Apple do të eliminojë butonin fizik në iPhone 8

Apple do të eliminojë butonin fizik në iPhone 8

Butoni “Home” ka qenë një ikonë e dizajnit të iPhone. Përdorej për të zgjuar telefonin, [...]

Kina do të prodhojë “super trenin”, arrin shpejtësi 1000 km/orë

Kina do të prodhojë “super trenin”, arrin shpejtësi 1000 km/orë

Kina do të nisë së shpejti procesin e kërkim-zhvillimit për prodhimin e një treni me [...]

Mihajlovic: Pa zgjidhjen e çështjes mes Kosovës e Serbisë, nuk ka të ardhme të suksesshme

Mihajlovic: Pa zgjidhjen e çështjes mes Kosovës e Serbisë, nuk ka të ardhme të suksesshme

Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zorana Mihajlovic ka thënë sot se dialogu mes Kosovës e Serbisë flet [...]

Politikani i propozon të dashurës përpara Papës (Video)

Politikani i propozon të dashurës përpara Papës (Video)

Një takim në Vatikan mori një kthesë të paharrueshme kur një politikan papritmas u gjunjëzua [...]

Këto pesë sjellje ju bëjnë të dukeni qesharake në sytë e meshkujve

Këto pesë sjellje ju bëjnë të dukeni qesharake në sytë e meshkujve

Një gjë është e sigurt! ? Që asnjëherë nuk do të marrim vesh se çfarë [...]

Arsyet pse nuk mund të fokusohemi

Arsyet pse nuk mund të fokusohemi

Ndjenja më e keqe është kur kemi shumë punë për të bërë por nuk mund [...]

Thaçi dhe Vuçiqi u takuan në Bruksel

Thaçi dhe Vuçiqi u takuan në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tashmë janë takuar në [...]

Ekzekutivi i Prishtinës prej një muaji i pakompletuar

Ekzekutivi i Prishtinës prej një muaji i pakompletuar

Komuna e Prishtinës vazhdon të funksionojë me kabinet të pakompletuar që prej një muaji, qëkur [...]

7 fotografi të fëmijëve në luftë që të thyejnë zemrën

7 fotografi të fëmijëve në luftë që të thyejnë zemrën

Lufta nuk i sjellë paqe e liri në thelb askujt! Në luftë vdesin mijëra njerëz [...]

Babai vrau vajzën 14 vite më parë, por ja si u zbulua krimi gjatë një interviste (Video)

Babai vrau vajzën 14 vite më parë, por ja si u zbulua krimi gjatë një interviste (Video)

Iftikhar  Ahmed nga Pakistani ka vrarë vajzën e tij  Shafilea 17-vjeçare, për shkak se ajo [...]

Shkarkohet kryeshefi i KOSTT-it Mustafë Hasani

Shkarkohet kryeshefi i KOSTT-it Mustafë Hasani

Bordi i Drejtorëve të Operatorit të Sistemit, Transmisionit dhe Tregut (KOSTT) ka shkarkuar nga detyra [...]

Kunati i dy këngëtareve të njohura debuton në politikë? (Foto)

Kunati i dy këngëtareve të njohura debuton në politikë? (Foto)

Familja Berisha pa dyshim është prej më të përfolurave viteve të fundit. Krahas çiftit Robert Berisha [...]

Rihanna përsëri tërheq vëmendjen (FOTO)

Rihanna përsëri tërheq vëmendjen (FOTO)

Njëra ndër këngëtaret që njihet për stilin e saj më të veçantë në botë është [...]

Komuniteti Mysliman: 31 gusht 2017 është dita e Arafatit

Komuniteti Mysliman: 31 gusht 2017 është dita e Arafatit

Komuniteti Mysliman njofton Dita e Arafatit është dita e nëntë e muajit Dhulhixhe sipas kalendarit [...]

Dy yjet shqiptarë largohen nga Arsenali?

Dy yjet shqiptarë largohen nga Arsenali?

Trajneri Arsene Wenger është i gatshëm të bëjë ndryshime të mëdha në skuadër pas demolimit [...]

Barça shtron ofertë 160 milionëshe për Dybalan

Barça shtron ofertë 160 milionëshe për Dybalan

Sipas një raporti nga ‘Corriere dello Sport’, Juventusi ka refuzuar një ofertë prej 160 milionë [...]

Alonso: Real Madridi mund të fitoj gjashtë trofe këtë sezon

Alonso: Real Madridi mund të fitoj gjashtë trofe këtë sezon

Ish mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso beson që kampioni spanjoll dhe evropian është në [...]

BE-ja, kusht Serbisë, mbylljen e ‘Qendrës ruse për spiunim’ në Nis

BE-ja, kusht Serbisë, mbylljen e ‘Qendrës ruse për spiunim’ në Nis

Kur është koha për hapjen e kapitullit të 31-të për Serbinë, Brukseli mund që si [...]

Këshilltari i Thaçit tregon se çka do të kërkojë Thaçi gjatë dialogut me Serbinë

Këshilltari i Thaçit tregon se çka do të kërkojë Thaçi gjatë dialogut me Serbinë

Këshilltari i presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka bërë me dije se zbatimi i marrëveshjeve të [...]

Shala: Kuvendi konstituohet në javën e parë të shtatorit

Shala: Kuvendi konstituohet në javën e parë të shtatorit

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, është i sigurt se në javën e parë [...]

S’merr mbështetje iniciativa e presidentit për ekipin e unitetit

S’merr mbështetje iniciativa e presidentit për ekipin e unitetit

Me rezerva është pritur iniciativa e presidentit Hashim Thaçi për të formuar një ekip uniteti, [...]

S’ka pensione për veteranët

S’ka pensione për veteranët

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të mbesin pa paga deri në rishikim të [...]

Sot takohen Thaçi e Vuçiq

Sot takohen Thaçi e Vuçiq

Presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Bruksel, [...]

Serbia s’pret bisedime përfundimtare me Kosovën

Serbia s’pret bisedime përfundimtare me Kosovën

Shefi i të ashtuquajturit Këshill për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë [...]

Berisha përqesh të gjithë kundërkandidatët për të parin e Prizrenit

Berisha përqesh të gjithë kundërkandidatët për të parin e Prizrenit

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, ka përqeshur të gjithë kundërkandidatët e [...]

Tim Judah: Thaçi kurrë nuk ka qenë në pozitë më të dobët

Tim Judah: Thaçi kurrë nuk ka qenë në pozitë më të dobët

Analsiti dhe gazetari britanik Tim Judah ka vlerësuar se bisedimet e Beogradit dhe të Prishtinës [...]

KQZ publikon listat e kandidatëve për kryetarë të komunave dhe të asamblistëve

KQZ publikon listat e kandidatëve për kryetarë të komunave dhe të asamblistëve

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar listën e subjekteve politike të certifikuara, emrat e kandidatëve për [...]

Reja e Rugovës, Isa Mustafës: Rugova nuk u mor me sulme, punoi për shtetin e Kosovës

Reja e Rugovës, Isa Mustafës: Rugova nuk u mor me sulme, punoi për shtetin e Kosovës

Blerina Kllokoqi Rugova, bashkëshortja e djalit të madh të presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, [...]

Mërgimtari dhuron katër autoambulanca në Skënderaj (VIDEO)

Mërgimtari dhuron katër autoambulanca në Skënderaj (VIDEO)

Një mërgimtar që punon e vepron në Suedi, përveç që ndihmon familjen e tij, po [...]

Era Istrefi ka nisur xhirimet e klipit të ri (FOTO)

Era Istrefi ka nisur xhirimet e klipit të ri (FOTO)

Interpretuesja e shumë hiteve, Era Istrefi ka nisur xhirimet për projektin e saj më të [...]

Kosovari iu del në ndihmë të prekurve në Amerikë nga uragani “Harvey” (Foto)

Kosovari iu del në ndihmë të prekurve në Amerikë nga uragani “Harvey” (Foto)

Houstoni është goditur nga uragani “Harvey” ditë më parë, dhe gjendja e rëndë po vazhdon [...]

Kosovarët nuk besojnë në drejtësi

Kosovarët nuk besojnë në drejtësi

Një hulumtim i opinionit për besimin në institucionet e drejtësisë, e që rezultoi në zbehje, [...]

Matoshi: AKR mund të shkojë me PAN-in, LDK po bën lojëra (Video)

Matoshi: AKR mund të shkojë me PAN-in, LDK po bën lojëra (Video)

Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, në emisionin ‘InfoBox’ të RTV Dukagjinit, ka thënë [...]

Skenarët për dështimin e Ligjit për Gjuhën Shqipe në Maqedoni

Skenarët për dështimin e Ligjit për Gjuhën Shqipe në Maqedoni

Ligji për Gjuhën Shqipe ka nxitur shumë debate për shkak të rëndësisë që ka në [...]

Hajnat plaçkisin banesën e asamblistit të PDK’së në Prishtinë

Hajnat plaçkisin banesën e asamblistit të PDK’së në Prishtinë

Hajnat e kanë goditur për të dytën herë, Shemesi Veselin. Kësaj herë i vodhën të [...]

Zyrtare: Listat e subjekteve dhe kandidatëve për kryetar komune dhe për asamblist

Zyrtare: Listat e subjekteve dhe kandidatëve për kryetar komune dhe për asamblist

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar subjektet dhe kandidatët për Kryetar Komune dhe për anëtar [...]

Zëdhënësi i Vetëvendosjes: Isa Mustafa paska qenë i lumtur vetëm në kohën e Jugosllavisë

Zëdhënësi i Vetëvendosjes: Isa Mustafa paska qenë i lumtur vetëm në kohën e Jugosllavisë

Menjëherë pas shkrimit të kryeministri në largim, Isa Mustafa, i cili ka numëruar gjitha periudhat [...]

Zvicra, Gjermania dhe Austria, vendet e qiramarrësve

Zvicra, Gjermania dhe Austria, vendet e qiramarrësve

Zvicra, Gjermania dhe Austria janë vendet me shumicën e popullsisë që jetojnë me qira, mbi [...]

Gratë e veshura si murgesha tentojnë të vjedhin bankën

Gratë e veshura si murgesha tentojnë të vjedhin bankën

FBI ka nisur kërkimet për dy gra që ishin të veshura si murgesha dhe tentuan [...]

Angela Merkel akuzohet për tradhti

Angela Merkel akuzohet për tradhti

Pothuaj 1.000 aktakuza për tradhti janë deponuar kundër kancelares Angela Merkel që nga kriza me [...]

Pse dhe si mund të riformatohet dialogu me Serbinë, sipas Shkelzen Maliqit

Pse dhe si mund të riformatohet dialogu me Serbinë, sipas Shkelzen Maliqit

Publicisti Shkelzen Maliqi, ka thënë se ndërrimi i formatit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë [...]

Ja 10 shtete ku shqiptarët mund të emigrojnë më lehtë

Ja 10 shtete ku shqiptarët mund të emigrojnë më lehtë

Shqiptarët janë ndër popujt që emigrojnë më shumë. Arsyet tashmë dihen, për shkak të papunësisë [...]

Mbi origjinën e shtetit të kapur

Mbi origjinën e shtetit të kapur

1. Mendja dembele Një mendimtar i njohur, derisa shpjegon mekanizmat e funksionimit të mendjes, e bën [...]

Kapet personi i tretë i përfshirë në trafikimin e 48 kg kanabis

Kapet personi i tretë i përfshirë në trafikimin e 48 kg kanabis

Policia e Korçës ka vënë në pranga personin e tretë të përfshirë në një tentativë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari