Abrashi: Mbyllja e rrugës kryesore në Prishtinë vazhdimësi e projekteve korruptive

Abrashi: Mbyllja e rrugës kryesore në Prishtinë vazhdimësi e projekteve korruptive

Ish-kandidati për komunën e Prishtinës nga radhët e LDK’së dhe deputeti, Arban Abrashi ka kritikuar [...]

Mickoski: Populli i tha jo ndryshimit të emrit dhe identitetit

Mickoski: Populli i tha jo ndryshimit të emrit dhe identitetit

Rreth një orë e gjysmë pas mbylljes së qendrave të votimit, nga selia e VMRO-DPMNE-së, [...]

Vendimmarrja për emrin e Maqedonisë tash i kalon Kuvendit, thotë Ahmeti

Vendimmarrja për emrin e Maqedonisë tash i kalon Kuvendit, thotë Ahmeti

Kur pjesëmarrja e qytetarëve të Maqedonisë në referendumin për çështjen e emrit të këtij shteti [...]

Xhaferi: Qytetarët vendosën themelet e Maqedonisë Evropiane, tregon pse nuk votoi

Xhaferi: Qytetarët vendosën themelet e Maqedonisë Evropiane, tregon pse nuk votoi

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi e ka quajtur të suksesshëm referendumin e sotëm [...]

Reagimi i Rudigerit tregon më së miri bukurinë e golit të Sturridges

Reagimi i Rudigerit tregon më së miri bukurinë e golit të Sturridges

Liverpooli shpëtoi nga humbja e parë sezonale në Ligën Premier. Daniel Sturridge shënoi në minutën e [...]

Emery dëshiron Zielinskin te Arsenali

Emery dëshiron Zielinskin te Arsenali

Mesfushori i Napolit, Piotr Zielinski, është në radarin e trajnerit të Arsenalit Unai Emery. Emery është [...]

Kërkohet që Prokuroria të reagojë ndaj kërcënimeve të Rakiqit

Kërkohet që Prokuroria të reagojë ndaj kërcënimeve të Rakiqit

Vizita e djeshme e presidentit Hashim Thaçi te liqeni i Ujmanit nxiti reagime kërcënuese nga [...]

Hazard e uroi Sturridgen për golin e bukur dhe i kërkoi që vazhdojë kështu edhe ndaj Cityt

Hazard e uroi Sturridgen për golin e bukur dhe i kërkoi që vazhdojë kështu edhe ndaj Cityt

Ndeshja mes Liverpoolit dhe Chelseat në Ligën Premier përfundoi me rezultat 1-1. Golin e vetëm për [...]

Mourinho i gatshëm ta shesë Sanchezin

Mourinho i gatshëm ta shesë Sanchezin

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, është i gatshëm të shesë Alexis Sanchezin, pretendojnë mediat [...]

Qeveria nuk zbaton kursimet, rrit shpenzimet

Qeveria nuk zbaton kursimet, rrit shpenzimet

Qeveria e Kosovës, sipas raportit financiar për gjashtë mujorin e këtij viti, për mallra dhe shërbime [...]

PD reagon për arrestimin e djalit të deputetit: Truk i Edi Ramës, duhen prangosur zyrtarët që fshehën ngjarjen

PD reagon për arrestimin e djalit të deputetit: Truk i Edi Ramës, duhen prangosur zyrtarët që fshehën ngjarjen

Menjëherë pas arrestimit të Rexhep Rrajës, djalit të deputetit të PS-së, Rrahman Rraja, me akuzat [...]

Hamilton fiton edhe në Çmimin e Madh të Rusisë, gati të shpallet kampion

Hamilton fiton edhe në Çmimin e Madh të Rusisë, gati të shpallet kampion

Piloti britanik, Lewis Hamilton ka vazhduar me fitore në Formula 1, pasi së fundmi ka [...]

Edi Rama po planifikon t’ia shesë Serbisë Telekomin Shqiptar?

Edi Rama po planifikon t’ia shesë Serbisë Telekomin Shqiptar?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po del të jetë duke përgaditur terrenin që t’ia shesë [...]

Lopetegui: Merituam të fitojmë ndaj Atleticos, golat do të vijnë së shpejti  

Lopetegui: Merituam të fitojmë ndaj Atleticos, golat do të vijnë së shpejti  

Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui nuk është i shqetësuar nga thatësira e golave në [...]

Dokumenti sekret në “The Wall Street Journal”: Pa Gjermaninë, Amerika dhe BE-ja e përkrahin këmbimin territorial në Ballkan

Dokumenti sekret në “The Wall Street Journal”: Pa Gjermaninë, Amerika dhe BE-ja e përkrahin këmbimin territorial në Ballkan

Gazeta prestigjioze amerikane Wall Street Journal, ka botuar një raport shumë konfidencial, për të cilin [...]

Mbrëmë u sulmua lokali ku qëndroi Thaçi në veri

Mbrëmë u sulmua lokali ku qëndroi Thaçi në veri

Lokali ku ka pirë kafe dje presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në veri të Mitrovicës, [...]

Korrigjimi i statusit të Serbisë…

Korrigjimi i statusit të Serbisë…

Nga Pandeli Majko Kujtesa është një funksion i pasigurtë në mardhënien me historinë. Ajo nuk vlerëson [...]

Mustafa letër Merkelit: Ndryshimi i kufijve destabilizon Ballkanin

Mustafa letër Merkelit: Ndryshimi i kufijve destabilizon Ballkanin

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa sot ka bërë të ditur se i është drejtuar Kancelares [...]

Allegri lavdëron paraqitjen e Ronaldos: Ishte ndeshja e tij më e mirë deri më tani

Allegri lavdëron paraqitjen e Ronaldos: Ishte ndeshja e tij më e mirë deri më tani

Juventus ka marrë një fitore të madhe në shtëpi përballë Napolit duke triumfuar 3-1. Kësisoj kampioni [...]

Qytetarët presin ndryshime pozitive në vend pas referendumit

Qytetarët presin ndryshime pozitive në vend pas referendumit

Qytetarët e Maqedonisë të cilët kanë dalë të votojnë në referendumin për ndryshimin e emrit, [...]

Bashkohu në koalicionin për paqe

Bashkohu në koalicionin për paqe

Nga Çedomir Jovanoviç E para se të pyesësh veten... Ngrite kokën dhe shiko, do të [...]

De Rossi e pranon se luan i lënduar që dy vite: Derbin e merituam ta fitojmë

De Rossi e pranon se luan i lënduar që dy vite: Derbin e merituam ta fitojmë

Roma ka arritur ta fitojë ndeshjen më të rëndësishme të tyre në kampionat, atë ndaj [...]

Jeremiqi: Tony Blair po negocion demarkacionin e Kosovës në emër të Vuçiqit

Jeremiqi: Tony Blair po negocion demarkacionin e Kosovës në emër të Vuçiqit

Presidenti i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiq, thotë se ish-kryeministri britanik, Tony Blair, në [...]

Haradinaj: Shqiptarët nuk kanë alternativë tjetër pos përcaktimit euro-atlantik

Haradinaj: Shqiptarët nuk kanë alternativë tjetër pos përcaktimit euro-atlantik

Kreu i ekzekutivit kosovar, Ramush Haradinaj, iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Maqedonisë [...]

Ekspertët tregojnë arsyen pse foka e goditi lundruesin me oktapod (Video)

Ekspertët tregojnë arsyen pse foka e goditi lundruesin me oktapod (Video)

Kyle Mulinder ishte bërë lajm në media para disa ditësh, pasi një fokë e kishte [...]

Derbi i kryeqyteti në mbrëmje, Prishtina pret Flamurtarin

Derbi i kryeqyteti në mbrëmje, Prishtina pret Flamurtarin

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina si rrallë herë në vitet e fundit do ta pres derbin [...]

Smaka: Presidenti s’mund të bëjë asnjë marrëveshje me Serbinë pa ratifikimin e saj në Kuvend

Smaka: Presidenti s’mund të bëjë asnjë marrëveshje me Serbinë pa ratifikimin e saj në Kuvend

Njohësi i çështjeve juridike dhe njëri nga pjesëmarrësit në hartimin e Kushtetutës, Riza Smaka, përjashton [...]

Referendumi në Maqedoni

Referendumi në Maqedoni

Në Maqedoni po zhvillohet referendumi për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit, i cili [...]

Kërcënimet e presidentit grek për çamët

Kërcënimet e presidentit grek për çamët

Me një deklaratë të fortë dhe jashtë kornizave diplomatike, Presidenti grek Prokopis Pavlopoulos ka akuzuar [...]

Buxheti për formimin e ushtrisë s’pritet ta rrezikojë stabilitetin financiar

Buxheti për formimin e ushtrisë s’pritet ta rrezikojë stabilitetin financiar

Buxheti për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri nuk do të [...]

Zyrtare: Marotta largohet nga Juventusi

Zyrtare: Marotta largohet nga Juventusi

Drejtori i përgjithshëm, Beppe Marotta ka konfirmuar se do të largohet nga Juventusi më 25 [...]

Fitorja e tretë radhazi në Serie A, Interi mposht Cagliarin

Fitorja e tretë radhazi në Serie A, Interi mposht Cagliarin

Interi ka arritur të fitojë ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për [...]

Derbi i Madridit përfundon pa fitues

Derbi i Madridit përfundon pa fitues

Derbi numër 163 mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në Santiago Bernabeu ka përfunduar pa [...]

Real 0-0 Atletico, notat e lojtarëve në derbin e javës në La Liga

Real 0-0 Atletico, notat e lojtarëve në derbin e javës në La Liga

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë luajtur baras 0-0 në ndeshjen e vlefshme për javën [...]

Pas Shaqirit, Klopp diskutim tensionues edhe me Van Dijkun

Pas Shaqirit, Klopp diskutim tensionues edhe me Van Dijkun

Në javën e fundit një nga temat më të përfolura ishte diskutimi në fushë mes [...]

Mou nuk i shpëtoi pyetjes për paraqitjen dëshpëruese të Pogbas ndaj West Hamit: Ai u përpoq

Mou nuk i shpëtoi pyetjes për paraqitjen dëshpëruese të Pogbas ndaj West Hamit: Ai u përpoq

Tema më e diskutueshme në botën e futbollit në javën e fundit është raportet jo [...]

Klopp shpjegon zëvendësimin e Salahut: Nuk është i lënduar

Klopp shpjegon zëvendësimin e Salahut: Nuk është i lënduar

Trajneri i Liverpoolitm, Jurgen Klopp, foli pas barazimit 1-1 ndaj Chelseat dhe normalisht nuk mungoi [...]

Lirohet rruga Mitrovicë – Bërnjak

Lirohet rruga Mitrovicë – Bërnjak

Lirohet rruga Mitrovicë – Bërnjak që ishte e bllokuar nga serbët lokalë pas vizitës së [...]

Vuçiq: Hyrja e ROSU-s në veri, sulm i armatosur banditësh

Vuçiq: Hyrja e ROSU-s në veri, sulm i armatosur banditësh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se hyrja e forcave speciale të Kosovës, ROSU, ditën [...]

Prishet dialogu ndërmjet Presidentëve? Vuçiq thotë se Qeveria e tij do të vendos për bisedimet

Prishet dialogu ndërmjet Presidentëve? Vuçiq thotë se Qeveria e tij do të vendos për bisedimet

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një adresim para mediave është ankuar për vizitën e [...]

Inter 2-0 Cagliari, notat  e lojtarëve

Inter 2-0 Cagliari, notat  e lojtarëve

Interi ka arritur të fitojë ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për [...]

Artisti shfrytëzoi gjethet e thara, për të imituar kryeveprën e Da Vinçit (Video)

Artisti shfrytëzoi gjethet e thara, për të imituar kryeveprën e Da Vinçit (Video)

Nathan Wyburn ka shfrytëzuar gjethet e thara të pemëve, që të imitojë në një kopsht [...]

Protesta që mbështeti ndryshimin e kufijve të Kosovës

Protesta që mbështeti ndryshimin e kufijve të Kosovës

Protesta e sotme në Kosovë, e thirrur kundër presidentit Hashim Thaçi, që po tenton një [...]

Chelsea 1-1 Liverpool, nota e Shaqirit dhe të tjerëve

Chelsea 1-1 Liverpool, nota e Shaqirit dhe të tjerëve

Chelsea dhe Liverpooli kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen derbi të javës së shtatë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari