Klopp: Reaguam shkëlqyeshëm, rezultat i jashtëzakonshëm kundër Arsenalit

Klopp: Reaguam shkëlqyeshëm, rezultat i jashtëzakonshëm kundër Arsenalit

Jurgen Klopp ka mbetur i kënaqur me reagimin e futbollistëve të tij dhe me rezultatin [...]

Banorët e New Yorkut menduan se ishin pushtuar nga UFO-t, autoritet njoftuan se bëhet fjalë për shpërthimin e transformatorit (Video)

Banorët e New Yorkut menduan se ishin pushtuar nga UFO-t, autoritet njoftuan se bëhet fjalë për shpërthimin e transformatorit (Video)

Fillimisht ndodhi një shpërthim i madh, më pas u shfaq një dritë e madhe që [...]

Milan 2-1 Spal, notat e lojtarëve

Milan 2-1 Spal, notat e lojtarëve

Milani ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Spalit në ndeshjen e vlefshme për [...]

Shpjegimi mjekësor i deformimit të veshit te sportistët e UFC-së

Shpjegimi mjekësor i deformimit të veshit te sportistët e UFC-së

Veshi lulelakër, i njohur po ashtu si hematoma perikondriale ose veshi i yjeve të sporteve [...]

Higuain: Golin ia dedikoj Gattusos

Higuain: Golin ia dedikoj Gattusos

Gonzalo Higuain ka shënuar sot (e diel) ndaj Spalit dhe ka thënë se ia dedikon [...]

Ilir Latifi-Corey Anderson, momentet më të mira nga duelet e fundit

Ilir Latifi-Corey Anderson, momentet më të mira nga duelet e fundit

Pak orë na ndajnë nga meçi mes Ilir Latifit dhe Corey Anderson në mbrëmjen e [...]

Bënte “surf” me dërrasë, australiani përplaset me peshkaqen (Video)

Bënte “surf” me dërrasë, australiani përplaset me peshkaqen (Video)

Përplasja e “surfistit” Alex Soto me një peshkaqen gjatë një gare në ujërat e Kabaretës [...]

Shaqiri: Ishte ndeshje e madhe ndaj Arsenalit, Firmino meritoi het-trikun

Shaqiri: Ishte ndeshje e madhe ndaj Arsenalit, Firmino meritoi het-trikun

Xherdan Shaqiri e ka cilësuar si të merituar fitoren 5-1 të Liverpoolit ndaj Arsenalit dhe [...]

Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Aksionet e prodhuesit elektrik të makinave Tesla [...]

Spalletti: Nainggolan duhet të përqendrohet në futboll

Spalletti: Nainggolan duhet të përqendrohet në futboll

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, është shprehur i lumtur për fitoren ndaj Empolit, por jo [...]

Milani i rikthehet fitores pas katër ndeshjeve, triumfon mes vështirësive ndaj Spalit

Milani i rikthehet fitores pas katër ndeshjeve, triumfon mes vështirësive ndaj Spalit

Milani ka arritur të fitojë mes vështirësive ndaj Spalit me rezultat të ngushtë 2-1 në [...]

Ronaldo: Më pëlqen VAR-i, duhet ta mirëpresim

Ronaldo: Më pëlqen VAR-i, duhet ta mirëpresim

Juventusi arriti fitore ndaj Sampdorias me rezultat 2-1 në Serie A fal një gol të [...]

Rregullat të cilat patjetër duhet t’i dini: Kjo është koha kur duhet të hani pemë dhe ëmbëlsira dhe kur makarona!

Rregullat të cilat patjetër duhet t’i dini: Kjo është koha kur duhet të hani pemë dhe ëmbëlsira dhe kur makarona!

Çdo artikull e ka kohën e vet ideale, ndërsa ne po ju sjellim edhe disa [...]

Renditja në kategorinë e lehtë të divizionit të peshave të rënda – Gustafsson kërkon titullin, Latifi shansin për më të mirin

Renditja në kategorinë e lehtë të divizionit të peshave të rënda – Gustafsson kërkon titullin, Latifi shansin për më të mirin

Dy miqtë në UFC, Ilir Latifi dhe Alexander Gustafsson, do të zhvillojnë meçe të ndara [...]

Pinë çaj me dy iranianë me kallashnikovë dhe kamping në një zonë lufte – të përjetosh një udhëtim plot sfida nga Londra në Siberi me një veturë 1000 dollarëshe (Foto)

Pinë çaj me dy iranianë me kallashnikovë dhe kamping në një zonë lufte – të përjetosh një udhëtim plot sfida nga Londra në Siberi me një veturë 1000 dollarëshe (Foto)

Rosanna Laurence nuk kishte vozitur veturë që kur ajo kaloi testin e saj tre vjet [...]

Milan – Spal, formacionet zyrtare

Milan – Spal, formacionet zyrtare

Milani dhe Spali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët [...]

Kryeministri Haradinaj: Nga sot, pikë e përbashkët e kufirit Kosovë – Shqipëri

Kryeministri Haradinaj: Nga sot, pikë e përbashkët e kufirit Kosovë – Shqipëri

Nënshkrimi i marrëveshjes është bërë nga ministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, [...]

Dy të lënduarit e aksidentit të mbrëmshëm me fatalitet, në gjendje të rëndë shëndetësore

Dy të lënduarit e aksidentit të mbrëmshëm me fatalitet, në gjendje të rëndë shëndetësore

Një tjetër aksident i rëndë ka rezultuar me viktima. Fatkeqësia e radhës ka ndodhur në magjistralen [...]

Prokuroria analizon dëshminë e Thaçit për deklaratën se “Syri i Popullit” u themelua nga Kurti e Konjufca

Prokuroria analizon dëshminë e Thaçit për deklaratën se “Syri i Popullit” u themelua nga Kurti e Konjufca

Dëshmitë e presidentit Hashim Thaçi mund të jenë subjekt i hetimeve të Prokurorisë Speciale të [...]

Empoli 0-1 Inter, nota e Veselit dhe të tjerëve

Empoli 0-1 Inter, nota e Veselit dhe të tjerëve

Interi ka fituar në udhëtim me rezultat minimal 1-0 ndaj Empolit në ndeshjen e vlefshme [...]

Engel, letër sekretarit Pompeo: Serbisë të mos i lejohet anëtarësimi në BE pa i dënuar kriminelët e luftës në Kosovë

Engel, letër sekretarit Pompeo: Serbisë të mos i lejohet anëtarësimi në BE pa i dënuar kriminelët e luftës në Kosovë

Ligjvënësi Eliot L. Engel, i bëri thirrje Departamentit Amerikan të Shtetit që ta shndërrojë drejtësinë [...]

Ish-luftëtarit të UÇK-së, që po lufton me jetën në QKUK, i refuzohet viza gjermane për shërim jashtë vendit

Ish-luftëtarit të UÇK-së, që po lufton me jetën në QKUK, i refuzohet viza gjermane për shërim jashtë vendit

Pesë ditë më parë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e vizitoi në spital ish-luftëtarin e [...]

Disa këshilla të thjeshta për ta qetësuar mendjen

Disa këshilla të thjeshta për ta qetësuar mendjen

Thjesht ndaluni. Gjejeni një vend të qetë ku nuk do të pengoheni nga askush dhe [...]

Liverpool-Arsenal: Formacionet zyrtare, startojnë shqiptarët

Liverpool-Arsenal: Formacionet zyrtare, startojnë shqiptarët

Derbi i xhiros së 20-të në Ligën Premier është ai në mes Liverpoolit dhe Arsenalit. Reds [...]

Vasili i konsideron ministrat e rinj të Ramës si ‘7 xhuxhat’

Vasili i konsideron ministrat e rinj të Ramës si ‘7 xhuxhat’

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas ndryshimeve në Qeverinë e [...]

Ambasadori Ukshini: Ushtria, shtylla e fundit e ndërtimit të shtetit të Kosovës

Ambasadori Ukshini: Ushtria, shtylla e fundit e ndërtimit të shtetit të Kosovës

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Sylë Ukshini komentoi në televizionin “A2” zhvillimet e fundit në [...]

Vetëm Ushtria bëri bashkë pozitë-opozitë sivjet në Kuvend

Vetëm Ushtria bëri bashkë pozitë-opozitë sivjet në Kuvend

Gjatë vitit 2018, vendimmarrja në Kuvendin e Kosovës u sfidua seriozisht. Mungesa e kuorumit ishte [...]

Vuçiq: As Trumpi s’më detyron të flas me Kosovën pa e hequr taksën

Vuçiq: As Trumpi s’më detyron të flas me Kosovën pa e hequr taksën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk do të bie nën presionin ndërkombëtar për [...]

Parma 0-2 Roma, notat e lojtarëve

Parma 0-2 Roma, notat e lojtarëve

Roma ka fituar në udhëtim te Parma me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për [...]

Fëmijës, që lindi me tri duar, po i falen në Indi sikur të jetë hyjni (Foto)

Fëmijës, që lindi me tri duar, po i falen në Indi sikur të jetë hyjni (Foto)

Banorët e një fshati në Indi, po i falen një fëmije sikur të jetë hyjni, [...]

Molliqaj: Akuzat e Thaçit e Veselit se Vetëvendosja qëndron prapa “Syrit të Popullit”, të ulëta e të papranueshme

Molliqaj: Akuzat e Thaçit e Veselit se Vetëvendosja qëndron prapa “Syrit të Popullit”, të ulëta e të papranueshme

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se akuzat pa as edhe një fakt [...]

Maqedoni: Ligji për media, shpresë për përmirësimin e kushteve

Maqedoni: Ligji për media, shpresë për përmirësimin e kushteve

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë konsideron se me miratimin e ndryshimeve dhe plotësimeve të Ligjit [...]

Interesim i vogël i qytetarëve për legalizimin e armëve pa leje

Interesim i vogël i qytetarëve për legalizimin e armëve pa leje

Nga pjesa e dytë e dhjetorit, ka filluar fushata gjashtëmujore për legalizimin e armëve të [...]

Ronaldo me dy gola i siguron Juventusit fitoren ndaj Sampdorias

Ronaldo me dy gola i siguron Juventusit fitoren ndaj Sampdorias

Juventusi është rikthyer te fitoret në Serie A, pasi ka mposhtur Sampdorian me rezultat të [...]

Zyra e BE-së thirrje të rishqyrtohet 100 për qindëshi

Zyra e BE-së thirrje të rishqyrtohet 100 për qindëshi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka reaguar ndaj Qeverisë së Kosovës  për vendimin e [...]

Mbi tre orë në sallën e operacionit, kjo është gjendja e të aksidentuarve

Mbi tre orë në sallën e operacionit, kjo është gjendja e të aksidentuarve

Mbrëmë në ora 02:00 pas mesnate ka ndodhur një aksident në rrugën Prishtinë – Ferizaj. Të [...]

Haxhiu i quan hajgare deklaratat e Ahmetit se PSD-ja është në opozitë

Haxhiu i quan hajgare deklaratat e Ahmetit se PSD-ja është në opozitë

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, i ka quajtur hajgare deklarimet e kreut të PSD-së, Shpend [...]

Ri-viktimizimi i viktimave të dhunës në familje

Ri-viktimizimi i viktimave të dhunës në familje

Dhuna në familje në Kosovë ka qenë temë “tabu” për shumë vite. Shpesh ka kaluar [...]

Varroset në Koshare polici që u vra nga grabitësi

Varroset në Koshare polici që u vra nga grabitësi

Listës së policëve të rënë në detyrë, të enjten iu shtua edhe Izet Demaj nga [...]

Veseli thotë se të gjithë punëtorëve shëndetësorë do t’u rriten pagat

Veseli thotë se të gjithë punëtorëve shëndetësorë do t’u rriten pagat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka dhënë sot lajmin [...]

Notat e lojtarëve: Juventus 2-1 Sampdoria, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Juventus 2-1 Sampdoria, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

Juventusi ka arkëtuar tri pikë të reja në Serie A pas fitores së vështirë ndaj [...]

Lakrat e pagatuara dhe turshi janë miq të vërtetë të shëndetit

Lakrat e pagatuara dhe turshi janë miq të vërtetë të shëndetit

Edhe lakra e kuqe edhe ajo e gjelbër kanë shumë vitamina C (me zierje humben), [...]

Formacionet zyrtare: Interi për ta vazhduar serinë e rezultateve pozitive ndaj Empolit

Formacionet zyrtare: Interi për ta vazhduar serinë e rezultateve pozitive ndaj Empolit

Interi ka marrë një fitore të madhe në mesjavë ku mposhti Napolin me rezultat minimal [...]

United dorëzohet për Koulibalyn, bëhet gati ta paguajë klauzolën e Manolasit

United dorëzohet për Koulibalyn, bëhet gati ta paguajë klauzolën e Manolasit

Manchester United është dorëzuar për të nënshkruar me mbrojtësin senegalez, Kalidou Koulibaly. Napoli e vlerëson shumë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari