memorial në Turuqicë të Podujevës Me rastin e 22 [...]

Kryeministri Haradinaj ka pritur në takim admiralin James Foggo III

Kryeministri Haradinaj ka pritur në takim admiralin James Foggo III

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim admiralin James Foggo III, [...]

Verstappenit i duhet një veturë e shpejtë për të rivalizuar Hamiltonin

Verstappenit i duhet një veturë e shpejtë për të rivalizuar Hamiltonin

Max Verstappen do të bëhet “çoban” nëse nuk do të arrij të sfidojë Lewis Hamiltonin [...]

Fshati ku e duan shumë Vlora Citakun, marketi e mban emrin e saj

Fshati ku e duan shumë Vlora Citakun, marketi e mban emrin e saj

Një market në Skendraj mbanë një emër të çuditshëm. Emri i një shitoreje në Runik të [...]

Zvarritet zgjedhja e Bordit “Prishtina Parking”, përplasje mes VV-së dhe PSD-së

Zvarritet zgjedhja e Bordit “Prishtina Parking”, përplasje mes VV-së dhe PSD-së

Komisioni Komunal i Aksionarëve në Komunën e Prishtinës për Ndërmarrjen “Prishtina Parking”, nuk po mund [...]

Djali i Ethem Çekut arrestohet për armëmbajtje pa leje

Djali i Ethem Çekut arrestohet për armëmbajtje pa leje

Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë Ard Çekun pasi në veturën e tij raportohet të [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari