Guardiola: Duhet të fitojmë kundër Liverpoolit, përndryshe humbin garën për titull

Guardiola: Duhet të fitojmë kundër Liverpoolit, përndryshe humbin garën për titull

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola pranon se duhet të fitoj kundër Liverpoolit. Fitorja 3-1 ndaj [...]

Detaje nga plagosja në Pejë, i përfshirë edhe një person nga familja Kelmendi

Detaje nga plagosja në Pejë, i përfshirë edhe një person nga familja Kelmendi

Një përleshje me armë zjarri që ndodhi mbrëmë në Pejë la të plagosur një person. [...]

Ku ndryshon Windowsi 32-bit nga 64-bit?

Ku ndryshon Windowsi 32-bit nga 64-bit?

Kur dëshironi të zgjidhni mes versioneve të [...]

Isco: Jam i lumtur, nuk e mendoj largimin nga Real Madridi

Isco: Jam i lumtur, nuk e mendoj largimin nga Real Madridi

Isco Alarcon ka deklaruar se është i lumtur te Real Madridi, duke mohuar largimin nga [...]

Sulm kibernetik ndaj gazetave Amerikane

Sulm kibernetik ndaj gazetave Amerikane

Një sulm kibernetik shkaktoi çrregullime ditën e [...]

Alpinistët nga Kosova arrijnë nesër në vendlindje – Mrika Nikqi e lumtur për ngjitjen në majën më të lartë në Antarktik dhe falënderuese për gjithë mbështetësit

Alpinistët nga Kosova arrijnë nesër në vendlindje – Mrika Nikqi e lumtur për ngjitjen në majën më të lartë në Antarktik dhe falënderuese për gjithë mbështetësit

Alpinistja 17-vjeçare nga Peja, Mrika Nikqi ka shprehur lumturinë për arritjen e saj të madhe [...]

Për Federer, 2019 mund të jetë viti i fundit i karrierës

Për Federer, 2019 mund të jetë viti i fundit i karrierës

Viti 2019 mund të jetë sezoni i fundit në fushat e tenisit për Roger Federer. Gjatë [...]

5G e shpjeguar: Çdo gjë që duhet të dini

5G e shpjeguar: Çdo gjë që duhet të dini

Telefoni sot është nyja kryesore e komunikimit [...]

Shishe nga uiski i tij për të festuar – dhurata speciale e McGregor për Jon Jones pas triumfit rikthyes në UFC

Shishe nga uiski i tij për të festuar – dhurata speciale e McGregor për Jon Jones pas triumfit rikthyes në UFC

Conor McGregor i ka dërguar Jon Jonesit dhe ekipit të tij shishe të uiskit ‘Proper [...]

Fillimi i përsosur i Solskjaer, rekord golash në tri fitore radhazi

Fillimi i përsosur i Solskjaer, rekord golash në tri fitore radhazi

Ole Gunnar Solskjaer e ka siguruar fillimin më të mirë për një trajner të Manchester [...]

Testoni njohuritë tuaja për trendet e 2018-ës me kuizin e Google

Testoni njohuritë tuaja për trendet e 2018-ës me kuizin e Google

Sa mirë mendoni se i njihni trendet [...]

Daniel Cormier e ngacmon Jon Jonesin pasi Agjencia anti-doping e lejoi të ndeshej në ‘UFC 232’ dhe ai u bë kampion

Daniel Cormier e ngacmon Jon Jonesin pasi Agjencia anti-doping e lejoi të ndeshej në ‘UFC 232’ dhe ai u bë kampion

Jon Jones është bërë përsëri kampion i UFC-së në kategorinë e lehtë të divizionit të [...]

“Më nxirrni gruan… përndryshe do t’ju vras të gjithëve, që nga fëmijët e djepit

“Më nxirrni gruan… përndryshe do t’ju vras të gjithëve, që nga fëmijët e djepit

“Na erdhi në shtëpi me një thikë të madhe në dorë dhe pasi plagosi njërin [...]

Muriel vendos ta mbajë fjalën dhe t’i bashkohet Fiorentinas e jo Milanit?

Muriel vendos ta mbajë fjalën dhe t’i bashkohet Fiorentinas e jo Milanit?

Një rikthim i papritur ka ndodhur rreth të ardhmes së sulmuesit të Sevillas, Luis Muriel. Futbollisti [...]

“Skifterat” madhështorë si gjithmonë: Gëzojnë shumë familje këtë fundvit (FOTO)

“Skifterat” madhështorë si gjithmonë: Gëzojnë shumë familje këtë fundvit (FOTO)

Tifozët e Gjilani, ‘Skifterat’ si çdo fundvit realizuan aktivitetin tashmë tradicional për të begatuar sofrat [...]

Fenerbahce i konkurron Milanit për Fabregasin

Fenerbahce i konkurron Milanit për Fabregasin

Milani është përgatitur ta transferojë Cesc Fabregasin si lojtar të lirë, mirëpo Fenerbahce është përfshirë [...]

A e dini si shfaqen sëmundjet më të këqija? Shkaktarë nuk janë as ushqimi, as stresi, por diçka krejtësisht tjetër!

A e dini si shfaqen sëmundjet më të këqija? Shkaktarë nuk janë as ushqimi, as stresi, por diçka krejtësisht tjetër!

Çdo sëmundje është e lidhur me emocionin e caktuar të cilin e kultivojmë brenda vetes, [...]

Veseli: Për keqardhje sjellja e papërgjegjshme e LDK-së dhe VV-së, e bëjnë për pushtet

Veseli: Për keqardhje sjellja e papërgjegjshme e LDK-së dhe VV-së, e bëjnë për pushtet

Veseli: Për keqardhje sjellja e papërgjegjshme e LDK-së dhe VV-së, e bëjnë për pushtet Veseli: Për [...]

Man Utd 4-1 Bournemouth: Notat e lojtarëve, maksimale për Pogban

Man Utd 4-1 Bournemouth: Notat e lojtarëve, maksimale për Pogban

Manchester Unitedi ka fituar me rezultat të thellë 4-1 ndaj Bourhenmouthit në ndeshjen e vlefshme [...]

Vazhdon shkëlqimi dhe dominimi i Unitedit me Solskjaer, Djajtë e mbyllin vitin me fitore të thellë ndaj Bournemouthit

Vazhdon shkëlqimi dhe dominimi i Unitedit me Solskjaer, Djajtë e mbyllin vitin me fitore të thellë ndaj Bournemouthit

Manchester Unitedi ka fituar me rezultat të thellë 4-1 ndaj Bourhenmouthit në ndeshjen e vlefshme [...]

Vuçiqi thotë se taksa 100% do të hiqet në mars, “kur të bashkohet Kosova me Shqipërinë”

Vuçiqi thotë se taksa 100% do të hiqet në mars, “kur të bashkohet Kosova me Shqipërinë”

Vuçiqi thotë se taksa 100% do të hiqet në mars, “kur të bashkohet Kosova me [...]

Lama u shkarkua sepse e prezantoi Kosovën si shtet islamik

Lama u shkarkua sepse e prezantoi Kosovën si shtet islamik

Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, vazhdon të kryejë punën e saj, pavarësisht se [...]

Rruga e paqartë drejt liberalizimit të vizave

Rruga e paqartë drejt liberalizimit të vizave

ë vitin 2018, ka ekzistuar shansi më i mirë që të ketë një skenar pozitiv [...]

Napoli preferon Kouamen para Piatekut

Napoli preferon Kouamen para Piatekut

Raportet e shumta të mediave raportojnë se Napoli është duke synuar sulmuesin e Genoas, Christian [...]

Pas akuzave të Mustafës për kumarin, reagon këshilltari i kryeministrit

Pas akuzave të Mustafës për kumarin, reagon këshilltari i kryeministrit

Shefi i kabinetit të kryeministrit Ramush Haradinaj, Avni Arifi, ka reaguar pas një postimi të [...]

Qëndrimi para ekranit mund t’ju shkaktojë më shumë probleme se sa mendoni

Qëndrimi para ekranit mund t’ju shkaktojë më shumë probleme se sa mendoni

Kompjuterët janë bërë të domosdoshëm për shumicën e njerëzve, por ata janë duke shkaktuar epidemi [...]

Jon Jones i kërkon rimeç Daniel Cormierit: Dëshmoje para tifozëve se je kampion

Jon Jones i kërkon rimeç Daniel Cormierit: Dëshmoje para tifozëve se je kampion

Jon Jones gjithmonë e ka konsideruar veten si kampion i vërtetë në kategorinë e lehtë [...]

Ausilio: Më vjen keq për largimin e Coutinhos dhe mos transferimin e Dybalas

Ausilio: Më vjen keq për largimin e Coutinhos dhe mos transferimin e Dybalas

Paulo Dybala ishte afër transferimi te Interi në vitin 2015, por pendesa më i madhe [...]

Ballkani pritet ta shtojë stafin teknik, kontakton trajnerin e mirënjohur Driton Mamaj

Ballkani pritet ta shtojë stafin teknik, kontakton trajnerin e mirënjohur Driton Mamaj

Skuadra e rikthyer në elitën e futbollit kosovar, Ballkani nga Theranda e ka hijeshuar Superligën. Klubi [...]

Rojet mbetën të hutuar kur tufa prej shtatë elefantëve hyri në kompleksin banesor (Video)

Rojet mbetën të hutuar kur tufa prej shtatë elefantëve hyri në kompleksin banesor (Video)

Tufa prej shtatë elefantëve i kanë hutuar rojat e sigurisë në një kompleks banimi në [...]

Kaka: Ronaldo nuk është vetëm një kampion, por edhe njeri i madh

Kaka: Ronaldo nuk është vetëm një kampion, por edhe njeri i madh

Ish-mesfushori i Milanit, Leite Kaka e ka cilësuar ish-bashkëlojtarin e tij te Real Madridi dhe [...]

Përzierja e limonit me vaj ulliri, ja përfitimet që i sjell shëndetit

Përzierja e limonit me vaj ulliri, ja përfitimet që i sjell shëndetit

Nëse zgjoheni të lodhur, madje edhe pas një nate të gjatë gjumi konsumoni këtë përzierje. [...]

Southampton – Manchester City, formacionet zyrtare

Southampton – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City do të jetë mysafir i Southamptonit në javën e 20-të në Ligën Premier. Skuadra [...]

Të reflektojmë mbi sjelljen e secilit pas luftës

Të reflektojmë mbi sjelljen e secilit pas luftës

Ish-Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa ka bërë thirrje për reflektim sidomos për [...]

Ligji për pagën e deputetëve nxit debat në Maqedoni

Ligji për pagën e deputetëve nxit debat në Maqedoni

Në opinion ka nxitur debat diskutimi mes deputetëve rreth një ligj të veçantë që do [...]

RTV Dukagjini nga ora 17:00 sjellë Duelin Festiv (Video)

RTV Dukagjini nga ora 17:00 sjellë Duelin Festiv (Video)

Nga ora 17:00 në TV Dukagjini nisë Dueli Sportiv me edicionin e tij festiv. Mysafirë [...]

“Viti 2019 përcaktues për të ardhmen e Kosovës”

“Viti 2019 përcaktues për të ardhmen e Kosovës”

Të gjithë qytetarët duhet të jenë të vetëdijshëm që viti 2019-të do të jetë përcaktues [...]

Adem Hoxha ia pamundësoi Listës Serbe ta kontestojë FSK-në në Kushtetuese

Adem Hoxha ia pamundësoi Listës Serbe ta kontestojë FSK-në në Kushtetuese

Lista Serbe është dorëzuar përballë Ushtrisë së Kosovës. Ajo nuk ka mundur ta përdorte “armën” [...]

Golden State i hakmerret Portlandit duke triumfuar në udhëtim, fiton edhe Boston Celtics

Golden State i hakmerret Portlandit duke triumfuar në udhëtim, fiton edhe Boston Celtics

Golden State Warriors iu është hakmarrë Portland Trail Blazers për humbjen e dy ditëve më [...]

Çfarë ushqimesh duhet të konsumoni nëse vuani nga anemia?

Çfarë ushqimesh duhet të konsumoni nëse vuani nga anemia?

Anemia mund t’ju bëjë të ngadalshëm dhe të nevrikosur. Edhe pse rastet dallojnë, shpeshherë anemia [...]

Chelsea po mendon të dërgojë ofertë për Hummelsin

Chelsea po mendon të dërgojë ofertë për Hummelsin

Chelsea po mendon të përforcohet në repartin defensivë. Emri i ri në listën e klubit londinez [...]

Orteku masiv mbuloi kamionin brenda pak sekondave, e bllokoi në mes të rrugës (Video)

Orteku masiv mbuloi kamionin brenda pak sekondave, e bllokoi në mes të rrugës (Video)

Të pranishmit që ndodheshin në një pjesë malore të Rusisë, panë nga afër fuqinë e [...]

Behrami flet pas golit të bukur që realizoi ndaj Cagliarit: E rëndësishmja fitorja e skuadrës

Behrami flet pas golit të bukur që realizoi ndaj Cagliarit: E rëndësishmja fitorja e skuadrës

Udinese ka arritur të marrë një fitore tejet të rëndësishme në kampionat përballë Cagliarit. Skuadra bardh [...]

Higuain: Goli ishte për Gattuson

Higuain: Goli ishte për Gattuson

Gonzalo Higuain ja ka dedikuar golin trajnerit të Milanit, Gennaro Gattuso. Ai nuk e ka [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari