Challandes publikon listën e Kosovës për Ligën e Kombeve

Challandes publikon listën e Kosovës për Ligën e Kombeve

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar të zgjedhurit e tij për dy [...]

Rrotullon krahun për 180 shkallë, shkaku i sëmundjes së rrallë që ia zhduku njërën kockë (Foto)

Rrotullon krahun për 180 shkallë, shkaku i sëmundjes së rrallë që ia zhduku njërën kockë (Foto)

Një grua 37-vjeçare nga India, mund ta rrotulloi krahun për 180 shkallë, pasi i është [...]

Formacionet zyrtare: Milani dhe Roma zhvillojnë kryendeshjen e javës

Formacionet zyrtare: Milani dhe Roma zhvillojnë kryendeshjen e javës

Milani dhe Roma zhvillojnë derbin e javës së tretë në Serie A. Rossonerët janë nikoqirë të [...]

Boateng pranon: Më ka interesuar PSG

Boateng pranon: Më ka interesuar PSG

Mbrojtësi i Bayern Munichut, Jerome Boateng, ka pranuar se ka pasur bisedime me PSG-në. Ai [...]

Kouchner mbështet korrigjimin e kufijve: Është ide e mirë

Kouchner mbështet korrigjimin e kufijve: Është ide e mirë

Ish-përfaqësuesi special i OKB-së në Kosovë, Bernard Kouchner ka dalur në përkrahje të ideve për [...]

Vlime politike para seancës së 4 shtatorit

Vlime politike para seancës së 4 shtatorit

Shteti, sovraniteti dhe integriteti i tij janë të shenjta dhe në të njëjtën kohë edhe [...]

Qeveria Thaçi kishte blerë edhe cigare të shtrenjta Puro ‘Cohiba’ me para të shtetit

Qeveria Thaçi kishte blerë edhe cigare të shtrenjta Puro ‘Cohiba’ me para të shtetit

Dy lloje të cigareve dhe një verë nga të shtrenjtat ishin porosia e Zyrës së [...]

Zyrtare: Grezda prezantohet te Rangersi

Zyrtare: Grezda prezantohet te Rangersi

Eros Grezda edhe zyrtarisht është futbollist i skuadrës skoceze Glasgow Rangers. Sulmuesi i talentuar shqiptar ka [...]

Tenton të dalë nga shtrati, vogëlushi për pak sa nuk rrëzohet – babai e shpëton në sekondën e fundit (Video)

Tenton të dalë nga shtrati, vogëlushi për pak sa nuk rrëzohet – babai e shpëton në sekondën e fundit (Video)

Një baba nga Kalifornia ka arritur ta shpëton të birin e tij nga më e [...]

Arusha me të vegjlit u freskua në shatërvanin një shtëpie (Video)

Arusha me të vegjlit u freskua në shatërvanin një shtëpie (Video)

Familja e arinjve e shuan të nxehtin e fundit të gushtit, në shatërvanin e një [...]

Gjilani mban debat kundër radikalizmit, ekstremizmit dhe terrorizmit

Gjilani mban debat kundër radikalizmit, ekstremizmit dhe terrorizmit

Në Komunën e Gjilanit, sot është mbajtur debat me shoqërinë civile, rininë e partive politike [...]

U dashtë shumë kohë që Lori të bindet ta publikoj këtë fotografi

U dashtë shumë kohë që Lori të bindet ta publikoj këtë fotografi

Trashëgimtaria e Top Channel Lori Hoxha ka publikuar në rrjete sociale një foto nga dasma [...]

Halimi i lumtur me rikthimin në Danimarkë: Dua të fitoj me Brondbyn

Halimi i lumtur me rikthimin në Danimarkë: Dua të fitoj me Brondbyn

Besar Halimi është rikthyer zyrtarisht në Brondby. Mesfushori i talentuar nga Kosova ka nënshkruar kontratë dy [...]

Mogherini: Do të mbështes shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë nëse…

Mogherini: Do të mbështes shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë nëse…

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se ajo do të [...]

OSBE trajnon policët në çështjet e dhunës në familje

OSBE trajnon policët në çështjet e dhunës në familje

Misioni i OSBE-së në Kosovë përmbylli një kurs pesëditor, në trajnimin e policëve, për trajtimin [...]

Ismet Beqiri i del në mbrojtje kryetarit: Isa Mustafa po do luftë? Kjo është qesharake!

Ismet Beqiri i del në mbrojtje kryetarit: Isa Mustafa po do luftë? Kjo është qesharake!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kritikuar Isa Mustafën, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosvës [...]

Hoti: Deklaratat e Veselit të vonuara, është bashkëfajtor në dëmin që i është bërë shtetit

Hoti: Deklaratat e Veselit të vonuara, është bashkëfajtor në dëmin që i është bërë shtetit

Shefi i Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar sot pas [...]

Hidhet shorti për grupet e Ligës së Evropës – Milani, Arsenali dhe Chelsea mësojnë grupet dhe kundërshtarët

Hidhet shorti për grupet e Ligës së Evropës – Milani, Arsenali dhe Chelsea mësojnë grupet dhe kundërshtarët

Është hedhur shorti për grupet e Ligës së Evropës në Monaco, ku skuadrat kanë mësuar [...]

Pikëpamje të ndryshme në Tiranë rreth idesë për korrigjim të kufirit

Pikëpamje të ndryshme në Tiranë rreth idesë për korrigjim të kufirit

Ideja e proklamuar nga presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq për [...]

Agjencia për mbrojtjen e resurseve në SHBA, përdor aeroplanët për t’i mbushur liqenet me peshqi (Video)

Agjencia për mbrojtjen e resurseve në SHBA, përdor aeroplanët për t’i mbushur liqenet me peshqi (Video)

Agjencia për mbrojtjen e resurseve natyrore në Utah të SHBA-ve, ka publikuar një video të [...]

Roma provokon Barcelonën, duke iu drejtuar Real Madridit: Presim duartrokitje për Manolasin në Bernabeu

Roma provokon Barcelonën, duke iu drejtuar Real Madridit: Presim duartrokitje për Manolasin në Bernabeu

Roma dhe Barcelona asesi të gjejnë paqe mes vete. Fillimisht klubi italian e eliminoi Barcelonën nga [...]

Daçiq: S’jam i sigurt nëse pala tjetër dëshiron zgjidhje kompromisi

Daçiq: S’jam i sigurt nëse pala tjetër dëshiron zgjidhje kompromisi

Serbia është e vendosur të gjejë një zgjidhje kompromisi midis Beogradit dhe Prishtinës për zgjidhjen [...]

Hahn: Marrëveshja Serbi-Kosovë duhet të arrihet nga liderët e të dyja vendeve

Hahn: Marrëveshja Serbi-Kosovë duhet të arrihet nga liderët e të dyja vendeve

Eurokomisioneri për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë sot se çfarëdo zgjidhje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, [...]

Tahiri i angazhuar për krijimin e një ambienti efikas për qasjen në drejtësi të bizneseve

Tahiri i angazhuar për krijimin e një ambienti efikas për qasjen në drejtësi të bizneseve

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka shprehur edhe [...]

Nëntë pika strategjike ku duhet ta godisni agresorin për t’u vetëmbrojtur

Nëntë pika strategjike ku duhet ta godisni agresorin për t’u vetëmbrojtur

Ndryshe nga ç’ndodhte me Akilin, trupi ynë ka jo një, por shumë pika të dobëta. [...]

Haradinaj: Nuk kam kohë të marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi

Haradinaj: Nuk kam kohë të marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë të jashtëzakonshme për media, u deklarua lidhur me zhvillimet [...]

Osmani: Na vije keq për eliminimin, por ky është futbolli

Osmani: Na vije keq për eliminimin, por ky është futbolli

Shkëndija e Tetovës nuk ka arritur të shkruajë historinë për tu futur në grupet e [...]

Flamujt i rrëzon era, ambasadori zviceran në Gjermani qesh (Video)

Flamujt i rrëzon era, ambasadori zviceran në Gjermani qesh (Video)

Ambasadori i ri zviceran në Gjermani përjetoi një fillim jo edhe aq të mbarë të [...]

​Haradinaj konfirmon edhe një herë qëndrimin kundër idesë së Thaçit: Ridizajnimi i kufijve është ftesë për tragjedi të reja në Ballkan

​Haradinaj konfirmon edhe një herë qëndrimin kundër idesë së Thaçit: Ridizajnimi i kufijve është ftesë për tragjedi të reja në Ballkan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij kundër idesë [...]

Liria kërkon pikët e para në kampionat, Drita për tu rikthyer te fitorja

Liria kërkon pikët e para në kampionat, Drita për tu rikthyer te fitorja

Java e tretë në elitën e futbollit kosovar do të startojë ditën e sotme (e [...]

Këto janë pasojat e konsumimit të pijeve të gazuara

Këto janë pasojat e konsumimit të pijeve të gazuara

Shumica e njerëzve nuk e dinë se cilat janë ato pasoja negative të konsumimit të [...]

Pasi u shpall më i miri i vitit, Modric: Nuk jam i befasuar, por më vjen keq që nuk ishte Ronaldo

Pasi u shpall më i miri i vitit, Modric: Nuk jam i befasuar, por më vjen keq që nuk ishte Ronaldo

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric pranon se nuk ishte i befasuar nga mungesa e [...]

Marotta: Juve ndër favoritët e Ligës së Kampionëve

Marotta: Juve ndër favoritët e Ligës së Kampionëve

Giuseppe Marotta ka thënë se Juventusi nuk duhet të fshihet nga statusi i favoritit për [...]

Déjà vu, të reja rreth dukurisë së përjetimit të mëparshëm

Déjà vu, të reja rreth dukurisë së përjetimit të mëparshëm

Kërkuesit pretendojnë se kanë zbuluar një formë për të hyrë më thellë në arsyet që [...]

LIVE: Dita e fundit e afatit kalimtar veror në La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1

LIVE: Dita e fundit e afatit kalimtar veror në La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1

Afati kalimtar veror i sivjetmë ishte më ndryshe në krahasim me vitet e kaluara. Derisa [...]

Dyvjeçari që tymoste pandërprerë po e lë shprehinë e keqe, ende tymosë bishta cigaresh të hedhura në rrugë (Video)

Dyvjeçari që tymoste pandërprerë po e lë shprehinë e keqe, ende tymosë bishta cigaresh të hedhura në rrugë (Video)

Rapi Ananda Pamungkas nga Sukabumi i West Java, ishte bërë pjesë e mediave gjatë fillimit [...]

Shorti i raundit të tretë të Carabao Cup: Liverpooli luan kundër Chelseat

Shorti i raundit të tretë të Carabao Cup: Liverpooli luan kundër Chelseat

Tetë herë fituesi i Kupës EFL (e njohur si Carabao Cup), Liverpooli, do të luajë [...]

10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

Ekzistojnë të dhëna në lidhje me vitaminat, të cilat duhet t'i dini para se të [...]

Orari i plotë i ndeshjeve të fazës grupore të LK-së, nuk ka më ndeshje në ora 20:45

Orari i plotë i ndeshjeve të fazës grupore të LK-së, nuk ka më ndeshje në ora 20:45

Sezoni 2018-2019 i Ligës së Kampionëve ka servuar disa prej përballjeve më të mira, përfshirë [...]

Ramos: Pse të mos e fitojmë për të katërtën herë rresht?

Ramos: Pse të mos e fitojmë për të katërtën herë rresht?

Superylli i Real Madridit, Sergio Ramos, beson se klubi i tij mund të befasojë të [...]

Manovrat e mahnitshme të pilotit që u lëshua nga cepi i shkëmbit, për të mos rënë në ujë (Video)

Manovrat e mahnitshme të pilotit që u lëshua nga cepi i shkëmbit, për të mos rënë në ujë (Video)

Piloti i paemëruar që u lëshua me një aeroplan të lehtë, nga cepi i një [...]

Kosovare Asllani realizoi ndaj Ukrainës dhe festoi me shqiponjë për të nderuar rrënjët e saj shqiptare

Kosovare Asllani realizoi ndaj Ukrainës dhe festoi me shqiponjë për të nderuar rrënjët e saj shqiptare

Mesfushorja shqiptare që e përfaqëson Suedinë, Kosovare Asllani, ishte njëra prej golashënueseve në fitoren e [...]

E keni përdorur gabim gjatë gjithë kohës antidjersën, tani duhet ta bëni gjatë

E keni përdorur gabim gjatë gjithë kohës antidjersën, tani duhet ta bëni gjatë

Por ky është një nga gabimet që bëhet në përdorimin e produkteve që luftojnë djersën [...]

Zanetti: Të mendojmë pozitivisht, ne jemi Interi

Zanetti: Të mendojmë pozitivisht, ne jemi Interi

Zëvëndëspresidenti i klubit të Interit, Javier Zanetti, u shpreh optimist përkundër shortit të vështirë. Ekipi [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari