Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Njëri prej njerëzve që kishte ndihmuar formimin e Qeverisë, Behgjet Pacolli ka dalë kundër Platformave [...]

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Këto dyshime lindën pasi aktorja e njohur ka publikuar në rrjete sociale një foto të [...]

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kundërshtuar arrestimin e ushtarit të FSK-së nga policia serbe [...]

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

[...]

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

[...]

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Pasi Lista Serbe u largua nga Qeveria Haradinaj, u zotuan se deri më 20 prill [...]

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka zyrtarizuar marrëveshjen politike që ky qytet të [...]

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Gjykata në Prizren ka marrë vendimin e saj rreth Darko Tashiqit, të akuzuarit për krime [...]

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Në Medvegjë pritet të mbahet manifestimi tradicional ‘Takimet e Vendlindjes 2018’. Në mesin e të [...]

Tuna po kthehet

Tuna po kthehet

Përmes disa fotove e videove të postuara në instagram, Tuna duket që ka zgjedhur një [...]

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

PlayStation 4 ka qenë një sukses i [...]

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

[...]

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Shkalla e lartë e papunësisë ka bërë që të rinjtë në Maqedoni të ardhmen e [...]

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Manjati i gjigantit rus të aluminit, Oleg Deripaska ka pranuar ofertën e Shteteve të Bashkuara [...]

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Por këtë vit për shkak të shtatzënisë së saj ajo është zëvendësuar nga aktorja bukuroshe [...]

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

[...]

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Edhe njëherë tjetër Amazon theu pritshmëritë e [...]

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

34 vjeçarja Berguzar Korel njihet për bukurinë e saj natyrale.Berguzar Korel e njohur për publikun [...]

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Qeveria “Haradinaj” i ka 21 ministri dhe hiç më pak se 78 zëvendësministra. Zyrtarë për [...]

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Sipas të dhënave të SHBA, qeveria serbe ka paguar gjithsej 800,000 dollarë nga 2006 në [...]

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

[...]

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Një ditë pas publikimit të skandalit të deportimit gabimisht nga Kosova të njërit nga gjashtë [...]

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Një përleshje masive ka ndodhur ndërmjet punëtorëve të Bechetl-Enak-as mëngjesin e së premtës. Pas një [...]

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka [...]

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro

Qeverisë së kryeministrit Ramush Haradinaj i përfundon mandati në 2021-n, deri në të cilin vit [...]

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Një deklaratë e Ledion Liços rreth anëtarëve të jurisë ka habitur disi. Ai u shpreh [...]

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas

[...]

“Ballkani dhe Koretë treguan se e pamundura bëhet e mundur”

“Ballkani dhe Koretë treguan se e pamundura bëhet e mundur”

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha se lajmet nga Gadishulli Korean dhe ajo që [...]

Njihuni me fshatin e lotëve në Kosovë

Njihuni me fshatin e lotëve në Kosovë

Hydajete Binakaj nga fshati Korenicë që gjendet në rrethinë të Gjakovës nuk e ka parë [...]

Xhabir Zharku pas një jave mund të kthehet i lirë në Kosovë

Xhabir Zharku pas një jave mund të kthehet i lirë në Kosovë

Ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku, prej 8 majit të këtij viti, mund të kthehet i [...]

Mobilizohen ministrat serbë, marrin urdhër për lobim urgjent kundër Kosovës

Mobilizohen ministrat serbë, marrin urdhër për lobim urgjent kundër Kosovës

Serbia aktivizon gjithë ministrat e saj për lobim kundër Kosovës, tani ata kanë detyra të [...]

Të hënën, ushtria në Qeveri

Të hënën, ushtria në Qeveri

Pavarësisht kundërshtimeve nga Lista Serbe, Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK) është zotuar [...]

Snapchat shpreson me Spectacles 2.0

Snapchat shpreson me Spectacles 2.0

Syzet e para të Snap debutuan në [...]

Marrëveshja sekrete për Luginën e Preshevës midis Serbisë e Maqedonisë

Marrëveshja sekrete për Luginën e Preshevës midis Serbisë e Maqedonisë

Komiteti Qendror i Partisë Komuniste të Jugosllavisë për Maqedoni lidhur me çështjen e kufirit të [...]

Lajmërohet Armend Rexhepagiqi, shfaqet në krahët e…

Lajmërohet Armend Rexhepagiqi, shfaqet në krahët e…

Njëlloj ka vepruar edhe bashkëshortja e tij, tekstshkruesja e njohur, Aida Baraku. Mirëpo, këngëtari Regjepagiqi vitin [...]

Florent Avdyli këshillon Gjilanin: Ejani si turist në Prizren

Florent Avdyli këshillon Gjilanin: Ejani si turist në Prizren

[...]

Fjolla Morina përlot me dedikimin për mikun e saj që ka ndërruar jetë

Fjolla Morina përlot me dedikimin për mikun e saj që ka ndërruar jetë

Fjolla ka publikuar në “Instastory” një foto të mikut të saj, me fytyrë të mbuluar [...]

Juventusit i mungojnë Chiellini dhe De Sciglio kundër Interit

Juventusit i mungojnë Chiellini dhe De Sciglio kundër Interit

[...]

iTunes mbërrin në Windows Store

iTunes mbërrin në Windows Store

Me vetëm pak ditë që na ndajnë [...]

Drenicaku i “O sa mirë” i “çmendur” pas fshatit të tij

Drenicaku i “O sa mirë” i “çmendur” pas fshatit të tij

Bëhet fjalë për aktorin Jeton Zogjani, i cili tashmë edhe ka filluar të identifikohet me [...]

Interi pothuajse i plotë ndaj Juventusit

Interi pothuajse i plotë ndaj Juventusit

[...]

Kjo është femra me të pasmet më seksi në botë

Kjo është femra me të pasmet më seksi në botë

[...]

Vinicius Junior: Unë dhe Neymar do të luajmë bashkë në Madrid

Vinicius Junior: Unë dhe Neymar do të luajmë bashkë në Madrid

[...]

Monedha që vlen shumë pak – duhet një çantë për të blerë një bukë

Monedha që vlen shumë pak – duhet një çantë për të blerë një bukë

[...]