Pasi e pezulloi vendimin, Haradinaj diskuton me ministrin Hamza

Pasi e pezulloi vendimin, Haradinaj diskuton me ministrin Hamza

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkëmbyer bisedë sot me ministrin Bedri Hamza. Haradinaj dhe [...]

Samir Nasri lirohet nga skuadra turke, kërkon klubi të ri

Samir Nasri lirohet nga skuadra turke, kërkon klubi të ri

Samir Nasri ka mbetur lojtar i lirë në ditën e fundit të afatit kalimtar të [...]

O’Connell largohet nga Prishtina, shijon ajrin e pastër të këtij vendi (Foto)

O’Connell largohet nga Prishtina, shijon ajrin e pastër të këtij vendi (Foto)

Ambasadori Britanik, Ruairi O’Connell si duket i ka ikur ajrit të ndotur të Prishtinës. Ai gjendet [...]

Ismaili jep një lajm të rëndësishëm: Trajtimi i infarktit do të bëhet 24 orë në shtatë ditë të javës

Ismaili jep një lajm të rëndësishëm: Trajtimi i infarktit do të bëhet 24 orë në shtatë ditë të javës

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar se Kardiokirurgjia dhe Kardiologjia Invazive do të nisin [...]

Oferta të shumta për vilën që shitej për vetëm 22 mijë euro – por ndoshta ata do të duhej ta kishin parë së pari brenda! (Foto)

Oferta të shumta për vilën që shitej për vetëm 22 mijë euro – por ndoshta ata do të duhej ta kishin parë së pari brenda! (Foto)

[...]

Pas pak seanca e jashtëzakonshme në Kuvend

Pas pak seanca e jashtëzakonshme në Kuvend

Kuvendi i Kosovës është mbledhur për të mbajtur seancë të jashtëzakonshme, ku do të zhvillohet [...]

Arbana Xharra shkon në polici, i kërkon Ismailit fakte për deklaratat e tij

Arbana Xharra shkon në polici, i kërkon Ismailit fakte për deklaratat e tij

Arbana Xharra, këshilltarja e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, ka dhënë deklaratë në polici, dhe [...]

Sami Lushtaku sfidon Kadri Veselin: Vendimet e mija nuk kthehen mbrapsht

Sami Lushtaku sfidon Kadri Veselin: Vendimet e mija nuk kthehen mbrapsht

Se angazhimin e tyre për t’u kthyer në parti nuk e mori parasysh kryetari i [...]

Giggs e konfirmon se Bale s’do ta braktisë Real Madridin për Manchester Unitedin

Giggs e konfirmon se Bale s’do ta braktisë Real Madridin për Manchester Unitedin

Trajneri i Uellsit, Ryan Giggs, ka insistuar se sulmuesi uellsian, Gareth Bale, nuk ka dëshirë [...]

Sweatcoin, aplikacioni që ju paguan për të ecur

Sweatcoin, aplikacioni që ju paguan për të ecur

Të fitosh para duke ecur? Tani është [...]

Zbulohet doktori i vipave, ai bëri mrekulli në fytyrën e Luanës

Zbulohet doktori i vipave, ai bëri mrekulli në fytyrën e Luanës

Së fundmi, dentisti nga Prishtina Petrit Ademi ka pasur shumë punë me personazhet publike, duke [...]

Befason ajri në Prishtinë, është shumë i pastër

Befason ajri në Prishtinë, është shumë i pastër

Ajri që kishte ngelur në hapësirën mbi Prishtinë duket se po largohet nga territori [...]

Zbulohen shtatoret e heronjve të Podujevës

Zbulohen shtatoret e heronjve të Podujevës

Në “Sheshin e Dëshmorëve” në Podujevë janë zbuluar shtatoret e heronjve Edmond Hoxha, Hakif Zejnullahu, [...]

OBSH tregon numrin e njerëzve që vdesin nga ndotja e ajrit

OBSH tregon numrin e njerëzve që vdesin nga ndotja e ajrit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë numrin e vdekjeve në bota nga ajri i ndotur. [...]

Shkencëtarët kanë zbuluar teknologjinë që e shëron verbërinë

Shkencëtarët kanë zbuluar teknologjinë që e shëron verbërinë

[...]

Trump: Kina dhe Rusia, rivalë që duhet të konfrontohen

Trump: Kina dhe Rusia, rivalë që duhet të konfrontohen

Presidenti amerikan, Donad Trump, e ka përshkruar Kinën dhe Rusinë si rivalë, të cilët duhet [...]

U lansua projekti për avancimin e të drejtave të njeriut në Policinë e Kosovës

U lansua projekti për avancimin e të drejtave të njeriut në Policinë e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, z. Abduselami Shkodra, mori pjesë në lansimin e projektit për [...]

Naser Kelmendi: Procesi ka qenë i fabrikuar

Naser Kelmendi: Procesi ka qenë i fabrikuar

Naser Kelmendi, i akuzuari për vrasje dhe vepra që lidhen me narkotikët procesin e ka [...]

Për kryetarin e Fushë Kosovës krejt rrafsh – tema e ajrit banale dhe e shpikur

Për kryetarin e Fushë Kosovës krejt rrafsh – tema e ajrit banale dhe e shpikur

U raportua për ajrin e ndotur në Kosovë dhe sidomos në kryeqytetin e saj, Prishtinën. [...]

Kurti thotë se UÇK është në rrezik nga Specialja, edhe pse nuk e mbështet zhbërjen e saj

Kurti thotë se UÇK është në rrezik nga Specialja, edhe pse nuk e mbështet zhbërjen e saj

Albin Kurti, deputet në Kuvendin e Kosovës, tha se Dhomat e Specializuara nuk patën ardhur [...]

Zbulohet ftesa për eventin e Elvana Gjatës!

Zbulohet ftesa për eventin e Elvana Gjatës!

Duket se një prej tyre do të jetë dhe blogerja e njohur Irena Kita, e [...]

Qytetarët ankohen se po paguajnë për bileta, “Trafiku Urban” mohon

Qytetarët ankohen se po paguajnë për bileta, “Trafiku Urban” mohon

Qytetarë të shumtë që në orët e mëngjesit kanë adresuar ankesa për shkak se kanë [...]

Haradinaj pezullon rritjen e pagave, vendimin e AKK-së e vlerëson të ndikuar politikisht

Haradinaj pezullon rritjen e pagave, vendimin e AKK-së e vlerëson të ndikuar politikisht

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se e vendimin e Agjencisë Kundër Korrupsionit e [...]

Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë me veturë në rrugën që është e ndalueshme në Prishtinë

Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë me veturë në rrugën që është e ndalueshme në Prishtinë

Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufiziuar dhe qytetarët janë detyruar [...]

Hamza i dorëzon Apostolovës programin vjetor për reforma ekonomike

Hamza i dorëzon Apostolovës programin vjetor për reforma ekonomike

Ministri i Financave të Kosovës, Bedri Hamza, i ka dorëzuar shefes së zyrë së Bashkimit [...]

Zyrtare: Aubameyang lojtar i Arsenalit

Zyrtare: Aubameyang lojtar i Arsenalit

[...]

Koreja e Jugut, hyn në fuqi ndalimi i përdorimit të llogarive bankare anonime për transaksionet në monedha kriptografike

Koreja e Jugut, hyn në fuqi ndalimi i përdorimit të llogarive bankare anonime për transaksionet në monedha kriptografike

Planet e autoriteteve Koreano-Jugore për të ndaluar [...]

Bruno Mars nuk është edhe aq i gjatë siç duket në klipe

Bruno Mars nuk është edhe aq i gjatë siç duket në klipe

Ajo që, megjithatë, nuk mund ta mohoj është se Bruno është i shkurtër, duke provuar [...]

Ndalesa për vetura u shkakton probleme me furnizim barnatoreve

Ndalesa për vetura u shkakton probleme me furnizim barnatoreve

Në qytetin e Prishtinës ka nisur të zbatohet vendimi, i cili parasheh një varg masash [...]

Leopardi e kap dhe e rrëzon antilopën, por nuk mundi ta “shijonte” – detyrohet të largohet nga një hienë (Video)

Leopardi e kap dhe e rrëzon antilopën, por nuk mundi ta “shijonte” – detyrohet të largohet nga një hienë (Video)

[...]

Vendimi i kryeministrit për Pallatin e Rinisë përfundon në Gjykatën Supreme

Vendimi i kryeministrit për Pallatin e Rinisë përfundon në Gjykatën Supreme

Vendimi i kryeministrit që Pallati i Rinisë të kalojë në pronësi të Komunës së Prishtinës, [...]

Njerëzit preferojnë vetminë kur janë pranë vdekjes

Njerëzit preferojnë vetminë kur janë pranë vdekjes

Sipas akademikut Glenys Caswell, hulumtues në Universitetin e Nottingham, njerëzit kanë nën kontroll deri në [...]

Vjedhje e rëndë në Ferizaj, Policia arreston të dyshuarin

Vjedhje e rëndë në Ferizaj, Policia arreston të dyshuarin

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar për vjedhje të rëndë [...]

Ministri respekton vendimin, përdor transportin urban

Ministri respekton vendimin, përdor transportin urban

Vendimin e Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Ambientit për ndalimin e qarkullimit të veturave [...]

K gjokst të madh, të pasme gjigante, por meshkujt lënë kokën pas saj

K gjokst të madh, të pasme gjigante, por meshkujt lënë kokën pas saj

Nga zbutja e celulitit në fshirjen e të ashquajturave papërsosmëri, të gjithë e dimë se [...]

Punëtoret e sigurimit kapen duke vjedhur derivate të Bechtel&Enca;-s

Punëtoret e sigurimit kapen duke vjedhur derivate të Bechtel&Enca;-s

​Tre punëtorë të kompanisë e cila siguron hapësirat e “Bechtel & Enca” janë kapur nga [...]

Kuburoviq: Nuk ka përparime në hetimin e vrasjes së Ivanoviqit

Kuburoviq: Nuk ka përparime në hetimin e vrasjes së Ivanoviqit

Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviq tha se autoritetet gjyqësore serbe ende nuk kanë [...]

Vdes ish-trajneri i Kombëtares së Italisë

Vdes ish-trajneri i Kombëtares së Italisë

Ish-trajneri i Kombëtares së Italisë, Azeglio Vicini, i cili i udhëhoqi “Azzurrët” drejt gjysmëfinales së [...]

I mituri nga Suhareka ekspozon armët në Facebook, ftohet në stacionin policor

I mituri nga Suhareka ekspozon armët në Facebook, ftohet në stacionin policor

Hetuesit policorë të Stacionit të Suharekës, gjatë detyrave operative kishin gjetur se një i mitur [...]

Pavarësisht ndalesave, ajri në Prishtinë sot më i keq se dje

Pavarësisht ndalesave, ajri në Prishtinë sot më i keq se dje

Cilësia e ajrit në Prishtinë po vazhdon të mbetet shqetësuese, edhe pas masave të marra [...]

110 ekspertë të shëndetit kërkojnë nga Facebook tërheqjen e aplikacionit Messenger Kids

110 ekspertë të shëndetit kërkojnë nga Facebook tërheqjen e aplikacionit Messenger Kids

Mëse 100 ekspertë të shëndetit të fëmijëve [...]

​ Humbje e madhe për fanset, gjindet i vdekur aktori i njohur simpatik

​  Humbje e madhe për fanset, gjindet i vdekur aktori i njohur simpatik

Sipas “TMZ”, aktori 35-vjeçar kishte vrarë veten.Mark Salling pritej të merrte dënimin me burg për [...]

Rajoni i zemëruar nga qasja selektive e BE-së

Rajoni i zemëruar nga qasja selektive e BE-së

Në katër nga gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka nxitur zemërim përmbajtja e drafteve të [...]

Pamje e zymtë e përpjekjeve amerikane në Afganistan

Pamje e zymtë e përpjekjeve amerikane në Afganistan

Një raport i ri paraqet një pamje të zymtë të përpjekjeve amerikane për të garantuar [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari