Liverpooli favorit për të nënshkruar me Van Dijk, oferta gjatë janarit

Liverpooli favorit për të nënshkruar me Van Dijk, oferta gjatë janarit

[...]

Nëse do e shihnit sot këtë foto të Kim, do të kuptonit që na e ka treguar me kohë se 3 motrat janë shtatzënë

Nëse do e shihnit sot këtë foto të Kim, do të kuptonit që na e ka treguar me kohë se 3 motrat janë shtatzënë

Kjo për faktin se janë të pakta fotografitë që duan të na tregojnë diçka më [...]

Airbnb sjell rezervimet e restoranteve krahas banesave me qira

Airbnb sjell rezervimet e restoranteve krahas banesave me qira

Airbnb, startupi i njohur i banesave me [...]

Kurti ironizon në Fushë Kosovë: LDK nuk është Lidhje Demokratike, por lodhje burokratike

Kurti ironizon në Fushë Kosovë: LDK nuk është Lidhje Demokratike, por lodhje burokratike

Lëvizja Vetëvendosje dhe Avni Zogiani kanë shumë punë për të bërë në Fushë Kosovë. Sikur [...]

Nobeli i paqes, pretendentë Merkel dhe Amal Clooney

Nobeli i paqes, pretendentë Merkel dhe Amal Clooney

Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Clooney është një nga pretendentët e çmimit Nobel [...]

Rrëfimi i grave të dhunuara nga forcat serbe në Kosovë: Më mirë të na digjnin të gjalla

Rrëfimi i grave të dhunuara nga forcat serbe në Kosovë: Më mirë të na digjnin të gjalla

Disa nga viktimat kosovare të dhunimit seksual gjatë luftës në Kosovë janë plakur para kohe, [...]

Droni kap shkatërrimin që bëri uragani Maria në Puerto Rico

Droni kap shkatërrimin që bëri uragani Maria në Puerto Rico

Uragani Maria shkatërroi Puerto Ricon të mërkurën e kaluar dhe njerëzit akoma nuk e kanë [...]

Conte i kënaqur me lojtarët, pavarësisht humbjes në shtëpi nga City

Conte i kënaqur me lojtarët, pavarësisht humbjes në shtëpi nga City

[...]

Isa Mustafa kërcënon bashkëpartiakët për postera

Isa Mustafa kërcënon bashkëpartiakët për postera

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar kandidatët për deputet të kësaj [...]

Sa është e rrezikshme angjina?

Sa është e rrezikshme angjina?

[...]

Demarkacioni, pozicionet e Haradinajt e Mustafës të pandryshuara

Demarkacioni, pozicionet e Haradinajt e Mustafës të pandryshuara

Demarkacioni me Malin e Zi ende mbetet një sfidë serioze për institucionet e vendit. Kryeministri [...]

Vetëm për një krahasim të pamatur për çifutët jep dorëheqje deputeti zviceran

Vetëm për një krahasim të pamatur për çifutët jep dorëheqje deputeti zviceran

Deputeti i Parlamentit të Zvicrës, Jonas Fricker, duke mbështetur politikat ‘e të ushqyerit adekuat’ të [...]

Martesë urgjente e Fjorentinës me balerinin e njohur shqiptar

Martesë urgjente e Fjorentinës me balerinin e njohur shqiptar

Fjorentina Halili  është një nga punonjset më të reja të Top Chanell, e drejtë kjo që [...]

Erdogan: Mossadi pati rol në referendumin e Kurdistanin

Erdogan: Mossadi pati rol në referendumin e Kurdistanin

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u shpreh sot se shërbi sekret izraelit Mossad, ka luajtur [...]

4 fëmijë mes viktimave nga sulmet në Siri

4 fëmijë mes viktimave nga sulmet në Siri

Të paktën 28 civilë janë vrarë nga sulmet ajrore në pjesën veri-perëndimore të Sirinë në [...]

Bankat nxjerrin paratë jashtë, zbulohet ku shkon kredia

Bankat nxjerrin paratë jashtë, zbulohet ku shkon kredia

Bankat private vijojnë të kreditojnë në nivele më të larta biznesin, i cili vepron jashtë [...]

Ambulancat specialistike në QKUK vazhdojnë të përballen me rrëmujë e kushte të vështira

Ambulancat specialistike në QKUK vazhdojnë të përballen me rrëmujë e kushte të vështira

Ka katër vjet kur podrumet e Klinikës së Kirurgjisë u improvizuan, duke u kthyer në [...]

Donald Lu me të rinjtë: Nëse qeveria nuk ju përgjigjet, rrëzojeni

Donald Lu me të rinjtë: Nëse qeveria nuk ju përgjigjet, rrëzojeni

Takimi i ambasadorit Donald Lu me të rinjtë e Rrëshenit u zhvillua larg kamerave, por [...]

Luciano Boçi:Kur foli mirditorja, deputetët derdhnin lot krokodili

Luciano Boçi:Kur foli mirditorja, deputetët derdhnin lot krokodili

Pas publikimit të fjalimit prekës të mirditores Rigerta Loku, e diplomuar në Universitetin e “La [...]

Policia e Kosovës blen telefon 600 euro

Policia e Kosovës blen telefon 600 euro

Policia e Kosovës shpenzoi 600 euro për një telefon mobil. Policia e Kosovës ka bërë të [...]

Sulmet ajrore vrasin 28 civilë në Siri

Sulmet ajrore vrasin 28 civilë në Siri

Një grup i të drejtave të njeriut thotë se sulmet ajrore në një fshat veriperëndimor [...]

NISMA dridh Gjilanin – Hasani thotë se qytetari do të jetë zot në qytetin e tij

NISMA dridh Gjilanin – Hasani thotë se qytetari do të jetë zot në qytetin e tij

Në sallën e Teatrit të Qytetit të Gjilanit e cila ishte e stërmbushur NISMA për [...]

Tmerri në qiell, motori i avionit shpërbëhet mbi oqean

Tmerri në qiell, motori i avionit shpërbëhet mbi oqean

Pasagjerët e një avioni u tmerruan pasi motori i mjetit fluturues të “Air France” nga [...]

Arratisja nga QKUK-ja, ndalim 48 orësh për dy gardianët

Arratisja nga QKUK-ja, ndalim 48 orësh për dy gardianët

Policia e Kosovës mbrëmë ka arrestuar dy gardianë lidhur me ikjen e Avni Osmanit nga [...]

Chelsea 0-1 Man City, vlerësimet e futbollistëve (Foto)

Chelsea 0-1 Man City, vlerësimet e futbollistëve (Foto)

Chelsea ka humbur 1-0 në shtëpi nga rivali i tyre i fortë Manchester City në [...]

Prodhuesit vendorë i gëzohen lirimit nga tatimet, dogana e akciza

Prodhuesit vendorë i gëzohen lirimit nga tatimet, dogana e akciza

Bedri Kasumi ka disa vjet që ka bërë kërkesë tek institucionet për të krijuar lehtësi [...]

Jonida Vokshi 8 muaj shtatzënë: 'Pret vajzë, madje kam menduar dhe emrin'

Jonida Vokshi 8 muaj shtatzënë: 'Pret vajzë, madje kam menduar dhe emrin'

Ajo është cilësuar si një nga aktoret e reja më të talentuara dhe aktualisht është [...]

Bytyqi: Do ta bëjmë Prishtinën sociale

Bytyqi: Do ta bëjmë Prishtinën sociale

Nisma për Kosovën ka hapur fushatën zgjedhore në kryeqytet, ku ju kanë premtuar prishtinaseve qytet [...]

Shala: Shitësve në “Tregun e gjelbër” në Pejë do t’u ofrojmë kushte me të mira të punës

Shala: Shitësve në “Tregun e gjelbër” në Pejë do t’u ofrojmë kushte me të mira të punës

Kandidatja për kryetare të Pejës nga Partia Demokratike e Kosovës, Sabiha Shala, fushatën zgjedhore e [...]

Abrashi në Taslixhe e Kodër të Trimave: Më 22 tetor do ta dërgojmë në shtëpi Ahmetin

Abrashi në Taslixhe e Kodër të Trimave: Më 22 tetor do ta dërgojmë në shtëpi Ahmetin

Gjatë vizitave në lagjet “Taslixhe” dhe “Kodra e Trimave”, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës [...]

Pacolli kërkon përfshirjen e SHBA-së në dialogun Kosovë – Serbi

Pacolli kërkon përfshirjen e SHBA-së në dialogun Kosovë – Serbi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se është e domosdoshme [...]

Policia në kërkim të këtij serbi, dyshohet për një vrasje!

Policia në kërkim të këtij serbi, dyshohet për një vrasje!

Njësitet e Policisë së Kosovës, në pjesën veriore të Mitrovicës, janë lëshuar në kërkim të [...]

A do të jetë teknologjia Blockchain fundi i sulmeve DDoS?

A do të jetë teknologjia Blockchain fundi i sulmeve DDoS?

Sulmet Distributed Denial of Service (DDoS) – [...]

A e dini çfarë ju ndodh nëse shikoni shumë porno?

A e dini çfarë ju ndodh nëse shikoni shumë porno?

Hulumtuesit thonë që gjetjet nuk lënë dyshim se sa më shumë porno që shikoni, aq [...]

Mediat gjermane shkruajnë për rrahjen ndërmjet Zekës e Krasniqit

Mediat gjermane shkruajnë për rrahjen ndërmjet Zekës e Krasniqit

Rrahja në studio të emisionit televiziv në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi [...]

Dorëheqja e Sekretarit të Shëndetësisë, Tom Price

Dorëheqja e Sekretarit të Shëndetësisë, Tom Price

Presidenti Donald Trump është në kërkim të një sekretari të ri të shëndetësisë, në vendin [...]

Gazetari plas bombën, tregon hoteli ku flenë ministra e deputetë bashkë me bandat në Elbasan

Gazetari plas bombën, tregon hoteli ku flenë ministra e deputetë bashkë me bandat në Elbasan

Lidhja e politikës me krimin, vitet e fundit ka marrë përmasa të frikshme. Politikanë të [...]

Policia jep detaje për therjen me thikë në Gjilan

Policia jep detaje për therjen me thikë në Gjilan

Një person ka mbetur i lënduar pasi është therur me thikë. Ngjarja ka ndodhur para pak [...]

Veliu: Do të investojmë në Llap për një arsim më cilësor

Veliu: Do të investojmë në Llap për një arsim më cilësor

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka [...]

Deputeti i LSI mbështet ambasadorin e SHBA-ve

Deputeti i LSI mbështet ambasadorin e SHBA-ve

Pas deklaratës së ambasadorit amerikan Donald Lu gjatë një takimi me nxënësit në Rrëshen, ku [...]

Aksident i rëndë, përplaset me karrotrecin, humb jetën drejtuesi i automjetit

Aksident i rëndë, përplaset me karrotrecin, humb jetën drejtuesi i automjetit

Një aksident i rëndë ka ndodhur minutat e fundit në rrugën dytësore që lidh fshatin [...]

Kane barazon rekordin e Ronaldos për gola të shënuara në Ligën Premier (Foto)

Kane barazon rekordin e Ronaldos për gola të shënuara në Ligën Premier (Foto)

[...]

Lekaj në Gjilan, konfirmoi zotimin e kryeministrit Haradinaj për ndërtimin e Autostradës

Lekaj në Gjilan, konfirmoi zotimin e kryeministrit Haradinaj për ndërtimin e Autostradës

Minstri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i ka konfirmuar sot në Gjilan kryetarit Lutfi Haziri mbështetjen [...]

Ekskortë dhe me organe mashkulli, Linda Rei rrëfen të vërtetën

Ekskortë dhe me organe mashkulli, Linda Rei rrëfen të vërtetën

Por, pak ditë më parë, mediat u morën gjatë me Lindën pas një fotoje të [...]