Masat e para pas arratisjes së të burgosurit nga QKUK: Arrestohen dy policë

Masat e para pas arratisjes së të burgosurit nga QKUK: Arrestohen dy policë

Pas ikjes së një të burgosuri nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës në Prishtinës, janë [...]

Milaim Zekës i zbulojnë ‘punën’ serbe që bënte në Suedi

Milaim Zekës i zbulojnë ‘punën’ serbe që bënte në Suedi

Përplasja e deputetit të NISMA-s, Milaim Zeka me atë nga Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, ka pasur [...]

Pesë pozicionet në seks që garantojnë orgazme

Pesë pozicionet në seks që garantojnë orgazme

Për ta arritur këtë, provoni këto pozicione në seks. 1. Kalorësi i ulët 2. Drita e kuqe, [...]

Man United 4-0 Crystal Palace, notat e lojtarëve (Foto)

Man United 4-0 Crystal Palace, notat e lojtarëve (Foto)

[...]

Therje me thikë në Gjilan, i plagosuri dërgohet në QKUK

Therje me thikë në Gjilan, i plagosuri dërgohet në QKUK

Një person është therrur me thikë në orët e mbrëmjes të së shtunës në Gjilan. Lajmin [...]

5 zyrtarë të Ramiz Lladrovcit shkojnë te Isa Xhemajlaj i Nismës (Foto)

5 zyrtarë të Ramiz Lladrovcit shkojnë te Isa Xhemajlaj i Nismës (Foto)

Në NISMA, degën në Drenas, kanë aderuar pesë zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës. Kështu [...]

Përfshihet në flakë bina gjatë fjalimit të Agim Bahtirit në Mitrovicë (Video)

Përfshihet në flakë bina gjatë fjalimit të Agim Bahtirit në Mitrovicë (Video)

Një pjesë e skenës për pak sa nuk është djegur tërësisht nga flakët që përfshinë [...]

Flet nëna e Klaudia Pepës: 'Mu kthye jeta rrokullimë. Si mund ta donte Albi vajzën time…'

Flet nëna e Klaudia Pepës: 'Mu kthye jeta rrokullimë. Si mund ta donte Albi vajzën time…'

Ka qenë nëna e saj Lume Pepa ajo që në një intervistë për GSH ka [...]

Abrashi në “Arbëri”: Çdo vit do të mbjellim 10 mijë drunj në Prishtinë

Abrashi në “Arbëri”: Çdo vit do të mbjellim 10 mijë drunj në Prishtinë

Gjatë një vizite që i bëri lagjes “Arbëria”, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) [...]

Veseli: Bekim Jasharin nuk do ta lëmë vetëm as pas 22 tetorit

Veseli: Bekim Jasharin nuk do ta lëmë vetëm as pas 22 tetorit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, me rastin e prezantimit të kandidatëve të kësaj partie për [...]

Kurti: Peja duhet të bëhet qytet që vendos vetë me numrin 10

Kurti: Peja duhet të bëhet qytet që vendos vetë me numrin 10

Lëvizja Vetëvendosje ka hapur fushatën zgjedhore në Pejë, ku u tha se ka ardhur koha [...]

Mustafa: Programi i LDK-së në Deçan dhe komuna tjera nuk ka konkurrencë

Mustafa: Programi i LDK-së në Deçan dhe komuna tjera nuk ka konkurrencë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë të shtunën në Deçan [...]

Një problem me sistemin global të rezervimeve bllokon fluturimet e dhjetëra kompanive ajrore

Një problem me sistemin global të rezervimeve bllokon fluturimet e dhjetëra kompanive ajrore

Kompanitë ajrore në mbarë botën u detyruan [...]

I arratisuri nga QKUK, ishte sekseri i drejtoreshës së Burgut të Dubravës, Zyrafete Imeraj

I arratisuri nga QKUK, ishte sekseri i drejtoreshës së Burgut të Dubravës, Zyrafete Imeraj

I arratisuri nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, Avni Osmani i cili po vuante dënimin [...]

Vasili thirrje Lu e Vlahutin: Shpëtoni Vettingun nga kontrolli i qeverisë!

Vasili thirrje Lu e Vlahutin: Shpëtoni Vettingun nga kontrolli i qeverisë!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i bën thirrje ambasadorit të SHBA-ve, Donald [...]

Komisioni Evropian: Gjysma e azilkërkuesve nga Ballkani në vendet e BE-së janë shqiptarë

Komisioni Evropian: Gjysma e azilkërkuesve nga Ballkani në vendet e BE-së janë shqiptarë

Komisioni Evropian thotë se nga 26 mijë kërkesa azili nga gjithë vendet e Ballkanit perëndimor [...]

Chelsea – Man City, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

Chelsea – Man City, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

[...]

Lekaj konfirmoi zotimin e kryeministrit Haradinaj për ndërtimin e autostradës

Lekaj konfirmoi zotimin e kryeministrit Haradinaj për ndërtimin e autostradës

Minstri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i ka konfirmuar sot në Gjilan kryetarit Lutfi Haziri mbështetjen [...]

Ndodh çudia! Ardit Gjebrea lë Tv Klanin, do e shohim tek spektakli 'Portokalli'

Ndodh çudia! Ardit Gjebrea lë Tv Klanin, do e shohim tek  spektakli 'Portokalli'

Dje, regjisori Altin Basha ka zbuluar, i ftuar në Top Show, që këtë sezon, spektakli [...]

Fjalori ofendues dhe dhuna fizike, mungesë e intelektualizmit të politikanëve

Fjalori ofendues dhe dhuna fizike, mungesë e intelektualizmit të politikanëve

Diskursi i vrazhdë dhe me përmbajtje ofenduese, me të cilin komunikojnë publikisht individë të skenës [...]

Thaçi gjatë vizitës në SHBA takoi edhe Joe Biden

Thaçi gjatë vizitës në SHBA takoi edhe Joe Biden

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi javën a kaluar ka zhvilluar një vizitë disa [...]

Historia e frikshme e mafias Italiane! 10 urdhrat e shenjtë

Historia e frikshme e mafias Italiane! 10 urdhrat e shenjtë

Mafia është një term shumë i përhapur në botë për të përkufizuar organizata kriminale. Mafia [...]

A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës?

A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës?

[...]

Tom Gashi: Nuk e kam rrahur bashkëshorten, është gënjeshtër

Tom Gashi: Nuk e kam rrahur bashkëshorten, është  gënjeshtër

Avokati Tomë Gashi ka mohuar një lajm se e ka rrahur gruan. Ka thënë se [...]

Zbardhet deklarata e Frashër Krasniqit në polici

Zbardhet deklarata e Frashër Krasniqit në polici

Avokati Tomë Gashi ka reaguar përmes rrjetit social Facebook, përsëri për përleshjen e mbrëmshme që [...]

Lideri opozitar rus përballë Putinit

Lideri opozitar rus përballë Putinit

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny, ka premtuar se do të vazhdojë të mbajë protesta, të [...]

SHBA thotë se nuk e njeh pavarësinë e kurdëve

SHBA thotë se nuk e njeh pavarësinë e kurdëve

SHBA nuk e njeh referendumin për pavarësi në Kurdistanin e Irakut dhe bën thirrje që [...]

Hapen rrugët e reja të bashkëpunimit ekonomik në mes të Diasporës dhe Kosovës

Hapen rrugët e reja të bashkëpunimit ekonomik në mes të Diasporës dhe Kosovës

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare me përkrahjen e ProCredit Bank në një ambient të këndshëm në malet [...]

PSG – Bordeaux, formacionet zyrtare

PSG – Bordeaux, formacionet zyrtare

[...]

Aksident në magjistralen Pejë-Prishtinë, rrokulliset vetura

Aksident në magjistralen Pejë-Prishtinë, rrokulliset vetura

Një aksident ka ndodhur në magjistralen Pejë-Prishtinë, konkretisht në fshatin Kliqinë- njofton një lexues i [...]

Trump kritikon politikanët në Puerto Riko pas Uraganit Maria

Trump kritikon politikanët në Puerto Riko pas Uraganit Maria

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kritikuar politikanët e Puerto Rikos për shkak të kritikave të [...]

Vdes gjatë lindjes aktorja e njohur e serialeve me trafikantët e drogës

Vdes gjatë lindjes aktorja e njohur e serialeve me trafikantët e drogës

Bëhet fjalë për Marla Hiromi Hayakawa, një këngëtare dhe aktore me prejardhje japoneze, e cila [...]

Xhabiri lajmërohet nga Suedia, ka disa fjalë për Frashër Krasniqin rreth grushteve ndaj Milaim Zekës

Xhabiri lajmërohet nga Suedia, ka disa fjalë për Frashër Krasniqin rreth grushteve ndaj Milaim Zekës

Ish-kryetari i Kaçanikut, i arratisur nga drejtësia kosovare, Xhabir Zharku ka reguar ndaj deputetit të [...]

Profesorët e UP-së, s’do të marrin më asnjë cent për provime

Profesorët e UP-së, s’do të marrin më asnjë cent për provime

Profesorët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, më nuk do të marrin as edhe një [...]

Tahiri kërkon përgjegjësi për arratisjen e Osmanit:Shërbimi Korrektues ishte degraduar

Tahiri kërkon përgjegjësi për arratisjen e Osmanit:Shërbimi Korrektues ishte degraduar

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka lëshuar akuza të rënda për Shërbimin Korrektues [...]

Këta janë kandidatët për kryetar të Gjakovës

Këta janë kandidatët për kryetar të Gjakovës

Mimoza Kusari-Lila Kandidatja e Alternativës për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila, edhe në këto [...]

Kandidatët për kryetar të Junikut

Kandidatët për kryetar të Junikut

Agron Kuçi Vizioni për Komunën e Junikut, në mandatin e ardhshëm katërvjeçar të Junikut nga viti [...]

Pse nuk duhet të flesh i inatosur

Pse nuk duhet të flesh i inatosur

Kjo këshillë duket se nuk është vetëm për hir të marrëdhënies burrë-grua, por ka edhe [...]

Cikalleshi shënon, Osmanlispor shijon fitoren e parë (Video)

Cikalleshi shënon, Osmanlispor shijon fitoren e parë (Video)

[...]

Dalin skenat e para të serialit ku luajnë dy aktorët më të suksesshëm të momentit në Turqi

Dalin skenat e para të serialit ku luajnë dy aktorët më të suksesshëm të momentit në Turqi

Aktorja protagoniste e serialit "Jetë" dhe aktori protagonist i "Mos u dorëzo" janë bashkuar në [...]

Pique dëshiron sigurimin e kualifikimit në botëror kundër Shqipërisë

Pique dëshiron sigurimin e kualifikimit në botëror kundër Shqipërisë

[...]

Maqedonia, me dy milionë banorë dhe më se 1.8 milion votues

Maqedonia, me dy milionë banorë dhe më se 1.8 milion votues

Në zgjedhjet lokale më 15 tetor, të drejtën e votës e kanë më shumë 1.8 [...]

Plasin qokat në Instagram pas fotos së postuar nga Ami

Plasin qokat në Instagram pas fotos së postuar nga Ami

Vetë Ami ka postuar një fotot në profilin e saj në Instagram gjatë trajnimit, por [...]

“Misteri” i bajameve, kanë shumë kalori, por të dobësojnë

“Misteri” i bajameve, kanë shumë kalori, por të dobësojnë

[...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari