Ultimatumi për Asociacionin – Beogradi po e pengon nisjen e procedurave

Ultimatumi për Asociacionin – Beogradi po e pengon nisjen e procedurave

Pesë vjet që nga arritja e Marrëveshjes së parë për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës [...]

Chelsea – Tottenham, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

Chelsea – Tottenham, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

[...]

Ekspedita për kapjen e krokodilit të gjatë dhjetë metra, më i gjati që ka jetuar ndonjëherë (Video)

Ekspedita për kapjen e krokodilit të gjatë dhjetë metra, më i gjati që ka jetuar ndonjëherë (Video)

[...]

Kryetari i Listës Serbe sërish kërcënon

Kryetari i Listës Serbe sërish kërcënon

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk duhet t’ia [...]

Pupovci: Sistemi i arsimit në Kosovë, pa përgjegjësi e llogaridhënie

Pupovci: Sistemi i arsimit në Kosovë, pa përgjegjësi e llogaridhënie

“Në Kosovë nuk është arritur të ndërtohet një sistem, i cili reflekton përgjegjësi dhe llogaridhënie. [...]

Lepuri i fshehur mes fluturave, mund ta gjejnë më shpejt femrat (Foto)

Lepuri i fshehur mes fluturave, mund ta gjejnë më shpejt femrat (Foto)

[...]

Gjeneralin serb e frikëson “lufta në Ballkan”: Shqiptarët mund të bashkohen në një forcë të armatosur

Gjeneralin serb e frikëson “lufta në Ballkan”: Shqiptarët mund të bashkohen në një forcë të armatosur

Arrestimi i Marko Gjuriqit dhe paralajmërimet e ambasadës Amerikane në Kosovë, se situate mund të [...]

Mustafa u uron besimtarёve katolik Pashkët

Mustafa u uron besimtarёve katolik Pashkët

Kryetari i LDK-sё, Isa Mustafa pёrmes rrjetit tij social Facebook u ka uruar gjithё besimtarёve [...]

SHBA bllokon mocionin për hetime mbi Izraelin

SHBA bllokon mocionin për hetime mbi Izraelin

Shtetet e Bashkuara kanë bllokuar një mocion të Këshillit të Sigurimit për hapjen e hetimeve [...]

Dani Alves bëhet lojtari me më së shumti trofe të fituar në karrierë

Dani Alves bëhet lojtari me më së shumti trofe të fituar në karrierë

[...]

Kërkohen modalitete që Ligji i gjuhëve të hyjë në fuqi

Kërkohen modalitete që Ligji i gjuhëve të hyjë në fuqi

Partia më e madhe maqedonase në opozitë, VMRO DPMNE, pas kundërshtimit të Ligjit për gjuhët, [...]

Festa i bën bashkë Thaçin e Haradinajn, ishin bashkë te ministri [Foto]

Festa i bën bashkë Thaçin e Haradinajn, ishin bashkë te ministri [Foto]

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi së bashku me Kryeministrin e vendit, Ramush Haradinajn kanë shkuar [...]

Haradinaj pёrkujton tё vrarёt nё masakrёn e Lybeniqit

Haradinaj pёrkujton tё vrarёt nё masakrёn e Lybeniqit

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pёrkujtuar 19 vjetorin e masakrёs sё Lybeniqit. Nё rrjetin e tij [...]

Veseli, i befasuar me deklaratën e Erdoganit, thotë se Kosova s’i nënshtrohet presioneve nga jashtë

Veseli, i befasuar me deklaratën e Erdoganit, thotë se Kosova s’i nënshtrohet presioneve nga jashtë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i befasuar me deklarimet e Presidentit [...]

Skandaloze: Ambasadorja e Turqisë e përfshire ne kidnapimin e gylenistëve – kjo është fotoja

Skandaloze: Ambasadorja e Turqisë e përfshire ne kidnapimin e gylenistëve – kjo është fotoja

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, kishte rolin kryesor në kidnapimin e gjashtë gylenistëve [...]

Hummels: Klopp ju dëgjon çfarë i thoni, por ai është shefi   

Hummels: Klopp ju dëgjon çfarë i thoni, por ai është shefi   

[...]

Turqia reagon ashpër: Kosova ka obligim t’i mbrojë shtetasit turq, zyrtarët, kompanitë…

Turqia reagon ashpër: Kosova ka obligim t’i mbrojë shtetasit turq, zyrtarët, kompanitë…

Ministria e Jashtme e Turqisë ka komentuar protestat para ambasadës turke në Prishtinë, por edhe [...]

“Asociacioni i Komunave Serbe ka pushtet të veçantë, rrezikon shtetësinë e Kosovës”

“Asociacioni i Komunave Serbe ka pushtet të veçantë, rrezikon shtetësinë e Kosovës”

Qëndrimi i Listës Serbe që të formojnë Asociacionin e Komunave Serbe deri në muajin prill, [...]

Gruaja që vuan nga katër sëmundje të rralla, për 13 vjet jeton brenda dhomës prej xhami (Foto)

Gruaja që vuan nga katër sëmundje të rralla, për 13 vjet jeton brenda dhomës prej xhami (Foto)

[...]

Durant dhe Thompson rikthejnë kampionin te fitorja

Durant dhe Thompson rikthejnë kampionin te fitorja

Golden State Warriors ka arritur të fitojë pas tri disfatave radhazi në NBA. Me rikthimin në [...]

Guvernatori i Kemerovos jep dorëheqje pas zjarrit vdekjeprurës

Guvernatori i Kemerovos jep dorëheqje pas zjarrit vdekjeprurës

Guvernatori i rajonit rus, Kemerovo ka dhënë dorëheqje, pas zjarrit vdekjeprurës në një qendër tregtare, [...]

Thaçi kujton masakrën e Lubeniqit: Liria s’është e plotë pa ndëshkimin e kriminelëve

Thaçi kujton masakrën e Lubeniqit: Liria s’është e plotë pa ndëshkimin e kriminelëve

Presidenti, Hashim Thaçi, pa kujtuar të masakruarit në masakrën e fshatit Lubeniq të Pejës në [...]

DW: Ekstradimi i gjashtë turqve mund të ketë pasoja për Kosovën

DW: Ekstradimi i gjashtë turqve mund të ketë pasoja për Kosovën

Kosova do të hetojë ekstradimin e gjashtë të dyshuarve të lëvizjes së Fethullah Gylen, FETO. [...]

Nëna papagall përshëndet të vegjlit në mëngjes, iu thotë ‘ju dua’ (Video)

Nëna papagall përshëndet të vegjlit në mëngjes, iu thotë ‘ju dua’ (Video)

[...]

Milan dhe Roma i futën garës për Max Meyer

Milan dhe Roma i futën garës për Max Meyer

[...]

Ushqimin për qen ia sollën të mbështjellë me letrën e gjatë 20 metra (Video)

Ushqimin për qen ia sollën të mbështjellë me letrën e gjatë 20 metra (Video)

[...]

Allegri: Më vjen mirë që shënoi gol Bonucci, Khedira është lojtar inteligjent

Allegri: Më vjen mirë që shënoi gol Bonucci, Khedira është lojtar inteligjent

[...]

Joshua bën shaka sikur Wilder e thërret në telefon, promotori i ‘AJ’ thotë se nuk është kontaktuar asnjëherë – “Bombarduesi i Bronztë” i demanton me një video në rrjetet sociale

Joshua bën shaka sikur Wilder e thërret në telefon, promotori i ‘AJ’ thotë se nuk është kontaktuar asnjëherë – “Bombarduesi i Bronztë” i demanton me një video në rrjetet sociale

[...]

Tyson Fury kritikon Joshuan dhe Parkerin: Nuk janë të denjë as për të qenë partnerë të mi në stërvitje

Tyson Fury kritikon Joshuan dhe Parkerin: Nuk janë të denjë as për të qenë partnerë të mi në stërvitje

[...]

Kundërshtari i ardhshëm i Joshuas: Deontay Wilder dhe Tyson Fury nuk janë të parët në listë

Kundërshtari i ardhshëm i Joshuas: Deontay Wilder dhe Tyson Fury nuk janë të parët në listë

[...]

Fitimet e Joshuas ndaj Parker të përkthyera në detaje: Shumë marramendëse për minutë

Fitimet e Joshuas ndaj Parker të përkthyera në detaje: Shumë marramendëse për minutë

[...]

ARRIVALS

TK1019Istanbul - AtaturkARRIVED 19:55
EZS1187Basel - MulhouseARRIVED 19:59
EZY4579BerlinARRIVED 20:50
OS769ViennaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
XC549AntalyaESTIMATED
TK4100AntalyaESTIMATED
FH975AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
PC6361AntalyaESTIMATED
DY4345GoteborgESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7324StuttgartESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST3138CopenhagenESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
TB5143BrusselsESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED

DEPARTURES

EZS1188Basel - MulhouseTAKE OFF 20:47
TK1020Istanbul - AtaturkTAKE OFF 20:43
EZY4580BerlinTAKE OFF 21:34
XC550AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4101AntalyaESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
FH976AntalyaESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
PC6362AntalyaESTIMATED
DY4346GoteborgESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
ST3139CopenhagenESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB5144BrusselsESTIMATED
OTF356PHeraklionESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED